Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: С повечето съм съгласен,нови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано14.01.07 11:36



За "завладяването" на Видин и Охрид, населени с българи, може и двузначно да се интерпретира. От наша гледна точка са освободени, а от другата - завладени.
Например : По време на Балк. война от 1912 г. ние освобождаваме наши земи, населени с наши сънародници. О турска гледна точка тези земи са завладяни от
българите.
Възможно е това, което ние бихме нарекли "освободени", те да наричат "завладени".
Друг е въпросът : Под чия власт са били Видин и Охрид, преди "завладяването" им от българите ?





Тема Re: С повечето съм съгласен,нови [re: Vencci*]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано14.01.07 11:48



Друг е въпросът : Под чия власт са били Видин и Охрид, преди "завладяването" им от българите ?

То май и това е въпрос на гледна точка.



По това време Мизия/България е считана за полусвободен федерат на Цариградската власт. Бащата на Юстиниан е князувал в Македония. В района на Ниш е князувал Селимир, чичо на Юстиниан. По на север Сирмиум все още е бил български град. Целите Балкани са били плетеница от федерати, веднъж настроени позитивно към централната власт, друг път са вдигали бунтове.

А целта на Цариград е била да не позволява обединение на княжествата. Понякога това е ставало от само себе си - например при разправиите между Зенон и Анастасий, а после и свадите между Юстиниан и Виталиан. Братоубийствена война.

Друг път има и целенасочено насъскване - например подучването на Теодорих да нападне българите и "гепидите" в Срем и т.н. Разделяй и владей.

-:-:-


Тема Re: В жилите ни тече кръв на йерлиинови [re: sve*]  
Автор Гъrъл (майсторът)
Публикувано14.01.07 12:54



А "генетичната история на българското население" изследва ли генетичните ни връзки с калдераши, йерлии и лудари?



Тема Re: шльоцерианците атакуват на всички фронтовенови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано14.01.07 13:12



В отговор на:

мъжете са от Марс, а жените от Венера. Случаят е приключен.


Астрологически погледнато българите сме под знака на марс, защото всички съседи ни обвиняват в агресивност! Но пък някой чул-недочул като нищо ще ни изкара и марсианци ....

Който не е с мен, е против мен!

Тема Re: шльоцерианците атакуват на всички фронтовенови [re: Darth_Vader]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано14.01.07 13:20



Астрологически погледнато българите сме под знака на марс

Имаме малко от Марс, но българите като цяло сме под влияние на Сатурн с всичките негативи и позитиви от това.

защото всички съседи ни обвиняват в агресивност!

Чувствата са взаимни.

-:-:-



Тема Re: шльоцерианците атакуват на всички фронтовенови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано14.01.07 13:27



Имаме малко от Марс, но българите като цяло сме под влияние на Сатурн с всичките негативи и позитиви от това.
Аха, сега ми е ясно, защо ристиенските историци ни свързват с Гог и Магог! Ни сме били антихристите, значи!



Който не е с мен, е против мен!

Тема Re: В жилите ни тече кръв на 7000 годининови [re: Vencci*]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано14.01.07 13:31



Ами нормално е да бъркат! Нали северните българи пишат на български до преди 100 години, само че тогава се правели на римляни, а сега се правят на франсета и само са си сменили азбуката!

Който не е с мен, е против мен!


Тема Re: шльоцерианците атакуват на всички фронтовенови [re: Darth_Vader]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано14.01.07 13:33



Аха, сега ми е ясно, защо ристиенските историци ни свързват с Гог и Магог! Ни сме били антихристите, значи!

Не е така. Гог и Магог са старозаветни персонажи, тоест нямат нищо общо с християнството и пророчествата за Антихриста. Гог и Магог са митичните родоначалници на източноевропейците, особено тези в херодотова Скития, за които се споменава с проклятия и в други юдейски книги.

Антихриста за християните ще е лелеяният месия на юдеите. Чифутите си го чакат да им възобнови храма. А скитите (Гог и Магог) след падението на Антрихриста ще наложат истинското християнско учение. Тоест ние сме добрите в цялата тая история.

-:-:-



Тема Re: шльоцерианците атакуват на всички фронтовенови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано14.01.07 13:36



Аха само ще чакаме чифутите и ристиените да се изтребят - и хоп наготово почваме ! Малко византийско , но пък, защо не?



Който не е с мен, е против мен!

Тема В жилите ни тече кръв и на праафриканци:-)нови [re: sve*]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано14.01.07 13:45



Ама се чудя кво реално значение има това?



Светът е пълен с тайни



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.