Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Българските топоними в Гърция  
Автор **Gospod** (Bulgarin)
Публикувано14.01.07 23:26



Гледам, че някой свестен мъж (или група хора) са си направили труда и са събрали и подредили старите български топонми в Сегашна гърция.
Въпроса ми е следния~ след като това са историческите и ражбираеми от нас, българите имена по тия места и след като ние вече спокойно пътуваме там, не е ли време да ни се предостави услугата имената на местата да бъдат надписани подходящо?
Т.е. като си караш колата, по табелките да пише "Солун", "Валовища" и т.н. а не гръцките иероглифи.
Ако бях български евро чиновник или като им викат там, щях веднага да натисна гърците. В крайна сметка и те имат полжа по нашенско табелките да са надписани и на гръцки и би трябвало да стане пажарлъка. При 2 ражлични ажбуки в две съседни ЕУ държави това е просто наложително.

Какво мислите?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Българските топоними в Гърциянови [re: **Gospod**]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано14.01.07 23:35



Идеята е добра! В близко време България ще има достатъчно голям иконмомически напредък, така че надали няко българин ще се погърчи, но в гречко има българи, които ще се зарадват на промяната!
P.S.
Все още на солунските отбори им викат българи по стадионите! Не са забравили какви са в северна Гърция(Южна България) !


Който не е с мен, е против мен!


Тема Re: Българските топоними в Гърциянови [re: **Gospod**]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано14.01.07 23:38



С тая тема почти успя да се докараш патриот. Но казвам "почти", защото ти липсва постоянство.



-:-:-


Тема Re: Българските топоними в Гърциянови [re: **Gospod**]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано14.01.07 23:40



В отговор на:

Гледам, че някой свестен мъж (или група хора) са си направили труда и са събрали и подредили старите български топонми в Сегашна гърция.



Къде го гледаш това?



Тема Re: Българските топоними в Гърциянови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор **Gospod** (Bulgarin)
Публикувано14.01.07 23:44





Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Българските топоними в Гърциянови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор **Gospod** (Bulgarin)
Публикувано14.01.07 23:55



Няма нищо "патриотично" в идеята, най~убедителното докажателство жа което е, че такива идеи не идват от патриоти като нашия мюдератор.
Патриотичо щеше да е е да органижираш митинг в Гърция (ако ти дадат), да ражвееш българското жнаме, някой жам. министър или партиен функционер на дръпне реч и после всички да се наядат и да отпрашат жа София.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Българските топоними в Гърциянови [re: **Gospod**]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано15.01.07 01:27



Йоан не е модератор, а ако имаш нещо против модераторите - на бележки!



Който не е с мен, е против мен!

Тема А гръцките топоними в България?нови [re: **Gospod**]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано15.01.07 10:15



Да не забравяме, че и много гръцки топоними от картата на днешна България са заличени: сещам се веднага за Станимака, Анхиало, Агатополис, Месемврия... Пък и от археологията знаем колко гръцки надписи са изкопани в земите ни... Не е патриотизъм да се смразиш със съседа си, а да го надминеш с приноса си за процъфтяването на страната си...



Тема Re: А гръцките топоними в България?нови [re: д-pOxБoли]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано15.01.07 10:24



Царево(Мичурин) май беше Василико. Иначе има логика да се помирим с Гърците във светлината на европейското ни членство, но историята ни учи, че с тях винаги трябва да имаме едно наум.
P.S.
По-точно - Сто наум!



Който не е с мен, е против мен!

Тема Re: А гръцките топоними в България?нови [re: Darth_Vader]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано15.01.07 10:48



В ЕС е немислимо да имате нещо на ум!!!!Не е възможно да ни направите нещо!

Ellada panta Arthro kalistos



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.