Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.11.06 22:26



великото преселение на народите започва още от втори век - с нашествията на квадите и маркоманите.
А иначе хуните след удара, който им нанасят китайците, се разцепват на няколко части. Едната продължава борбата, другата дава началото на кипчаците и родът на Ашина, а трета бяга към Волга. И наистина Гумилев ги изкарва капка в море, защото колко от тях могли да стигнат невредими през толкова земи?
А хунския племенен съюз от 4 в. е конфедерация.



Facta, non verba!

Редактирано от Last_Roman на 14.11.06 22:30.



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Last_Roman]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 22:50



А хунския племенен съюз от 4 в. е конфедерация.

Конфедерация на кои?

+ + +



Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: latani]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 22:51



Така, така, продължавай с твоята версия и по-нататък... за царските скити, за Херодот...



+ + +


Тема Re: Така не разбрах как официозната наука обяснява...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано14.11.06 22:58



Конфедерация на кои?


Хунска такава ли ?
-.._.-.._.--.-.-.-.-.-.-.

На един поместен наш език се казва : КОНЬ.





Тема Благодаря за интереса и отговоритенови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 23:14



Тази вечер разбрах три ключови неща:

1. ВПН започва от 2 век с движението на маркоманите и квадите. Тоест същността на ВПН е "преселение" от типа "от левия джоб в десния". Все пак смятам да ползвам моя термин "Великото раджуркване на МЕСТНИТЕ народи" - ВРМН.

2. Установихме, макар и косвено, че няма никакви факти, които недвусмислено да свържат уните на Птолемей с Китай. Логично някак си. Ех, де го Андреев, за да ме прати на допълнителна специализация в КГБ заради тази констатация.

3. Гумилев е титан на научната мисъл. По неговите методи мога да докажа, че русите са претопили сатанински изчадия, но не им личи, щото изчадията са били капка в море. Но все пак, макар и без особено значение, е добре да се знае, че русите са потомци на опашати дяволи с кози крака. Струва ми се, че все повече започват да ми допадат методите на тежкарската академична наука. Много съчинения > малко фактологическа подкрепа > дълбокомислени предположения и идеологически тежнения.

Ако не бях толкова опак ревизионист, щях вече да съм професор.



+ + +


Тема Re: Благодаря за интереса и отговоритенови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.11.06 23:26



нещо изводите на Гумилев не те кефят май...


А за конфедерацията - хуните са сбор от разни конни племена от български произход.
За "Великото" преселение - така му викат, какво да го правя.
Днес обаче ме е ударил софизма...

Facta, non verba!


Тема Re: Благодаря за интереса и отговоритенови [re: Last_Roman]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано14.11.06 23:33



нещо изводите на Гумилев не те кефят май...

Напротив - винаги съм смятал, че шайка от двеста разбойника се разтапя в морето от местни. Независимо дали става дума за бегълци сюн-ну в алани и сармати или за един керван памиро-ферганци, претопени от скитите.



А за конфедерацията - хуните са сбор от разни конни племена от български произход.

Тоест от масагети, сармати и царски скити? И с това съм съгласен, като хич не се майтапя!

За "Великото" преселение - така му викат, какво да го правя.

Да, бе, и моят род се е преселвал от Македония в Подбалкана, после една част отиват във Варна, друга в Созопол, трета основава село край Копривщица, а майка ми след брака си с баща ми се преселва от Мизия в Тракия. Велико преселение е падало, което тотално е променило етническата картина на България.

+ + +


Тема Re: Благодаря за интереса и отговоритенови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано15.11.06 00:55



русите са претопили сатанински изчадия, но не им личи, щото изчадията са били капка в море. Но все пак, макар и без особено значение, е добре да се знае, че русите са потомци на опашати дяволи с кози крака.

Пропуснах да отбележа, че заради предците си - дяволите, днешните руси са РОГОНОСЦИ. Като културен белег се е запазило, че рускините заемат челните места по международните сайтове за доставки на булки на по домовете.



+ + +


Тема Кой дявол ги оноди русите,нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (готски еретик)
Публикувано15.11.06 00:59



та се правят на ударени за своя народ просветител, покровител и кръстител?

За Брем, четвърти крал илирически:
И когато се върна оттам, отиде срещу сарматите и русите и ги победи, и град построи в земята им и го нарече Новгород. Дотогава русите нямаха град, ни села: живееха като диви в къщи по полята, сиреч прехождаха от място на място. И когато се върна оттам в Сармация, бе убит от своите.

Дивото и до днес си ги зове...

+ + +



Тема Re: Благодаря за интереса и отговоритенови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.11.06 01:01



а замислял ли си се, защо едните са с крилца, а други са с рогца?



...най-типичните представители на облъчването с радиация за циклопите и монголоидите – в крайна сметка именно те са били основните конкуренти в борбата за оцеляване. Монголоидите победили! Сега тяхната раса е най-разпространената от всички човешки раси на Земята. Според специалистите процеса на мутация, макар и бавно, и в момента продължава
Ето кои са били древните българи... Монголоиди!
Извинявай, ама не се сдържах и реших да внеса и своя дял към веселата тема, която се получи.

Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.