Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ново антроплогическо проучване на българитенови  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано20.11.06 17:48



Проведено е от екип начело с професор Йордан Йорданов.



Пловдивчанки са с най-дългите крака, с най-големи гърди са жените в Монтанско


Най-много са естествените блондинки в столицата, сочи мащабно проучване за българина
20.11.2006
350 признака разкриват тялото, ума и хала на българина. Това стана ясно след като екип от 22 учени направи антропологичен портрет на нашенеца, пише "24 часа".

Изследването е обхванало 5290 души от 154 селища в страната, то е продължило от 1989 г. до 1993 г.

Обработените данни излязоха миналата седмица в монография на БАН "Антропологична характеристика на населението на България в края на 20 в." Ръководител на екипа е проф. Йордан Йорданов, пише вестникът. В България живеят

повече хора със светла кожа - 80%

Лицата са високи и умерено широки с обърната трапецовидна форма. Лицето на мъжете по-често е слабо. При жените е средно изпъкнало. Клепачът е широко отворен. Носът е прав, тесен, с удължен гръб и с връх, насочен напред и надолу. Главата е с големи размери.

За век нашенецът е пораснал с 5,1 см, средният му ръст е 171,5 см. Той тежи 77,7 кг, обиколката на гръдния му кош е 951,3 мм, на талията - 872,7 мм, а на корема - 908,7 мм, пише "24 часа". Пулсът му е 76 удара в минута, а средното кръвно налягане 125,7/79,9.

Българката е висока 158,6 см - с 2,9 см повече, сравнено с началото на 20 век. Тя тежи 65,3 кг, гръдната й обиколка е 832,7 мм, на талията - 771,5 мм, и на корема - 890,6 мм. Пулсът й е нормален, а кръвното е 115,4/73,7.

Най-високи са софиянци

Те стърчат с 2 см над хората от останалите области в страната, средният им ръст е 173 см.

Най-много кръвно вдигат в Монтанско, най-ниско поддържат в Русенско, сочи изследването.

Основно българите са с кафяво-черна коса - 80% от мъжете и 67% от жените. Това са предимно хората от източните области (Варненска, Русенска, Бургаска и Хасковска) и Ловешка. Кестеняви са 17,8% от мъжете и 25,6% от жените.

Руси са 2,6% от мъжете и 7% от жените

Най-често срещани са тъмните очи - кафяво-черни и кафяви - 47,6% от мъжете и 56,6% от жените, като най-често срещани са в столицата.

Пъстрооки - зелено-кафяви и сиво-кафяви, са 44,5% от мъжете и 37,6% от жените. Те преобладават в Ловешко, Монтанско и Софийско.

34 признака показват, че

главата на българина е голяма

Обиколката й при мъжа е 574 мм, а при жените - 545 мм. Софиянци са с най-големите глави, след тях се нареждат ловчанлии и монтанци. С най-малка глава пък са мъжете в Русенско и жените в Хасковско и Бургаско.

В Русенско и Варненско мъжете са по-ниски от останалите. Такива са и жените в Бургаско. Най-затлъстели и с най-много подкожна мас са в Софийско и Монтанско.

В самата столица жените са най-слаби

Фини са и дамите от Бургаско. В Ловешко пък мъжете са най-кльощави, но жените там са дебели. Слаби са мъжете в Русенско и Варненско.

Най-малко подкожна мас имат мъжете в Пловдивска, Хасковска и Русенска област, както и жените от Пловдивско, Варненско, Бургаско и Хасковско.


Русенките са с най-тънките талии, с най-широките са в София и Монтана. В Монтанско жените могат да се похвалят и

с най-голяма гръдна обиколка

90% от населението у нас е дългокрако. Такива са пловдивчанки и мъжете в Хасковско.

Най-дълги ръце имат мъжете във Варненско, Русенско, Пловдивско и Бургаско. Само 4,4% от мъжете са левичари, а сред жените те са 3,3%.

Мъжете, родени в град, се срещат най-често в столицата, Бургаско, Варненско и Пловдивско. Родените на село мъже са най-много в Монтанско - 65,3%, сочи изследването.

Висшисти са 12,7% от мъжете и 10,5% от жените. С основно образование са 14,6% от мъжете и 17,3% от жените.



Тема Re: Ново антроплогическо проучване на българитенови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано20.11.06 18:35



Същият! Йорданов е този, който измисли индо-европейската раса на българите. Явно е било условие на СГАН, за да го издадат.

Статията изобщо не звучи професионално.
Долихоцефалният тип е описан с тия думи:

"Лицата са високи и умерено широки с обърната трапецовидна форма."

Какво е "умерено", колко е "широкото", какъв е "нормалният трапец", за да си го представим обърнат? Тъжното е, че не говорим за журналистически преразказ на неговите думи, а той от години по същия начин си говори по медиите. И с едни и същи акценти - къде жените били най-надарени, къде най-дългокраки и прочие "важни" особености.



-:-:-


Тема Re: Ново антроплогическо проучване на българитенови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано21.11.06 11:13



В Монтанско жените могат да се похвалят и

с най-голяма гръдна обиколка

90% от населението у нас е дългокрако. Такива са пловдивчанки и мъжете в Хасковско.






Тема Re: Ново антроплогическо проучване на българитенови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано21.11.06 18:19



Ако пловдивчанки са дългокраки, аз съм Стиви Уондър. Пловдивчанки са масово трътлести тапишници.



Тема Re: Ново антроплогическо проучване на българите [re: koмитa]  
Автор Дeньo ()
Публикувано21.11.06 19:37



Е ти ги изкара кът пингвини...

Не съм съгласен. Тоест не мисля че може да се генерализира така. Убеден съм, че както твоите наблюдения така и на горепосочения антрополог са базирани на много малка извадка от населението. Със сигурност гус'ин Антрополога е висял на Бингото с часове и е зяпал в захлас по главната и така е направил своите изводи. Що се отнася до трътлестите пингвини, то ги има в цяла България и определено са продукт на гръко-турско-анадолски полъх от гени, опрашили нашите предели. В Пловдив това важи и за мъжете, по моя преценка. Там съм видял най-много дългоглави, къдрокоси екземпляри, с големи конски зъби. Със сигурност няма начин всичките тези да са синковци на бай Пешо Стоянов, така че най-логичното заключение е, че византийците са живи нейде сред нас. Някои пловдивчани се оправдават, че тва били Асеновградчани....





Тема Re: Ново антроплогическо проучване на българитенови [re: Дeньo]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано21.11.06 19:44



Вкусове разни. На мен мадамите от Плъпдивъ ми харесват. Може би са на трето място в класацията ми - след Варна и двете Загори. Най-страшните урунгели са в Клисура, вервайте ми...

-:-:-



Тема Re: Ново антроплогическо проучване на българитенови [re: Дeньo]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано21.11.06 20:05



По-високи са на ръст,
например : Императорските пингвини.
Една от тези особи живее в нашия вход.
Сама се вози в асансьора.
Можеш да се спънеш в нея ...

С една идея е по-обемиста от тези :






Вероятно Комита това вижда често.

Редактирано от Vencci* на 21.11.06 20:10.



Тема Re: Ново антроплогическо проучване на българитенови [re: koмитa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.11.06 21:17



На мен старозагорките и пловдивчанките са ми най-присърце...



Facta, non verba!


Тема Re: Ново антроплогическо проучване на българитенови [re: Last_Roman]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано21.11.06 21:21



На мен на сърце най-ми са си пловдивчанки. Ама това не отменя факта, че са масово ниски. Пък аз като един 185 сантиметров левент, се чуствам кофти от този факт.



Тема E и?нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор SpongeBob (Schwammkopf)
Публикувано21.11.06 23:41



Тва Йордан Йорданов не беше ли академик, член кореспондент и т.н. на МАБИК и т.н, провел 20годишни иследвания, при които стигнал до иzвода, че самия той е лиЧност~феномен?

Тва че от Монтанско са дебели, с кафяви коси и zеленикави очи ниа много добре го zнааме, жокер наzе ни не требе. И zа жените zнааме zа гръдната обикиколка.
А тва че народа от иzточна България са предимно жоляви и с черна коса също не е кой zнае какво откритие. Навремето се чудех че там викат "руси" на такива с светлокафява коса и синеоки на zелени и сиви и шарени очи.

Въпроса е ~ и кво? Където и да идеш, приповече наблюдателност винаги се открива стандартен регионален тип, обикновено плод на случайност, като например маршрута на Чумата или на поредния главореz примерно преz 30годишната война.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.