Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Сега остава да обяснимнови [re: Last roman]  
Автор Thiras (трако-скитянин)
Публикувано22.03.06 11:37



еми за космическото яйце не си ли чувал?

И все пак в "яйцето или кокошката" май не се визира космическото яйце, а по-добре познатото ни кокоше яйце.

атеизъм + материализъм + вяра в учени = троеличен Сатана


Тема Re:Невидима тънка, Светла, Бела, Чиста нишка...нови [re: oros]  
Автор 6Oth (незнаещ)
Публикувано14.04.06 01:45



АЗ СЪМ пътя и ...


oros
ще ни "светнеш ли" пак за словото ли иде реч?

Зависимите позиций на "Независимият печат".

Тема Re: Троянската войнанови [re: oros]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано14.04.06 02:10



Тази тема според мен не са в клуб История, а за клуб Митология.

Художниците не са били простаци като сегашните цапачи , дето все искуство правят , а все лайна излиза.
Чифута Кандински е написал 2-3 книги посветени на точката и линията калкоо различни са и как една точка може д абъде приета като петно или като точка или като две Голям тъпанар и ултра слаб художник ....
Някога всеки символ или знак е значело нещо Картините са били послания, свимволни посллания , религиозно-митологично обясними и емоционално подплътени и разбираеми не за кухи глави.
За промяна на този начин на изобразяване говорим едва през Ренесанса.....



Тема Re: Сега остава да обяснимнови [re: koмитa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано14.04.06 02:15



КОКОШКАТА (казва Пурко) ! защото можела да долети отвсякъде а яйцето не. Но пък на много древни изображения(в Персия, Месопотамия та дори и при масагетите) е озобразно кълбо с крилца . Дали това не летящо яйце или пък първичното яйце .... кой знае? според мен сперматозоида е по важен!



Тема Re: Троянската войнанови [re: Caбaзий]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано14.04.06 09:16



Кандински е неразбираем за кухи глави.



Тема Re:Невидима тънка, Светла, Бела, Чиста нишка...нови [re: 6Oth]  
Автор oros (ентусиаст)
Публикувано14.04.06 19:05



"Аз Съм" е състояние на човека, когато осъзнае, че е част от Божия Син, паднал преди време в Материята. Бащата - Майка (Отец), Синът (Христос) и Дъщерята (Св. Дух) са създадени преди нашия свят, т. е. преди кокошката и яйцето. Това имах предвид. Това е "В началото беше Словото...", или "АЗ СЪМ!".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.