Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 06.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Гиони е лъжец и фалшификатор!!!нови  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано22.07.06 16:51



Това го написах и като отговор на темата"асимилирали ли са българите", но реших, че така ще е по видно.
Аз съм от Каварна и ако има град, с чиято история, етнография и география да съм запознат из основи, то това е именно Каварна. Да твърдиш, че там е имало 9000 гърци през 1903 г. е най-смешното нещо и показва колко си повърхностен. Можеше поне да си направиш труда да видиш, че по това време града наброява не повече от 6000 души!!!! Точната бройка е 5000 и нещо, но сега данните не са пред мен. Гърците в града винаги са били изключително малък процент, а днес са не повечеот 20 души потомци от смесени бракове. Ако гърците са били 9000 души, колко са били българите, турците и гагаузите? Ти ще изкараш , че града е наброявал 20 000 през 1903 , още преди да са се заселили преселниците от Северна Добруджа, които днес са 50% от населението на града - луд ли си, къф си? Да не говорим, че в общината никога не е имало гръцки села, нито дори семейства. Има гагаузки села, туски, татарски - но гръцки - няяяяяяяяяяма!!! Набий си го в главата! Можеш да си плещиш квото си щеш - аз знам каква е истината - поне за Каварна- израстнал съм там!

Редактирано от koмитa на 26.07.06 19:42.



Тема Не му се връзвайнови [re: nikibars]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано22.07.06 17:20



Гьона се задява преди всичко с комитата. Например Гьона пуска нещо изсмукано от пръстите (или реално, но без да посочи източника) и със задоволство после гледа как комитата е ровил къде ли не, за да му изнамери контра-аргументи.

Работата прилича малко на ухажване, при което Гьона е заел женската роля и с действията си и капризите си опитва да разбере докъде е способен самецът да стигне в тяхното задоволяване.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Не му се връзвайнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано22.07.06 17:26



Хехееееееееееееее





Тема Re:gioni цитира оригинални данни от преброяваниятанови [re: nikibars]  
Автор Atilkese (Аспарух)
Публикувано22.07.06 19:07



Според данни от :
"Резултати от преброяване на населението в Царство България на 31 декемврий 1905 г. " eтническите гърци в България са разпределени по-компактни групи така:
София-687,
Пловдив-5000,
Бургас-21527,
Варна-15249,
Русе-780,
Асеновград-9000,
Каварна-9000,
Голям Манастир-1800,
Поморие-6170,
Несебър-1750,
Бяла-1200 и т.н.

Сега разбирам, защо "Резултати от преброяване на населението в Княжество, и по-късно в Царство България по общини и населени места от 1888, 1900, 1905, 1910, 1920г са цензурирани и достъпът до тях е толкова усложнен и почти невъзможен.
За да се втълпява, че в България не съществуват други етноси освен българите, турците и циганите.
Типична проява на нашата българска "толерантност".


България на три морета

.

Редактирано от Atilkese на 22.07.06 19:09.



Тема Re:gioni цитира оригинални данни от преброяваниятанови [re: Atilkese]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано22.07.06 19:20



Хахаааааааааааа - ще умра от смях - изказваш се неподготвен бе човече!!! Първо провери колко жители има Каварна по това време! Излишно е да говорим - това е абсурд!!! Все едно да твърдиш, че сега в Бъллгария живеят 12 милиона гърци, след като много добре знаеш че цялото население на страната е 7,5 милиона. По това време Каварна има не повече от 6000 жители - дори всички да са гърци пак не стават 9000!!!!!!!!!!!!!! Трябва да си малоумен да не разбираш!!!!Ясно ми е какви статистики ползва - дано да са по меки, че да му свършат работа в тоалетната...



Тема преброяванията са манипулирани поради целесъобразнови [re: nikibars]  
Автор filipop (непознат )
Публикувано22.07.06 20:59



В България и към настоящия момент не може да бъде установено с достоверна точност какви етнически малцинства живеят, редом с българите!
Просто казано: НЕЦЕЛЕСЪОБРАЗНО E!
А камоли в зората на 20 век!?
Някой от вас вярва ли, че циганите са 268 хиляди човека, според най-последното преброяване на населението!? Отговорът е "НЕ".
Турците в България 800 хил. човека ли са!? НЕ. Под политически натиск или поради протичащи почти необратими вече асимилационни процеси сред мюсюлманските етноси в България, поне 300 хил. от "самоопределилите се за турци" не са турци. Към тези "турци" се отнасят около 100 хиляди българи -мохамедани от Родопите /при обща численост около 220 хиляди/; около 100-150 хиляди цигани-мюсюлмани т.нар. "милет"/голяма част , говорещи тюркско наречие/;50-60 хиляди татари, черкези, юруци, гагаузи, кюрди, босненски мухаджири, албанци-мюсюлмани и т.н.
Гърците!!! Гърците в България били 6 245 човека!? Смях! Ами само каракачаните са над 20 хиляди в България. А как мислите национално , че се определят те...със сигурност не и като българи!
Нямам поглед колко понди живеят в градовете и селата на нашето Черноморие, но и в Поморие , и в Несебър , и в Созопол и в Бургас, икъде ли не там, с ушите си съм чувал как старите жители "милуне еллиника" по между си, т.е. глаголевят гръцки! За Асеновград и особено за Пловдив няма да говоря, за да не дразня градския ми - Комитата.
Стана реч и за каракачаните. Те имат доста компактно етническо присъствие в Сливен, Карнобат, Карлово, Самоков, Сопот, Пловдив, Монтана и в някои села. Ами скоро бях в Карлово и ми направи впечатление, че каракачани нагло "демонстрираха" разговор помежду си, и то не на специфичния старинен каракачански език, ами на зле понаучен съвремен гръцки "димотики". Това ме подразни зверски, защото го вършеха в сградата на съда...с видима доза демонстрация. Реакцията ми беше първосигнална иим теглих едни такива кръшни гръцки псувни, че полвин час не си отвориха устите след това! Поотплеснах се!


Много ми се пише и коментира с вас форумджии на подобни теми, но пусто време все не стига ... До скоро четене!

Редактирано от filipop на 22.07.06 21:17.



Тема Re:gioni цитира оригинални данни от преброяваниятанови [re: nikibars]  
Автор Atilkese (Аспарух)
Публикувано23.07.06 03:08



...Първо провери колко жители има Каварна по това време...

А ти провери ли, колко души са се самоопределили като българи в Каварна и варненско на преброяването през 1905г.?
Като гърци?
А като турци, евреи и арменци?
През 1906 г. много гръцки семейства са принудени от централната власт в София да се преселят в Гърция.
Ньойския договор също предизвикал масово изселване в Македония.

И въпреки всичко потомците на останалите в България етнически гърци са тук, сред нас.
И колкото да не ни се иска, това е факт.
Рано или късно, те ще добият нужната смелост, и ще започнат да се самоопределят открито, както това става и в другите посттоталитарни държави.
Какво лошо виждаш в това?




PROUD TO BE BULGARIAN
Аспарховите българи са дошли на балканите като изградена, чиста от примеси народност, със самочуствието на народ с хилядолетна история зад гърба си.

Редактирано от Atilkese на 23.07.06 03:36.



Тема Re:каракачани нагло "демонстрираха" разговорнови [re: filipop]  
Автор Atilkese (Аспарух)
Публикувано23.07.06 05:07



каракачани нагло "демонстрираха" разговор помежду си, и то не на специфичния старинен каракачански език, ами на зле понаучен съвремен гръцки "димотики".

Учудва ме твоята реакция на факта, че каракачани говорят своят роден език.

Това ме подразни зверски, защото го вършеха в сградата на съда...реакцията ми беше първосигнална иим теглих едни такива кръшни гръцки псувни,...

А българските медии ни проглушиха ушите, че сме едва ли не най-толерантният народ в света.

Ти как би се почуствал, ако ти бъде забранено да говориш на твоят роден славо-български език?

Нормално е след дълъг период на подтисничество от страна на доминиращият етнос (в случая българският), младите и буйни потомци на каракачаните, да се постараят да осъвременят своят език, предаван от поколение на поколение.
Ти какво искаш, днес не може да се общува само с простонародните диалекти от 18 век.
За да общуват пълноценно хората от даден етнос, не може да игнорират навлезлите нови технически, правни и социални термини.
Никой не може да забрани на тези млади каракачани да използват като разговорен съвременният гръцки език.
Диалектното местно наречие остава за фолклора и етнолозите.
В Европа, където сме се запътили, етносите, регионите и тяхното реално самоуправлени са приоротет.



PROUD TO BE BULGARIAN
Аспарховите българи са дошли на балканите като изградена, чиста от примеси народност, със самочуствието на народ с хилядолетна история зад гърба си.



Тема Re:каракачани нагло "демонстрираха" разговорнови [re: Atilkese]  
Автор dilmar (...)
Публикувано23.07.06 07:21



за гърците политиката може да бъде само реципрочна на тяхната, иначе е по-добре е да си показват ноктите ...





Тема Re:gioni цитира оригинални данни от преброяванията [re: Atilkese]  
Автор nikibars (nqkojsi)
Публикувано23.07.06 08:36



Вив какво - я вземи да прочетеш по-внимателно какво пиша и тогава говори глупости. Аз не споря дали е имало гърци в Каварна и Варненско - споря за броя!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ЗА БРОЯ БЕ ЧОВЕЧЕ, БРОЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ


Твърдя също, че Гьона ЛЪЖЕ....или най-малкото пуска непроверена информация. Явно всичките му статистики са такъв бълвоч!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.