Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бдение за Българските Медицински Сестри в Либия!  
Автор ALEX_D_GREAT (========>ВЕЛИК )
Публикувано09.02.07 15:00



Надявам се , че няма дори и нужда от такава тема , но да си я пусна.


17.30 ч НДК - 19.00 ч Ал. Невски

Молитвата

Боже, който си навсякъде и всичко изпълваш,
Ти - Творецът, Вечният, Несътвореният,
Ти, който си началото и краят,
Който разполагаш с живота и смъртта.

Който с любов даряваш на всички човеци слънцето и дъжда, радостта и скръбта, вярата и надеждата,
Който ни водиш по пътя на спасението,
Който ще ни съдиш в Последния ден.

Който властваш над Вселената,
и без чиято воля нищо не става,
Който си всевиждащ, всезнаещ,
справедлив и милосърден.
На тебе, Създателю, се молим
и на теб се уповаваме:
Бди над Своите чада Валя, Валентина, Снежана, Кристияна, Нася и Ашраф
Дай им здраве, сили и търпение.

Изведи ги невредими от плен,
защото Ти знаеш, че са невинни,
И дари изцеление на либийските деца,
поразени от коварна болест.

На Твоята милост ги предаваме,
и вярваме в Твоята закрила;
защото помислите ни са чисти,
а вярата ни - истинска!

17.30 ч, пилоните на НДК. Нека всеки, който се чувства българин, да дойде на шествието в подкрепа на сестрите ни в Либия. Днес се навършват осем години от ареста в Джамахирията на Валя, Валентина, Кристияна, Нася и Снежана. Всеки, който се чувства съпричастен към тежката съдба на сестрите ни, може да участва в шествието, да присъства на молебена в храм "Св. Александър Невски" от 18,30 ч или да дойде направо пред катедралата в 19 ч за общата молитва и представянето на песента "Не сте сами".
Колоната тръгва от пилоните на НДК в 17,30 ч, ще премине по бул. "Витоша" до църквата "Св. Неделя" през ларгото до бул. "Цар Освободител", ул. "Раковски" до храм "Св. Ал. Невски".
Фирми вече съобщиха, че пускат днес по-рано служителите си заради шествието. Те са помолили ръководствата си работният ден да приключи по-рано, за да могат да участват в митинга в подкрепа на медиците ни в Либия. Първи служителите си в 16 ч ще освободят от издателство "Санома Блясък". То е издател на списанията "Блясък", "Стори", "Нешънъл Джиографик", "Космополитън".
"М-Тел", "ГлоБул" и "Вивател" призоваваха с SMS-и всичките си абонати да се присъединят към шествието. Спортисти, журналисти, интелектуалци и общественици ще поведат колоната. Пред нея ще има пожарна и блок от 9 патрулки със знамена и включени сирени. В края на шествието ще се движи същата формация. Осем гайдарчета от Смолян ще бъдат пред челната редица знамена. КНСБ и КТ "Подкрепа" призоваха всичките си структури да се включат в шествията в София и страната. Те се организират от "Стандарт", Би Ти Ви и Дарик радио. Полицейски автопоход до Рилския манастир тръгва в 12 ч. Полицаи с над 20 лични автомобила със закачени на тях знамена ще потеглят в колона. Униформените ще продължат през Благоевград към Предела, където ще се установят в базата на Югозападния университет. На следващия ден автопоходът ще премине през град Гоце Делчев, а в неделя - през Разлог, Якоруда, Велинград, Септември и обратно към София. Колите ще бъдат със стикери "Не сте сами". Граничният полицай Иван Инчовски пък ще раздаде трикольорни лентички "Не сте сами" днес в Брюксел, където ще се проведе заседание на постоянната работна група "Граници" на Европейския съвет. Към 500 знамена ще се веят днес на шествието в столицата. 200 от тях ръчно ушиха лишените от свобода жени в Сливенския затвор. По 200 обещаха фирмите "Принтекс" - София, и "Еделвайс" - Сливен.
Нека всички заедно кажем днес на сестрите - "Не сте сами"!





Тема Виж ти,нови [re: ALEX_D_GREAT]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано09.02.07 15:48



нашата БПЦ вече измисля молитви за конкретни политически цели.
Християнството се развива. В новия завет Христос казва само една, почти универсална молитва, но май не върши работа за нашите сестри.

Имам един въпрос: Ако една медицинска сестра от българска болница не сменя иглите на спринцовките и това разболее детето ти, ще оправдаеш ли сестрата, само защото се оправдава с условията в болницата? За детето ти и тебе, като родител, ще има ли някакво значение дали мотивите са ПРЕСТЪПЕН ЗАГОВОР НА ЦРУ или ПРЕСТЪПНА НЕБРЕЖНОСТ?

Аз залагам, че няма да ти пука за никакви оправдания. Но и не ти пожелавам да се стига дотам, че да проверяваме нещо теоретично от тоя сорт на практика. Ужасно е. Тия сестри трябва да са изключително тъпи или наивни, за да не предположат, че управата на болницата един ден няма да си измие ръцете с тях. А заради другите прегрешения, свързани с неспазването на местните закони и морални норми на поведение, съвсем са си утежнили положението. Дори интелигентен арабин може да си зададе въпроса:

"Ако не уважават страната ни и не отричат, че са погазвали моралните ни норми, какъв ли е техният морал и докъде биха стигнали с неуважението към НАШИТЕ деца?"

Нещата в тоя случай не са само черни и бели. Мислещ човек няма да се остави да го манипулират по двуполюсния модел за "нашите сестрички" и "лошите араби". Проблемът отдавна не е само морален, правен, а стана и политически, така че дали ще ходиш да цитираш сърцераздирателни "молитви" е без всякакво значение. По-скоро бих препоръчал индивидуална, искрена и мълчалива молитва към Бог да разреши проблема по най-добрия начин, защото само Той може да го направи.

-:-
Inside my heart is breaking, but my smile still stays on.

Редактирано от Meншeвиk на 09.02.07 15:52.



Тема Re: Виж ти,нови [re: Meншeвиk]  
Автор tonza (член)
Публикувано09.02.07 16:11



Имам един въпрос: Ако една медицинска сестра от българска болница не сменя иглите на спринцовките и това разболее детето ти, ще оправдаеш ли сестрата, само защото се оправдава с условията в болницата?

http://www.nature.com/nature/journal/vaop/ncurrent/full/444836a.html



Тема Re: Виж ти,нови [re: tonza]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано09.02.07 16:18



Какво следва от това? Имай предвид, че никъде не съм казал, че нашите сестри са въвели небрежната практика с идването си. Те са възприели заварени "традиции". Това обаче оневинява ли ги напълно?
Също така забележи, че никъде не говоря за умишлено(!), а за небрежно(!) заразяване. Имах предвид, че разликите са съществени само от правна гледна точка, но не и от морална. Какво е оправданието: "Не съм допускала, че мога да предам страшна болест от едно дете на друго, затова спестявах от материалите."

-:-
Inside my heart is breaking, but my smile still stays on.


Тема Re: Виж ти,нови [re: tonza]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано09.02.07 16:23



BTW на мен се случвало да искат да ми взимат кръв от родна и що годе престижна болница с вече приготвена игла. Нямам представа дали извадена малко преди да седна на стола или искаха да я преизползват! Как бих могъл да знам и да съм сигурен?

Затова и когато е трябвало да ми правят операции съм си купувал инструментите. И добре направих, защото в добричката болница, в която ме рязаха, само седмица по-късно се разрази мини-СПИН скандалче. Изтръпвам като си спомня. За скандала в Добрич и хоспитализирането на болен от СПИН, без да бъде уведомен персоналът, може да си чувал вече. Ако не си, сигурно ще намериш нещо в онлайн архивите на пресата.

-:-
Inside my heart is breaking, but my smile still stays on.

Редактирано от Meншeвиk на 09.02.07 16:29.



Тема Ето информация:нови [re: Meншeвиk]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано09.02.07 16:28





Виновни, разбира се, няма!

-:-
Inside my heart is breaking, but my smile still stays on.

Тема Re: Виж ти,нови [re: Meншeвиk]  
Автор tonza (член)
Публикувано09.02.07 17:30



"Не съм допускала, че мога да предам страшна болест от едно дете на друго, затова спестявах от материалите."
Виж за това нямам информация. Съмнявам се и ти да имаш. Но сега ги съдят за друго.



Тема Re: Виж ти,нови [re: Meншeвиk]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.02.07 21:11



А как ще коментираш това, че са ги ИЗМЪЧВАЛИ, за да ПРИЗНАЯТ?



Тема моли се..нови [re: Meншeвиk]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано09.02.07 23:56



и твърдо вярвай.. блажен е онзи..

По-скоро бих препоръчал индивидуална, искрена и мълчалива молитва към Бог да разреши проблема по най-добрия начин, защото само Той може да го направи.

О да, ЧАКАЙ Бог ще ти оправи положението



Редактирано от Caбaзий на 09.02.07 23:57.



Тема Re: Виж ти,нови [re: koмитa]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано10.02.07 01:50



А как ще коментираш това, че са ги ИЗМЪЧВАЛИ, за да ПРИЗНАЯТ?

Измъчвали са ги (за което имаме само тяхната дума), за да признаят ЦРУ-МОСАДския заговор. Небрежността им не мисля, че се оспорва от когото и да било. Освен ако не считаме тактичното незасягане на този проблем в родната "свободна преса" като своеобразно оспорване.

И преди да си ме заклеймил като антипатриот, само ще ти кажа, че не одобрявам смъртното наказание като цяло и за престъпната небрежност в частност. Но от друга страна не съм аз да решавам тия работи.

Мнението ми е само, че е безумно тези жени да се идеализират като някакви свети мъченици сякаш нямат НИКАКВА вина. Ти си свободен на твоето си мнение и можеш да отидеш да издекламираш новата молитва на БПЦ в Ал. Невски. Ако аз ще се моля за сестрите, ще го направя по друг начин, а не бих пропуснал и болните деца заедно с техните родители.

-:-
Inside my heart is breaking, but my smile still stays on.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.