Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:09 12.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: И така - реставрациятанови [re: saur]  
Автор magotin (новак)
Публикувано10.02.07 01:18



Ще трябва да поровя из книгите. Май си прав, че трябва да беше Звънчо...

Всъщност на кой му пука? Идеята бее, че Омуртага за поредна жена си е взел славянка. Щото вероятно е бил официално полигамен.



Тема Re: И така - реставрациятанови [re: magotin]  
Автор saur (член)
Публикувано10.02.07 01:24



Всъщност на кой му пука?

Не ми пука хич, ама и Звънчо, и Свинчо не ми звучи много царствено. Ама може да е и Ранобудник.





Тема Re: И така - реставрациятанови [re: magotin]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано10.02.07 01:27



В отговор на:

Обаче славяните не са имали думата по тези въпроси. От дедо си маготин ще го знаеш. Особено като се има предвид, че те съставлявали пехотата. И във войните с Византия през фамозния 8 век масово измирали.



Доколкото те разбирам, славяните и славянките са били две отделни общности. Те са можели да се възпроизвеждат без контакти между двете общности. Това е позволило да се стигне дотам, че славяните да бъдат заставени да се бият и умират, докато изчезнат. Славянките в същото време са се множали и напращявали, докато славянизират прабългарското човечество.



Тема Re: И така - реставрациятанови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор magotin (новак)
Публикувано10.02.07 01:33



Лошо, подозирам, че при тази ти способност да разбираш си корумпирал някой, за да си получиш дипломата/те.
Нямам никакво намерение да те убеждавам в идеята за омешването на българете и славенете и за множеството смесени бракове още преди 680г.
Или за появата на антската керамика по долния Дунав точно в края на седми век - странно защо ли заедно с прабълграската?
Или за едно прочуто градище в една държава на изток от нас, в което вътре в градището са прабългарските къщи и предмети, а наоколо са антските землянки...





Тема Re: И така - реставрациятанови [re: magotin]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано10.02.07 02:34



Пусти анти. Толкова време движеха с прабългарите, а не се научиха да живеят в къщи. Явно славянките са усетили далаверата, затова са напускали славяните и са се цивилизовали в леглата на прабългарите. Ако това е наука на логиката, а не политпросветата, да не съм жив до утре!

-:-
Inside my heart is breaking, but my smile still stays on.

Редактирано от Meншeвиk на 10.02.07 02:36.



Тема Re: И така - реставрациятанови [re: Meншeвиk]  
Автор magotin (новак)
Публикувано10.02.07 02:37



Кое е наука и кое не? Това го решават учените. А не антите.
А че прабългарските вкопани къщи се откриват в едни комплекси със славянски землянки - това е научен факт, който никакъв форумен скептицизъм няма да промени.
Както и факта, че антската керамика се появава по нашите земи към края на седми век.



Тема Re: И така - реставрациятанови [re: magotin]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано10.02.07 02:41



Кое е наука и кое не? Това го решават учените.

Предпочитам да ги наричам с презрителното ученоглавци. Последното си го решавам аз.



факта, че антската керамика се появава по нашите земи към края на седми век.

Разбира се... откъде накъде ще се появява например през 6 век, когато склави, анти и българи ославяниха Балканите. Тогава антите са идвали да взимат византийска керамика, а не да носят антска тъдява.

-:-
Inside my heart is breaking, but my smile still stays on.

Тема Re: И така - реставрациятанови [re: Meншeвиk]  
Автор magotin (новак)
Публикувано10.02.07 12:23



Склавините извършват ранните славянски нахлувания на Балканите, антите се появяват заедно с българите. Другото е от лукаваго.
Решавай си каквото те влече.





Тема Re: И така - реставрациятанови [re: magotin]  
Автор deLake (sir)
Публикувано10.02.07 21:18



Аз съм доста скептичен към езиковите изследвания по простата причина, че езика на прабългарите е запазен в твърде малко думи, а обикновено и те са под съмнение.

Както по-долу Туртурача отбеляза в днешиния книжовен език е "Аз", ама в диалектите е "Я". Просто един диалект се приема за книжовен, ама другите си остават. Това, че в някои книжовни паметници от 9-10 век е "Азъ", не значи че така се е говорело навсякъде. Средновековието се характеризира със съществени разминавания между говорим и книжовен език - до Ренесанса, респ. Възраждането у нас.

Пък и да не забравяме, че прабългарите не са били имунизирани от попадането в езика на отделни думички като "сървайвър", "килър", "шансон", "бамбина", "брадър", "братушка", "матушка", "Задунайска губерния", "президент", "мониторинг", "визия", "консенсус"......

_______________________________________


Редактирано от deLake на 10.02.07 21:24.



Тема Re: И така - реставрациятанови [re: deLake]  
Автор magotin (новак)
Публикувано10.02.07 21:24



Без да навлизам в темата за "АЗЪ" ще посоча, че в българската средновековна книжнина е именно АЗЪ, а не Я, и че Я е несъмнено славянската форма, представена разбира се и при нашите си славяни.
АЗЪ както знаят запознатите няма как да се изведе от Я и се явява несъмнен и най-пряк аналог на АЗ от иранските езици. Това заключение не е оспорено от никой сериозен учен до момента и се приема за доказано.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.