Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:28 15.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: прави са лелкитенови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано28.10.06 09:21



Предпочитам да съм сред сто пъти по-малобройните "неграмотници", отколкото сред близо трите милиона маймуни, които се пощят под таблата по летищата. ми батка, лошо няма. и ние, наследниците на маймуните така предпочитаме, щото все пак някой трябва да ни носи пици по домовете. верно, че тая задача тебе ше те затрудни, щото все пак трябва да може да се разчете адреса на поръчката, но предполагам се за нещо ставаш.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: прави са лелкитенови [re: zaphod]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано28.10.06 09:39



Освен че кухата ти лейка не може да роди нищо оригинално, а ми пробутваш 15-годишни клишета от холивудските филми, си позволяваш да се гавриш с хора, които с трудолюбие си изкарват прехраната.

Разносвачите на пици са достойни хора, а ти си просто лакейче, което дойде да удари едно рамо на Крейг. Проблемът е, че докато Крейг се справя горе-долу със словесната еквилибристика, ти си full of shit.

<>
<><>
<><><>
Вярата в учените е съвременното езичество.


Тема Re: прави са лелкитенови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано28.10.06 11:04



Що го обиждаш? Доста правилно е отбелязал, че е глупаво при пускане на пощенски колети и попълване на графи по стандарт, възприет от десетилетия, ти да вкарваш обяснения за църкви и произход на народи.



Тема Re: Докога неграмотността ще взима връхнови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано28.10.06 11:06



Злобар. Мен пък ще ми е много интересно, като отидеш да си вадиш лична карта и случайно се казваш Аспарух, да кажеш на паспортните служби че правилното изписване на Аспарух е Атилкесе. Викни ме да гледам, обещавам че няма да се смея много.



Тема Re: прави са лелкитенови [re: koмитa]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано28.10.06 11:20



Що го обиждаш?

Не мисля така. Казал съм някои принципни положения.
Поведението му на засегнат професионално не ме вълнува ни най-малко.

стандарт, възприет от десетилетия

Само едно ще ти кажа. Заради аналогични стандарти, възприети от десетилетия, днес имаш съвсем основателно разделение на македонския от българския език.
Утре някой ненормалник може да реши, че трябва да рисуваш един стилизиран фалос навсякъде пред името си, за да обозначаваш пола си, щото за западния ти кореспондент може да не му е ясно дали българското ти име е женско или мъжко. И като ти го казвам това, въобще не си го измислям. Идеята е на поредния плиткоумен СГАНчик на три ракии.

<>
<><>
<><><>
Вярата в учените е съвременното езичество.


Тема Други примери:нови [re: koмитa]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано28.10.06 11:34



1. Налагането на термина "новодунавски антропологичен тип", без да е доказано, че хората, които го представляват са нови по Дунава.

2. Налагането на "стандарта" горният термин да се нарича и "славянски антропологичен тип". Тежненията са на руски учени.

3. Опитът за налагане на стандарта угро-финската езикова група да принадлежи към тюркските езици (урало-алтайска група), въпреки очевидния анахронизъм. Отново руски блянове.

4. Стандартизирането на ЯКАНЕТО, което само за едно поколение убива носовките и въпреки че това става само в рамките на последните петдесетина години, вече се ползва и със задна дата за доказване на произход на българите и различието им с македонците и тяхното ЕКАНЕ?!?

5. Утре като ти наложат латиницата и със закон, и чрез васалните медии, сещаш ли се каква "еволюция" ще последва с българския език? Достатъчно е да видиш последиците от чатенето с латиница, където Й е вече непозната буква за интернет-поколението, а същото важи в немалка степен и за Ъ.

Капка по капка "стандарти" вир става. Само дето вирът вече не само е пълен, а и прелива. Пълен потоп.



<>
<><>
<><><>
Вярата в учените е съвременното езичество.

Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 28.10.06 11:37.



Тема Re: Други примери:нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано28.10.06 13:32



Утре като ти наложат латиницата и със закон, и чрез васалните медии, сещаш ли се каква "еволюция" ще последва с българския език?

е като сме приели гръцката писменост преди време (тази, която ползвам в момента за да пиша), да не е станал потоп?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Други примери:нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано28.10.06 13:45



Разбрах.



Тема Re: Други примери:нови [re: zaphod]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано28.10.06 13:47



Като пишеш на гръцка азбука, ще ми прочетеш ли това:





Тема Да ти обясним като на олигофреннови [re: zaphod]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано28.10.06 13:58



Мда, ти пишеш на "гръцка азбука", в която буквите Ъ, Ж, Ч, Ш и останалите, съответстващи на специфичните славянски звуци, изобщо няма да пострадат, ако НАИСТИНА почнеш да пишеш на грачица или на латиница.

да не е станал потоп?

В интерес на истината е станал. Имаш само фрагменти от по-старата писменост. Губи се литература и съответното познание.

Ако утреш приемем латиницата и тя се изучава в училищата, кой ще решава кои от българските книги ще бъдат "осъвременени" с новата "стандартна азбука"? Да не стане така, че да се "класират" само "удобните" произведения на науката и изкуството?

Тъжно е наистина, че трябва да ти се обясняват толкова логични и простички нещица.

<>
<><>
<><><>
<><><><>
<><><><><>

Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 28.10.06 14:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.