Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:59 21.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Държавна сигурност е крала археологически находки  
Автор №*ы{ђ}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано06.07.06 01:41



Хора на ДС са задигали саркофази от тракийски светилища.
Потвърждава го човек, който заедно с баща си се е ползвал от множество привилегии на компартията и не го крие.
Прочетете внимателно това интервю с проф. Николай Овчаров:



Става ясно с какво се е занимавало т.нар. "културно разузнаване" на Държавна Сигурност, за което е работел и проф. Божидар Димитров. Остава открит въпросът колко хиляди други предмети, част от българската история, са били затрити от патриоти като Божо и колегите му?

Редактирано от №*ы{ђ}lЏї©®™ на 06.07.06 01:49.



Тема Абсолютно достоверно звучинови [re: №*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано06.07.06 02:00



това с хеликоптерите.
Самата Людмила Живкова е ходила по определени места в Стара планина да търси неща, които отдавна вече са преместени

. Не се знае как е узнавала за местонахождението им, но има свидетели, които са я виждали как тя и нейни приятели ходят по шубраците и скалите и дават указания на хеликоптерите къде да правят оглед от въздуха.

Същите "неща" ги е търсил и цар Борис, на Симо Мадридски тейко му. И него не го е огряло.

От статията се вижда и колко му е била чиста работата на покойния Фол. Консултант на ДС... хех!

Любопитно ми е какви ще ги пише в историческата книга на Овчаров. Дано поне там обяснява защо е кръстил местността с гъркозвучащото Перперикон, а не с българсокто име Перперек.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Re: Абсолютно достоверно звучинови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано06.07.06 06:02



Унищожаването на славното ни минало протича в две насоки :

1/ Фалшифициране на българската история в
"Учебниците по История".

2/ Целенасочено повсеместно унищожаване на безценни за Света и Страната ни археологически находки.

ппс : Никой не може да ме убеди, че разграбването на тракийските могили в наши дни не е дело на същите държавни чиновници. И като такива, те са онези, които провеждат конкретна антибългарска държавна политика, наречена още : "заличаване истинското минало на българите".




Редактирано от Vencci* на 06.07.06 06:17.



Тема Re: Абсолютно достоверно звучинови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор №*ы{ђ}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано06.07.06 10:11



В отговор на:

От статията се вижда и колко му е била чиста работата на покойния Фол. Консултант на ДС... хех!



Виж и какво казва ст. н. с. Георги Китов:
Ст.н.с. Георги Китов, който вероятно може да се нарече любим археолог на проф. Фол, определи учения като пророк за археологията. Той е голяма личност за археологията у нас, всеки път когато намираме нещо ценно, виждаме, че той предварително е написал какво откритие ще бъде направено, каза Китов. Александър Фол предрече, че ще бъдат открити тракийските могили и храмове, както и че в тях телата на тракийските царе ще бъдат насечени на седем части, допълни той.



Тема Re: Абсолютно достоверно звучинови [re: №*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано06.07.06 10:38



Нищо лично спрямо Китов, само искам да вметна, че "насичането на телата" за което говори, и липсата на кости от скелета е доста удобно - бронзовите и сребърни накити и предмети оставят окисляване върху костите, което издава наличието при погребението и евентуално излипсвали днес ценни артефакти...

Но по принцип Китов е прав - наистина повечето погребения на "траки" се характеризират с липса на кости или тоталното им разбъркване. Това е доказан феномен.



Тема Я чай ся малко. Кой го потвърждава?нови [re: №*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор ДeдoBиToдЪp (Ген сек)
Публикувано06.07.06 12:31



Помак някакъв Расим Касимов. И до какво стигаме? Хората говорят, носят се легенди...



Те хората и за една дупка говориха, военните даже я "изследваха" и какво?




Тема Re: Я чай ся малко. Кой го потвърждава?нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор №*ы{ђ}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано06.07.06 12:37



Дедо Тодъре, понеже знам, че си неграмотен, ще ти цитирам казаното от Овчаров, пък ти си намери човек да ти го прочете и разясни:

В дневника на Балкански открихме една снимка, която слага край на догадките. На нея се вижда как в ъгъла, в специално изсечено пространство стои този саркофаг. На следващите снимки виждаме залата, но без саркофага. Знаем, че при размери 3 м дължина и 1.80 м височина, която се вижда и на снимката, теглото е над 3 тона. Невъзможно е подобна тежест да бъде помръдната от човек, невъзможно е и да бъде вдигната от кран, тъй като на това място подобна техника не може да стигне. Остава една единствена възможност - по въздушен път.




Тема Казва обаче и друго.нови [re: №*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор ДeдoBиToдЪp (Ген сек)
Публикувано06.07.06 13:38



- Какви ще са следващите ви стъпки по този криминален археологичен сюжет?
- Очакваме след публикациите в пресата да се случи нещо съществено - да се появят очевидци. На есен ще се опитам да вляза и в архивите с надеждата, че може нещо да е запазено.
- Чуха се и твърдения, че саркофагът е изнесен в чужбина.
- Съмнявам се. Той е без орнаментация. Имам вътрешното усещане, че може би това нещо стои на склад, забравено от 25 години. Ако успеем да се разровим добре, може и да изскочи.

Тоест въпреки стотиците твърдения както сам казва в началото, все още "разследването" му е на етап: абе хората говорят...

И къде е в цялата тая история Б. Димитров? Щото ти направо лично го обвиняваш в иманярство.



Тема Re: Казва обаче и друго.нови [re: ДeдoBиToдЪp]  
Автор №*ы{ђ}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано06.07.06 13:57



Божидар Димитров е работел в отдел на Държавна Сигурност, който се е занимавал с различни посегателства към българското историческо наследство, включително кражби на саркофази. Гледах го в "на 4 очи", където се тупаше по гърдите колко е горд, че е работел за ДС, и добави, че заедно с него са работели още много историци.



Тема Брех! И на какво е посягал този отделнови [re: №*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор ДeдoBиToдЪp (Ген сек)
Публикувано06.07.06 18:13



спомена ли?



Тема Димитър Иванов - 6-ти отдел на ДСнови [re: №*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано07.07.06 11:43



Вчера в Нощен труд Димитър Иванов - бившия шеф на шесто управление на ДС, заедно с Божидар Димитров , иронично коментират твърденията на Овчаров. Иванов с насмешка отбелязва, че ДС има пръст и в падането на американските совалки...

Не искам да злословя срещу никого, без да имам доказателства.

Но вчера Димитър Иванов изръси на страниците на споменатия вестник най-голямата смешка, която съм чувал през живота си - "СССР не се интересуваше изобщо от старините по Българските земи!"



Това твърдение ме обижда като разумно човешко същество, защото този пич иска да ме направи на маймуна безмозъчна.

Божидар Димитров приглася в същия тон.

Но аз имам критики и към Николай Овчаров. Този български археолог се беше отдал повече от десетилетие на разкопки в Велики Преслав. Находките там бяха сензационни - гигантски сгради от каменни квадри. Човекът обаче не публикува и ред, дигна си шапката и се запиля в Перперек, защото там може да си прави волни интерпретации. А със сигурност има доказателства за кражби на артефакти от Плиска и Преслав.



Тема Re: Димитър Иванов - 6-ти отдел на ДСнови [re: Ziezi]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано07.07.06 12:20



Не знам дали знаеш, но Димитър Иванов-Гестапото е съдател на ДПС и .... Атака

.



Тема Re: Димитър Иванов - 6-ти отдел на ДСнови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано07.07.06 12:34



Димитър Иванов-Гестапото е съдател на ДПС и .... Атака

За това не знам, но същият завлече с много пари сума ти издания, в някои от които работех и тотално фалираха. Може и да сте чули за тоя случай преди 3-4 години, когато извъртяха номера с "фалирането" на разпространителското дружество.
Беше голям скандал в бранша.

Все си мислех, че тогава някой ще го гръмне, но после се оказа, че парите от последните броеве не са си получили само "малките риби". А за какво им е на "Труд", "24 часа", "Монитор" и "Стандарт" дори да реват, след като като нищо и те са участвали в акцията.



-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Комита, как е правната страна на нещата?нови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано07.07.06 12:47



Ако аз купя от иманяр разни реликви, нали ставам негов съучастник?
Тоест води се престъпно деяние?

Защото обсъжданият господин е купил толкова много реликви, че се гласи да отваря частен музей.

Аз имам ли право да си отворя частен музей? Ако нямам, защо той има?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Димитър Иванов - 6-ти отдел на ДСнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор saur (непознат)
Публикувано07.07.06 12:50



А колко книги "написа" човекът...





Тема Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: №*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор deLake (sir)
Публикувано08.07.06 20:58



Извадих някои бисери от интервюто:

Сензацията всъщност не е сензация. Просто стигнахме до финала на едно наше, бих казал детективско разследване, което продължи повече от пет години. - още в началото Индиана Колю скромно си признава зо екшън подвизи в продължение на 5г.

Следва посочване на авторитетен източник, открит при разследването. Разговарял съм и с бившия директор на Главно управление на архивите Панто Колев, който някога много спомогна за т.нар. културно разузнаване.

Интересното е, защо е трябвало да "разпитва" шеф на държавна сигурност, вместо татковите си колеги. И да обяви "сензацията", когато въпросните колеги са вече покойници: Всички те са покойници. Ръководител е бил уредникът на музея в Кърджали Иван Балкански, който почина през 1983, малко след тези неща. Негов научен консултант беше проф. Стамен Михайлов от Археологическия институт в София. Друг консултант е бил проф. Александър Фол. Отношение към разкопките е имал и бившият директор на Археологическия институт проф. Велизар Велков, който също почина.

Разбира се, шоумен-капацитетите са го ударили на наддаване относно съдържанието на саркофага: За разлика от директора на музея в Кърджали Павел Петков, който веднага каза, че вътре е имало злато, аз не мога да твърдя подобно нещо.

В това подземие са били погребани видни, влиятелни хора, да ги наречем жреци, към чиито мощи е имало култ. За нас това е изключително важно.
Що пък да е жрец, не може ли да е парадинаст и дори базилевс (е, последното е малко трудно, защото Инди и Кутов "откриха" гробовете на всички трак. царе, повториха, че и потретиха, тъй че сега всеки е с по 3 гроба и 4 идва множко).

В заключение Инди отново го избива на скромност:

Книгата е "Най-кратката история на България". Въпреки, че съм известен като археолог преди всичко, смятам себе си и за доста добър историк.


__________________________




Тема Re: Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: deLake]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.07.06 10:59



Книгата е пълен бълвоч! 30-ина странички е, а струва 12 лв.

.



Тема Re: Комита, как е правната страна на нещата?нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор dedo_minu (минаващ)
Публикувано09.07.06 12:07



Доколкото разбрах по сега действащия антибългарски закон ако някой мангал или някой чекист (ДС-то нали им е филиал) или някоя мутра сам с хиликоптер отнесе 3тонен саркофаг с незнайни безценни тракийски реликви и си го присвои като експонат в своя колекция - това е законно. А ако тръгне да го продава или дава на друт - това вече не е законно.
Не разбрах дали трябва законно откраднатите реликви да се обявяват.....
Пита се как ще се разбере с тоя хеликоптер за лично ползване колко тона реликви е откраднал. И колко тона реликви са преминали към други страни и към други чекисти - колекционери. Като няма списък на откраднатото по законен път не може и да се каже колко е препродадено или предадено на по-висшите чекистки задгранични инстанции....



Тема Re: Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: koмитa]  
Автор latani ()
Публикувано09.07.06 12:19



Аз пък се питам кой ги купува тези книги на тези цени,след като на хората би трябвало да им е ясно че нищо ново няма да научат.Единствената разлика между тези книги е картинката на корицата.

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...


Тема Re: Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: latani]  
Автор №*ы{ђ}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано09.07.06 13:42



Тези книги ги пишат за чуждестранните туристи като идват в България и се интересуват от историята да си купят една книжка 70 или 30 страници и да прочетат забързо най-важното.



Тема Re: Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: №*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор latani ()
Публикувано09.07.06 13:55



Аха, а пък тези туристи ако могат да четат и на български ще си спестят 3 лева от цената.



КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...

Тема Re: Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: koмитa]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.07.06 16:49



ако я имаш, цитирай какво пише за произхода на българите



Тема Re: Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: latani]  
Автор deLake (sir)
Публикувано09.07.06 19:08



И те не ги купуват. Скъпо им се вижда. След "Колко?" книжлето се връща, търговеца измрънква колко стиснати били туристите ... и тъй върви търговията с тях. Ама прави са си хората. Сложил някой на сергията кебапчета от вмирисано месо и хората били длъжни да купуват - откъде-накъде. Та и с "научната" книжнина стои по същия начин въпроса.
Че с книжлетата и се тарикатят - тези снимки дето всеки може да си ги направи - са с приличен размер. А тези, дето не дават да се снима където са - под микроскоп да ги гледаш. Описание - почти никакво. И лепната цена 10-20 лева. И на какво отгоре? Ами те хората са си дошли с фотоапаратите и камерите. Има табели с 2-3 думи кое какво е. За какво да купуват книжле съчетаващо общи приказки с врели-некипели.

_________________




Тема Re: Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: Ziezi]  
Автор latani ()
Публикувано09.07.06 19:09



СЪДЪРЖАНИЕ
Една древна европейска държава
Злато отпреди 6000 години
”Скалните хора" от Родопите, Странджа и Сакар
Свещеният град на траките Перперикон и връзките с великата минойска цивилизация
Главният храм с прорицалище на Дионис на Перперикон
Храмът-утроба на Великата богиня-майка и гробницата на Орфей
Заровените храмове при Старосел
„Долината на царете" при Казанлък
Свещените гробници на владетелите на гетите
Златото на древните траки
Траки и елини
Римските легиони идват
Варварите атакуват Римската империя
Сиянието на кръста
Юстиниан I Велики възстановява Римската империя
Първата „Варварска" държава върху снагата на Източната Римска империя
Първата българска столица Плиска и култовият център Мадара
Българите приемат християнството
Цар Симеон създава Българската империя
Първият златен век на България
Търновград - втори в света след Константинопол
Епохата на цар Иван Александър - нов златен век на България
Турското нашествие на Балканите и драмата на средновековна България
В мрака на робството
Закъснялото българско Възраждане
Борбите на българския народ за национално освобождение през XIX в.
Освобождението от турска власт
Уредбата на новата държава и първите независими години
Победите и униженията на България през Балканските и Първата световна войни в началото на XX в.
Икономическата и политическата криза в България между двете световни войни
Зад Желязната завеса
В дирене на нови пътища
Културата на България през XX в.
Вместо заключение


Много гръмки заглавия:"Търновград - втори в света след Константинопол "
Не беше ли "третия Рим"?

КОЙТО ТЪРСИ ИСТИНАТА ,БОГ ВИЖДА И КОЙТО ЛЪЖЕ ,БОГ ВИЖДА...[got mi e

Редактирано от latani на 09.07.06 19:15.



Тема Re: Смях, свях и пак смях - но какво друго от Индинови [re: latani]  
Автор deLake (sir)
Публикувано09.07.06 19:45



Или пък това:

Закъснялото българско Възраждане - ами нали Боянския майстор беше изпреварил Ренесанса в Зап. Европа. Но човека явно го е избило на справедливост и решил да смъкне пък някъде малко ниво след гръмките фрази:

Първата „Варварска" държава върху снагата на Източната Римска империя

Цар Симеон създава Българската империя (технически погледнато България си е била империя още при Омуртаг, но Инди Колю още не е намерил гроба му и сигурно затова не го брои към бълг. владетели

).

_________________________________________




Тема Верно смешно - и заглавията, и подредбата имнови [re: latani]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано09.07.06 20:02



Една древна европейска държава

Едно заглавие, в което виждаме четирите думи, около които се държи целият по-нататъшен сюжет. Нъл тъй?

Римските легиони идват
Варварите атакуват Римската империя


А ако горното го преиначим така...

Римските пълчища атакуват варварите
Варварите си възвръщат бащините земи

...съм съгласен.

Юстиниан I Велики възстановява Римската империя

Баси идиота. Значи за българската история е по-важно, че Управда възстановява империята, а не е важно, че легитимира църквата на българите, но на цената на живота на много дойстойни хора. Ах, да, забравих, че българите още не са били покръстени...

Сиянието на кръста

WTF?



Първата „Варварска" държава върху снагата на Източната Римска империя

WTF? Доколкото ми е известно, "първата" "варварска" "държава" е северно от Анастасиевата стена, така че изобщо не е върху снагата на никаква империя.

Първата българска столица Плиска и култовият център Мадара

Е, не знам, Паисий и Орбини твърдят, че първата столица е Охрид, ама като е рекъл Овчаров...

Българите приемат християнството

На това мястото му е между "Траки и елини"
и "Римските легиони идват".

Освобождението от турска власт

Алооо! Сънчо, събуди се!



+



+



Кво освобождение, кви пет лева?

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 09.07.06 20:04.



Тема Re: Верно смешно - и заглавията, и подредбата имнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.07.06 21:38



Ми да!
Ахмед Доган-агент Сава от българското ДС!
Емел Етем-Тошкова+любовница на българина Гумен, пардон Румен Петков.
Нихат Катил, пардон Кабил и той ще да е нещо бълчарче

.





Тема Re: Верно смешно - и заглавията, и подредбата имнови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано09.07.06 21:53



Смътно долавям закачките, но не съм убеден, че те разбирам напълно.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Комита, как е правната страна на нещата?нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано10.07.06 17:28



Ако аз купя от иманяр разни реликви, нали ставам негов съучастник?
Тоест води се престъпно деяние?


Ми да.

Защото обсъжданият господин е купил толкова много реликви, че се гласи да отваря частен музей.


Сатър за него. Е, може и конфискация.

Аз имам ли право да си отворя частен музей?

Абе няма кой да те спре. Зависи от експонатите.

Ако нямам, защо той има?


Добре дошли в България.



Тема Re: Комита, как е правната страна на нещата?нови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано11.07.06 00:21



Добре дошли в България.

Добре заварил, ама искам вече да си ходя.
Само дето немам достатъчно рубли за билет.



-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Re: Димитър Иванов - 6-ти отдел на ДСнови [re: Ziezi]  
Автор apиaнa (Imperium)
Публикувано11.07.06 19:49



Във връзка с последният ти абзац:

Положително е ,че Овчаров-син не е продължил да работи в Преслав,защото по силата на "непреодолима необходимост" и той като Овчаров-баща по отношение на Плиска, щеше да пише навярно за големи и малки капища, вместо за големи и малки базилики!

Колкото по-малко чета,че е открил Светилището на Перперек,толкова повече отделям от вниманието си за медийните му изяви!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.