Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:31 17.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: само за информациянови [re: Last_Roman]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано29.11.06 15:08



Явно са му сменили хапчетата и е запял нова песен на македонската си балалайка!





Тема Re: само за информациянови [re: Morrigan*]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.11.06 15:16



няма да се учудя ако се намеси в темата за Банатските българи от позицията на румънец или маджар...


Бояджия, какво да се прави.
А "безобидното" ОМО /на мен ми звучи като прах за пране/ се опитва да създава изкуствени етноси в България. Партията е откровено антидържавна и с право е забранена.

Facta, non verba!


Тема Re: само за информация (без лично отношение)нови [re: thorn]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано29.11.06 15:59



Доскоро бях “тюркофил”, а вече “гръкоман”. Това означава ли че се издигам в твоите очи?\

Тцъ. Винаги си бил и двете, щото едното не противоречи на другото. Всъщност от тюркофилията ти произлиза гъркоманщината - комплексите ти от родната ни култура водят до вербалното фелацио на чуждата.

имам ли право да му се възхищавам?

Свободен си да правиш каквото си щеш.
Аз пък съм свободен да те критикувам.

Случаят ти и отношенията ни са отдавна ясни. Между другото никак не съм изненадан, че коментираш моя постинг, а не по-умерения и по-конкретния на комитата по-долу. Като отворена книжка си - жалко обаче, че от нещата, които се четат в нея, ми се гади. Лично мнение и нищо лично.

-:-:-

Редактирано от Иoaнн_Mизийckий на 29.11.06 16:03.



Тема Re: само за информациянови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано29.11.06 16:36



Е.. затапи ме. Прав си (по принцип), рабира се, но демократична държава от типа, който ти имаш в предвид е нещо утопично - особено на Балканите. Доста трябва да поработим върху манталитета си, трябва да си простим грешките от миналото и да преглътнем малко или много от гордостта си и тогава може и да стане. Може би след 50-100 години. Сега-засега обаче тук все още е мътна и кървава. Все още не е ясно какво ще стане с Македония, нито какви ще ги накъдрят Албанците, нито пък какво ще направят Българите в северна Гърция (макар и последното да ми се вижда малко вероятно).

Казваш, че етническо малцинство не се нуждае т признаване? Признаваш ли тогава македонско малцинство? Ако да, то тогава имаш много странно виждане за малцинство, т.е. хора които за 100 лева в брой се пишат каквито им кажат. Че по този начин и аз мога да инвестирам и да си създам етническо малцинство... (Забележи, не става въпрос за малцинство по-принцип, а за 'етническо' такова.)

За тоталитарните държави... Гърция тоталитарна ли е? Защото там няма малцинства по закон. Швеция може би? Там пък отхвърлиха искането на 'мюсюлманките' да носят фереджета в училище и разни други благини (т. е. принципът "Всеки гражданин има право да изучава своят майчин език, да извършва на своят език своите религиозни служби, регионални радио и телевизионни програми на езикът на общността" да го духа...), като власите декларираха, че всички граждани са равни, и признаването на особени права само на някои създава опасен прецедент. Ами мен ако питаш - предпочитам България да е тоталитарна тогава, по Шведски модел.

Вярно е, че си ги имат правата поне на книга. Но дай Боже през следващите 20 години все още да нямат опита и нужната организираност... А след 20 години, когато България ще е достатъчно силна (пак дай Боже), и дълго време в ЕС, е може вече да няма значение...

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: само за информация (без лично отношение)нови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано29.11.06 17:52



Комита ми дава разумно и аргументирано мнение, което заслужава малко по-аргументиран отговор. На работа нямам толкова време за това.

Ти както винаги ме изкара гръкоман. Отговорът ми беше по-лесен.



Тема Re: само за информация (без лично отношение)нови [re: thorn]  
Автор tonza (минаващ)
Публикувано29.11.06 17:55




Впрочем ако си представим един исторически герой, който въпреки че твърде млад е заел трона се представи като добър пълководец, изгради силна и най-модерно въоръжена армия, която побеждава и най-силните противници, почти от нулата изгради силен флот...


koeto umrja zaedno s nego, zashtoto e mislil samo za voina, no ne i durzhavata si.

освен това е полиглот

poliglot ili grukoman?





Тема Re: само за информация (без лично отношение)нови [re: tonza]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано29.11.06 18:08



Не знам кого имаш предвид ти, но аз описвах Мехмед II Фатих.



Тема Re: само за информация (без лично отношение)нови [re: thorn]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано29.11.06 18:34



Ти както винаги ме изкара гръкоман.

Както винаги си имам повод да го правя.

След собствените ти теми, посветени на гъркоманията и туркофилията ти, защо изобщо си правиш труда да отричаш? Гъркоманията не е обида, а научен стандарт! С мнозинството се движиш - радвай се! - твоето льобимо мнозинство - мерилото за "верно" и "неверно", "сериозно" и "несериозно", и т.н. "до края на света", дето се пееше в патриотичната песня.



-:-:-


Тема Re:Поздравявам те за откровеносттанови [re: koмитa]  
Автор Atilkese-Acпapyx (IYI)
Публикувано29.11.06 18:52



"за пореден път ме убеждаваш, че напълно си заслужаваш бановете за клевета?"

Комита/български, ти собственоръчно си написал, какво би направил с гърците, ако би имал власт. Както виждаш и дума не може да става за клевета.

Автор koмитa (български)
28.11.06 22:13
Ако имах власт, бих им забранил правото на сдружение и свободно събиране на повече от 3-ма гърци на едно място!...


Това твое култово изказване в стил Милошевич, е твърде показателно и изключително много ме зарадва.

Едва сега разбрах, че Мило всъщност не е бил толкова лош, колкото ни го представяха.

Поздравявам те за откровеността и за това, че се реши да споделиш с нас и да направиш публично достояние най-съкровенните си мисли и мечти по въпроса.


БЪЛГАРИЯ НА ТРИ
МОРЕТА

Редактирано от Atilkese-Acпapyx на 29.11.06 18:55.



Тема Re: само за информация (без лично отношение)нови [re: gioni]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано29.11.06 19:07



В Бг граци няма.Само гагаузи и гъркомани (гръцизирани българи и траки)




Редактирано от OO8 на 29.11.06 19:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.