Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 27.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Тракийската теория на Цаня Гинчев  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано16.07.06 22:18







Тема Re: Тракийската теория на Цаня Гинчевнови [re: Ziezi]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано17.07.06 04:25



Удивително прозорлив е бай Гинчев.

С твое разрешение бих желал да осъвременя малко изказните средства и да го пусна и при мен.

Шишманов плаче някой да си направи гаргара с него. Жалко, че нямам време.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Тракийската теория на Цаня Гинчевнови [re: Ziezi]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано17.07.06 06:23



Интересува ме биографията на Гинчев.
Ако имаш нещо по-подробно, ще те помоля да ни я дадеш.

Материалът много ми хареса, особено в частта си за насоките на проучвания на съвремените археолози и историци по отношение на т.н. "тракийски могили" и др.

Привет !


-.-.-.-.



Тема Re: Тракийската теория на Цаня Гинчевнови [re: Vencci*]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано17.07.06 07:45



+ E, отдавна казвамъ, тше трЕбва да се говори за (Школа), тетшение, което може да се наретше (Автохтонно), Местно! Вситшки ониа, които са се допрЕли до (старото знание)!
+ Видни представители на тази школа са: Отетсъ Паисий, Йеромонахъ Спиридонъ Габровски, Попъ Йовтшо отъ ТрЕвна, Георги Раковски, Маринъ Дриновъ, Тсани Гинтшевъ, проф. д-ръ Гантшо Тсеновъ, ак. Владимиръ Георгиевъ, Пламенъ Тсоневъ, Йорданъ Вълтшевъ и много други незнайни все оште за широката публика!
+ Автохтоннитси има и сега, тоестъ вситшки, които се сметатъ за такива!

+ АРИЙ+СТО+КРАТЪ +

Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 17.07.06 07:52.



Тема Re: Тракийската теория на Цаня Гинчевнови [re: Vencci*]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано17.07.06 08:01



Знам засега доста малко за Цани Гинчев.

Цани Шкипърнев Гинчев (1835-1894),
Възрожденец, просветител, учител, писател, поет, етнограф, народопсихолог.

Автор на “Зиналата стена”, "Женитба", "Ганчо Косерката", "Български басни" и др.

Учил в Белград.
Има предположения, че Раковски е бил запленен от магията на българската фолклор именно от неговия приятел Цани Гинчев.



Тема Re: Тракийската теория на Цаня Гинчевнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано17.07.06 08:02



С твое разрешение бих желал да осъвременя малко изказните средства и да го пусна и при мен.



разбира се



Тема Re: Тракийската теория на Цаня Гинчевнови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано17.07.06 10:44



сега виждам, че има доста грешки при сканирането и обработката с OCR

прося извинение, ще гледам днес да ги коригирам



Тема Re: Тракийската теория на Цаня Гинчевнови [re: Ziezi]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано17.07.06 20:50



РА + Събрах те / Разбрах те -

/

Цани Гинчев би звучал за повечето от Клуба като Никола Начов, също възрожденец, доказал, че 28 града в Мала Азия са БЪЛГАРСКИ, преди идването на "анадолските цигани".

Странно съвпадение, е, че и Никола Начов се позовава на Г.С.Раковски, но проучванията си в тази насока провежда самостоятелно, без да се влияе от "авторитети" за тогавашното време. Автохтонната теза, всъщност познавам от Н. Начов и не ми е чужда в проучванията.
Това са неща, които съм ти ги споделял преди години и се радвам, че и ти също ги споделяш и до днес.


Хор Бат ни научи и двамина ни от кухнята на тези неща. Прав си в едно : Време е Е. Захариев да публикува своите виждания официално. И това ще е най-доброто от "последните времена", което серизно ще разклати изгнилите устои на съвремената българска антинаучна и антибългарска историческа наука.


Привет !!!


-.-.-.



Тема Re: Тракийската теория на Цаня Гинчевнови [re: Ziezi]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано17.07.06 21:04



Каква оферта имаш, ако се реша при теб да издам изследванията си, които и до днес са Т`ма в "разговорите" ни в Клубове !?





-.-.-.-.



Тема Re: Тракийската теория на Цаня Гинчевнови [re: Vencci*]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано17.07.06 21:08



Хор Бат ни научи и двамина ни от кухнята на тези неща. Прав си в едно : Време е Е. Захариев да публикува своите виждания официално. И това ще е най-доброто от "последните времена", което серизно ще разклати изгнилите устои на съвремената българска антинаучна и антибългарска историческа наука.

ами аз се уморих толкова години да му повтарям да публикува

днес вече по принцип съм уморен

който каквото иска да прави




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.