Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Едно отклонениенови [re: OrokoSaki]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано28.12.06 02:49



В Slovenija, Slovensko, Slavonija и на всички други места, кадето имат струя

Тъй де, навсякъде, където от памтивека живеят славоезични - включително Тракия.



-:-:-
Имате пълна свобода в установените граници на приетото.

Тема Re: Едно отклонениенови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Жopж_Caнд (непознат )
Публикувано28.12.06 09:29



темата е интересна,
и се развива отлично.
Може ли някой да продължи
хронологичният ред
или по скоро, малко да се върне и започне от Константин втори,
после съимператорството и Константин ТРЕТИ.
става много заинтригуващо!
привет,

п.п. и от ТАМ
войните,защо
траки, българи
НЕ славяни
връзката....по документи...ИСТИНСТА !

Редактирано от Жopж_Caнд на 28.12.06 12:12.



Тема Re: Едно отклонениенови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано28.12.06 11:08



Така е ! Убеди ме ! Сердика/Срядица/ и Струма са славянски имена още" от памтивека" тоест по обяснението ти-още от предисторическа епоха



...И несъмнено траките са славяни,както са славяни и готите-гети ,мизите,сарматите и пр.и т.н ,а всички заедно са българи.....възможно и чукчите например,чийто етноним безусловно ни среща с композит на българския глагол "чукам" и пак българския суфикс "чии"


Но да призная-трудна е за мен тази работа пък и все пак искам да изпълня обещанието дадено на "зеленочерната" ,да напиша нещичко за Констанс ІІ.

Та ето защо предоставям на теб да етимологизираш по твоя уникален метод следните селищни имена от "СрЯдицка" област и водосборния басейн на Струма

- ATHYPARA
-STORA
-BRIPARON
-BREGEDAVA
-BUAEPARA
-ITADEBA
-BOLBABRIA
-CARISTORUM
-ZAPARA
-SCAPTOPARA
-BERGA
-COMBREA

Дерзай !



Тема Re: Едно отклонениенови [re: OrokoSaki]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано28.12.06 11:53



Здравей Адаш !!!

Гледам, че и ти надена рицарските одежди.
Привет и добре дошъл във виртуалния
Клуб на "Рицарите" !




Редактирано от Vencci* на 28.12.06 12:00.



Тема Re: Едно отклонениенови [re: OrokoSaki]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано28.12.06 11:57



Струма,
според моите наблюдения и проучвания идва от :
"стръмна" ( гр. Стримон ~ Стръмно или Стръмна ~ Струмна и др.).

Лично мнение.



На снимката : р. Струма

Редактирано от Vencci* на 28.12.06 12:08.



Тема Re: Едно отклонениенови [re: Cтapинap]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано28.12.06 14:31



А бе ти специални курсове по простотия ли си посещавал или ти иде извътре?
Сигурно Преслав не е славянски град, щото гърците го пишат ПЕРИСТЛАВА.

А пък ПЕРИСТЛАВА, както знаем, не значи нищо на славянски.


---
Остроумно ми старче, от градовете, които си изборил поне три си имат славянското изопачено звучене, за два си дал имена на латински, а Берги имаш из цяла Евразия.

-:-:-
Имате пълна свобода в установените граници на приетото.

Тема Re: без думи /мои/нови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано28.12.06 14:45



Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец) Публикувано 04.08.06 23:55

Първо, тръгнал си да играеш моята игра, което автоматично те обрича на яка издънка.

А е така, защото играта ми няма правила. Ти, старче, можеш ли да живееш и да правиш нещо без правила? Не мисля така. Тцъ, не можеш. Целият ти живот - или поне най-хубавата част от него - е преминал в една система, която те е смахнала тотално. Ти си част от едно масово явление, по всичко ти го личи. Щеше да е хубаво да си самотно изключение, някакъв феномен, но не си.
Стигаме до...

Второ! А то е, че все пак донякъде си прав. Наистина съм ненормален. Пълен кукундел съм. Обаче се дъниш, щото с това мислиш, че темата се изчерпва. Ти пак поставяш едни граници, този път дори на лудостта ми. А това е фатална грешкаааа. Въобще си нямаш идея колко съм луд!!! Аз не познавам граници!
Мога да те анастезирам, да ти отворя черепа и да те нахраня със собствения ти мозък. А каквото остане от хипоталамуса ти, след като издъхнеш, да го раздам на близките ти. И те ще го излапат, мислейки, че е пастет.
Ти способен ли си на подобно нещо? Е, аз съм способен, но няма да го направя, защото не си струва. Твърде дребна, незначителна рибка си за усилието.

Дреме ми кой какво ще прочете. Не плащам данък обществено мнение, както не плащам никакви данъци, които мога да не плащам. Дреме ми и какво си седнал да пишеш. Въпросът е... ще го довършиш ли? Ще го издадеш ли? Къде, кога, как? Всякакви работи стават... цели тиражи на вестници се губят, какво остава за някаква брошурка в 500 бройки.
Па нали и некакво име требе да сложиш отгоре? Вервай ми, че Старинар е готин псевдоним, ама за проза. Голема мъка ще бъде с името. Помним, че орева света как ти бях споменал именцето. Щеше да ме съдиш нещо, що се отказа, бе, the zhenko?

Седи си във форума, нали се сещаш, анонимничко и си се прави на голем разбирач. Въобразявай си, че поне във виртуалния свят прекрачваш някакви граници, които в реалния по-скоро би си отрязал краката с трион (хммм, добра идея), но никога не би прекрачил.

И последното, което ще ти кажа, а то е най-важното:

НИКОГА НЕ СЕ ЕБАВАЙ С НЯКОЙ, КОЙТО НЯМА КАКВО ДА ГУБИ!

Би било... смъртоносна грешка.






Тема Re: Едно отклонениенови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Жopж_Caнд (непознат )
Публикувано28.12.06 14:55



Апелирам към стоизъм
и уважение!
Моля по темата.
благодаря,

п.п. не ГО приемайте лично
ТОВА се отнася за ВСИЧКИ нас!!!



Тема Re: без думи /мои/нови [re: Cтapинap]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано28.12.06 15:00



Бе то хубаво му го припомняш това, но не му отговаряш на въпроса. Затрудняваш ли се?



Тема Re: без думи /мои/нови [re: koмитa]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано28.12.06 15:14



Бе то хубаво му го припомняш това

Винаги е хубаво да се напомня творческият гений на Томас Харис. Проблемът му е, че той си мисли как цитира мен, от което трябва да се чувствам... засрамен, лош, какво?

но не му отговаряш на въпроса

Нищо. Въпросите ми бяха риторични. Не съм очаквал и НЕ ИСКАМ отговор от [епитет тука], който разправя, че в Именника се разправяло за китайски васали по Дунава.

-:-:-
Имате пълна свобода в установените граници на приетото.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.