Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 10.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Недей изопачава думите на Учителя!!!нови [re: RexMysorum]  
Автор VULGARlS (VENCCI)
Публикувано05.06.06 22:14



Крез,
Не ставай смешен с този Дрън-Дънов ...

Дънов и Богомилство ?????
Аре "у лево" с тази тъпотия ...






Тема Re: Недей изопачава думите на Учителя!!!нови [re: VULGARlS]  
Автор RexMysorum (трако-скитянин)
Публикувано05.06.06 23:15



Дънов и Богомилство ?????

Да. Освен ако естествено не ми посочиш противоречията...

Аре "у лево" с тази тъпотия ...

Ами... честно казано, левата тъпотия леко се срути когато бях още съвсем невръстен. И макар да осъзнавам, че не ти е леко при мисълта, че си живял толкова дълго в смотан режим, не смятам да поемам вината за левото върху себе си.
Нито пък имам афинитет да гледам благосклонно към безочливата и безогледна русофобия, която се шири в абсолютно всеки от историческите лагери - на турчофили, ферганофили и фтофтонци. Заради глупостта на шепа кукловоди от Кремъл и марионетките им от околните институти, няма да си го изкарвам на чичо Толя и леля Наташа. Просто забрави!

Крез,

Ако ще ми пишеш пак, гледай да си поне трезвен.
Левото и имагинерния руски ботуш в България не ги приемам за оправдание на хулите срещу човек, когото нито познаваш лично, нито от книгите му.

Когато се върнеш подготвен, ще те слушам. Сега... аре у лево!

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Петър Дънов и историятанови [re: Rex Mysorum]  
Автор Люб ()
Публикувано26.11.06 22:01



Здравей,
по "случайност" видях тематa ти тук.
Какво мислиш че е това което е предрекъл ? Чел съм същото (от "Българската душа", Астрала, 2000г.), и мисля че е възможно това да е настъпващият ислямизъм. Ще обясня защо така предполагам.

В отговор на:

"Свършекът на века се изразява в едно чистене на старото човечество, за да може на негово място да дойде новото човечество. Това чистене и свършекът на века се извършва от един период от 45 години. Тоя период е започнал от 1900 г. и ще завърши през 1945 г. Вие всички сте очевидци на онова, което става през тоя период.
От 1945 г. започва друг период, който ще трае също 45 години до 1990 година. Идват такива времена и идва такава власт, че който й се противопостави, ще си положи костите на земята. Настъпва една голяма диктатура, допусната да изчисти застоялата тиня. Когато се размъти една вода, трябва да мине много време, за да се избистри течащата вода. През тоя период ще тече мътната вода. Някои от вас няма да дочакат свършека на тоя период и ще си заминат. Но други непременно ще го дочакат, за да засвидетелствуват на думите Господни.
След тоя период ще има кратка почивка до 1999 г., която ще бъде най-благоприятната в духовно отношение за Бялото братство. А след това ще дойде новият период с още по-страшна диктатура от тая, която има да дойде. Тя също ще трае 45 години. За нея се говори и в Откровението на Иоана, гл. 21, ст. 8: „А колкото за страхливите, неверващите, мръсните, убийците, блудните, чародейците, идолопоклониците и всичките лъжци, тяхната участ ще бъде в езерото, което гори с огън и жупел".
"




За първите две пророчества - от 1900-1945г. и от 1945-1990г., ако наистина са пророчества от Б. Дуно, то мисля че е ясно какво стои зад тях: съответно двете Световни Войни, и Комунизмът.
45-те години след 1999г. - това е конкретно пророчество, за което сами следва да се убедим. Мое предположение, което като предположение не е задължително да е вярно: тая диктатура може да е ислямският фундаментализъм. Защо ? Ислямът е най-бързоразпространяващата се религия. Статистиката за Европа е напр., че след 100г. най-разпространена религия за нея би бил Ислямът - мюсюлманите имат по-рано деца и повече, за разлика от европейците, които се женят късно и имат по едно-две. Ниското културно и образователно ниво в по-голямата част от мюсюлманските страни днес, което до голяма степен се дължи на ниското жизнено равнище, дава прекрасни възможности за "развитие" на дълбоко консервативни и патриархални религиозни и псевдорелигиозни убеждения. За съжаление всяка религия се поддава лесно на използуване за користни политически (и икономически) цели, защото най-важното в религията е вярата, а не истината. По този начин всеки, който успее да насади удобни за неговите цели схващания като част от съответната религия, е в състояние да управлява последователите й и ги използува за осъществяване на собствените си цели. В исляма има доста правила - веднъж попаднеш ли сред фундаменталисти, няма измъкване жив. А тенденциите са такива да има все повече.

Иначе е верно и че всяко пророчество може да има за предназначение: предпазване, и не чисто предсказание - напр. Книгата на пророк Йона от Стария Завет...



Тема Re: Петър Дънов и историятанови [re: Люб]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано26.11.06 23:02



Привет.

45-те години след 1999г. - това е конкретно пророчество, за което сами следва да се убедим. Мое предположение, което като предположение не е задължително да е вярно: тая диктатура може да е ислямският фундаментализъм. Защо ? Ислямът е най-бързоразпространяващата се религия.

Според мен грешиш.
Най-бързо разпространяващата се религия е капитализмът. Тя е и най-безскрупулната. Дънов на друго място цитира Новия завет и тамошното предсказание за нарояването на убийците, блудниците, лихварите, майцепродавците и пр. сволоч, които не е нужно да очакваме от ислямски фундаменталисти.

Новата диктатура си е вече тук и е естествено продължение на старата:



За опасност от ислямски фундаментализъм срещу България не се намеква от Дънов. Той казва, че ще рухнат сегашните религии и ще дойде "новата" (добре забравена стара). Това е добра новина. Но новината ще е факт чак след изтичането на въпросните 45 благи лета на тия, дето са им обещани геената и скърцането със зъби.

-:-:-


Тема Re: Петър Дънов и историятанови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Люб ()
Публикувано27.11.06 00:56



Здравей и ти.
Всъщност, предположението ти ми звучи добре.

Изын темата е, но наскоро си мисля, какво ли би могло да дойде след капитализма - пак социализъм... ? Може би трябва да се обърна към историята.



Тема Re: Петър Дънов и историятанови [re: Люб]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано27.11.06 01:05



Изын темата е, но наскоро си мисля, какво ли би могло да дойде след капитализма - пак социализъм... ?

Катаклизъм.


Съвсем по темата си е. Учителят подробно описва социалните и географски промени, които ще настъпят.

А след потопа... мир! Защото не само какво, а и кой ще "дойде" е интересно... Става дума за "Второто" (реално осмото) пришествие на Син человеческий.

"За разлика от евреите, славяните няма да го разпънат на кръст."

Новата ера на мира и възход на "новото" старо учение ще тръгне от славянска почва. Ние, българите, ще сеем, русите ще жънат.

-:-:-


Тема Re: Петър Дънов и историятанови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор пceвдoтpeзвeниk ()
Публикувано27.11.06 21:13



Привет драги Йоане,

Много зор видех додека ти отговоря в тази тема...Час и 45 минути опити...Ебати и интереса има в Дира ...че не мога спокойно да изразя мнение...



Имаш моята подкрепа...
Не че разбирам другите там работи,
ама за опастността от вулгарен капитализъм...съвсем си е реална,всеки ден я изпитваме върху самите себе си...каква ти опастност,тя си е живо ежедневие от зората на демокрацията...

За диктатурата по Дънов:
Ами кривата народно-избираема паплач в Събранието да предложи нещо...а не мъртво-родени закони...абе държава само със брилянтно законотворчество управлява ли се?...Гласували били за-кони,ами да гласуват първом за-лъвови...

Ако ли не-да биде според предсказането на Дънов!

Убийците-където им е мястото
Блудниците-където им е мястото
лихварите-където им е мястото
Майцепродавците-където им е мястото





"Трудно се намира черна котка в тъмна стая,особено ако я няма вътре." Конфуций



Тема Re: Петър Дънов и историятанови [re: пceвдoтpeзвeниk]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано28.11.06 01:17



Имаш моята подкрепа...

Благодаря. Всеки се нуждае от едно рамо, понякога от цял чужд гръб, на който да се облегне, но в случая става дума повече за принципни работи. Ако някой се нуждае от подкрепа, това е Бог... и ангелите Му. Те имат нужда от работници, които да проправят пътя за сбъдването на това, което е писано за България. А от България през Русия и за целия останал свят.

ама за опастността от вулгарен капитализъм...съвсем си е реална,всеки ден я изпитваме върху самите себе си...каква ти опастност,тя си е живо ежедневие от зората на демокрацията...

Ако това е зората на демокрацията, май не ми се ще да доживея пладнето. Нема ли начин да прескочим направо към залеза?



Не че разбирам другите там работи,

Не знам какво имаш предвид. Ако поясниш кое ти се губи, мога да опитам да обясня.

-:-:-



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.