Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 23.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: брой на волжките българи днеснови [re: kanalcek]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано20.08.06 11:28



Баш е така както ти го казвам. Чел ли си "Родиноведение" на Фархат Нурутдинов?



Тема Re: брой на волжките българи днеснови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано20.08.06 11:39



Ако трябва да бъдем съвсем точни, считат се за ВОЛГОбулгари, сиреч турци.


Не се считат за турци. Откъде го измисли това? Обявявам го за виц на деня.

Банатските българи, след като наричат езика си и себе си пълкяни, не са ли българи?


За начало да си го признаят пред себе си.

Отде знаеш че не си го признават? Не моеш да разчиташ само на интернет, за да си формираш мнение за цял един народ!

Докато се имат за волгоавтохтонци, които са запазили изначалния си българотурски език, са ми отявлени врагове.*

Какъв волготурски те гони бе брат? Хората в Татарстан, поне тези считащи се за българи, си знаят че езика им е променен. А тези в Чувашия не говорят на турски.

Колкото до името, браво на Москва! Две държави с името Bulgaria на световната карта не може да има.

За кое браво на Москва? Че е най-голямата месомелачка на света за последните 300г. ли? Че създаде десетки нови народи, че раздели десетки народи и създаде нови нации ли? Че дори/а аз не мисля че е така/ татарите да не са българи, как се отнасят руснаците към татарите? Нацепили са ги на 3 републики и още няколко /7-8/ области. Разселили са ги из Централна Азия, избивали са ги. За кое браво на Москва? Москва сама си го забива! Защото българомислещите в Татарстан ще спрат турцизацията и ислямизацията на Волго-Уралието. Докато татаристанците/=македонистите/ рушат интегритета на Русия и работят за чисто турски интереси!

И що да няма 2 държави с едно и също име? Едната ще е България, другата Булгария! Единството прави силата! Ша си мъкнем оттам нефт и газ на нулеви цени.

След като са си татари, не виждам какво им пречи името Татарстан.


Ми не са татари. Македонците във Вардарско македонци ли са?

Ако ти си съгласен с историческите им напъни, тогава нямаш право да бучиш срещу турската теза и трябва да приемеш, че реално нямаме нищо общо с турко-българите.


Бъркаш се. Точно булгарите работят за своите си интереси, а татаристанците работят за турските интереси. Русия има пряка полза да стимулира булгарите да бъдат булгари, за да спрат турцизацията на татарите. Но явно Русия/по стара нейна практика/ предпочита ако ще турско да е, само българско да не е.



Тема Re:Относно Волжките и Аспаруховите българи...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Atilkese-Acпapyx (ГолобрадияАтила)
Публикувано20.08.06 12:58



Много сполучлив диалог си постнал, но ще си позволя да го парафразирам за да бъда в тон с модното напоследък "автохтонство":



========================================================


ТЯ: Славчо, що са туй Вулгарес (vulgares)?

Той: Не знам...да вземем да питаме дедо!

ТЯ: Ама Славе, те ще да са от нейде оттатък Крайна земля. Дедо Руско нема как да знае.

ТОЙ: Какъв българин ще е дедо, ако не знае за Вулгарес (vulgares)?



========================================================



"...Всъщност темата беше дискутирана съвсем наскоро. Единодушно стигнахме до становището, че волжки българи към днешна дата не съществуват...??? "

Добре, да речем, че разбирам проавтохтонните ви напъни да отричате съществуването на волжските българи, но отрицанието на цели периоди от нашата, българска история е недостойно отношение към предците ни, основали "нашата България".:

Какъв е по произход според вас, и какъв език е говорил - Айар (Авар) Тарвил(Тервел) - синът на Аспарух?
Какъв е по произход Кермес - син на Тервел?
Какъв е по произход Сувар - син на Кермес?
Какъв е по произход Кермек - син на Сувар?
Какъв е по произход Азан Тукта - син на Кермек?
Какви са по произход (Кардам)- син на Кермек и Крум - син на Азан Тукта?

Какви са по произход наследничките на Айар и внучки на Аспарух - Бозок, по-голямата дъщеря, омъжена за Уран от рода Укил и Чак Чак - по-малката и сестра, омъжена за царя на Кара България (Велика България) - Сулаби, който е внук на Бат Баян?

Какви са по произход наследниците на Бозок: Корамджест - синът на Бозок, Зухра - дъщерята на Бозок, Бунек (Винех) - синът на Зухра, Телес - синът на Корамджест, Дилярек (Терелиг) - синът на Телес”?

Какъв е по произход братът на Тервел Айар, царувал след него, когото още Аспарух е поставил за съуправител на Тервел за предотвратяване на спор по повод престолонаследието.

Каква е по произход дъщерята на Айар, Чак-Чак, омъжена за кара-българския балтавар Сулаби?

Какъв е по произход правнукът на Аспарух, синът на Сулаби и Чак-Чак, наречен с хубавото българско име Айар на дядо си?

Какъв е по произход Кермес, синът на Тервел, назован в чест на алп Кермес - посланик на Тангра, направен от Айар съуправител?

Как така с лекота си избирате за етноним едно съмнително, обидно и незнайно с каква цел подхвърлено презрително обобщаващо определение вулгарес (vulgares) а отричате и се срамувате от българските си предци заради техният неславянски български език?

Каква вина имат нашите предци за това, че след една загубена война срещу Византия, Великоморавия и Хървадска и последвала капитулация, под диктата на Константинополската клика българите са били лишени от своите български имена и са им били насилствено наложени славянски такива.

Забранен бил и родният им българският език и са били принудени да говорят на омразният за тях славянски - езикът на довчерашни им роби.

Това, както знаем не е бил доброволен акт.

Кръвта на хилядите обезглавени българи - мъже, жени и деца, по внушение от Константинопол и по заповед на Архон Михаил (цар Борис), за това, че не са се отказали от своят български език, от своите вярвания и родова памет, още зове за възмездие...


България на три морета!

Редактирано от Atilkese-Acпapyx на 20.08.06 15:47.



Тема Re: Май са татаринови [re: koмитa]  
Автор Taт=apий ()
Публикувано20.08.06 14:39



Ми не са татари

Май са (били) татари.

ТАТ на турски - "иранец"
АР на ирански - "иранец"

ТАТ=АР. От където: ТАТ-АР = иранец-иранец.

Подобно на Дидим Тома, брат на Исус.
Дидим = 'близнак". Тома = "близнак"
Дидим Тома Юда = Близнак Близнак Юда.

И май има причина защо не искат да са "татари" а искат да са (булгар) ТЮРКИ.

Каквито, след вековна асимилация и стават.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Taт=apий на 20.08.06 14:42.</EM></FONT></P>

Редактирано от Taт=apий на 20.08.06 14:46.



Тема Re: брой на волжките българи днеснови [re: koмитa]  
Автор Setebos (новак)
Публикувано20.08.06 15:23



Съгласен. Не трябва да отблъскваме техните искания за българство.
Това, че говорят тюркски език не е негатив - волжските българи са първите, които стандартизират писмен тюркски език - преди това белите хора от Рикошета на запад са ползвали алтайски език само като безписмена реч. В този смисъл НИЕ създаваме тюркизма, както и по-късно славянството. Те са пост-български феномени. Едни съ-продукти, "шрапнели" от нашата етнодинамика и растеж... Наистина , няма по-голямо зло за българството от пост-българина, но са възможни реверсивни процеси в само-съзнанието... Пост-българите да се върнат в българството...

След няколко десетилетия демографията на Русия и на Турция ( "славянската" и "тюркската" метастази на пост-българството ) ще ги доведе и двете до населения от по 100-тина милиона души, като и при двете русите и турците ще са под 50% посамосъзнание... КОЙ ще обедини локалните им мнозинства повече от век след пан-славизма и пан-тюркизма, ако не...?





Тема Re:Ало тюркофила?нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано20.08.06 15:29



Защо отклоняваш темата бре хаймана? Какво общо има темата за волжските българи, с тази за пореден път да ти чета тюркофилските глупости?

1.Дай ми извор в който да е посочено, че българите са избити през 9-ти век!
2.Дай ми археологическа находка, че има големи маси избити българи през 9-ти век!
3.Дай ми поне един тюркски народен обичай сред българите!
4.Дай ми поне едно от тюркските имена, които изброяваш, да се е запазило сред българите!

Ааааа, сериозно ме ядосваш вече! Тюркоман! Тезите които ми вадиш в момента, са извадени от най-тъмните кошмарни лаборатории на Москва и Анкара. Точно твоята теза е пагубна за българите и миналото им, а не тезата на Зиези, както непрестанно твърдиш във всяка тема! Ако в срок от 48 часа не ми отговориш на поставените по-горе искания за исторически и археологически доказателства, ще те трия, да знаеш! Писна ми от подмолната ти игра!



Тема Re: брой на волжките българи днеснови [re: Setebos]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано20.08.06 15:31



Доста добре написано. Но ми се струва леко оптичистично

...



Тема Re: брой на волжките българи днеснови [re: koмитa]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано20.08.06 16:27



Банатските българи, след като наричат езика си и себе си пълкяни, не са ли българи?

Банатските българи са си съвсем в час отде са, кога и защо са се озовали в Банат.

Какъв волгоТУРСКИ те гони бе брат?

Такъв термин не съм употребявал. Казах, че се имат за волгоАВТОХТОНЦИ. Очаквам да ме обориш с писание, в което казват, че са наотишли натам от запад след разпада на унската империя.

А тези в Чувашия не говорят на турски.

Така ли? Не знаех, че чувашкият не е тюркски език...

И що да няма 2 държави с едно и също име? Едната ще е България, другата Булгария!

И двете ще се пишат на латиница Bulgaria?
Принципно е добре да си сменим името на държавата. Това Я накрая носи много негативни вибрации. Предлагам да я преименуваме на Република Блъгарска.
Я-то в София също е виновно столицата да бъде това, което е - гнездо на оси. Може би няма да е зле, ако се върне някое от старите имена - Средица или Средец.

Ша си мъкнем оттам нефт и газ на нулеви цени.

Ще има да почакаш.

Ми не са татари. Македонците във Вардарско македонци ли са?

Ти какво разбираш под татари?

Македонците във Вардарско са бюрмеци.



Бъркаш се. Точно булгарите работят за своите си интереси

Ми нали точно това ти казвам... работят за СВОИТЕ си интереси, а не за НАШИТЕ или ОБЩИТЕ интереси. Тяхната теза е в наш ущърб. Оставяш се емоциите около етнонима да те заслепяват за гротескната истина.



Тема Re:Относно Волжките и Аспаруховите българи...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано20.08.06 16:36



Тия имена за пръв път ги срещам.

Според мен си болен мозък.





Тема Re:Относно Волжките и Аспаруховите българи...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Peshun (новак)
Публикувано20.08.06 17:39



Какъв е по произход...

Lichnoto ime ne e indikacia za proizhod, mozhe da pokazva prosto ot kqde sa minali bqlgarite i kakvi narodi sa vladeli. Germaniziranite, alanizirani ili tjurkoiziranite imena mogat da bqdat izraz na stremezha za obedinjavane politichesko ili kulturno s daden narod v daden moment ot istoriata. Slavjanski imena v bqlgarskata aristokracia e imalo predi Boris.

Kakvi sa se schitali samite bqlgaro-huni? Ami ako priemem che plemennata identifikacia pone na hunite na vizantiiska sluzhba ne e bila problem za vizantiicite pisateli, to trjabva da priemem imeto massageti kato nalagashto se.

Izpolzvaiki tova ime za hunite-rimljani, rimskite nabljudateli sami potvqrzhdavat che hunite sa se schitali za naslednici na naroda napusnal Balkanite i zaminal zad Volga pri nashestvieto na Xerxes.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.