Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:59 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Zashto ne iskame hunite, skitite ili miziiciteнови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано18.08.06 00:03



ако БАН е българска трябва да изпратят НЕЗАБАВНО един самолет етнолози, психолози, лингвисти и каквито се сетиш за изясняване на разбиранията на аборигените.

- етнографите - хубаво, ама не ни вършат много работа. С тоя манталитет да се извиняват, че целият ни фолклор е тракийски или поне местен, нещо ми намирисват на яки комплекси за малоценност.

- психолози - за какво са ни в Австралия? На етнографите ще са по-полезни.

- лингвисти - досега не съм чул един лингвист ОТКРИТО, а не само на кафе с познати, да казва, че се изприщва от етимологиите на Добрев и Цветков и напъните им да изкарват българския език това, което не е.
Гарван гарвану око вади ли?

Не знам дали си чел статията ми за лемурската теза, но там цитирам Вирхов и Коперницки, според които българските черепи са същите като на австралийските диваци. Те ти връзка! Ако не се лъжа, епохалното им откритие е публикавано от СГАН в един труд на Шишманов.
---
БАН няма. Това е СГАН до доказване на противното. Понеже не обичам да абсолютизирам, посочвам изключенията: физици, математици, химици и всякакви други ученоглавци, които наистина се занимават с точни науки. Сори, ама психологията и историята не влизат в рубриката "точни науки", колкото и да им се иска на "специалистите" в тези дисциплини.



Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 18.08.06 00:05.



Тема Re: Zashto ne iskame hunite, skitite ili miziiciteнови [re: Peshun]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано18.08.06 00:10



Preselnici stavat po vreme na problem inache sa pastiri

Сега ми обясни как пастирите изминават 6-10 хиляди километра през крайно неприветлив непознат терен, в който щъкат тумби лошо гледащи мъже, въоръжени до зъби.
И да предположим, че някаква част от тия пастири стигнат до крайната си цел... какво се случва по-нататък?



Тема Re: Zashto ne iskame hunite, skitite ili miziiciteнови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор БaшMaйcтopa (новак)
Публикувано18.08.06 00:14



Ще те пиша съавтор, ако искаш!
Мен стига ми тая награда да видя света свободен от юдейска отрова (айде по меко заблуди и лъжи).... каза ми го един евреин че това му е мечтата. Та и на мен ми стига тая награда!
Подчертавам че нямам нищо против евреите като хора- имам против не-хората

Редактирано от БaшMaйcтopa на 18.08.06 00:23.



Тема Re: Zashto ne iskame hunite, skitite ili miziiciteнови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано18.08.06 00:24



Мен стига ми тая награда да видя света свободен от юдейска отрова

Не знам на колко си, но за нас ще е малко късно. Ако се верва на едни пророчества, пробивът ще стане нейде след 2040-та. Чак тогава лавинообразно ще почне да се връща старото учение. Ако изобщо съм жив тогава, ще съм над 70 и вероятно с множествена склероза, така че едва ли ще ми пука.
Конкретно според Дънов, на учението ще клъвнат и чифутите. Ние ще гледаме на тази чудесия от небитието, но на промените ще се радват децата ни или ние в някоя следваща реинкарнация.

каза ми го един евреин че това му е мечтата.

Господ здраве да му дава и да дава повече такива евреи.

Та и на мен ми стига тая награда!

На мен не ми стига.
Иска ми се да доживея времето, когато професорите по история ще започват часовете си, разказвайки вицове за мигрофили или цитирайки шльоцериански тъпизми. Ще кажеш, че тая награда звучи много атавистично... направо старозаветно и почифутскому мъстителна. И ще си прав! Така е, признавам си без бой!
Но човек съм и съм грешен. Позволен ми е един такъв рецидив.



Тема Re: Zashto ne iskame hunite, skitite ili miziiciteнови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Peshun (новак)
Публикувано18.08.06 03:11



Bravo, hubavo e da vidja che se razvivash, a pokrai teb i drugi, prodqlzhavi v sqshtiat duh i shte ti svetne sqvsem.

I da ne gledash ot visoko na nasheneca che ot nekoi nashenec nai mnogo shte si patish.



Тема Re: Zashto ne iskame hunite, skitite ili miziiciteнови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Peshun (новак)
Публикувано18.08.06 03:22



Shtom za judei pak zagovrihte jasni ste mi i dvamata, matushkata zdravo vi e promila mozqcite, ne sluchaino na Slaveikov ima bezbroi knigi za judeite i nishto za hunite, vse pak da pripomnja, za huni skiti i mizi e temata taka che aide begaite njakqde drugade s vashata otrova.

Joane ti da ne si plevenski miziec, tam dosta sa si ostavaili semeto vashite, dage.



Тема Re: Zashto ne iskame hunite, skitite ili miziiciteнови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Peshun (новак)
Публикувано18.08.06 03:24



Pilence ti da si chuval za pqtja na koprinata, pravish si edno vlakche s ortacite i trqgvash, kakvo ima za mislene.



Тема Re: Zashto ne iskame hunite, skitite ili miziiciteнови [re: Peshun]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано18.08.06 13:17



ne sluchaino na Slaveikov ima bezbroi knigi za judeite i nishto za hunite

Какви книги за хуни искаш, след като хуни не същестуват? Т.нар. "уни" са уния на различни скитски племена, предвождани от мизите, сиреч българите. Това достатъчно по темата ли ти е?



Тема Re: Zashto ne iskame hunite, skitite ili miziiciteнови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор БaшMaйcтopa (новак)
Публикувано18.08.06 13:48



В отговор на:

Не знам на колко си, но за нас ще е малко късно. Ако се верва на едни пророчества, пробивът ще стане нейде след 2040-та. Чак тогава лавинообразно ще почне да се връща старото учение. Ако изобщо съм жив тогава, ще съм над 70 и вероятно с множествена склероза, така че едва ли ще ми пука.



Е аз на 67- същата работа. Ама то ние сме се нагълтали достатъчно с отрова тъй че може пък за добро да е да ни няма или поне да сме на такава възраст че да не влияем върху събитията. Тъй де ...
А за пророчествата- ами то нямаше ли едно за папите според което сегашния е предпоследен. Тъй че има някаква надежда Дънов леко да е поразтеглил нещата . Пък то и календара на маите свършваше цикъл през 2012 ... Абе имам някаква надежда за по-рано.
В отговор на:

Конкретно според Дънов, на учението ще клъвнат и чифутите.



Желателно е. Те повечето всъщност не са лоши хора и в крайна сметка целта не е да избием натровените ами да получат противоотровата.
В отговор на:

Иска ми се да доживея времето, когато професорите по история ще започват часовете си, разказвайки вицове за мигрофили или цитирайки шльоцериански тъпизми. Ще кажеш, че тая награда звучи много атавистично... направо старозаветно и почифутскому мъстителна. И ще си прав! Така е, признавам си без бой!
Но човек съм и съм грешен. Позволен ми е един такъв рецидив.



Aми то това което искаш си следва напълно естествено. А отмъстителността и старозаветното- е понатровени сме всичките. Няма начин- ама дъщеря ми още не е. Голямата цел- те да не се натровят.


А за хуните- ами то на Славейков няма много книги и за комунистите либералите и ролята им за произхода на българите. Но произведения от такива колкото щеш.



Тема Re: Zashto ne iskame hunite, skitite ili miziiciteнови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано18.08.06 14:09



Ама то ние сме се нагълтали достатъчно с отрова тъй че може пък за добро да е да ни няма или поне да сме на такава възраст че да не влияем върху събитията.

Прав си. Винаги като стане дума за подобно нещо, се сещам за Моше и как е размотавал евреите из пущинаците докато умрат всички, които помнят робството.

Тъй че има някаква надежда Дънов леко да е поразтеглил нещата

Едва ли. Ванга също през 1980-та казва, че старото учение ще се върне след 60 години, което прави пак около 2040-та. Нещата са проверими и астрологически.

Пък то и календара на маите свършваше цикъл през 2012

Свършването на цикъл е друго. През 2012-та може да свърши даден цикъл, след което да почне нов. Но едно "ново" учение не се приема току-така от днес за утре. Ако сложим две поколения за увеличаване на привърженици и естествено разпространение, пак отиваме към и доста след 2040.

Aми то това което искаш си следва напълно естествено.

И да, и не. В днешната култура е нормално да си отмъстителен копелдак, но това е в противоречие с религиозните ми убеждения. Получава се вътрешен конфликт, който ме мъчи и прилагателни като "естествено" не ми помагат особено.
Но, по дяволите, бих дал пет години от живота си, за да ги видя как умират унизени и низвергнати, а идните поколения пикаят на гробовете им. Говорим за патологична омраза към ученоглавската СГАН от най-ранно детство, в което няма нищо естествено.



Няма начин- ама дъщеря ми още не е.

Значи е още малка. За съжаление и тя един ден ще тръгне на училище...

Голямата цел- те да не се натровят.

Сложно е. СГАН-та като всяко друго злокачествено образувание има за цел да се мултиплицира върху млади и незасегнати клетки. Процесът започва още с детските анимационни филмчета, продължава с образователната система и приключва някъде в пубертета. После се кара по инерция и т.нар. "поддържаща пропаганда".
Жабата обикновено е достатъчно сварена още към четвърти клас... поне по мои наблюдения. Синдромът на сварената жаба знаеш ли го? Това ми е друга много любима притча.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.