Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Княз от Боганови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор latani ()
Публикувано22.11.06 19:52



медальона на Омуртаг е втория КАНЕСУБИГИ.

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...


Тема Re: Княз от Боганови [re: latani]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано22.11.06 19:56



медальона на Омуртаг

Благодаря, благодаряяяя...
Става съвсем интересно, щом има КАНЕСУИБИГИ и при Омуртаг, а не само при Маламир.

-:-:-



Тема Княз, но от кой Бог?нови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор latani ()
Публикувано22.11.06 20:14



ТЕОФИЛАКТ ОХРИДСКИ

Кинамон:
"Аз като християнин служа на Христа,истинския бог,който е сътворил небето и земята и всичко видимо и невидимо.....А тия разни,които вие почитате за Богове, признавам за истински демони....и ако ми изтъкваш слънцето и луната и ме принуждаваш да се чудя на блясъка им, слушай, и аз се чудя, но аз ги имам за творения и слуги, подвласни не само на Бога, но и на нас хората"
Омуртаг:
"Не унижавай нашите БОГОВЕ, че тяхната сила е голяма! За доказателство служи това че ние, които им се кланяме покорихме цялата ромейска държава.Защото ако ТВОЯ ХРИСТОС беше истински бог, както ти казваш без съмнение би бил ваш съюзник и би ви запазил незаробени, защото му служите и му се кланяте"

От горепосочения извор се вижда че Омуртаг не е признавал Христос за Бог .Тогава от кой Бог са князе Омуртаг и Маламир?

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...


Тема Re: Княз, но от кой Бог?нови [re: latani]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано22.11.06 20:20



Аз като християнин служа на Христа,истинския бог,който е сътворил небето и земята и всичко видимо и невидимо...

Омуртаг не е бил глупав като Кинамон, за да се кланя на Христос, който НЕ Е НИКАКЪВ БОГ.

За какво според тебе пуснах темата за подобносъщен и единосъщен - това е разликата между християни и еретици/езичници.

Специално Омуртаг действително залита към езически култове, но първоначално си е бил покръстен.

-:-:-



Тема Re: Княз, но от кой Бог?нови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор latani ()
Публикувано22.11.06 20:35



Ами те и Крум и Маламир са залитали по езически култове, но по твойта логика и те са князе от Бога.
Знаем със сигурност че Христос не е въпросния Бог,пък и Омуртаг говори за Богове визирайки слънцето и луната.

Въпросът ми е след като Борис е наследил титлата защо е сменил бога?Значи едните са князе от един Бог другите са князе от друг Бог, но титлата е непроменена.



КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...

Тема в интерес на истинатанови [re: latani]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано22.11.06 20:54



CANE



Тема Re: Княз от Боганови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано22.11.06 20:55



Сега си загубих 2 часа и ги пускам по-подробно, понеже някои съфорумници явно ги мързи да търсят книги и да четат. Налага се всичко да им се пусне готово, сканирано и с обяснения.


извинявай много



Тема Re: Княз от Боганови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Лил ()
Публикувано22.11.06 21:26



Архонт се превежда владетел, а не княз, т.е. "от Бога владетел", а не "от Бога княз".



Тема Re: Княз от Боганови [re: latani]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано22.11.06 21:27



медальона на Омуртаг е втория КАНЕСУБИГИ.


Каня се в Бога да се зака/л/неся / закълна / ,
че след третият медал има и четвърти.



След сряда винаги е четвъртък ...
/лични наблюдения/




Тема Re: Княз, но от кой Бог?нови [re: latani]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано22.11.06 22:29



Знаем със сигурност че Христос не е въпросния Бог

Христос не е никакъв бог!


За разлика от тебе, древните българи са го знаели и никога не биха си позволили да се кланят на месията, а не на Бога, за който говори този месия.

Бог е Отца на Христос. И именно този бог визират българите.

Въпросът ми е след като Борис е наследил титлата защо е сменил бога?

Не е сменил бога.

Омуртаг говори за Богове визирайки слънцето и луната

Да, защото са точно такива, включително и звездите.

-:-:-



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.