Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:14 16.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re:туркофил, евроинтегрант, хОМОвец, интегрист..нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано11.10.06 20:56



Ти си пълен ненормалник.



Тема Re:отговорът на твоите „въпроси”:нови [re: Last_Roman]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано11.10.06 21:22



Кирил Маричков разправяше, че една негова съседка си хвърляла боклуците от балкона. Той я попитал защо прави така, а тя отвърнала:

- Нали е демокрация? Мога да правя каквото си искам.

Та в този смисъл си напълно прав, че "много е криворазбрана демокрацията у нас". И не само у нас. Дори да беше праворазбрана, демокрацията е пълна дебилщина и на теория. По-скоро съм привърженик на войните, където побеждава по-силния и способния, отколкото на демокрацията, където 51 процента танцуват на главите на 49 процента в мирно време, без да има гаранции, че дори печелившите 51% ще са представени политически.



Тема Re:отговорът на твоите „въпроси”:нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор пceвдoтpeзвeниk ()
Публикувано11.10.06 23:32



Какво се получава накрая: криворазбрана демокрация...у нас=криворазбрана цивилизация...пак у нас ? !


А пък лелеяната демокрация ДОРИ НЕ Е ПРЯКА!

Редактирано от пceвдoтpeзвeниk на 11.10.06 23:35.



Тема Re:отговорът на твоите „въпроси”:нови [re: пceвдoтpeзвeниk]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.10.06 23:34



а защо мислиш че цивилизацията е задължително = на демокрация?



Vae victis


Тема Re:отговорът на твоите „въпроси”:нови [re: Last_Roman]  
Автор пceвдoтpeзвeниk ()
Публикувано11.10.06 23:39



Не си го мисля,вервай ми!



Просто под тоя ъгъл дойде коментарът ми къмто Йоановата реплика!
Инако гледам на тоз политико-економически възел!

Отговорно и исторически правдоподобно!


Редактирано от пceвдoтpeзвeниk на 11.10.06 23:47.



Тема Re:отговорът на твоите „въпроси”:нови [re: пceвдoтpeзвeниk]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано11.10.06 23:55



Неприятно е, действително може да се кажат нещата и с твоята, хммм, формулировка. Но е нормално и очаквано.

Бог прекарва през огън онези, които обича, за да се очистят.

Българите си имат мисия*. И за да я изпълнят, трябва да се отвратят от демокрация, политика, лицемерие, двойни стандарти, ултра-национализъм (шовинизъм) и всичко друго, което потиска хората или пречи на прогреса им.
---

* Мисията, описана от древните египтяни за скитите. Че с тях ще умре древната вяра и пак от тях векове по-късно ще се възроди. Чифутите се изразяват, че от народите на Гог и Магог ще се сложи край на чифутския рай и ще се почне, да го наречем, кофтито за чифутщината бъдеще. А "скитите" и "народите на Гог и Магог" са едно и също нещо. За капак имаме и конкретен етноним в словото на Сибила - това са българите. Ние ще сме писателите, а русите ще са разпространителската агенция за нашите слова - последното пък е според пророчествата на Ванга и Дънов.

Всичко се връзва. Най-големият коз за неверващите беше проблемът с Израел. Да, но ето, че Израел бе възроден и Денят на Страшния съд иде. Където е текло-пак ще тече.



Тема Re:отговорът на твоите „въпроси”:нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор пceвдoтpeзвeниk ()
Публикувано12.10.06 00:19



Интересно си го написал...
Ние ще сме писателите, а русите ще са разпространителската агенция за нашите слова - последното пък е според пророчествата на Ванга и Дънов.

Без "ще" ,без бъдеще време ми звучи сякаш се случва точно тук и точно сега...
Сигурно се съгласявам с теб по инерция-по силата на инерцията от късния час,натрупаната умора,натежалите гроздове от мисли,знам ли...може и да си прав...може би е най-добре да си прав...

Засега от мен-лека нощ!



Тема Re:отговорът на твоите „въпроси”:нови [re: пceвдoтpeзвeниk]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано12.10.06 03:50



Без "ще" ,без бъдеще време ми звучи сякаш се случва точно тук и точно сега...

Какво имаш предвид? Нямам наблюдения като твоите.
Като изключим Дънов, ние все още нямаме религиозно-философски школи като на германците и руснаците. По-скоро читавата литература е вносна, а не местна. Щеше ми се да кажа, че българин ме е обърнал към светлината, но не беше българин, а шваба - Торвалд Детлефсен.

Ванга казва през 1980-та, че старото учение ще се върне след 60 години. Това прави към 2040-та. Има и събитие за указание - падането на Сирия. Преди нея Дънов казва, че промените ще вървят на вълни. Болшевиките, както ги нарича той, щели да владеят 45 години България. И наистина след 90-та година пяхме "45 години стигат". Но Бог и Дънов не мислят така. Той казва, че след почивка от няколко години ще се наредят още 45 лета, още по-усилни и от предишните - щяли да се нароят блудниците, престъпниците и т.н., също като в последните дни според Христа. Нима това не става?
Смятай: 1989-та + малкото години почивка + 45-те нови на изпитания пак правят към 2040-та, както пророкува и Ванга.

Точно тук и сега имаме финалната фаза на очистването според мен. България е едно миризливо блато, пълно с комари-кръвопийци, жаби-кекерици и хлъзгави водни змии. Според моя приятелка астроложка, която също вижда светлото бъдеще след 2040-та, лилиите в блатото ТЕПЪРВА ще почнат да цъфтят една по една след 2012-та, като тогава щяло да има и събитие, което да действа като катализатор на процесите.

Ке почекаме, ке видим.



Тема Re:Турска поговорка...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано12.10.06 21:15



Автор: Vencci*
Тема: Re: Относно бате Цвятко и ДС.
Турска поговорка :
"Makedonlar - akanІ bulgarlar"

Vencci, ти си знаел турски, и си се спотайвал?.

_+_+_+_+_+_+_+_+_+_+_+_+_+_+_+_+_+_+
ІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖІЖ


Да.
Като студент съм учил османски и арабски.
Това смущава ли те ???

Това нито ме "спотайва", нито ме прави туркофил.
Какъв ти е "въпросът" ?
Защо ме питаш глупости ?

На сръбски или на турски да те "поздравя" !!!

Редактирано от Vencci* на 12.10.06 21:44.



Тема Re:Турска поговорка...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано12.10.06 21:28



Благодаря за поговорката, добре е да знаем по малко от езика на всяко малцинство, за да можем по-успешно да ги интегрираме.

От новините на турски по Българската национална телевизия, чувам само хубави вести напоследък:

Аvrupa Komisyonu'nun su an uyguladigi denetim, 1 Ocak 2007 tarihinden itibaren daha da siki olacak.

!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
ВМРОВМРОВМРОВМРОВМРОВМРОВМРОВМРОВМРОВМРОВМРО

Ние,
македонските българи,
нямаме практика да приобщаваме / интегрираме /
кръвосмесени кретени от цигански произход,
изповядващи проклетата измаилтянска / измамна / вера !!!

ДПС - Komisyonu'nun и др. ОФ съветски измислици с полъх от Анадола - "а на долу, а на горе, та в лайната.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.