Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Ми давай споделяй!нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.05.06 11:36



Кво те спира?



Тема Re: Ми давай споделяй!нови [re: koмитa]  
Автор тpиrлaвa лaмя (новак)
Публикувано13.05.06 11:40



Вече почнах, а ма на тебе май ти дойде в повече това, дето ти го казах. Трудно го преглъщаш.
Та пак за 9 май: те до там ни докара съюза с Германия - българи да ги е срам да се пишат българи за да не ги обвиняват, че са фашисти.



Тема Re: Глупости говориш.нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.05.06 11:42



За 2-ри път ти го казвам. Затова и не искам да говоря с теб.



Тема Re: Глупости говориш.нови [re: koмитa]  
Автор тpиrлaвa лaмя (новак)
Публикувано13.05.06 11:47



Иди да поживееш там, дето аз съм живел и тогава че говориме. Много си далече от проблематиката.



Тема Re: Щом казваш.нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.05.06 11:56



А това че ти живееш в Кюстендил абсолютно нищо не означава.



Тема Re: Ай ако обичаш не обобщавайнови [re: aryavarta]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано13.05.06 12:24



В то в историята има два типа говорене - от името на Бога и от името на народа - и в двата случая все се говори от свое име.

___

Редактирано от Lews Therin на 13.05.06 12:26.



Тема Re: Ми давай споделяй!нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано13.05.06 12:28



В отговор на:

Та пак за 9 май: те до там ни докара съюза с Германия - българи да ги е срам да се пишат българи за да не ги обвиняват, че са фашисти.



Българи ги е било срам да се пишат българи в Америка и преди 1944 г. Основната причина по времето на Югославия тамошните българи да не се считат за такива е по-доброто икономическо положение на Югославия. Сега когато Сърбия и Македония са малко по-зле от нас мнозина си "припомнят" произхода и подават молби за българско гражданство.
Поради по-лошото икономическо положение на Албания и Молдова там са се запазили българи много дълго време.
Ето защо на България й трябва силна икономика. В последните години тя е разграбвана от евреите от МВФ, евреи като Андрей Луканов, Александър Божков, Георги Пирински, Лидия Шулева, Сергей Станишев, Соломон Паси и т.н.



Тема Re: Ми давай споделяй!нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (новак)
Публикувано13.05.06 13:33



Българи ги е било срам да се пишат българи в Америка и преди 1944 г.

Естествено. Нали обявихме война на Америка? Добре че американците не са спретнали конс лагери и за американски българи освен за американски японци.

Основната причина по времето на Югославия тамошните българи да не се считат за такива е по-доброто икономическо положение на Югославия.

Не си виждал тълпи подивели югославяни да се избиват да копуват български пластмасови легени, възглавници и кашкавал в промишлени количества преди 1991. Очевидно по-евтините цени на тези стоки в България не е помогнал много за българското им самосъзнание.
Но иначе съм съгласен, че в много отношения беха по-добре, и че доста се надуваха с това. Нема как това да не им е помогнало да забравят, че са българи. Което поставя въпроса защо точно ние, а не югослаяните бехме толкова ентусиазирани внедрители на "челния съветски опит" дето ни опустоши икономика? Дали не е било резултат от разочарованието на хората в България от многото неуспешни опити преди 1944 да се обединяваме? Дали умилкването ни пред СССР не е било резултат от смачканото самочувствие на хората в резултат на трите поредни национални катастрофи? Как ли щеше да изглежда социалистическото ни отечество, ако не сърбите, а ние бехме победителки в три поредни войни и имахме самочувствие, че можеме да минеме и без прекомерно престараване при внедряване на "челния съветски опит"?
Всеко нещо си има причина.

Редактирано от тpиrлaвa лaмя на 13.05.06 13:48.



Тема Re: Ми давай споделяй!нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано13.05.06 14:18



В отговор на:

Естествено. Нали обявихме война на Америка? Добре че американците не са спретнали конс лагери и за американски българи освен за американски японци.



Говорех за периода в началото на 20-ти век.

В отговор на:

Не си виждал тълпи подивели югославяни да се избиват да копуват български пластмасови легени, възглавници и кашкавал в промишлени количества преди 1991. Очевидно по-евтините цени на тези стоки в България не е помогнал много за българското им самосъзнание.



Според теб по-евтините цени означават по-развита икономика, така ли? Не се учудвам, впрочем.

В отговор на:

Което поставя въпроса защо точно ние, а не югослаяните бехме толкова ентусиазирани внедрители на "челния съветски опит" дето ни опустоши икономика?



Под "ние" разбирай вас - майкопродавците. Не всички българи бяха ентусиазирани внедрители на челния съветски опит.



Тема Re: Ми давай споделяй!нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (новак)
Публикувано13.05.06 14:40



Според теб по-евтините цени означават по-развита икономика, така ли? Не се учудвам, впрочем.

Я ти като си толкова голям експерт по икономика ми кажи как според вас от Атака национализацията на българските предприатия ще доведе до по развита икономика? Ти нали беше привърженик на национализацията в България? Вземи да ме ограмотиш, че на мене не ми е ясно. Вие с Волен сте по на вътре в тези работи.

Не всички българи бяха ентусиазирани внедрители на челния съветски опит.

Нека пак да те попитам, че може да си изпуснал въпроса ми първия път: ти нали беше от привържениците на закона за национализация на Атака? Явно "челният съветски опит" все още има привърженици в България в твое лице.

Редактирано от тpиrлaвa лaмя на 13.05.06 14:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.