Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дядо Миню...нови [re: koмитa]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано09.08.06 20:44



Как после искаш да ти вярвам на 100% за нещата, които твърдиш?

Не държа да ми верваш и на 20%. Ще се радвам даже, ако хич не ми верваш, а мислиш и анализираш.

С примери си засипван много пъти и то не само от дядо Миню.

Не е вярно, никой с нищо не ме е засипвал. Още по-малко пък дедо ти Миню.
Той го вади голем, ама мек.

Жалкото е че все повече заприличваш на шльоцерианец

Така е. Във фаза на немилост съм.



Тема Re: Въпросът е по скоро политически, ДА !!!нови [re: John_of_Mysia]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.08.06 20:48



Дори да сме имали обща история до някое време, междувременно са се случили безброй събития, които са променили коренно картината.


Ми те хората същото ти разправят за нещата на Балканите между 2-7в. сл.н.е., но ти не им вярваш

.



Тема Ukrainain Folk costumesнови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.08.06 20:51





Редактирано от Ziezi на 09.08.06 21:01.



Тема Re: Българите са автохтонен народ на Балканите???нови [re: Ziezi]  
Автор Atilkese (Аспарух)
Публикувано09.08.06 20:52



Истината :
Българите са автохтонен народ на Балканите??? - най-многобройния??? и най-стар европейски народ???.
Още в най-стари времена заселили и облагородили??? днешните земи на Приазовието??? и Запорожието???


Без коментар.




Това за най-многобройният и най стар народ май го пришиваш с бели конци... по стар автохтонен обичай.









В защита на Свещенната Българска Земя.
България на три морета!




Тема Re: Въпросът е по скоро политически, ДА !!!нови [re: koмитa]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано09.08.06 20:55



Ми те хората същото ти разправят за нещата на Балканите между 2-7в. сл.н.е., но ти не им вярваш

Пак си измисляш.
Терминът Великото разджуркване на местните народи го е измислила моя милост.

Кавалът, гайдата и долихоцефалните кратуни не са се променили за последните 2000 години, а на мен тази ПРИЕМСТВЕНОСТ ми е предостатъчна, за да я тиражирам когато и както сметна за добре. С татарстанци имаме ли поне едни сходни носии, музикални инструменти?



Тема Ukrainian State Folk Dance Ensembleнови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.08.06 21:02







Тема Не знам какво се опитваш данови [re: Ziezi]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано09.08.06 21:06



подчертаеш, но тези костюми на картинките са преход между българските и руските. Ботушките на момите и капите на момците са от руски тип. Останалото е повече българообразно, но трябва да се разгледат по-отблизо шевиците.



Тема Трябва да се имат предвид инови [re: Ziezi]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано09.08.06 21:13



различните етнографски области:

1.


Доста силно руско влияние.

2.

Забележима прилика с българските носии, ако не броим капата на девойката.

3.


Костюмите на украинските казаци пък са съвсем трета бира.



Тема Re: Не знам какво се опитваш данови [re: John_of_Mysia]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.08.06 21:16



никак не ми се вярва селянките да са имали ботушки

това са градски, и най-вече съвременни екстри

трябва да се знае, че селските и градските носии винаги силно са се различавали - сравнете костюмирания Алеко и потурестия Бай Ганьо.

но ние имаме предостатъчно сведения, че някой български благородници в средновековието са си носели "скитската носия", въпреки че са били граждани...

що се отнася до газа на Поволжието, руснаците би трябвало да работят по една привидно по-удобна за тях схема:

сармати - праотците на българи и руснаци - сиречПоволжието си е наше - на руснаци и българи.

те обаче работят по друга схема - българите - пришълци тюрки

по този начин дават Поволжието в ръцете на Турция и тюркофилията.

е, как така не ги е страх от турците, а ги е страх от българите ?!

следователно за руснаците е много по-страшна Истината за Българите, и са по-съгласни да дадат Приазовието и Поволжието задно с газа на тюрките !!!

Редактирано от Ziezi на 09.08.06 21:22.



Тема Re: Не знам какво се опитваш данови [re: Ziezi]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано09.08.06 21:23



Имало е ботуши. Вижда се на скито-сарматските гравюри. Има ги описани и при походите на Светослав. Селянки, не селянки... зиме не можеш да ходиш да доиш кравата в обора само по чорапи (били те и вълнени) или да носиш вода отдалеко без ботуши. За мен няма нищо притеснително, че украинците са свързващо ниво, дори е някак очаквано за нашата теза. Щеше да е по-особено ако имахме вклиняване на несроден народ, какъвто са унгарците. Те имат коренно различни носии и дори музиката им лесно се дели на два отличимо едни от други типа. Вносната музика се е отразила дори на някои етнографски области в Румъния и Сърбия!

как така не ги е страх от турците, а ги е страх от българите ?!

С размишленията ти за страха съм съгласен. Нали помниш какво разправяше Чилингиров за немския шпионин?

Дето българите винаги са били трън в гъза на руснаците и постоянен, непреодолим проблем. Но аз продължавам да твърдя, че териториите нямат нищо общо, а големият гърч е за културното влияние покрай литературата и покръстването на русите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.