Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 08.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Буквите на Етикнови [re: Gospod****]  
Автор Йoaн_Mизийckий (душа убогая)
Публикувано26.01.07 00:47



Яз съм душа убогая и оставям благочестивите дела на ангелите, архангелите, херувимите и властите, верни слуги на Истинския Бог. Общо с тебе, Лукавий, старозаветни ми лъжебоже, немам и не ща да имам.
Малко ли ти беше, че тръгна Твореца да копираш, люде от калта извая, па подлъга и ангели чисти в тъмната бездна, измами ни, та ни в калта затвори? Излъга ни, че ти си Бога всевишен; омърси ни, като ни научи да виждаме добро и зло, а не Цялото неделимо.

Втори път не ще ме измамиш. Пътя обратно към Бога намерил съм. Не ми трябват твойте сектори разпределени, защото на царството ти види се краят. И ще бъде плач и скърцане със зъби, както предрече ни Христа, който е и Пътят, и Истината, и Животът.

Амин.

-:-:-

Редактирано от Йoaн_Mизийckий на 26.01.07 00:50.



Тема Re: Буквите на Етикнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Gospod**** (Goto-slovenin)
Публикувано26.01.07 01:40



И тука си объркал реципиента на одата, но ше му предам ако го срещна.

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins


Тема Re: Izvinavam se za latinizataнови [re: saur]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано27.01.07 11:00



Mozesh li da poso4ish link s informazia za kartata i manuskripta v koito se namira .



Тема Re: Izvinavam se za latinizataнови [re: Cтapинap]  
Автор saur (член)
Публикувано27.01.07 20:15



Ръкописът се намира в British library, сигурно може да се намери информация на техния сайт.

Ръкописът е със сигнатура Additional № 10 049. Пергамент, писан в северна Франция. Датата е средата - втората половина на 12 век. Съдържа три съчинения на св. Йероним - Quaestiones Hebraicae in Genesim, De interpretatione nominum Hebraicorum и De situ et nominibus locorum Hebraicorum (превод на речника на топоними от светото писание от Евсевий Кесарийски). В края на ръкописа, лист 64 - има две карти - тази с "Мизия и България" и на обратната страна карта на Палестина.



Тема Re: Izvinavam se za latinizataнови [re: saur]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано28.01.07 00:27



Благодаря ,много благодаря.

Вече рових из Бритиш музеум но очевидно не съм попаднал на точния адрес.

Иначе основата на пъзела ми е абсолютно ясна/претенциозно нали ?/та затова СЕ /не- "те" /питам,защо ли не спомена и този факт ,който изрично доказва ,че Евсевий Иероним Сидонски не може да има нищо общо с приписваната му карта ?

А факта е този ,че Евсевий Иероним Сидонски, само е превел на латински Ономастикон-а на Евсевий Кесарийски в който няма и помен ,и както се казва няма дори най-малък намек за интерес към географията на Европа -в т.ч.и провинция Мизия,която била "и България" ?



Тема Re: Izvinavam se za latinizataнови [re: Cтapинap]  
Автор saur (член)
Публикувано28.01.07 01:13



Порових се и го намерих в каталога им:



В Речника на имената от светото писание няма и намек за Европа, но и в картата Европа няма голямо присъствие.
А с речника е свързана картата на Палестина. Най-напред е имало само карта на Палестина. После са я изтрили и са нарисували на нейно място картата на Азия, а на гърба на листа са направили нова карта на Палестина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.