Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Ей Пешунчонови [re: koмитa]  
Автор Peshun (новак)
Публикувано19.08.06 23:38



Откъде ти дойде на ум че имам нещо против мизийците?

Nai veche ot tova po kakqv nachin razdavash pravosqdie - men pqrvo me narichat full of shit, a kato otgovrajam pri tova bez nikakvi mrqsotii - me izkara che se zajazhdam.

Javno zaglavieto na temata, stanovishteto che trakocentrizma ni ostavja osakateni bez literatura za ogromna chast ot sobstvenata ni istoria (mizo,skito, hunskata) neshto ne ti otqrva. Kato komita i maina, sigurno ti haresva che samo s Makedonia i Trakia se zanimavat izdatelite, 1+1=2.



Тема + редакциянови [re: Peshun]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано19.08.06 23:58



stanovishteto che trakocentrizma ni ostavja osakateni bez literatura za ogromna chast ot sobstvenata ni istoria (mizo,skito, hunskata) neshto ne ti otqrva.

Какво се жалваш, след като с всяко следващо изречение потвърждаваш мнението ми, че си full of shit*? Ако поискам да ми посочиш само ДВЕЧКИ "тракоцентрични" книги за последните 60 (ШЕЙСЕТ) години (считано от смъртта на Г. Ценов), ще можеш ли? Преиздадените фототипни бройки не се броят.
---
* "men pqrvo me narichat full of shit" - ха ха! Да си full of shit се превежда, че "дрънкаш глупости", което си е съвсем вярно. По-горе ти казаха, че мизо-скито-унизмът по никакъв начин не противоречи на тракоцентризма, ама ти не вдяваш. Проблемът си е изцяло твой.

ДРЪНКАШ ИДИОТИЗМИ, защото пазарът е ЗАЛЯТ с книги за УНИТЕ. Друг е въпросът дали тия книги на Добрев, Божо, Бакалов и прочее мигрофили не са пълни с дивотии. Добрев, който праска по книга-две на година, не пропуска да отбележи отношението уни-българи, или по-точно липсата на такова.

А защо няма книги за мизите и скитите, щеше да знаеш, ако изобщо имаше представа каква е преобладаващата историческа литература на пазара. Тя е АВТОХТОНОФОБСКА - мизи, скити, траки, сармати ПРОСТО СЛЕД ШЕСТИ ВЕК СЕ ИЗПАРЯВАТ!

Огледай се, ослушай се за реалното състояние на нещата и се върни подготвен.

Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 20.08.06 00:07.



Тема Re: + редакциянови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Peshun (новак)
Публикувано20.08.06 01:10



Iane, mnogo si nerven, vnimavai che komitata shte te banne.


ДРЪНКАШ ИДИОТИЗМИ, защото пазарът е ЗАЛЯТ с книги за УНИТЕ.

Tova izrechenie e dostatqchno za da demonstrira koi kakvo govori. Kato te gledam ti si gi prochel vsichkite zatova li mi dade link za sait diskutirasht sarmatite?



Тема Re: Ей Пешунчонови [re: Peshun]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано20.08.06 11:24



Ти не си добре.





Тема Re: Ей Пешунчонови [re: koмитa]  
Автор Peshun (новак)
Публикувано20.08.06 13:28



Ти не си добре.

...kazala zlata kralica i schupila svoeto ogledalo.



Тема Re: Ей Пешунчонови [re: Peshun]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано20.08.06 15:21



Абе ако си търсиш да се заяждаш с някой, объркал си мястото. Този форум не е за това. Досега не съм ти прочел едно смислено мнение, освен да намираш кусури и да се заяждаш.



Тема Re: Zashto ne iskame hunite, skitite ili miziiciteнови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Peshun (новак)
Публикувано20.08.06 15:25



Иначе ми се струва, че етиопо-сомалийската връзка обяснява негроидните гравюри по трако-българските съдове.

Tezi dvete zemi i do sega sa ostanali raiskite gradini na planetata...mladi studenti zapoznaite se s bqdeshtite si prepodavateli i se nauchete kak ne se pravi istoria.



Тема Re: Ей Пешунчонови [re: koмитa]  
Автор Peshun (новак)
Публикувано20.08.06 15:29



Досега не съм ти прочел едно смислено мнение, освен да намираш кусури и да се заяждаш.

Ako njama smisql zashto me chetesh i mi otgovarjash, izliza che pri tebe smisqla e zajazhdaneto.

Nishto bannvai i trii ako shtesh, i drugade ima zainteresovani hora po temata za hunite, skitite miziicite i cenzurata.



Тема българските не приличаха на чисто старобългарскинови [re: Peshun]  
Автор Tyлca ()
Публикувано23.08.06 19:31



Нещо интересно по "хунската връзка"
от спомените на свищовлията Васил Манчев:

"....От една ръкопис,
която притежавах и я подарих на читалището, някой си Рафаил йеромонах в Търговище з 1646 година написал беше речник българо-ромънски и ромъно-български, състоящ се от 26 000 думи.
Този речник бях го подарил
на Свищовското читалище в 1858 година.
Представлява една драгоценна сбирка от старобългарски думи на ромънски, някои от които бяха много стари и не можеха да се разберат.
Едни ромънски бяха много стари, а българските не приличаха на чисто старобългарски, а повечето на хунски.
Когато тръгнах за Македония, тия ръкописи се намираха още в читалището, като се върнах — пак ги намерих.
После като ме изпратиха на заточение в Ангора [15] — по причина на въстанието — ги оставих в библиотеката, но когато се върнах през 1877 година, всички тия скъпоценни книги не съществуваха вече. ..."



Тема Re: българските не приличаха на чисто старобългарскинови [re: Tyлca]  
Автор Peshun (новак)
Публикувано23.08.06 21:33



но когато се върнах през 1877 година, всички тия скъпоценни книги не съществуваха вече. ..."

Goreno e jako knizhnina, ama runicheskite znaci chovek mozhe da gi vidi vse oshte po kamenni i dqrveni obekti iz malkite provincialni muzei, Vraca primerno.

Te hunite bili bezpismeni, ama ot Norvegia do Mongolia - pqlno s runicheski znaci, sigurno izvqnzemni sa gi pisali.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.