Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Балхара-България?нови  
Автор Бoян Гeнoв (непознат )
Публикувано07.04.06 22:48



Не казвам нищо за теориите на Добрев (много скалъпени) и все пак съвпадението е интересно - някакви мнения?



Тема Re: Балхара-България?нови [re: Бoян Гeнoв]  
Автор Vencci R* (R*Я)
Публикувано08.04.06 06:01



Приликата в случая е такава, каквато би могла да бъде между думичките "будители" и "будали" .

Лично мнение.








Тема Re: Балхара-България?нови [re: Бoян Гeнoв]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано08.04.06 12:32



Балхара не пречи на Истината за местният произход.

Българи са се разселили наизток още в праисторията.

Дразни ме късогледството на някои автори, които се радват на топоними като Балх наизток, а пропускат географски имена като Балахия /Влахия/ тук.

Моето личномнение обаче е, че не бива да отричаме присъствие на българи в цяла Евразия. Разбира се, като се водиме от основното - българите са автохтонен народ на Балканите и Мала Азия, разселил се оттук из цяла Евразия.



Тема Re: Балхара-България?нови [re: Ziezi]  
Автор Rex Mysorum (трако-скитянин)
Публикувано08.04.06 12:35



Балхара не пречи на Истината за местният произход.

Напротив - пречи.

Мнението ми за Балхара е същото като за Баохидзицян, Тара-Булга, Бугаин и Белгия.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Балхара-България?нови [re: Rex Mysorum]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано08.04.06 15:57



Напротив - пречи. Мнението ми за Балхара е същото като за Баохидзицян, Тара-Булга, Бугаин и Белгия.


Така оставяме историята на Бактрия в ръцете на измислените гърци, които говорят, за "гръко-бактрийско" царство на основата на български ("тракийски")артефакти - култура, пренесена от Балканите.



Редактирано от Ziezi на 08.04.06 16:06.



Тема Re: Балхара-България?нови [re: Ziezi]  
Автор Tyлca ()
Публикувано08.04.06 16:12



историята на Бактрия в ръцете на измислените гърци...
и не по-малко измислените
македонци



Тема Re: Балхара-България?нови [re: Ziezi]  
Автор Rex Mysorum (трако-скитянин)
Публикувано08.04.06 16:31



Така оставяме историята на Бактрия в ръцете на измислените гърци, които говорят, за "гръко-бактрийско" царство на основата на български ("тракийски")артефакти - култура, пренесена от Балканите.

Въпросът с "гръко-бактрийското" царство е вторичен. Първичният въпрос е за същността на македонците, на самия Александър и на неговата армия. Върху тези неща трябва да се съсредоточаваме. След като на всички стане ясно, че македонците не са гърци, Александър се е грачеел, но не е горяк, а армията му се е състояла основно от трако-илири и забърсаните по пътя "варвари", всякакви претенции на гърчолята увисват от само себе си. Прибавяш и недвусмислени сведения, че при похода на Сашо шепата грачове във войската му са се разбягали още в Мала Азия, а в Бактрия са останали 80 хиляди "траки", и вече автоматично дума не може да става за гръцко царство в Памир.

Не виждам особена причина да се смята, че "траките" там са си запазили името. Поддържаш ли тезата, че са живеели БЪЛГАРИ в "гръцка" Бактрия, значи просто поддържаш шльоцерианската теза за средноазиатския произход на още по-измислените "аспарухови българи". Повечето хора имат RAM-памет да поберат идеята, че българи са живеели в Памир и Хиндукуш. Никой нема да се ъпргрейдва за продължението, че "...ама преди Памир живееха на Балканите".
Двайсетина души от рода на майка ми в началото на 20 век отиват в Америка. Днес потомците им са американци и дори от третото поколение нататък най-вероятно не са и чували, че са с български корени. Защо трябва да ме интересуват? Пиши ги БЕГАЛИ!
Аналогична е работата и с памирските "българи".

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от Rex Mysorum на 08.04.06 16:32.



Тема Re: Балхара-България?нови [re: Rex Mysorum]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано08.04.06 17:23



не ми се иска да пиша "бегал" нито един Българин...



Тема Re: Балхара-България?нови [re: Ziezi]  
Автор Rex Mysorum (трако-скитянин)
Публикувано08.04.06 17:43



Едно е да не искаш да пишеш "бегали" Българите в Македония, Сърбия, Гърция, Украйна и пр. места, където има хора, които се наричат БЪЛГАРИ, а съвсем друго е да не искаш да пишеш "бегали" разни ИТАЛИАНЦИ и ИСПАНЦИ, потомци на Алцекови и други българи.
За още по-имагинерните "българи" в Памир и Татарстан да не говорим...

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Балхара-България?нови [re: Rex Mysorum]  
Автор Бoян Гeнoв (непознат )
Публикувано08.04.06 19:40



Хм, на мен ми е интересно, че Александър е доказвал, че е елин, а не е и първия, след като друг Александър преди него, пак македонски цар, е доказвал, за да бъде допуснат на олимпийските игри, че е елин и доказал, че е аргосец. Поне такава е историята на Херодот. Няма да се учудя, ако е така - виж, македонците е ясно, че не са били гърци.
Иначе за бегалите Рекса е прав.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.