Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:34 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Може ли да отговоря?нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано14.08.06 13:00



А каква е твоята представа за орфизма? Разбрахме, че имаш сведения от първа ръка?



Тема Re: Може ли да отговоря?нови [re: thorn]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано14.08.06 13:04



А каква е твоята представа за орфизма?

Непълна, но доста по-различна.

Разбрахме, че имаш сведения от първа ръка?

Звучиш като ченге.



Тема Re: Може ли да отговоря?нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано14.08.06 13:36



Слава богу, не съм ченге. Имах предвид, че преди време раздуваше за някаква книга, дето била у тебе, та си казах - може и да ни просветлиш малко със словата на писанието





Тема Re: Може ли да отговоря?нови [re: thorn]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано14.08.06 13:37



Пред ченгета за тия работи не говоря. Напротив - отричам!





Тема "тракийските гробници" - храмове на Ерминови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано14.08.06 15:44



Който е запознат с археологията по нашите земи, ще е наясно за какво иде реч в тази тема.

Повечето "тракийски" "гробници" притежават двери с изображение на Ерми. Грачката наука и нейните прислужници у нас твърдят, че изображението е на гогроната медуза.

Става дума за храмове на херметизма - истинския, а не погърчения.

Тези двери /които нашите археолози наричат с някакви гръчки имена/ са аналогични на дверите в днешните църкви - олтарната преграда, на която са поставени изображенията на светци. Отатък дверите е олтарът - при "траките" в кръгло помещение, днес срязано полукръгло - абсидално.

АБСОЛЮТНА АНАЛОГИЯ





Редактирано от Ziezi на 14.08.06 16:00.



Тема Hermes не е изчезналнови [re: Ziezi]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано14.08.06 18:35



Hermes не е изчезнал, а само е комерсиализиран (думата comerce произхожда от Хермес с малко разместване), като е преведен на Меркурий (търговец-merchant, меркантилен)

, когото ти показваш на картинката.

Готските (гаедските-гайдските) племена, останали верни на Херми (херметиците) - херманите, германите са прокудени от новохристиянстващите по нашите земи - македонци, елини, мизи и тракийци (не траки!). Херманите най-напред спират по границата (хермата) на империята, а след това отнсят култа към "гръцките" божества, в т.ч. и Търговеца в Европа, където винаги са били тачени и почитани и до наши дни (вж. напр. Рим-Де Треви). Когато нашенските (балканските, имперските) "хиперхристияни" започват да преследват покръстилите се гайди заради арианството им, последните - къде-къде, та при предишните гайди-емигранти-херманите, като ги покръстват, за да се смесвят с тях повторно (напр. гали + франки=французи). Затова и римляните говорят за германци, а след това нямаме никъде германци (херметици), а алемани, немци, баварци, франки...

Разбира се, и при първото, и при второто верско прочистване е имало унишожаване на храмове (затова са ги заравяли в могили, криели са ги и са махали от тях всичко, което може да гори).

Такива ми ти работи... Пак ще ме питат, сам ли го измислих или заедно с двойника си от лудницата



Тема Уффф,...да се изплющя и аз,....нови [re: Ziezi]  
Автор пoпПъpвaн (поназнайващ)
Публикувано14.08.06 19:31



...... кът някой селян неграмотен!

Стига бе, деца ви четат! От мрежата добиват знания! Не ги засилвайте накъдето ви скимне!

Зизко, ред ти е (след като отпадна от класацията Жон_Махмурлийски - видя му се безсилието при HERALEOS SOTIROS THRAKON).

Вземи се подготви за Горгоните - точно така, Горгоните. Трите дъщери на Phorkis и Keto - Stheio, Eyriale и Medusa. Всяка съществува със собствена иконография, отдавна установена, не е тук мястото да се учим. Ако караме на знания от кръстословици, няма да ни бъде. Още сламки - двете са безсмъртни, а третата, баш Медуза е не само смъртна, но и най-млада и най-красива. Извод - Не всяка Горгона е Медуза! Айде, подготви се - коя с крилца, коя със змия!

Следваща задача за домашно - THANATOS - бога на смъртта, сина на Ноща и брат близнак на Съня (понякога минава за син Земята и Пъкала-подземния свят). Ам чи виж му суратя! Извинен си - даже и "професионалисти" си го назначават често за "Горгона". Почудват се на крилцата и на "пионерската връзка", оглеждат се, ослушват се и хоп - "Горгона". Ти кажи кой е на вратата на гробницата - тази, която смразява или този, който те отнася? За домашно!
Подготовка му е майката! Един казал, че на щитовете слагали Горгона и тра-ла-ла ... навсякъде Горгони ..., а половината са крилца ... е? Все от "професионалисти" определени!

Общо взето ви извинявам за мноооооооого глупости. "Гръчките прислужници" по-право е да се нарекат "неграмотници" със свое виждане за вече доказаните неща, сиреч едноутробни братя на част от тука подвизаващите се!. Погледнато правдиво - един професор ходи да разправя, че имал статуетка на Орфей, а то ачик, ачик си е Аполон Китаред - какво остава за аматьори, любители на старините.
Ама от малко, малко се въздържайте от тотално категоричните твърдение, нагласени към собствените ви теории - не става така! Петима еднооки "специалисти по всичко", с десет слепи фена - успяхте да прогоните де що имаше някой с акъла си в тоя форум. Има си места за смешки, за фантастика и т.н. Не, че ми е много през оная работа кво става в дир-а, ама ..... да си кажа де!

Хайде, живи и здрави!





Тема Re: Може ли да отговоря?нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор latani ()
Публикувано14.08.06 20:17



Е как да няма нищо общо с крадци, като Хермес самия е крадец.Да открадне кравите на брат си. Да ви имам бога.Оставяйте им го на гърците.
Нашият Тангра поне не краде.



КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...

Тема Re: Може ли да отговоря?нови [re: latani]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано14.08.06 20:25



Нашият Тангра поне не краде.

Къв е па тоя Тангра? Такъв бог няма.

Хермес самия е крадец

В шизофреничния светоглед на гърчибалдите може и да е. За предците ми и египтяните е бил велик философ. И докато Табула смарагдина е свидетелство за блестящия му ум, то няма нищо, което да потвърждава гръцките плиткоумия.

Оставяйте им го на гърците.

Нещо си слънчасала май. Какво общо има наш Ерми с гръцката измет?



Тема Re: Може ли да отговоря?нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор latani ()
Публикувано14.08.06 20:47



За предците ти/не ги знам какви са/ и за египтяните може да е велик философ, ама за моите предци които са българи тоя бог Хермес нищо не значи.
Ама хайде да го оставим Хермес и да си поговорим за "българския царски" род Ерми

Нещо ми се губи български владетел от този род.
Сигурно съм слънчасала та били ми припомнил някой от тях?

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.