Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: АЗ ПЪК..нови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано19.01.07 07:21



Бройката на прабългарите според почти всички пишещи автохтонци тук е равна на 0 (нула).

Всички балкански словенски народи смятат, че произлизат от
старото местно население въз основа на предимно наши извори.
Всички ни се подиграват с тази "татаро-турска" теория, която
политически ни противопоставя с най-близките ни роднини и
приятели на Балканите.
Тази скапана теория подхранва антибългарската им пропаганда.
И ред други негативи и тн и тн.

И тези, които и до днес "авторитетно" я изповядват у нас,
с гаранция са слуги на това изкусвено разделение,
основаващо се на несъществуващи събития и
действащи лица.

Редактирано от Vencci* на 19.01.07 07:25.



Тема ЗАЩО НЕ МРАЗЯ АВТО-ТЕОРИЯТАнови [re: koмитa]  
Автор Cтpaxил_Пoпrpyeв (търсещ)
Публикувано19.01.07 08:44



Мразенето е за низшите духом

Не мразя.Просто всяка тема в тоя форум се окупира от 3- ма души и се превръща в преливане от пусто в празно.Аз не мразя изобретателите на вечни машини Perpetum mobile.Но не мисля, че трябва да им се обръща някакво внимание.За това и спирам всякакви спорове на тази тема.За сега както не е изобретена вечна машина -няма и авто-теория.Това са едни писаници в огромната си част-чисти лъжи.

Светът е пълен с тайни


Тема Re: Защо мразя автохтонството!нови [re: Last_Roman]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано19.01.07 09:41



"Не се доказва недоказуемото"

Еньо Мориконе





Тема ТИ ПЪК..нови [re: Caбaзий]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано19.01.07 09:57



Чисти [Ktistai], - доказана "тракийска" глоса, затворено общество (безбрачни монаси, светии) при "траките" --- съществуват учени, които свързват етимологически този термин с българската дума "чист", но въпреки това академичната наука си затваря очите за очевидния факт, и обяснява думата чрез гръцкия език! Господа академични "учени", гръцката дума със значение "чисти" е "катари", а под този термин са известни българите богомили в Западна Европа !

Сабазий - етимологически се свързва от българския академик Владимир Георгиев с българската дума СУОБОД /свобода/. Че теонима Сабазии носи тази семантична връзка, се доказва от гръцкото име на този тракийски бог - ЕЛЕУТЕРОС - свободен.

Очевидна е връзката и с един празник, който погрешно се смята за юдейски - СВОБОД или САБАТ. Просто сектата на моше е живяла сред българи, и от тях е абсорбирала не само празничините дни /например песах = петак, пети ден от седмицата/, но и азбука, култура, митология, държавност, монетосечене и т.н.

Саваот = Сабат/Свобод/ = Сабатиос, Сабазиос

Редактирано от Ziezi на 19.01.07 09:58.



Тема Не мразя автохтонството!нови [re: koмитa]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.01.07 10:56



Не го мразя и като аборигенство. Защо да мразя нещо което ме разсмива искрено с безмислените си тъпотии? Не бих си позволил тоя лукс.
Единствено мразя озлобения политикански антибългаризъм на носителите му със статут на модератори в интернет клубове.


Честно си признай, че от история не разбираш , ама никак.

Действия крепят Вселената.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 19.01.07 11:24.



Тема Re: АЗ ПЪК..нови [re: Caбaзий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано19.01.07 10:59



Защото не ми допада религиозната насоченост

Точно заради това и аз не мога да се обявя за 100% автохтонец/този път съм напълно сериозен/.



Тема Re: Защо мразя автохтонството!нови [re: goggga]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано19.01.07 11:00



До но аз не съм убеден в това че е доказано и затова пуснах тези иронични изречения.



Тема Re: Не мразя автохтонството!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Cтpaxил_Пoпrpyeв (търсещ)
Публикувано19.01.07 12:14



Мога да се подпиша под това с уговорката, че комитата не е анти-българист, а си е момче родолюбец.Просто кръвта му е по-гореща и иска да наложи нещо което се отрича от историците.Аз му предложих -ако иска да забие една тема-авто-теория и да се пише там или ако иска 5 теми.В клуб физика се пише за перпетум мобиле.Но не е преобладаващо.Има и такива които "оборват" конвенционалната наука -демек Айнщайн.Но и те не преобладават.Тука всичко се избива на авто-теория.

Светът е пълен с тайни



Тема Re: Не мразя автохтонството!нови [re: Cтpaxил_Пoпrpyeв]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.01.07 12:16



Като не е антибългарист защо обижда и хули български професори, доценти, доктори и тн.?
Никой нормален българин не би го направил, освен привържениците на автохтонците. С тях и друг път съм се разправял точно по този въпрос.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Не мразя автохтонството!нови [re: Cтpaxил_Пoпrpyeв]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано19.01.07 12:18



Тука всичко се избива на авто-теория

Това пречи ли ти по някакъв начин? Аз не я споделям, но не ми пречи. Пиши си и ти твоите теории, и ти няма да ми пречиш. Нещо не разбирам от какво се оплакваш. Като не ти харесва всичко, чети само това, което ти допада.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.