Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:38 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Бургазлии да почерпят!нови  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано14.01.07 16:03



Вече разбрахме откъде е произходът им. Сега остава да видим и Варна и за разберем дали не са монголи и затова ли се ненавиждат толкова?

Само, че пичовете от БТВ забравиха да споменат града в днешна европейска Турция - Люлебургаз.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Бургазлии да почерпят!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано14.01.07 16:18



Ай, ай, ай изпревари ме с тая тема. Да им е честит новия произход .

Аз не навиждам бургазлии, а мога да ти гарантирам, че не съм монгол.





Тема Re: Бургазлии да почерпят!нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано14.01.07 16:22



То едва ли някой от нас е монго, но не разбрах; навиждаш или ненавиждаш? Или го кажи по друг начин. Също ще е интересно следващите градове като Казанлък, Пловдив, Видин, Враца, Шумен, Русе и тн. откъде ще ги изкарат.

Действия крепят Вселената.


Тема ЕЕЕЕЕЕ ИЗОПАЧАВАШ:-)нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано14.01.07 16:25



Човека си има доблест да си каже, че това е лично негово предположение



Светът е пълен с тайни


Тема Re: Бургазлии да почерпят!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано14.01.07 16:25



Нямам нищо против Бургас.



Тема Re: ЕЕЕЕЕЕ ИЗОПАЧАВАШ:-)нови [re: Taнac]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано14.01.07 16:42



Ма и човекът изопачава! Като си е лично негово мнение да си го пази за себе си, а не да го казва в национален ефир след едноседмична реклама на филма си.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Бургазлии да почерпят! [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано14.01.07 16:44



Варна си е на индо-арийски. защото на санскрит Варна означава Цвят, Окраска,Каста(принадлежност към дадена каста), Същност, Награда, Слава! Попрочети малко за индоарийския произход на българите и не се доверявай много, много на тюркските теории!

Който не е с мен, е против мен!


Тема Re: Бургазлии да почерпят!нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано14.01.07 16:44



И аз нямам нищо против, но като се замисля у тях има един тип физиономии леко като на грузинци. Може и да има нещо вярно у теорията на човека само че е недоказуемо.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: ЕЕЕЕЕЕ ИЗОПАЧАВАШ:-)нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано14.01.07 16:49



Човекът нищо не изопачава, защото сам каз, че това са си негови предположения! А може и да е напълно прав! Ако си гледал(и слушал) внимателно щеше да разбереш че в средна Азия по това време доминираща култура е била българската, а 1000 години преди тази история пак доминираща култура е била българската и много е вероятно зараждащата се тюркска националност да е взела доста неща наготово от българите и впоследствие да се твърди, че някои български думи са от тюркски произход, а според някои е точно обратното, тюркси думи са от български произход!

Който не е с мен, е против мен!


Тема Re: ЕЕЕЕЕЕ ИЗОПАЧАВАШ:-)нови [re: Darth_Vader]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано14.01.07 16:58



Ми естестевено че са доминиращи българите 1000 години преди това, та на ли са арии! Да, ама не. Никакви сериозни доказателства няма. И стига с тия глупости за арийския произход. Писал си по-долу индо-арии, но никой нормален и изтъкнат учен не употребява тия термини. Има индо-европейци и индо-иранци.
Дори и да са иранци българите, няма сведения да са арийци. Арийци са предшествениците на Дарий І от областта Парс. Нерде тука българи? Просто много ви се иска. Българите са северни номади; или от туран или нещо подобно на партите/скити.
Варна - и да има общо съ сенскрит, то кое от изброените от тебе значения е? Не знаеш, но знаеш да поределяш. Ето затова не ви вярвам. Щото който е кръстил Одессос така е имал едно конкретно значение на думата, а на тебе като ти звучи на санскрит, то там откриваш всякакъв сбор от най-различни значения. Което показва колко несигурна е самата дума варна на санскрит. Може просто пък да е съвпадение?

Действия крепят Вселената.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 14.01.07 17:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.