Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Ми давай споделяй!нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано13.05.06 18:34



В отговор на:

според вас от Атака



Много детински се измъкваш по тъчлинията

В отговор на:

Ти нали беше привърженик на национализацията в България?



Българската икономика трябва да е в подходящи ръце. Някои отрасли като енергоснабдяване, водоснабдяване, образование и др. трябва да са държавни, а начело на държавата да не стоят продажници. Цялата приватизация си беше едно ограбване. Затова трябва да се преразгледат сделките, криминалните да се развалят, откраднатото да се национализира и след това да се приватизира както си трябва. Последното Волен Сидеров не го казва и това не ми харесва.

Но тези неща не променят факта, че ти твърдиш, че по-евтините цени означават по-развита икономика, с което доказваш, че си дилетант



Тема Re: Ми давай споделяй!нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (новак)
Публикувано13.05.06 20:19



“Но тези неща не променят факта, че ти твърдиш, че по-евтините цени означават по-развита икономика, с което доказваш, че си дилетант”

Това разбира се не съм го казвал, но все пак си струва да се помисли върху факта, че цените в Западна Европа и Северна Америка на много от нещата, които ние копуваме тук са доста по-ниски. Ти разбира се не си пътувал и не би могъл да знаеш цената на бензина и на автомобилите в САЩ, както и цените на битовите електроуреди, макрови дрехи и обувки (макрови, а не турски), и какво ли още не. Също така едва ли ти е хрумвало, че ниска цена на индустриален продукт загатва за наличието на по-ефективен начин на производство, което пък си е признак на по-развита икономика, защото икономически ръст се постига чрез увеличаване производителността на труда, а това води до свеждане цените на индустриалното производство. Това разбира се е най-общо казано. Нещата са по-сложни. Цените не винаги падат при ръст на икономиката. Понякога ръстът на заплатите изпреварва ръста на достигнатата производителност на труда. Също така еластичността на потреблението на даден продукт би могла да е различна в икономики в различен стадии на развитие, което също води до разлики в цените и то в полза на по-развитите икономики (демек там цените на много от нещата, които копуват са по-ниски от колкото при нас). Ако взема да ти изнасям лекции по икономика и управление на производството ти доста ще се озориш да ми следиш мисълта. Липсва ти подготовка в тая област.

Българската икономика трябва да е в подходящи ръце.

Какви по-подходящи ръце от тези на сбирщината с овехтели костюуми от 1980-те години, събрана около Сидеров?

а начело на държавата да не стоят продажници.

Прав си, требва ни "народна власт", която да следва заветите на партията-майка. От ваз по-подходящи нема.

Говорех за периода в началото на 20-ти век.

Ако всичките ми сънародници беха като тебе и мене чеше да ме е срам, че съм българин на всекъде и по всеко време. За щастие нещата не са толкова трагични. Повечето българи сме готини, но има и изключения.

Редактирано от тpиrлaвa лaмя на 13.05.06 20:48.



Тема Re: Ми давай споделяй!нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано13.05.06 22:10



В отговор на:

цените в Западна Европа и Северна Америка на много от нещата, които ние копуваме тук са доста по-ниски



Сигурно защото там ги купуват, пък тук ги копуваме

В отговор на:

макрови дрехи и обувки (макрови, а не турски)



Там са макро, тук са микрови

В отговор на:

там цените на много от нещата, които копуват са по-ниски от колкото при нас



Навлязъл си в тънкостите на покопко-продажбата

В отговор на:

Ако взема да ти изнасям лекции по икономика и управление на производството ти доста ще се озориш да ми следиш мисълта.



Сигурно защото мисълта ти е по-макрова от колкото моята.



Тема Re: Ми давай споделяй!нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (новак)
Публикувано13.05.06 22:26



Последното Волен Сидеров не го казва и това не ми харесва.

Може би защото не го има в предвид? Дали пък не планувате да въведете планово стопанство както преди 1989?

Сигурно защото мисълта ти е по-макрова от колкото моята.

Очевидно е, че си изкарваш прехраната като учител по литература, което обяснява невежеството ти във всяка друга област. Все пак ми е съвестно да се гавря с тебе. Уважавам професията ти и е истински срам, че хора като тебе, които възпитават бъдещото поколение на България, трябва да мизерстват, а разни продажници, израелофили и американофили не. Срам! На всичкото отгоре продажниците не са си правили труда да изучат тънкостите на търновския диалект, а се занимават с изучаване на финанси, икономика и разни други такива еврейски псевдонауки. Къде отидоха преоритетите у хората????
Може би след национализацията нещата ще се по опраят за тебе: през 1950те години назначаваха селяни за управители на предприятия; сега може би Воленчо ще реши да даде шанс на даскалите по литература, литературните критици и преводачите. Фирмите може да фалират, но поне документите свързани с ликвидацията ще са написани на правилен търновски диалект.

Редактирано от тpиrлaвa лaмя на 13.05.06 23:02.



Тема Re: триглава ламя и тортурач!нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.05.06 22:43








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.