Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 28.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Събирам мнения от всички  
Автор RexMysorum (трако-скитянин)
Публикувано16.06.06 19:13





Това ПАТРИОТИЧНО ли е?

Ще съм благодарен, ако с едно-две изречения си защитите мнението. Но и на едно голо ДА или НЕ ще съм доволен.
---
P.S. Снимката е на опаковка филийки за тостер, родно производство.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от RexMysorum на 16.06.06 19:15.



Тема Re: Събирам мнения от всичкинови [re: RexMysorum]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.06.06 19:18



Това преди всичко е ужасно старо като тема. Въртяно е 10-ина пъти в Дира, още преди година и половина.



Тема Re: Събирам мнения от всичкинови [re: koмитa]  
Автор RexMysorum (трако-скитянин)
Публикувано16.06.06 19:21



Не съм написал новина, а питам дали е патриотично.

ДА или НЕ?

Новината може да е стара, но въпросът ми е актуален и ще бъде такъв дълго време.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Събирам мнения от всичкинови [re: RexMysorum]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано16.06.06 19:54



Майтапчийско е ..
Но не е нито патриотично ,
нито пък националистично.



Тема Re: Събирам мнения от всичкинови [re: RexMysorum]  
Автор deLake (sir)
Публикувано16.06.06 22:02



Ами поне е вярно. Патриотично е. Защо като т.нар. Македония си е всъщност Западна България да не смеем да си го кажем, защото можем да развалим на някого настроението. Не се осторва да са отделна държава - напротив, точно като такава е показано и това съответства на полит. реалност. Но си е Западна България и не виждам нищо лошо да си го кажем. Макар според мен да е по-точно Югозападна България или Вардарска България. Защото "Западна България" са и Западните покрайнини.

Друго щеше да е, ако беше посочено Скопска област като част от днешната държава България - тогава щеше да е по-скоро една мечта. Но и тогава не виждам защо един патриот да не мечтае отечеството му да е цяло.


______________________________




Тема Re: Събирам мнения от всичкинови [re: deLake]  
Автор Taт=apий (+x+x)
Публикувано17.06.06 00:46



Защо като т.нар. Македония си е всъщност Западна България да не смеем да си го кажем

Kazano e predi 145 godini!

Konstantin Miladinov (ot grad Struga) v pismoto si do G.S.Rakovski:

"Македония назовах ЗАПАДНА БОЛГАРИЯ"



Тема Re: Събирам мнения от всичкинови [re: RexMysorum]  
Автор пaтpиoтбr (върховист)
Публикувано17.06.06 13:20



Твърдо и с 2 ръце гласувам за ДА!

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Събирам мнения от всичкинови [re: пaтpиoтбr]  
Автор RexMysorum (трако-скитянин)
Публикувано17.06.06 13:24



Нема да ми гласуваш с две ръце за ДА, щото нема файда.

Викам да се съберем една дузина народ и твърдо с две ръце да катурнем смърдящите на пикоч КПП-та между България и Македония.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Събирам мнения от всичкинови [re: RexMysorum]  
Автор пaтpиoтбr (върховист)
Публикувано17.06.06 13:36



Една дузина народ едва ли ще стигне, но при една умела държавна политика, водена от истински българи, а не чужденци, е възможно това да се постигне наистина. Макар че може би ще се наложи част от северозападна Македония да се пожертва. С албанците можем да се разберем.

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Събирам мнения от всичкинови [re: пaтpиoтбr]  
Автор RexMysorum (трако-скитянин)
Публикувано17.06.06 14:12



Една дузина народ едва ли ще стигне

Мога и сам да гътна бариерата. Постройките могат да се ползват за други цели... като хосписи например.

при една умела държавна политика

Чакай политиците да те оправят. За какво са ти политици за тая работа?

С албанците можем да се разберем.

Можем я! И те са хора като всички други.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re:Лично мнение, без цел маниполация...нови [re: RexMysorum]  
Автор 6Oth (незнаещ)
Публикувано17.06.06 14:26



С уважение към всички съфорумци ще изкажа скромното си мнение :

- Горе посоченият пример не е патриотичен, поскоро е прибързан, недобре обмислен, провокативен, но не подценяваме светлите му подбуди.

Прояви от този род трябва да са добре обмислени и обосновани рожби на
старателен и задълбочен труд, подчинен на анализи и изводи като изватки от внимателно планирана стратегия.Капитала трябва да е подвластен на Държавата, а не както е в момента, държавниа апарат е слуга на частни икономически интереси.А тъй нареченият бизнес е без цват, днес вее пряпореца на либерали утре на демократи други ден на социалисти и земеделци... днес е подреден за снимка под: бяло зелено червено, утре на друг фотос в прегрътки със червен или син раиран байрак!Той е дърво без корени, днес е тук утре там, важното е дисагите му да са пълни и неотлъчно до него.Привърженик сам на тихата война, пропаганда,четмо-писмо, реклама ако щете, я наречете.Българиа няма от какво да се срамува, няма какво да крие, нека наблегне на просветата и да каже какви са истините.Всичко това се прави в синхрон със мащабна дипломациа.Задълбочават се търговските връзки със Полша,чехия,Унгария,Хърватска,Китай, Индия, Иран и жизнено важните контакти с Япония.Възраждане на търговските пазари с Арабският свят, като не трябва да се подценяват възможностите и на Африканскиа и Латиноамериканския пазар.Ако не се съобразим с горепосочените препоръки рискуваме подстрекани от светли, чисти, топли чувства да затънем в блатото на поредната национална катастрофа, каквато в момента тежко изживява многострадалният ни народ...а сегашната ни катастрофа е плод не дотам на алчноста на наще политически водачи, доколкото е резултат на план във деиствие от раздел ''тиха война''.

Това ПАТРИОТИЧНО ли е?

p.s.
Патриотични са подбудите,проявата не е, тя трябва да е в синхрон със други сродни действия, за да има ефект, иначе се трупа само негативизъм след погазването и от опонентите,в резултат на което породилият се ефект ще е обратно на очакваното.



Зависимите позиций на "Независимият печат".

Тема Re:Лично мнение, без цел маниполация...нови [re: 6Oth]  
Автор RexMysorum (трако-скитянин)
Публикувано17.06.06 14:35



Патриотични са подбудите, проявата не е, тя трябва да е в синхрон със други сродни действия, за да има ефект, иначе се трупа само негативизъм след погазването и от опонентите, в резултат на което породилият се ефект ще е обратно на очакваното.

Евала.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re:Лично мнение, без цел маниполация...нови [re: RexMysorum]  
Автор 6Oth (незнаещ)
Публикувано17.06.06 15:34



Ако разрешиш да се допълня, за да не изглеждам повърхностен:

Обединението на Родината минава през много перипети, съобразени със два лъча :икономическата сфера и културно-историческата доктрина.За обединението трябва дя се извършат някои козметики на верата като :
1.Връщането на старото четмо и писмо дето ''вси словени'' знаат.
2.Проповядвянето на ''новата-стара'' болгарийска РЕ - лига.

Как ще се обединят хората и от къде ще дойде чистият финансов ресурс?!

Парите за този идеал ще доидат от здравното министерство под натиска на гражданска не правителствена организация. Има много лечебни медикаменти на които не се дава нарочно зелена светлина под натиска на големи фармацептични гиганти.
Там е голямата битка.Слет това от там потичат чисти пари неподвластни на наркотици, проституция, кражби, изнудвания, търговия с оръжие, спекула, контрабанда и всички нам познати лесни начини за печалба които иначе биха умърсили иначе светлото дело.Работата е много и реално погледнато, ако върви по план плодовете и могат да се берът в рамките на 5 - 8 години.За това време и ще се подготвят новите ръководни политически кадри, които като излезат на политическата сцена ще са със образованието, възпитанието, опита и влиянието сред широкият кръг на обществените маси.И най - важното ще знаят че България стои зат тях като майка кърмилница,... а не като мащеха.

P.S.
Неможем да освобождаваме и да обединяваме Родината без ние самите да сме свободни.Всички българи в момента знаят че са роби в собствената си страна.Като се освободим от хватката на бесната-дупедавска капиталистическа клика тогава мажем да обърнем взор към поробените ни братя и сестри.Какво се получава на практика:
Събираме се махаме бариерата и к'во, няма да ни посрещнат със фанфари и цветя и песни не ще за нас да пеят,що ли?
Ще ни кажат хората ''- Да не слугуваме на наще , а да слугуваме на ваще.''Помислете върху факта защо германците се радваха когато се обединиха!?Само заради това че са станали едно цяло,...едва ли!
Трябва да се работи в много насоки.За горенаписаното имам изготвени подробности със конкретни примери и предложения, но без съдействието на патриотично радикално настроени течения в средите на разветките приложението на плана ще буксува с години...

Зависимите позиций на "Независимият печат".

Тема Re:Лично мнение, без цел маниполация...нови [re: 6Oth]  
Автор RexMysorum (трако-скитянин)
Публикувано17.06.06 16:01



Всички българи в момента знаят че са роби в собствената си страна. Като се освободим от хватката на бесната-дупедавска капиталистическа клика тогава мажем да обърнем взор към поробените ни братя и сестри.

Мне. И ти като патриотБГ търсиш свободата екзотерично, когато нейното извоюване е чисто езотеричен/вътрешен процес. На мен бесната клика по никакъв начин не ми пречи. Нека си дивеят.
Преча си аз самия, щото съм обзет от предразсъдъци и все по-често се улавям, че служа на лъжливи идеи. А то, лъжовното, е като зелка. Чистиш горните листа, чистиш... и отдолу още, мамка им!

Прозрението ми от последните дни е, че пълната свобода се постига тогава, когато няма никаква зависимост от абсолютно нищо. Това значи, че целта е да станеш такъв, че ни за заплата да ти пука, ни за имоти, ни за нищо. Я ми кажи за какво плащам данъци? За да имам държава. Баси държавата. По-имагинерно нещо от държавата нема. Това е думата, която кърлежите пускат като анестетик докато ти пият кръвчицата.

Хората сами си слагат ярема, за да влачат някаква държава-каруца, а на нея тумба драгалевски цигани, бейове от старо време и фарисеи-кръволоци. Ми мани го тоя ярем, бе, за кво ти е? Не ми трябва български паспорт, за да се чувствам българин. Отказвам се от официалното си гражданство. Ни данъци ще плащам, ни ще искам полиция и жандармерия да ме пази от лошите. От тях самите кой ще ме пази?

Чакайте кликата да се смени с политици родолюбци. Властта е бяс. Винаги е била и винаги ще бъде. Няма чисти хора в политиката. Един за мостра няма.

Събираме се махаме бариерата и к'во, няма да ни посрещнат със фанфари и цветя и песни не ще за нас да пеят,що ли?

Нема да ни посрещнат, щото като съборим бариерата, се прибираме по домовете си. Да махнеш бариерата и да минеш границата непоканен е същото като да я събориш с танк, който да паркираш в Скопие.

Като съборят и те тяхната бариера, ще им идем вече на гости с Карнобатска гроздова, а те ще ни посрещнат с хляб и сол.

Събарянето на бариерата е символичен акт. Ние ги каним. Чак когато и те ни поканят, можем да считаме обединението за приключило.
---
Даваш ми примери със стената в Немцийте. Ми тая стена кой я събори? Кой обедини Княжеството с Източна Румелия? Политиците ли? Да, да!

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от RexMysorum на 17.06.06 16:03.



Тема Спонтанност ни е нужданови [re: 6Oth]  
Автор RexMysorum (трако-скитянин)
Публикувано17.06.06 16:15



Няма по-спонтанни от децата.
Като тях трябва да се действа.

Из Новия завет:

ГЛАВА 18.

1. В оня час учениците се приближиха до Иисуса и рекоха: кой ли е по-голям в царството небесно?
2. И като повика Иисус едно дете, изправи го посред тях
3. и рече: истина ви казвам, ако се не обърнете и не станете като деца, няма да влезете в царството небесно;
4. и тъй, който се смири като това дете, той е по-голям в царството небесно;


Така е. Колкото и да се карат, децата нямат никакви задръжки да идат при отчуждените си другарчета и да кажат:

"Искаш ли да се сдобрим?"

"Хайде пак да бъдем приятели!"

Какво ни пречи да махнем бариерите и вместо хоризонтално, да ги издигнем вертикално, а на тях да поставим с табели с тези детски реплики?
Пречи ни горделивостта, злопаметността, съмнението и всякакви други бесове на възрастните. Па и чакаме друг да го стори... политиците! Нема и да им мине през ума подобно нещо.

А дори да им го пошушне някой и те да се навият, докато се развърти машината и задействат бюрократите по етажите на властта, моментът ще отлети.

Спонтанност е нужна. Да се действа по детския пример.
Без кокетно маниернечене и сложна, убиваща всяко добро дело бюрокрация.

На КПП-тата към Сърбия предлагам: "Искаш ли да се сдобрим?"

На КПП-тата към Македония предлагам: "Хайде пак да бъдем приятели!"
---

Ние да си направим обединението. А политиците само да го парафират и да поръчат изготвянето на новата карта на Балканите.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от RexMysorum на 17.06.06 16:18.



Тема Re:Лично мнение, без цел маниполация...нови [re: RexMysorum]  
Автор 6Oth (незнаещ)
Публикувано17.06.06 19:18



Привет RexMysorum !!!

Ще подчертая, че думете ми си тежат на мястото.
Няма да споря с теб открито, но ще споделя с теб
възгледите си на лични бележки, защото темата
преминава в друга сфера, но с този аршин неможе
да се мери асимилацията в Родопите... махни и там
бариерата да видиш к'во ще стане с Тракия!?


Всички българи в момента знаят че са роби в собствената си страна...

Зависимите позиций на "Независимият печат".



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.