Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Траките не са българинови [re: Ceвт Tpeти]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано06.08.06 20:51



Твърдението - "траките" са българи - да се забрани със закон !



Тема Подкрепямнови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Шишapkи (шарени)
Публикувано06.08.06 22:45



....................

Редактирано от koмитa на 07.08.06 10:04.



Тема Re: Траките не са българинови [re: saur]  
Автор Dobripan (+x+x)
Публикувано06.08.06 22:46



----------------------------------------------
Threskos: heterodoxos, ek tou Thrax, Thrakos.
kai threskeia, para ten ton Thrakon epimeleian ten pros to theion kai ten Orpheos hierourgian. houtoi gar proton exeuron ten peri to theion eunoian.
----------------------------------------------

Буквосъчетанието (Th) в думите: Thrax, Thrakos kai Тhreskeia предава гръцката "тита".
Произношението е било: ДЗ.
Числова стойност: 9.
Формата (графемата) и числовата стойност на тази буква подсказват, че е открадната от древната българска (=тракийска) азбука "глаголяемая ЛИТИЦА".
Буквата от тракийската ЛИТИЦА се казва "Земела".

Значението на думата ДЗРАК е: ЛЪЧ или БЛЯСЪК (blitz).
THRAKOI = "поклонници на утринната светлина"
("утринна светлина" = HESPER = ИСПОР)



Поздрави на десетки милиони БЪЛГАРИ-КОРЕНЯЦИ!



Тема Re: Траките не са българинови [re: Dobripan]  
Автор Setebos (непознат )
Публикувано06.08.06 23:57



Разкажи още. Дай цялата литица.



Тема Re: А българите българи ли сме?нови [re: Tpaвъл]  
Автор д-pOxБoли (gotin)
Публикувано07.08.06 01:26



Ако на батбойко едни му викат "кмете", други - "генерале", той кмет ли е или генерал или ББ?

?



Тема HERAKLEOS SOTIROS THRAKON....нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор пoпПъpвaн (поназнайващ)
Публикувано07.08.06 10:49



... малко свински написано, но не ми се търсят други букви сега!

Подбери си един, който несъмнено е писан от тракиец и въпросният се самоназовава трак.

Само не ми казвай, че тасосците са си фалшифицирали парите и са ги пращали на безписмените траки, ....... и т.н. и т.н., щото нищо няма да излезе от цялата каша


И недей да скачаш на всичко, ако и да се мислиш за "ЧУДОТВОРЕЦ", често ставаш "СМЕХОТВОРЕЦ"......Нищо лично, даже не те и чета редовно, но ако си траеш малко повече, ще изглеждаш много по-интелигентен. Даже и голяма част от блондинките го знаят и го прилагат.

А, да, за да избегна нуждата да отговарям откъде е надписа - съществува, за мен наука, за други помощна дисциплина - нарича се нумизматика! Та първият регистриран екземпляр го има описан още през ХІХв в ВМС, пак тогава Добруски го слага в една студия, след това Мушмов, Герасимов, Юрукова .... има ги вече много пъти описани, даже на този от Британския музей му излезе двойник на отсечката с лицевата матрица......



Тема Re: Траките не са българинови [re: Ceвт Tpeти]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано07.08.06 11:04



Оооо!! Метличке, ти си отново тук??


Що се отнася до твърденията ти......

Българите според последните изследвания са от ирански произход от земите на Бактрия, от планината Имеон

Кои са тези изследвания? Дай информация за тях? Потвърдени ли са от археологически източници?


Траките пък са местно население кето няма как да е дошло от толкова далече. Това е така защото сведения за тях имаме още от великия гръцки поет Омир, докато българите са описвани чак когато имаме византийска литература, която се грижи да описва особеностите на народите около нейните територии. Славяните са аутсайдери и затова няма да ги коментирам.


Траките не са еволюирали на Балканите. Те идват тук 4 хилядолетие, като разрушават едно уникална култура. Вероятно са били номадски племена и нищо чудно да са се разхождали и до Средна Азия:) Що се отнася до великия гръцки Омир и византийските източници, мога само да ти кажа За*ри си ги от*ад!



Тема Re: Траките не са българинови [re: Morrigan*]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано07.08.06 11:18



Траките не са еволюирали на Балканите. Те идват тук 4 хилядолетие, като разрушават едно уникална култура.

Коя е тая уникална култура? Нека позная... протоеврейската?




Тема Re: Траките не са българинови [re: Ziezi]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано07.08.06 12:39



"Гърците не са лЮдеи" - също да се забрани.

За "древните гарги" юдеите пишат в старочифтосаният си завет следното :

"Цар Александър умря в 137 г. от Елинското Царство". / І-ва книга Макавейска - Глава 1 : 10 /.

Какви гърци, цигани и юдеи преди това ???

Твърдението,че траките са цигани или гърци е безумно !!!
С какво днешните цигани са по-различни от атинските търгаши ????



Тема Re: HERAKLEOS SOTIROS THRAKON....нови [re: пoпПъpвaн]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано07.08.06 17:25



... малко свински написано, но не ми се търсят други букви сега!

Свински написаното да ти е проблемът.
Отговорът ми е същият - написано е на гръцки.
Следователно не важи.

И недей да скачаш на всичко, ако и да се мислиш за "ЧУДОТВОРЕЦ", често ставаш "СМЕХОТВОРЕЦ"...

Ти ще ми кажеш!
Ще скачам на каквото си искам, па ти си се смей на воля.
Полезно е за здравето, а и не ми пречиш.

Нищо лично, даже не те и чета редовно, но ако си траеш малко повече, ще изглеждаш много по-интелигентен.

За какво ми е ИЗГЛЕЖДАМ по-интелигентен, след като в прав текст си казвам, че съм тъпо парче? Аз да не съм ти или поредния друг льольо, който се прави на такъв, какъвто не е...

Даже и голяма част от блондинките го знаят и го прилагат.

Да ти имам модела за подражание.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.