Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:53 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Знаеш ли какво е фентъзи?нови [re: Лил]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано20.11.06 23:02



Да сложиш лингвистично оправданата титла "хан/кан" пред Маламир, Борис и Звиница.
Ето това е фентъзи на фентъзитата.

-:-:-



Тема Re: Нека обобщим !нови [re: Ziezi]  
Автор Dremen (непознат)
Публикувано21.11.06 04:20



Когато ще обобщаваме би трябвало да се придържаме колкото се може по-близко до фактите. А те са:
1. KANES, KANAS е на всички надписи;
2. SUBIGI не е на всички надписи а само на някои;
4. След по-малко от 40 години (според Йоан Мизийски даже е четвърт век) титлата е КНЯЗ.
5. Най-силното доказателство (според мен) е надписа на двата езика български и гръцки, този който Йоан Мизийски пустна преди време.

Всичко останало си са само спекулации, които са с точно толков тежест колкото са и ХАН=КАН=КХАН.



Тема Re: Нека обобщим !нови [re: Dremen]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано21.11.06 07:50



грешите

КАНА го имаме е самостоятелно, без СУБИГИ

КАНА БОИЛА КОЛОБЪРА



този надпис, както и един графит CANE доказнат, че деленето на КАНАСУБИГИ трябва да става така - КАНА СУБИГИ

След като имаме тези доказателства, и след като и КАНА и СУБИГИ се превеждат дословно чрез латински, просто няма място за кой знае какви разсъждения

но аз не съм против дискусия по въпроса



Тема Re: Нека обобщим !нови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано21.11.06 07:51



и още нещо важно - имаме СУБИГИ самостоятелно, поне според бешевлиев, който разчита надписа върху арата на Крум - АРХОНТ СУБИГИ



Тема Re: Нека обобщим !нови [re: Dremen]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано21.11.06 08:18



След по-малко от 40 години (според Йоан Мизийски даже е четвърт век) титлата е КНЯЗ.

Ако поразсъждаваме логично и задълбаем в някой детайли, може да няма никакви "след X години". Знаем ли Борис на колко години сяда на престола? Дали вече КНЯЗ БОРИС не е бил роден, когато е царувал КАНЕСУБИГИ МАЛАМИР? Ако Борис е израснал сред КАНА СУБИГИТА, отде му хрумна изведнъж да сменя българската титла?

Най-силното доказателство (според мен) е надписа на двата езика български и гръцки, този който Йоан Мизийски пустна преди време.

Ако трябва да бъдем по-точни, кредитът е за Тортурач.

-:-:-



Тема Бих желал да видянови [re: Ziezi]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано21.11.06 09:34



снимка на надписа, ако не те затруднява. Имам съмнения за разчитането на Бешевлиев.



Моето подозрение е, че става дума за КРУМ АРХОНТОС УБИГИ, което води до друг тип размишления.

-:-:-


Тема Re: Бих желал да видянови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано21.11.06 11:03



Разчитането на надписите е също толкова съмнително,
колкото и Плиска - сроена от "прабългарите".

Някой дали е разчитал какво нише на
дясната ръка на сеаст. Калоян ?





Тема Re: Бих желал да видянови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано21.11.06 12:25



и аз бих желал , но за съжаление архивите ми и билиотеката ми са в насипно състояние, не мога да намеря нито една книга, която търся



затова бих помолил някой клубар, най-вече Тортурач, да провери надписа на Крум върху арата



Тема Re: Нека обобщим !нови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор latani ()
Публикувано21.11.06 21:29



Ако не ви затруднява ,пуснето го този надпис на български и гръцки отново да го видим.



КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...

Тема Re: Нека обобщим !нови [re: latani]  
Автор БoянГeнoв (минаващ)
Публикувано21.11.06 22:00



За мен, както и на всеки друг тук, е от голямо значение каква е била българската титла и затова много се бях зарадвал когато разбрах, че е засвидетелствана при Крум титла "архонт сюбиги". Само че бях разочарован да разбера, че такова нещо няма и е разчетено само от разчитащия го. Също като при плочката с Тангра. Още повече, че ако не се лъжа в самото начало го нямаше дори името на Крум. Името му беше споменато по-долу в надписа, от което личеше, че е писан от него и би трябвало да го има в началото, но така както е разчетен надписа не съществува. Запомнил съм го това от преди, надявам се че не бъркам в спомените си. все пак ако някой постне надписа ще е добре.
Да кажа пак - недоумявам как години наред ще е кан или кана, а при Борис тепърва ще се заема от славяните за да става княз след като останалите титли доживяват до края на ПБЦ?

Редактирано от БoянГeнoв на 21.11.06 22:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.