Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 03.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Така енови [re: Thiras]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано21.03.06 17:15



значи възприемаш държавата като гара "Разпределителна".

аз пък ще ти кажа, че точно твоето мислене е тапирско, след като после се чудиш къде са отишли парите, които уж си платил за добруването на тебе и на другите хора в България.

отишли са в нечий чиновнически джоб, ето къде са отишли.

от една страна, данъците са заплащане за услуга - напр. плащаш данък смет и искаш по улицата ти да е чисто. от друга страна, данъците са средство за социална солидарност - плащаш и за някой, който не може сам да си плати.

и в двата случая обаче е илюзия, че имаш нужда от посредник. истината е, че колкото по-малко посредници има, толкова по-малка е вероятността това, което даваш за бедните или за себе си, да отиде не където трябва.

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...


Тема Re: Естествено, ченови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано21.03.06 17:20



защото ме смущава повече фактът, че са масови убийци, отколкото фактът на етническия произход.

той и Ейнщайн е евреин, по тая логика, и от това какво следва?

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...


Тема Re: нали сам каза,нови [re: Craig]  
Автор Thiras (трако-скитянин)
Публикувано21.03.06 17:25



Послъгваш като немски военнопленник, копаещ метрото на Москва и опитващ да получи втора хранителна порция.

Много добре го помня онова време. Казах само, че за разлика от теб, не успях да стана комсомолче. Не съм учил основите на комунизма и идеологическата промивка при мен се изчерпва с "чавдарчето труда обича, на помощ първо се притичва" и едно стихотворение за партията любима.

А сега да караме поред и да видим що послъгваш като цигане:

говорене с лозунги, заклеймяване на тия и ония като врагове

На това му се вика пропаганда. Говоренето с лозунги не е присъщо за комунизма. Ако беше, то тогава надъхването на немците за културното им превъзходство над славяните (в частност поляците и руснаците), както и цялата пропаганда на САЩ за коя ли не война, също е комунизъм. При такава масовост на комунизма, той губи особеното си значение. Това ти беше първия тъпизъм.

заменяне на практиката с догми и на фактите с внушения

Това, което наричаш ти факти, за мен не са факти, а глупости, а самият факт, че ти пречи новия прочит на каквото и да било, говори за догматизъм, което пък показва колко навътре си затънал в собственото си определение. Прочети предходното изречение колкото пъти е небходимо, за да го вденеш.

духовни алабализми

Може би най-типичната черта на комунизма е атеизмът. Единственото духовно в тази система е лозунгът "здрав дух в здраво тяло", който сам по себе си показва що за "духовност" разглеждаме.
Както съм казвал и преди, атеизъм=комунизъм. Втората типична черта на комунизма е "равното" разпределяне на материалните блага.

Нещо ти куцат еврейските теории.

Благодаря. Затова пък ти ги владееш почти до съвършенство. Пълното съвършенство иде с практиката. Продължавай да се упражняваш.

ВРАГ №1 на държавността и гастарбайтерите!



Тема Re: Така енови [re: the_bomb]  
Автор Thiras (трако-скитянин)
Публикувано21.03.06 17:31



значи възприемаш държавата като гара "Разпределителна".

Няма значение как я възприемам аз. Ролята на държавата е да бъде разпределителна гара. За такава се пише в собствените си идентификационни документи.

след като после се чудиш къде са отишли парите, които уж си платил за добруването на тебе и на другите хора в България.

Спориш със себе си, защото никъде не съм казвал, че не знам къде отиват парите. Въпросът е ЗА КАКВО са дадени парите и къде е ТРЯБВАЛО да идат.

Оставям те да спориш със себе си, явно немаш нужда от мен.

ВРАГ №1 на държавността и гастарбайтерите!



Тема Re: нали сам каза,нови [re: Thiras]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.03.06 17:32



Виж си това с червеното най-отдолу. На това му викам лозунг.
Изявление от рода на "тия и ония са майкоперодавци, еди кой си форум е гнездо на оси" и т.н. му викам заклеймяване на врагове. Алабализми са постинга ти отгоре, а догматизъм - трърденето че има само една Истина и който не я вижда е сляп, враг, гъркоман и т.н.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Така енови [re: the_bomb]  
Автор rpaдcko чeдo (азиски ѕвер)
Публикувано21.03.06 17:33



Но без държавата като източник на принуда, колко хора ще тръгнат доброволно да заделят от времето и материалните си богатства за нуждаещите се? В какъв размер и колко често? Хората, които биха го правили само от дъжд на вятър, за успокоение на съвестта?
За да функционира нещо такова, трябва въобще да изчезнат всякакви големи административни и обществени образувания. Единственият начин всеки да върши необходимото повече или по-малко доброволно, е общността, в която живее, да упражнява "морален" контрол над живота на отделния човек. Значи да се върнем на равнището на селца от по 200 души, където всеки знае всекиго. Оставяйки настрана икономическите последици, това би значело, че (без организация с широк териториален обхват като държавата) ако по някаква причина се появи неравномерност в нуждата от, да ги наречем, "помощи", едни региони ще издъхнат, докато други благоденстват.
Не мисля, че може с толкова лека ръка да се отрече нуждата от посредник при разпределението на ресурсите в лицето на държавата.

Follow the pale moonlight

Тема Re: нали сам каза,нови [re: Craig]  
Автор Thiras (трако-скитянин)
Публикувано21.03.06 17:44



Изявление от рода на "тия и ония са майкоперодавци, еди кой си форум е гнездо на оси" и т.н. му викам заклеймяване на врагове.

Аз му викам същото. Не се отказвам от думите си, такива сте! Обаче това няма нищо общо с комунизма, а си е обикновена пропаганда при конфликт. Теорията ти, че автохтонците са комплексари, които осмислят мизерното си настояще с измисляне на велико минало, също е пропаганда.

Конкретно ти си най-отявленият българофоб тук (може би след Лутом, но той е толкова глупав, че едва ли някой го диша) и мога директно и недвусмислено да ти кажа с какво точно те човъркат автохтонците. Проблемът ти е чисто егоистичен. Ако се интересуваш, ще ти направя психопортретчето. Безплатно.

догматизъм - трърденето че има само една Истина

Има само една Истина и много "нечии истинки". Факт.
Който не вижда Истината, естествено е сляп, тъй като значението на думата "сляп" е именно невиждащ, незрящ. А има и разни типове, които дори да виждат нещо, го отричат по различни лични или идеологически подбуди. Ти спадаш и към тази категория. Тя е на враговете. Враговете на Истината.
Гъркоманията е ясна. Не ми се търси хубавото словесно излияние на Трънчо за великата гърчо-ромска култура и омразните хора, които я удавили в кръв. Сещаш се за кое става дума. Ти влизаш и в тази категория, направо си като немски шампоан: 3 in 1

ВРАГ №1 на държавността и гастарбайтерите!

Редактирано от Thiras на 21.03.06 17:48.



Тема Re: Така енови [re: Thiras]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано21.03.06 17:53



ахаааа, значи ти си говорил не за това как Е, а как ТРЯБВАЛО да бъде.

е, приятел, аз пък мога да ти кажа, че според мен би ТРЯБВАЛО храната да расте по дърветата и да има за всички по много.

да, ама не Е.

същото и с държавата: би ТРЯБВАЛО да е такава, каквато ти си я представяш (и други разни, които цял живот верват на приказката за Добрия цар, Добрия бай Тошо и други добри хора, дето ден и нощ само за тебе мислят).

само че, реалистично погледнато, не Е така, никога не е било и няма да бъде!

а споря със себе си не аз, а ти. защото аз винаги съм твърдял, че държавата е зло - може би неободимо, може би неизбежно, но все пак зло. докато ти веднъж разправяше, че добри управници имало само в Царството небесно, а сега разправяш какво си бил очаквал, че държавата било трябвало да бъде.

може би пак ще кажеш, че такова нещо няма, че не съм разбрал, че си противореча и т.н., но това са само извратливи софизми, целящи да докажат, че не си казал това, което си казал. няма смисъл, щото аз такива приказки не слушам.

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...


Тема Re: нали сам каза,нови [re: Thiras]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.03.06 17:55



Мерси че сам се описа. Аз не бих се напъвал.

Това, че сте комплексари може да съм го казал максимум 1-2 пъти. Това че те е впечатлило и го повтаряш нонстоп и че ти го казва почти всеки който прочете за Истината, си е твоя работа.

преброй си в колко % от постингите ти се говори за врагове, свине, туркофили и т.н. и ще видиш че заклеймяването си е личнотвой проблем.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Така енови [re: rpaдcko чeдo]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано21.03.06 18:07



не отричам изобщо съществуването на някакво по-голямо обединение като държавата, но то трябва да бъде сведено до минимум. и да гарантира единствено основните човешки права (да не се избиваме помежду си), поддържането на някакви инфраструктури (пътища, газови трасета и т.н.) и осигуряването на необходимия минимум услуги там, където те не могат да бъдат изградени от гражданите. срещу това държавата трябва да получава минимален данък и да поддържа минимален щат.

иначе естествено, че е по-добре аз, ти и Пешо, които живеем на улица "Незабравка", да съберем пари и да сключим лично договор с някоя местна фирма, която да ни почиства улицата, вместо да плащаме данък на държавата, а държавата срещу тлъста комисиона да сключва концесии с "Волф" и "Дитц", после пък "Волф"и "Дитц" да почнат да си гледат работата през пръсти и да са оттоворни пред някой чиновник вместо пред хората, на които почистват, накрая пък да се окаже, че някой някъде по веригата не си е свършил работата и боклукът няма къде да се извозва, и после всички недоволни.

колкото до формите на морал и принуда - ти нима някога си мислел, че има по-ефективна принуда от peer pressure на околните? аз не мисля така. самоуправляващите общности, които сами си изграждат правилата, са основани на по-естествени принципи, отколкото обществената принуда. когато човек отиде да пренася мебелите на приятел, местещ се в друга къща, работата върви по-добре, отколкото когато бъде накаран да работи на съботник от държавата, да речем.

не казвам, че всичко това може да стане утре, но това е пътят. свободното от принуда общество така се е зародило - с полисен партикуларизъм - и така и ще оцелее. иначе алтернативата е всичко да се превръща в огромна деспотия - виж Щатите откъде са тръгнали (много подобна идея) и къде са сега...

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.