Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 29.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор **Gospod** (Bulgarin)
Публикувано18.01.07 16:58



Да не съм ти Sensei та да ти показвам правия път. The truth to you is lie for me~вервай в квото си искаш и си търси пътя.
Аз само ти използвам развлекателните способности.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема АВТОХТОННОСТ НЯМА НИЛЪДЕ ВЕЧНОнови [re: koмитa]  
Автор Cтpaxил_Пoпrpyeв (търсещ)
Публикувано18.01.07 17:01



Все някой е дошъл от някъде и е завзел земите на някой

Това го знам.Но ти знаеш ли колко време японците живеят там запазени като народ?Доста дълго.

Светът е пълен с тайни


Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: **Gospod**]  
Автор magotin (непознат )
Публикувано18.01.07 17:11



Автохтонците са забавни, обаче като почнат да се цитират едни други и така да доказват правотата си става страшно.
Освен това ние, археолозите, имаме едно правило - на теории, които не са се родили на терен, да не вярваме.
Затова и палеолингвистиката е просто подправка към археологията, която е основният източник на данни за историята. Всеки може да твърди каквото си иска, но ние сме си направили едни колекции от черепи на стари българи, които казват единствената истина за нашия произход.



Тема Re: И ОщЕ:-)нови [re: Cтpaxил_Пoпrpyeв]  
Автор goggga (член)
Публикувано18.01.07 17:11



Японците за разлика от траките са били силно войнствен и много напреднал във военно отношение народ.Там е имало едно-единствено по-сериозно нападение но корабите на противника са потопени от тайфун.Там дори да имаше масирана "конкистадорска" кампания като в америките -конкистадорите щяха да бъдат избити още на брега ако са се озъбели дори малко.Естествено културата е била на светлинни години от индианскатаТака, че автохтонност можем да търсим или при силна религия или при изолиран и много войнствен народ

е това са глупости

когато се споменават траките като войнствен народ(троянска война-12в.д.н.е.),къде са японците?
напреднал във военно отношение казваш?имаш ли представа от въоръжението на траките,кога навлиза желязото във воръжението и кога в япония?качеството и прозхода на желзото в тракия и съответно в япония?къде в японя се е добивало желязо,знаеш ли?предполагам знаеш за злощастните опити да превземат корея и китай.колкото до конквистадорите,едва ли е имало нужда да се превзема япония,страна бедна на ресурси и изолирана от тръговските пътища.



Тема Пич запри се-молам та...нови [re: goggga]  
Автор Cтpaxил_Пoпrpyeв (търсещ)
Публикувано18.01.07 17:35



Абе ти можеш ли да си представиш 80-100 000 самурайска армия и да разбереш, че са си правили шоута за собствена употреба от такъв ранг, че тия боеве тука са смешни

Пан-тракистки глупости не ми се слушатСамо да ти намекна, че Япония разби Русия само 28 год след разгрома на Османската империяИ на края понеже американците изчислиха, че ще загубят сума ти милиони войници ги капитулираха с ядрени бомби.Аман от местен патриотизъм

Светът е пълен с тайни

Редактирано от Cтpaxил_Пoпrpyeв на 18.01.07 17:38.



Тема ДА ТИ НАПРАВО ГИ СРИНАнови [re: magotin]  
Автор Cтpaxил_Пoпrpyeв (търсещ)
Публикувано18.01.07 17:45



Комито-те ти факти:-)

Светът е пълен с тайни

Редактирано от Cтpaxил_Пoпrpyeв на 18.01.07 17:46.



Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: koмитa]  
Автор roxy (beat)
Публикувано18.01.07 18:46



пък руският учен при разкопките на гр. Буртас каза, че по Волга плавали кервани... на фериботи, предполагам... а приемствеността - БУРТАС-БУРГАС направо ме порази! другото обаче не беше зле:)

Ние знаем какво значи времето...


Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: goggga]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано18.01.07 18:50



Ако Аспарух е изправил срещу византийците 100 - 150 000 армия, съвсем логично е, че Аспаруховите българи са били доста над 1 000 000. Защото никой не тръгва с цялата си войска без да си подсигури гърба и тила. А старите, жените и децата са си били по-североизточно от онгъла и не е възможно поне 1/3 или 1/4 от армията да не е останала да ги пази. Всъщност Аспарух е разширил границите на държавата си, а не е създал нова държава!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Пич запри се-молам та...нови [re: Cтpaxил_Пoпrpyeв]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано18.01.07 22:26



Абе ти можеш ли да си представиш 80-100 000 самурайска армия

Не ми и трябва даже да си я представям. Представям си обаче 100 000 арабска армия, от която ние избиваме 30%. Абе въобще кво общо има численоста на японската армия с темата?



Тема Re: Пич запри се-молам та...нови [re: koмитa]  
Автор Taнacът (непознат)
Публикувано18.01.07 22:36



Ми мислех, че ще се сетиш сам -ако беше самурайска-армията щеше да избие не 30% ми 100% от арабската армия






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.