Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Така не разбрах как официозната наука обяснява...  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 18:51



... факта, че Клавдий Птолемей - географ от началото на втори век - говори за уните. Нали до четвърти (!) век сюн-ну се бият с китайците нейде в дълбока Азия? Как става тая работа?



Ptolem. Geographia I. стр. 430-431

Кви са тия хуни между бастарните и роксоланите?

Уните имат ли нещо общо със сюн-ну или нямат? Унската империя от Дунава до Китай ли е била?
Айде, че после имам да ви питам нещо за Филосторгий и Зосим, които също ни обясняват кои са уните.


+ + +

Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 14.11.06 18:53.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор latani ()
Публикувано14.11.06 19:00



Хуните нямат нищо общо със Сюнну, най малкото поради факта че сюнну са европеиди.

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...


Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: latani]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано14.11.06 19:17



Никой сериозен учен не се наема да твърди че са идентични народи


Като погледна нагоре, виждам само дъното



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Tyлca ()
Публикувано14.11.06 19:31



Ти ми кажи по-добре,
какви са тези "скити"
на брега на река Йордан?
.........

Chronological Table 


BEIT SHE'AN
First settlements Chalcolithic period 4th millennium BCE
Large town Early Bronze Age 3rd millennium BCE
Small town Middle Bronze Age 1st half of 2nd millennium BCE
Egyptian Administration Center Late Bronze Age 15th - 12th centuries BCE
Canaanite city Iron Age 12th - 11th centuries BCE
Israelite city Iron Age 10th century - 732 BCE

SCYTHOPOLIS
Large, wealthy city Hellenistic Period 3rd-2ndcenturies BCE
Planned city, with civic center Roman Period 1st century BCE - 3rd CE
Expanded city with wall Byzantine Period 4th - 7th centuries
City declined, destroyed earthquake (749),
small settlement Early Islamic Period
7th-10th centuries

LATER PERIODS
Small fortress Crusader Period 12th century
Village Late Islamic Period
.......
Може и да ти е попадала книгата
Кирил от Скитополис:
Животът на монасите
в Палестина.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: latani]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 19:53



Хуните нямат нищо общо със Сюнну, най малкото поради факта че сюнну са европеиди.

А хуните не са европеиди?!

Ще перифразирам въпроса си. На каква база почиват разсъжденията за ВПН от 4 век, "идването" на хуните откъм Китай и/или Монголия?

+ + +



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Tyлca]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 19:54



Скитополис бе обсъждан преди две години. Опитваш се да отклоняваш темата ми или просто я разводняваш с йордански води?

+ + +


Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Tyлca ()
Публикувано14.11.06 20:02



Опитваш се да
отклоняваш темата
........
Не.
Насочвам темата,
ама ти нещо ми се струваш
странно..
нервозен.





Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Tyлca]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 20:08



Насочвам темата

Насочваш темата встрани от темата.

ти нещо ми се струваш
странно..
нервозен.


Аз съм си невротик... диагностициран. Преча ли ти?

+ + +



Тема Ще ти помогна малконови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 20:22



Тези разсъждения не идват ли от твърде свободното тълкувание на приказките за лека нощ, в която скитите се онодили с призраците, дето живеят в мъглите край Меотиса?

1. От което науката вади заключение, че тези призраци са някакви грозни и страшни хора, вероятно дошли от Монголия?

2. Защото, както знае науката от Нибур, скитите от край време са монголци.

3. Но понеже Нибур е смешен и изживял времето си, после се казва, че монголците са дошли при немонголските скити през 4 век, за да тормозят заедно добрите римляни?

При наличието на един куп сведения за уните между 2 и 4 век, в които се казва не само кои са, но и са описвани как изглеждат, не е ли МНОГО несериозно или поне ненаучно и немотодологически да си разправяме приказки за лека нощ и после да ги раздуваме до мащабни теории за Велики преселения на народите?

Надявам се да ми отговориш на въпросите, а не да се отдръпваш както направи в темата за облика на старите българи и въпроса ми на какво основание мислиш, че не са били такива, каквито са рисувани и описвани. Моля най-учтиво.

+ + +

Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 14.11.06 20:24.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Tyлca ()
Публикувано14.11.06 20:24



Аз съм си невротик... диагностициран. Преча ли ти?
....
Не!
Упокояваш ме,
че не съм единственият
невротик
тук.


Някак си така
...""гръб до гръб",
"бихме се
с цял екипаж"



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.11.06 20:28



Освен Клавдий Птолемей и Дионисий Периегет...
А според Гумилев хуните още през 155 г. бягат от Китай в Приазовието. След като се асимилират близо два века с угрите там, те се европеизират по външен вид и изведнъж "цъфват" на европейската карта.



Facta, non verba!


Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Tyлca ()
Публикувано14.11.06 20:30



SCYTHOPOLIS
Large, wealthy city Hellenistic Period 3rd-2ndcenturies BCE
Planned city, with civic center Roman Period 1st century BCE - 3rd CE
Expanded city with wall Byzantine Period 4th - 7th centuries
City declined, destroyed earthquake (749)
.............
Почти хиляда години грозниците скити
са плашили населението
в ....
просветения Близък Изток.
Що така?
п.п.
Между впрочем съседния на Скитополис
град се е
казвал Пела"
Дюнека умело се отклони преди... "две години"....
от темаВа.



Да не сте ...
сънародници?

Редактирано от Tyлca на 14.11.06 20:34.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор latani ()
Публикувано14.11.06 20:35



Аз не виждам на каква база трябва да се търси нещо различно от идването на хуните от посока Китай и Монголия? Дори въпросните Зосим и Филосторгий не противоричат на тази теза.Марцелин също.Аз не мога да разбера за какво се хващаш за тях като те самите казват че не са много на ясно кои са всъщност хуните.

Ами в началния си вид хуните са монголоиди.Има доста литература изписана по този въпрос.Има и доста възстановки по черепи.

Преди да продължим темата нататък аз имам един уточняваш въпрос.
Ти какво разбираш под Хуни-племе или племенен съюз?

По мое мнение под името хуни от азия идват част от племенния съюз Сянби.Това е началото. В последствие какво са представлявали хуните на Атила мисля че е ясно на всеки занимаващ се с история.

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...


Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Last_Roman]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 20:40



А според Гумилев хуните още през 155 г. бягат от Китай в Приазовието.

Проблемите на Гумилев са следните:

1. Версията му за бягството на уните от Китай е предположение, което не се основава на исторически или археологически факти.

2. Лежи изцяло на още по-недоказаното предположение, че уни и сюн-ну (северни воини) са идентични.

3. Сюн-ну продължават да тормозят Китай след предполагаемото си "бягство".

4. Досега не е посочена основателна причина да не вярвам на Филосторгий и Зосим, че "уните, по всичко изглежда, са същите, които в старо време наричаха неври (neuri)", а пък според другия "Херодот нарича подунавско население".

5. Птолемей не ги поставя при Кавказ или в Приазовието, а по-западно и по на север. Което се връзва с онова, което знаем за царските скити, които също са сочени за по-късните уни.

6. Европеизацията по външен вид е невъзможна, освен ако не са били капка в море. В такъв случай ако щат от Плутон да идват, това е без значение. Още повече, ако приемем, че...

7. Са сменили езика си? Гумилев отде го измъдри това? Споделям мнението, че част от уните са съставени от угро-фински елементи, но мога да представя (и съм представял) исторически извори в подкрепа на идеята, а не волни размишления.
---
Да речем, че Гумилев е прав.
Това как подкрепя измисленото ВПН от 4 век нататък, в дъното на което винаги са сочени уните?

+ + +



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: latani]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 20:48



Аз не виждам на каква база трябва да се търси нещо различно от идването на хуните от посока Китай и Монголия?

На база, че всички ги сочат за стар скитски народ.

Дори въпросните Зосим и Филосторгий не противоричат на тази теза.Марцелин също.

Не е вярно. Уните са сочени за старите неври от единия, а другия ги свързва с царските скити на Херодот! Каква Монголия, какви пет лева?

Ами в началния си вид хуните са монголоиди.Има доста литература изписана по този въпрос.Има и доста възстановки по черепи.

Синдромът "Мостич" слабо ме вълнува. Там работата е същата, дори е по-страшна. За Мостич като цяло се знае, че е българин, докато за "хунските черепи" нито можеш да докажеш, че са хунски, а не на тюрки, дошли след 9 век, нито да гарантираш за добросъвестност на антрополозите. Мостич не е единственият крещяш пример за фалшификации. Проучи как стои въпроса с "прабългарския череп" на Вирхов и Коперницки. Оня... с австрало-аборигенските черти.

Ти какво разбираш под Хуни-племе или племенен съюз?

В контекста на Птоелемей - народ. След 4 век определено племенен съюз на царски скити, сармати (българи), неври и някои други скити.

В последствие какво са представлявали хуните на Атила мисля че е ясно на всеки занимаващ се с история.

На мен не ми е ясно. Обясни ми като на исторически непросветен автохтонец.

+ + +

Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 14.11.06 20:49.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано14.11.06 21:11



Да.
Гумилев, История на Тюрките.

ІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІVІ

Има няколко версии за името им.
Едно доста странно : Хуни или Уни от верското Унияти.
Добре,
но с кого са имали уния или униятски взаимоотношения ?

Второ,
войните които водят с Рим са верски.
Има резон, но и един все още необясним факт :
Атила не разрушава църкви или манастири.
Бил ли е християнин или арианин ?

Трето : Хонорис Кауза е титлата на Йерус. Патриарх,
по арабски Бата Рекс / ?!? /
Хонорис или Хунорис Кауза се нарича войната която водят
хуните с Рим.

Хоне на егпт. е пчелен мед, обратно прочетено е Енох.
Каква е връзката, също е загатка, що се отнася до егпт. симетрично
словообразуване?!?

Има и една друга истина.
След походът на Атила се формират съвременните европейски народи.
Явно със сигурност, според мене е едно :
След Атила настъпва голяма бъркотия в цяла Европа,
която си тлее и до днес.

Привет !

Редактирано от Vencci* на 14.11.06 21:14.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор latani ()
Публикувано14.11.06 21:13



Кои са те всички дето ги сочат като стар скитски народ?????
Зосим казва че хуните дошли от Азия и прогонили скитите ,Филосторгий казва "Тези хуни НАВЯРНО са народ който древните са наричали неври".

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...

Редактирано от latani на 14.11.06 21:25.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Vencci*]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 21:14



Паисий правилно пише, че българите в старо време били наричани "готи и конен народ". На друго място говори за "готи и гуни". Ако "конен народ" и "гуни" е едно и също, можем ли да направим връзката "гуни" и "конни"? Раздувка е, но се връзва някак си.

+ + +



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: latani]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано14.11.06 21:16



Нерви !?!
~~~~~~

Определено са били нерваци.





Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор latani ()
Публикувано14.11.06 21:18



ами добре е това гуни-конни ама трябва да докажеш че българите са наричали коня -кон или гун.

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...


Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано14.11.06 21:22



Гуни~Хуни~Конни.
Има идея, както в :
Гети~Готи~Хети.

гл. Гоня,т.е. преследвам е нещо,
което конните добре са владеели и др.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Vencci*]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано14.11.06 21:25



Гонители / напр. / и гонени и др.,
Готини, Готованци /

/ и др.

и рус. : "подгони коня".



Редактирано от Vencci* на 14.11.06 21:27.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: latani]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 21:31



Кои са те всички дето ги сочат като стар скитски народ?????

Всички БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЯ!
Под идване от Азия се разбира азиатската част на северното Причерноморие, а не Монголия. Поне половин дузина автори сочат уните като потомци на античното население в тези земи - оттам и факта, че уни и кимерийци са синоними. Приск също говори за скити.
Ето какво точно казва Зосим:



"Един народ от скитските народи отвъд Дунава въстана. Ненадейно изпъкна (сред останалите скити). Хуни им казваха, а други ЦАРСКИ СКИТИ, или както Херодот ги описва - дунавски обитатели, хора чипи и слаби. Преминаха от Азия в Европа."

Филосторгий не казва "навярно" а "вижда се" или "по всичко личи". Че не идват по негово време, се разбира от факта, че говори за СЕЛИЩАТА им в подножието на Рифейските планини. Потвърждава се и от Птолемей, който ги споменава два века по-рано.
Пояснението за минаването от Азия в Европа на Зосим го намираме при Прокопий и други, които разказват за легендата, свързана с прекосяването на брода. Минаващите от Азия са скитите, които от край време населяват азиатската част на Скития, а не някакви измислени монголци или турци.

Царски скити, неври, сармати, масагети, кимерийци - освен че са племената, съставлявали унския съюз, имат и друго общо - населявали са земите, от които "идват" уните. Та каква база за Монголия трябва да виждам и ВПН?

+ + +


Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Vencci*]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано14.11.06 21:31



The Stone-Pyramid Builders: Djoser, Snefru, Khafre, Khufu, Menkaure, Huni.

Ето го и въпросният Хуни :





Привет !

Редактирано от Vencci* на 14.11.06 21:35.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: latani]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 21:43



ами добре е това гуни-конни ама трябва да докажеш че българите са наричали коня -кон или гун.

На старобългарски КОН е КОНЬ. Ако смяташ, че българите са говорили на много различен език от старобългарския, ти трябва да го доказваш. Предложението ми по Паисиевата история беше само такова... предположение.

Аз поддържам тезата, че УНИ идва от латинската дума за "обединени", "съюзници". За мен е някак очебийно и няма да се мъча да ти го доказвам, защото така или иначе не може да бъде доказано, без да може да му се възрази.

+ + +



Тема Познаваш ли го този човек?нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Tyлca ()
Публикувано14.11.06 21:44




Ако да, прати му
много поздрави от този ,
който му 'отмъкна" Вълка Ларсен"
на Дж. Лондон.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор latani ()
Публикувано14.11.06 21:56



Добре че Кон на старобългарски е Конъ ама съставителя на "Именника " не е знаел това

,пък и се разберете с Зиези защото той казва че на още по-старобългарски Конъ е Таг

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...

Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: latani]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 22:01



Добре че Кон на старобългарски е Конъ ама съставителя на "Именника " не е знаел това

Надявам се ти поне да знаеш, че Именника е съставен на славянско наречие.

и се разберете с Зиези защото той казва че на още по-старобългарски Конъ е Таг

Със Зиези нямам какво да се разбирам. Не съм го чел да казва, че "таг" означава "кон". Това са размишления на идиота Петър Добрев, според когото "таг" от Омуртаг било памиро-ферганското "теку"=кон. Мигрофилска дивотия.
А южнотракийската титла "таг" е исторически факт. Ако го оспорваш, кажи на какво основание.



+ + +

Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 14.11.06 22:02.



Тема Да те върна на основната теманови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 22:11



няма да се мъча да ти го доказвам, защото така или иначе не може да бъде доказано, без да може да му се възрази...

... за разлика от липсата на каквито и да било основания да се търси по-далечна прародина на уните от тази, която ни посочват античните автори. А именно: земите отвъд Дунав, северното Причерноморие, северен Кавказ и изворите на Дон.



+ + +


Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор latani ()
Публикувано14.11.06 22:22



Рексе,ти май взе да си измисляш.
Ето какво казва Зосим:
"....при такова развитие на събитията, скитските племена живеещи над Истър били нападнати от варварско племе по-рано НЕИЗВЕСТНО и тогава ВНЕЗАПНО появило се.Тях ги наричали Хуни...."

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...


Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.11.06 22:26



великото преселение на народите започва още от втори век - с нашествията на квадите и маркоманите.
А иначе хуните след удара, който им нанасят китайците, се разцепват на няколко части. Едната продължава борбата, другата дава началото на кипчаците и родът на Ашина, а трета бяга към Волга. И наистина Гумилев ги изкарва капка в море, защото колко от тях могли да стигнат невредими през толкова земи?
А хунския племенен съюз от 4 в. е конфедерация.



Facta, non verba!

Редактирано от Last_Roman на 14.11.06 22:30.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Last_Roman]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 22:50



А хунския племенен съюз от 4 в. е конфедерация.

Конфедерация на кои?

+ + +



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: latani]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 22:51



Така, така, продължавай с твоята версия и по-нататък... за царските скити, за Херодот...



+ + +


Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано14.11.06 22:58



Конфедерация на кои?


Хунска такава ли ?
-.._.-.._.--.-.-.-.-.-.-.

На един поместен наш език се казва : КОНЬ.





Тема Благодаря за интереса и отговоритенови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 23:14



Тази вечер разбрах три ключови неща:

1. ВПН започва от 2 век с движението на маркоманите и квадите. Тоест същността на ВПН е "преселение" от типа "от левия джоб в десния". Все пак смятам да ползвам моя термин "Великото раджуркване на МЕСТНИТЕ народи" - ВРМН.

2. Установихме, макар и косвено, че няма никакви факти, които недвусмислено да свържат уните на Птолемей с Китай. Логично някак си. Ех, де го Андреев, за да ме прати на допълнителна специализация в КГБ заради тази констатация.

3. Гумилев е титан на научната мисъл. По неговите методи мога да докажа, че русите са претопили сатанински изчадия, но не им личи, щото изчадията са били капка в море. Но все пак, макар и без особено значение, е добре да се знае, че русите са потомци на опашати дяволи с кози крака. Струва ми се, че все повече започват да ми допадат методите на тежкарската академична наука. Много съчинения > малко фактологическа подкрепа > дълбокомислени предположения и идеологически тежнения.

Ако не бях толкова опак ревизионист, щях вече да съм професор.



+ + +


Тема Re: Благодаря за интереса и отговоритенови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.11.06 23:26



нещо изводите на Гумилев не те кефят май...


А за конфедерацията - хуните са сбор от разни конни племена от български произход.
За "Великото" преселение - така му викат, какво да го правя.
Днес обаче ме е ударил софизма...

Facta, non verba!


Тема Re: Благодаря за интереса и отговоритенови [re: Last_Roman]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 23:33



нещо изводите на Гумилев не те кефят май...

Напротив - винаги съм смятал, че шайка от двеста разбойника се разтапя в морето от местни. Независимо дали става дума за бегълци сюн-ну в алани и сармати или за един керван памиро-ферганци, претопени от скитите.



А за конфедерацията - хуните са сбор от разни конни племена от български произход.

Тоест от масагети, сармати и царски скити? И с това съм съгласен, като хич не се майтапя!

За "Великото" преселение - така му викат, какво да го правя.

Да, бе, и моят род се е преселвал от Македония в Подбалкана, после една част отиват във Варна, друга в Созопол, трета основава село край Копривщица, а майка ми след брака си с баща ми се преселва от Мизия в Тракия. Велико преселение е падало, което тотално е променило етническата картина на България.

+ + +


Тема Re: Благодаря за интереса и отговоритенови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано15.11.06 00:55



русите са претопили сатанински изчадия, но не им личи, щото изчадията са били капка в море. Но все пак, макар и без особено значение, е добре да се знае, че русите са потомци на опашати дяволи с кози крака.

Пропуснах да отбележа, че заради предците си - дяволите, днешните руси са РОГОНОСЦИ. Като културен белег се е запазило, че рускините заемат челните места по международните сайтове за доставки на булки на по домовете.



+ + +


Тема Кой дявол ги оноди русите,нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано15.11.06 00:59



та се правят на ударени за своя народ просветител, покровител и кръстител?

За Брем, четвърти крал илирически:
И когато се върна оттам, отиде срещу сарматите и русите и ги победи, и град построи в земята им и го нарече Новгород. Дотогава русите нямаха град, ни села: живееха като диви в къщи по полята, сиреч прехождаха от място на място. И когато се върна оттам в Сармация, бе убит от своите.

Дивото и до днес си ги зове...

+ + +



Тема Re: Благодаря за интереса и отговоритенови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.11.06 01:01



а замислял ли си се, защо едните са с крилца, а други са с рогца?



...най-типичните представители на облъчването с радиация за циклопите и монголоидите – в крайна сметка именно те са били основните конкуренти в борбата за оцеляване. Монголоидите победили! Сега тяхната раса е най-разпространената от всички човешки раси на Земята. Според специалистите процеса на мутация, макар и бавно, и в момента продължава
Ето кои са били древните българи... Монголоиди!
Извинявай, ама не се сдържах и реших да внеса и своя дял към веселата тема, която се получи.

Facta, non verba!


Тема Мангалиииииииии!нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано15.11.06 01:06



С този културен белег русите се доближават повече до циганите, които също си продават булките. Гумилев и той е от това племе - дето се изхранва с лъжи, клеветничество и мръсна работа.

Тия "просветители" са светещи мангали като тоя:



На такъм мангал с въглища ще се пекат МОШЕниците и лъжесвидетелстващите против ближния. "И ще бъдат мъки и скърцане със зъби" - обещаното е от Сина, ще бъде!

+ + +


Тема Обърнал ли си вниманиенови [re: Last_Roman]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано15.11.06 01:10



колко си приличат всички руснаци?

Това е щото са резултат от масов инцест, а той е заради диващината им.

+ + +



Тема Re: Йоанеееенови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано15.11.06 10:22



Недей обижда руснаците, намирисва ми на расизъм и ксенофобия. Сдържай се!



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обясняванови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.11.06 11:55



Джовани, това което чета от тебе ми прилича на креватна историопис.

А българите приличат или на мургавите им събратя, или на русите от Киевско.
Ти си прай сметка от кои си.

Действия крепят Вселената.


Тема Извинявам сенови [re: koмитa]  
Автор Иoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано15.11.06 14:41



Нямах намерение да налагам стереотипи на абсолютно всички руснаци.
Но все пак има някаква вероятност за Гумилев да е син на вуйчо си. Само ДНК-анализ може да ме обори.

---
!етицръг :ровогтО ?етитуфич ечалпзар ад ежом йоК


Тема Така не разбрах как официозната наука обясняванови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано15.11.06 18:46



Как има днес българи по Чикаго и по Австралия?
За един конен народ не е проблем да се подвизава едновременно на различни места... Сянбите на Тан Чи Хай - 2ри в са били протообраз на Великата Монголска империя на Чингисхан. Сред тях е имало хунорски родове..... Кво им пречи да са едновременно на двата края на империята на Тан Чи Хай?
Дупката в сведенията за хуните е 150-350 г..
А от там, от където се губи цялата информация са възможни всякакви варианти
за истинското начало - Сибир, Урал, Тракия, Мала Азия, Памир и Алтай, Месопотамия, Сев Западен Китай..... Независимо дали началото е било от Тракия или от другаде са възможни по късни преселения към посочените места ....


Folk Dancing from the stone age cave walls paintings in Beth Nahrin Mesopotamia. A tradition still kept to the 21st century by Suryoye/Assyrians
AND BY BULGARIANS



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обясняванови [re: dedo_minu]  
Автор Иoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано15.11.06 19:03



Независимо дали началото е било от Тракия или от другаде са възможни по късни преселения към посочените места ....

Искаш да ми кажеш че следните варианти са едни и същи?

ВАРИАНТ 1: Високите, бели и рижави мъже, наричани от китайците сюн-ну, са отдавнашни преселници от нашите (или периферни) земи към дълбините на Азия, които не са се връщали, а намираме мумиите им в пясъците на пустините. А ако са се връщали, са били единични и малобройни групи, които са се губили за едно-две поколения в евразийското коренно население на север от Черно море.

ВАРИАНТ 2: Хуните са сюн-ну, които са монголци. Дошли са в достатъчно големи количества, за да се НАЛОЖАТ над местното причерноморско население и да оставят своя антропологически отпечатък във визуалната представа за древните българи, насаждана и натрапвана безочливо от СГАН, МАНУ, учрежденията в радиус километър от Кремъл и Австро-унгарската школа.

Всичко има значение, защото няма нищо случайно. Но да те върна на въпроса:

За един конен народ не е проблем да се подвизава едновременно на различни места...

В задачката се питаше дали говорим за ЕДИН конен народ или за едно скитско племе, после обединило и други скитски племена, и някакви нямащи нищо общо източни азиатци. С други думи, как ще докажеш, че европейските уни имат каквото и да било общо с неидентифицирания сбирток "воини от севера" (сюн-ну), нападали императора?

---
!етицръг :ровогтО ?етитуфич ечалпзар ад ежом йоК

Редактирано от Иoaн_Mизийckи на 15.11.06 19:04.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обясняванови [re: Иoaн_Mизийckи]  
Автор БoянГeнoв (минаващ)
Публикувано16.11.06 00:23



Интересно е, че наистина този път няма как да оборите Рекса за поне половината неща. Пак ще трябва да се връщаме на старите познати неща. Описанията на първоначалното местоживеене на хуните е такова каквото каза. Старите автори го твърдят - смешен е опита на новите учени да опитат да изкарат, че тъй като "старците" казват, че хуните живеели до Северния океан, то това значи Сибир. Ако се бяха разровили из старите географии щяха да забележат, че там се обяснява, че северния океан е близо до Каспийско море и се свързва с него чрез река. Старите автори казват - хуните са грозни. Добре - за сарматите казват същото. Хуните били мургави, а сарматите - и те май. Освен това - тюрките били монголоиди - кой монголоиден народ, другари мои, е мургав??? Хайде моля, моля. Сарматите и хуните имат еднакво снаряжение. Поне два пасажа за партите от Трог Помпей са повторени почти дословно за хуните от Амиан Марцелин. Един автор казва, че унгарците и башкирите говорят езин и същи език, а унгарците са излезли от земите източно на Стара Велика българия т.е. българите са били заобиколени от угрофински племена, защото не вярвам някой от вас да ми каже, че унгарците са тюрки. Четох как се определя монголоидния вид на Мостич - чрез вторични данни, като исторически сведения и т.н. т.е. Мостич има монголоидни очи само защото учените са решили, че българите са били монголоиди. Ако тръгна да обяснявам всички слаби точки, няма да ми стигне мястото. Но в крайна сметка ми е чудно защо продължавате да държите на недоказани учени твърдения. Ето една супер-слаба точка на Гумилев - хуните се събрали с угро-фините и там вече станали европеидни. Изведнъж тия европейски изглеждащи хуни се появават в Европа, биват описани от "старците" и пак се оказват монголоиди. Гумилев да уточни - били ли са монголоиди или не? И, моля, без да сте му адвокати - той е казал достатъчно. Аз по-скоро бих се опрял на херодот, който описва заселили се при июрките (най-вероятно угрите) отцепници от царските скити. След тях живеят плосконосите аргипеи. Плосконоси и с големи челюсти - единствените по-различни признаци. И пак не са монголоиди. Така че ако някой иска да обяснява плосконосието на хуните с азиатски произход да провери пак. Последно - Азия наистина значи оттатък Дон, което едно време е било Азия, сега си е Европа.
Рексе, моля драсни да кажеш как глосите от Именника могат да се обяснят с угро-фински езици - мисля, че беше казал, че някой от нашите учени го е направил.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обясняванови [re: БoянГeнoв]  
Автор Иoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано16.11.06 00:53



Ами не е точно "наш". Шафарик е въпросният с угро-финската теза. Има някакви основания. За мен думите от именника обаче са АВАРСКИ, тъй като и аристокрацията ни след 6 век е отчасти аварска, а не са на някакъв роден език на "прабългарите".

Както днес януари, февруари и март не са славянски, без някой да твърди, че българите сме латиноезични, така и не трябва да се търси под вола теле. В именника титлите са цар и къняз - това е положението.

Ще ти дам пример, че в днешна Будапеща, Унгария, има улици, кръстени с имена на Именника и дори някои унгарци ги носят като лични. Чисто фонетично са си угро-фински отвсякъде. Шегор, Габор и т.н.

---
!етицръг :ровогтО ?етитуфич ечалпзар ад ежом йоК


Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обясняванови [re: Иoaн_Mизийckи]  
Автор Tyлca ()
Публикувано16.11.06 05:34



Шегор Расате
е поредния психар
с фантасмагорични
доводи


п.п.
Шегор не беше ли иранска дума?
Нещо като крава?



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обясняванови [re: Tyлca]  
Автор БoянГeнoв (минаващ)
Публикувано16.11.06 08:03



Смятам, че няма нищо животинско в тоя календар от Именника, но то е просто лично мнение. Примерно гледах в някакъв сайт, че шаттам на санскрит било 100. Не че съм категоричен, че това означава шехтем, но т`ва с животните...вече просто не ми се вижда вярно.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обясняванови [re: Иoaн_Mизийckи]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано16.11.06 14:06



"Чисто фонетично са си угро-фински отвсякъде. Шегор, Габор и т.н."

Както и като угро-фински звучат бьлгарските Райко, Ваньо, Маньо, Марин, Вихрен, Пири(н), Пеко, Рако(ци/вски) .....



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обясняванови [re: dedo_minu]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано16.11.06 14:11



Е календарите са пътували по-лесно от хората.
Културното влияние е било пренасяно с търговията например.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.