Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: **Gospod**]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворецъ †)
Публикувано18.01.07 16:06



3а да си подготвен требва да знаеш поне латински и старогръцки и да си прекарал барем 10~15 години по библиотеките поне в десетина различни държави и да си чел оригиналите~ които уверявам те, съществуват и не са написани от ренесансовите фалшфикатори.

Пак нямаш гаранция, че ще бъде установено нещо, което ще ти уйдиса на българофобските бълнувания. Типичният пример е полиглотът Ганчо Ценов, който дори е прекарал много повече години в библиотеките и борави само с първоизвори 3-7 век.

За ренесансовите фалшификатори го каза ти и ще ти го напомням периодично.

-:-:-



Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор **Gospod** (Bulgarin)
Публикувано18.01.07 16:17



ГАнчо може да е разбирал нещо, ама въпроса е дали ти разбираш Ганчо. Последния доколкото знам е 2~3 поколения назад.

На тебе онбаче ниЩо не ти пречи да се подтогвиш, нали? Е го къде е, млад си, университети бол по цел свет (и повечето не са свързани с БАН), изчети едно 5 6 хиляди тома на латински и след 10 години ако си още автохтонец, ше ти се кланям, честна пиеонерска. 3Асега обаче приказките ти са само пионерски фантазии.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: goggga]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано18.01.07 16:31



Аз не споря за цифрата, а за начините на доказване на нещо в българската история.



Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: **Gospod**]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворецъ †)
Публикувано18.01.07 16:32



Говориш наизуст както обикновено.
Нямам никакви амбиций да уча история.

1. Дори да имах, за да мога да следвам, трябва на приемния изпит да изпиша десет листа с глупости. Нема да стане.

2. Дори да се прежаля, в университета няма да ми предложат нищо, което да не мога да си намеря и прочета дори днес.

Фактът е, че в програмите на всички висши учебни заведения българската история започва от 7 век и в основата си са базирани на Златарски и сие. Мога да направя разноглед всеки с висше по история, особено ако не е чел нищо странично и не си е направил труда да се запознае със стотиците извори за периода преди Кубрат. И често го правя btw.
Можеш да наблюдаваш и дискусиите между Тортурач и Щъркот в Македония.

Искаш ли да ти пусна няколко скенирани страници от христоматията по история? Една страничка от български ВУЗ и една от немски примерно, за да видиш какъв парад на простотията е. Дипломата нищо не значи и би било безумие човек да си губи 4 години от младостта, за да му пълнят главата с бръмбари.

въпроса е дали ти разбираш Ганчо

Ако не го разбирам, ти ще ми поясниш.

изчети едно 5 6 хиляди тома на латински и след 10 години ако си още автохтонец, ше ти се кланям

Логиката ти е съсипателна.

-:-:-



Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: Cтpaxил_Пoпrpyeв]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано18.01.07 16:34



Ще те разочаровам, но японците на са автохтонен народ. Преди тях са айнусите, от които японците са завзели осторивите. Пореден пример, че градиш тезите си върху незнаене и гадаене. Кажи ми как да ти вярвам?



Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано18.01.07 16:39



Мога да направя разноглед всеки с висше по история

Факт, вече съм го правил няколко пъти, само възоснова на прочетени тук в клуба извори, за които висшистите по история не са и чували. Някои даже и Златарски не са чели, а са го карали на разни учебничета, които аз съм чел между 11 и 15 годинки.



Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор **Gospod** (Bulgarin)
Публикувано18.01.07 16:47



Некой да ти говори за български вузове? Камо ли за "висшисти" от български вузове, хеле па такива от "гуманитарни" спецулност, продукт на соц. системата.

Никой не оспорва че четеш допълнително, а колко разбираш това дето го четеш.
3а това се иска предимно опит, а не пънкарски дух и да направиш некой ражноглед.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...

Редактирано от **Gospod** на 18.01.07 16:49.



Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: **Gospod**]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворецъ †)
Публикувано18.01.07 16:52



Никой не оспорва че четеш допълнително, а колко разбираш това дето го четеш.

Затова е клубът - за да изказвам някои по-умерени и откровено... хммм... смели теории. Науката е критика и за радост има няколко души тук, които ми помагат да намеря правия път.

Жалко, че не са повече от трима, а и че ти не си един от тях. Ако със същия хъс се лепеше за мненията ми, но пишеше критика по съдържанието, а не стила ми на писане, грешка нямаше да имаш. За тая работа обаче трябва да имаш подготовка.

Ако ми трябва художествен редактор, има откъде да си намеря. Вервай ми.

-:-:-



Тема Re: Аспарух идва с 1 млн. прабългаринови [re: koмитa]  
Автор goggga (член)
Публикувано18.01.07 16:55



абсолютно прав си :),но след като в япония не можем да говорим за автохтонизъм какво остава за балканите?



Тема КОЕ ПО-ТОЧНО СА ГЛУПОСТИ?нови [re: goggga]  
Автор Cтpaxил_Пoпrpyeв (търсещ)
Публикувано18.01.07 16:58



Имам шанс да познавам едно от японските бойни искуства и от чисто любопитсво и историята,нравите и обичаите на тази велика нация.Та били се конкретизирал?



Светът е пълен с тайни



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.