Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 28.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Шифърът на ЛЕОНАРДО.нови  
Автор Vencci R* (R*Я)
Публикувано18.05.06 15:52



Българи, Християни и Богомили Хор+РА ,

Защо днешната комунистическа БПЦ, създадена през 1953 г. се гаври върху миналото и костите на старата ни Българска / Готска / църква ?????

Днес бе заклеймено едно худохествено произведение на литературата от псевдо БПЦ. Защо и Защо !!!! , някой не е съгласен със апостолският прочит на МОНА със АМОН , където А е А ; М е М; О е О и Н е Н в МОНА+стир ?????

Аз, като българин осъждам посегателството върху Словото и в частност решението на циганската атинска институция, наречена у нас БПЦ.

И аз съм вярващ човек, но това + ГЕНОЦИДЪТ върху божият болгарски народ е первезия и цинизъм !

Ако имам грях е в това че съм българин !
Привет българи и християни !







Тема Re: Шифърът на ЛЕОНАРДО.нови [re: Vencci R*]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано18.05.06 15:54



Темата не е за този клуб!



Тема Re: Шифърът на ЛЕОНАРДО.нови [re: koмитa]  
Автор Vencci R* (R*Я)
Публикувано19.05.06 16:23



Съгласен съм.
Темата не е за този клуб.
Но тамата засяга конкретни наши изследвания върху миналото на народа ни.

А именно : Българският език е смятан за шифър към божественото познание.
Днешната БПЦ се отрича от най-съкровенното си тайнство и познание за божественото. А то е СЛОВОТО, дами и господа ! Словото , което и до днес говорим ние българите е ГРААЛЪТ за невежите. В него е кодирано не само Апостолското начало, но и името и познанието на древните.
Дуализмът е между мъжът и жената и тяхното равноправно духовно състояние.
То е в любовта между тях и в плода на тяхната любов - дечицата им.
Кой по дяволите Сатана е против това, дами и господа ?
Мой си отговор : Против тях е омразата, завистта и ЗЗЗЗлобата.

Привет !!!



Редактирано от Vencci R* на 19.05.06 16:24.



Тема Потресен съм от филма,нови [re: Vencci R*]  
Автор Rex Mysorum (трако-скитянин)
Публикувано20.05.06 22:56



въпреки че си очаквах от Чифутленд точно промените, които са направили.

1. За "езичника" Константин, който "О, не! Не е бил християнин!", но все пак е направил християнството държавна религия. Да не говорим, че чист римлянин в центъра на Рим го поставиха.

2. За "младия евреин Исус", който бил просто умен и проницателен човек, а всичко, което е казвал и правил, едва ли не няма никаква връзка с Бога.

Чифутска пропаганда беше от - до. Как само проблясваше давидовата звезда накрая... юдейски кефогазъм!

И понеже всичко е за добро, ето още две теми, които ще бъдат застъпени подобаващо в моя "шифър".

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от Rex Mysorum на 20.05.06 22:57.



Тема Re: Потресен съм от филма,нови [re: Rex Mysorum]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано21.05.06 02:33



шестолъчната звезда не е давидова
както петолъчката не е съветска

шестолъчната звезда е далеч по древна символика от еврейската история

в индия се е наричала сарасвати като част от мандала



Тема Re: Потресен съм от филма,нови [re: aryavarta]  
Автор evgenia_hristova (пристрастен)
Публикувано21.05.06 10:57



Шестолъчната звезда е символ на Сарасвати ли? Тази която е жена на Брахма ли имаш в предвид?
Можеш ли да дадеш още малко инфо за 6-то лъчните; 7-мо лъчните; 5-то лъчните звезди и т.н или ако имаш линк?



Тема Re: Потресен съм от филма,нови [re: Rex Mysorum]  
Автор Vencci R* (R*Я)
Публикувано21.05.06 11:11



Рекс, филма все още не съм гледал.
В книгата е загатнато на наколко места, че Холивуд изопачава нещата.
Тук и аз и мнозина ще се съгласят.
Не в това е проблемът.
Проблемът е , че книгата с примери загатва съществуването на "вътрешното четене на думите" Споменавал съм ти , че родният ни език има тази феноменална възможност, която днешната "ни" църква отрича и с това все повече се отдалечава не само спрямо реалните проблеми на народа си, но става съпричастна към юдео-масонските античовешки прокламации и дяволско съпричастие, наречено - човеконенавист. !!!

Не мога да ти разкрия в Ефир точните попадения на болгарското слово, но ще ти подскаща в загатки връзката между / 3 примера / :

1 / РоЗа и ЗоРа ;
2/ БоДРо и ДоБРо ;
3/ ТъМНо и МъТНо.

Не е необходимо да ти давам стотиците примери.
Ти можеш / и съм убеден /, че ще разкриеш логиката в словообразуването им.

Молба към Комита : Темата е за Езикознание. Спор няма. Но този проблем е съществен ключ към много отговори. Позволи тези неща да бъдат разисквани в нашия клуб.





Тема Re: Потресен съм от филма,нови [re: aryavarta]  
Автор Vencci R* (R*Я)
Публикувано21.05.06 11:30



Ариаварта,
Според мене категорични изявления се прявят след категорични изследвания.
БПЦ няма този потенциал. Тя е придатък на днешната конюнктура и тази извън страната си. Решението й да отхвърли дадено нещо не е нейно решение, защото няма идея да мисли, а е подчинена на чужди интереси.
Нейните прибързани заключения автоматично я лишават от идеята да бъде КАНОНИЧНА ИНСТИТУЦИЯ. Нейните изказвания са меко казано "идиотщина" под командата на чужди на нам българите интереси. Доказателство за това е нейната прибързана оценка. Тя наруши общочовешко приетото правило : НЕ СЪДИ, ЗА ДА НЕ БЪДЕШ СЪДЕН.
Второ : Българите не са зомбита и не желаят духовните им проблеми да се осъществяват от продажни хомосексуални мекерета имащи по волята на ГПЦ волята да съдят и отхвърлят българите от лоното на вярата.
Защо съдя БПЦ ??? Защото :
1/ Не е Право Словна / Не изповядва, че " В началото бе Словото и Словото бе Небесната Царица". / т.н. Майчиният език /
2 / Не е българска.
3/ Не е църква, а сборище на на хомосексуалисти, финансирани от мутри.


Тези са основните аспекти на възгледите ми.






Тема Re: Шифърът на ЛЕОНАРДО по нашенскинови [re: Vencci R*]  
Автор Гъrъл (майсторът)
Публикувано21.05.06 11:34




Palma Vecchio (1480-1538),The Last Supper, National Gallery of Foreign Art, Sofia



Тема Re: Шифърът на ЛЕОНАРДО по нашенски [re: Гъrъл]  
Автор Vencci R* (R*Я)
Публикувано21.05.06 12:08



Да. /

Налице имаме едно прекрасно семейство.

И тази истина е факт.
И друг път съм споменавал за Мария Магдалена и нейното посещение в Рим при император Тиверий и осъждането на Римският цар долното лъжесвидетелство на "Кофата" и неговото осъждане на смърт, според законите на РИМ / обратно прочетено МИР /.

Да ,тя е основателката на римската катедра. Тиверий е покръстен от нея. Павел дава съобщението, че не може да я оглави, тази катедра, защото друг е нейният основател.
Има нещо, което е логично в случая. Тя е РИМСКА ГРАЖДАНКА и като жена на несправедливо убит е имала право на лична аудиенция при царя - върховен съдия.
Дами и Господа,
И това ги дразни, но тази книга, която цитирам е богослужебна и до днес в черквите ни. !!!

ппс : ПАПА е в женски род / странен факт /, както и БАБА и Вавилон, който според Г.С.Раковски е наричан от българите Баби Лоно.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.