Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Поздрав за гръчкия патриотнови [re: koмитa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано17.01.07 19:02



"Извори ли няма, що ли? В училище на какво ги учат?.....На колко години е щерката?"
На 15 е, а изворите са и прекалено много и все византийски, римски или гръцки, поради липсата на български такива(както тя самата казва). Я чакай да й дам думата направо!


Да подчертая-оттук надолу пише детето!

Започвам...
Дюд, знам че и България е имала проблеми с нападащи племена. Авари, хазари...но пък тя точно за това си е била там-да ги спира. Византия е имала силата и мощта да ни унищожи през по-голямата част(не през цялото време, естествено, признавам го) от съществуването си. Дали чрез сила или чрез всяване на раздори, източната Римска империя е имала потенцията да ни смачка. Имало е пари, с които да купи войските на половината Азия и Европа, но без нас ще има по-силен натиск от две страни. Ако няма българи, римските територии ще бъдат изложени на постоянни варварски нападения на доста по-своеволни племена. С проблемите от изток(перси, араби etc.) и без никой да защитава северозападната граница на византийците ще им се види черен живота(без расистки намеци от моя страна). Българите сме били примерни съседи, като само понякога някой кан(κανας) в пристъп на мегаломания се е опитвал да завладее Константинопол.
Самуил, казваш? Може би забравяш, че Самуил губи срещу източната Римска империя? Колкото и...хъм...героично да сме се бранили, точно Василий ІІ, римски император, превзема българските територии. И доколкото си спомням, Василий е бил сравнително обичан сред българите. Не национален герой, но са си го харесвали.
Данъкът е бил само за замазване на очите на българите. Манипулация, когато положението почти е било извън контрол, за да можем да продължаваме да правим каквото сме правили и преди-да пазим границите.
Да не останеш с усещането, че съм гръкофилка и българофобка-не съм. Поздрави.


Агримония: Аз си измивам ръцете!

Редактирано от agrimonia на 17.01.07 19:57.



Тема Re: Поздрав за гръчкия патриотнови [re: agrimonia]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворецъ †)
Публикувано17.01.07 19:17



Византия е имала силата и мощта да ни унищожи през по-голямата част(не през цялото време, естествено, признавам го) от съществуването си.

Ами не съм съгласен.
Никифор тръгва с идеята да изтреби веднъж и завинаги скитите, разбирай българите. Знаеш как завършва амбициозното му начинание.



Пропускаш и важния момент със съдружниците по неволя. В момента, в който се разчуе, че Византия реши да заличава България, дали разните му авари, хазари и прочие периферни елементи нямаше да решат, че след българите те ще са следващите? Какво щеше да стане тогава?
Мислиш ли, че е случайно оставянето на български общинари при византийското владичество. Па и по турско не е било особено различно.

Има го и третият "несериозен" момент, че България няма как да изчезне, защото Бог и неговите т.нар. власти - ангелите, които се грижат за съдбините на народите - нямаше да го допуснат. Мисията ни все още предстои, затова сме под закрилата на висшите сили. Нито преди, нито днес има кой знае каква опасност за страната ни, затова дишай спокойно. Изпитанията и провокациите, които плашат мнозина българи днес, всъщност са за добро. Дишайте спокойно.

-:-:-


Тема ЯВНО СЕ ПРЕПОДАВА ОТ ГЪРЦИ ТАМ:-)нови [re: agrimonia]  
Автор Cтpaxил_Пoпrpyeв (търсещ)
Публикувано17.01.07 19:20



точно Василий ІІ, "римски" император
Кво общо е имал тоя грък с Рим освен фалшивата титла?


Той е нещо като "Веселенския" патриарх Вартоломей
И как ти звучи сериозно това "само понякога някой кан в пристъп на мегаломания се е опитвал да завладее Константинопол. ".
Това са глупости на търкалета същите кръстоносци които виждат сметката на константинопол са разбити от Калоян
От тоя пост е вярно само това"кан" или хан -много често срещана титла за владетел сред траки и славяниЮвиги кана Крум -абе чист тракийски тоест славянски

Светът е пълен с тайни

Редактирано от Cтpaxил_Пoпrpyeв на 17.01.07 19:25.



Тема ЙОНЧО ТЕБЕ ВИСШИТЕ СИЛИ ЛИ ТИ КАЗВАТ...нови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Cтpaxил_Пoпrpyeв (търсещ)
Публикувано17.01.07 19:27



пан-тракийските теории?
Има го и третият "несериозен" момент, че България няма как да изчезне, защото Бог и неговите т.нар. власти - ангелите, които се грижат за съдбините на народите - нямаше да го допуснат. Мисията ни все още предстои, затова сме под закрилата на висшите сили. Нито преди, нито днес има кой знае каква опасност за страната ни, затова дишай спокойно. Изпитанията и провокациите, които плашат мнозина българи днес, всъщност са за добро. Дишайте спокойно.
Знаех си аз , че тракийският т.е. славянският е оня език на който са говорили всички преди господ да раздели езиците



Светът е пълен с тайни


Тема Re: Поздрав за гръчкия патриотнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано17.01.07 19:33



Germankite sa mn xubavi nema shto!Debeli bledoliki tupi sas tupo svinsko izrajenie!



Ellada panta Arthro kalistos elinski dokazano-marihuanata ne vredi

Тема Re: ЯВНО СЕ ПРЕПОДАВА ОТ ГЪРЦИ ТАМ:-)нови [re: Cтpaxил_Пoпrpyeв]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано17.01.07 19:33



Дъщерята:

Ше взема да си направя акаунт аз утре...дотогава използвам акаунта на майка ми.

В отговор на:

Кво общо е имал тоя грък с Рим освен фалшивата титла?



Византия=Рим. Византия е източната Римска империя. Терминът "Византия" е въведен през 17 век от пътуващи поети. Византийците са се мислели за римляни. Тоест, Василий ІІ е бил римски император.
В отговор на:

същите кръстоносци които виждат сметката на константинопол са разбити от Калоян



Аз казах, че Византия само в по-голямата част от съществуването си е била по-силна от България. За Калоян и кръстоносците признавам, имали сме надмощие, най-вече защото Константинопол е бил превзет.

Редактирано от agrimonia на 17.01.07 19:58.



Тема Re: Поздрав за гръчкия патриотнови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворецъ †)
Публикувано17.01.07 19:39



Germankite sa mn xubavi nema shto!Debeli bledoliki tupi sas tupo svinsko izrajenie!

Гъркините - трътлести ГЕНЕТИЧНО (което за разлика от проблема на германките, не се коригира за две седмици с диета), с дирници като амфори, със стрии по циците, циганоидни, мързеливи, с тъпо телешко изражение.

Затова няма защо да се чудим на Херодот, който пише, че елините си ги държали в харемите и не ги показвали много-много, а самият той е ходил често на вилата си в Тракия, за да бъде сред бели хора.



-:-:-


Тема Re: ЯВНО СЕ ПРЕПОДАВА ОТ ГЪРЦИ ТАМ:-)нови [re: agrimonia]  
Автор Cтpaxил_Пoпrpyeв (търсещ)
Публикувано17.01.07 19:46



Византия=Рим. Византия е източната Римска империя. Терминът "Византия" е въведен през 17 век от пътуващи поети. Византийците са се мислели за римляни. Тоест, Василий ІІ е бил римски император.

Гърците никога не са се романизирали -НИКОГА.Формалните титли са без всякакво реално значение.Как се е самонаричал императора също няма никакво значение.
Аз казах, че Византия само в по-голямата част от съществуването си е била по-силна от България. За Калоян и кръстоносците признавам, имали сме надмощие, най-вече защото Константинопол е бил превзет.

Кога е тая по-голяма част?Когато Аспарух разбива Константин-същия "римски" император и после Тервел помага на скапаните гърци срещу арабите ли пак не помня?А па по времето на хан Крум който е пил с "римска" чаша вино ли?Айде не ме разсмивай



Светът е пълен с тайни


Тема Re: Поздрав за гръчкия патриотнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано17.01.07 19:48



Дъщерята:

Знам много добре как завършва начинанието на Никифор. Крум си е направил чаша от черепа му и е пил вино...опс, боза, нали били "забранени" лозята ;)
След Крум вече е нямало авари, забележи. Част от тях скоро след това са били асимилирани от българското население. Маджарите показват по едно време сравнителна симпатия към Византия, нали точно те приютяват Юстиниян ІІ Ринотмет. Хазарите нямат нищо общо със случая.

Редактирано от agrimonia на 17.01.07 19:58.



Тема Re: ЯВНО СЕ ПРЕПОДАВА ОТ ГЪРЦИ ТАМ:-)нови [re: Cтpaxил_Пoпrpyeв]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворецъ †)
Публикувано17.01.07 19:48



Гърците никога не са се романизирали -НИКОГА.

Все пак с гордост са се наричали РИМЛЯНИ и не са пропускали сгоден случай да посочат някой дядо от знатен РИМСКИ род. А па как хулят езическите елини... да не ти разправям.



-:-:-



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.