Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 24.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема `Начи мисля си, че ако наистина  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано16.03.06 17:14



българите са толкова древен и голям народ, както твърдят някои клубари, то тогава произхода на сърбите и румънците следва да е същия. Щото и траките, и славяните са населявали и територията на днешна Румъния и Сърбия. Просто няма как точно там (при съседите) да са дошли друг, по млад народ с по-"ниска" историческа стойност.

Значи и ние, и румънците, и сърбите сме един народ. Езиково със сърбите сме и близки, обаче първата изцепка я правят румънците-копелетата говорят на толкова по-различен език, че нема начин да са от "нашия" народ. Обаче да допуснем, че това са хъшлаци, приели чужд език по някакви си причини.

Идваме до най-интересната част-ако все пак с румънците и сърбите сме един народ, то значи и те са толкова древни, колкото сме и ние. Ужас! Мъка! Как е възможно това?! Как е възможно те да са точно толкова велики и уникални, колкото сме и ние?!

Нещо повече-след като сме един народ, древен и могъщ колкото си искаш, значи със същия успех румънците могат да твърдят, че в същност тоя народ в същност НЕ Е български, а румънски, респективно-сръпски. Е това вече не може да се търпи, нали така?

Някой може ли да ме извади от заблудата ми?

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: `Начи мисля си, че ако наистинанови [re: William Bingham]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано16.03.06 18:41



+ Стой си тамъ! Що па да те вадиме?



Тема Re: `Начи мисля си, че ако наистинанови [re: William Bingham]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано16.03.06 19:11



Проблематиката е известна.

Решава се с верване, че ние сме най-старите, великите и т.н.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: `Начи мисля си, че ако наистинанови [re: William Bingham]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.03.06 20:59



Простичко е. Сърбите са произлезли от българите и са се отделили от нас към началото на 9 век вследствие ромейски интриги. Румънците пък са отродени от българския си корен по време на фанариотското управление във Влашко и Молдова.



Тема Re: Не вървиш. Дай нещо по-умно.нови [re: koмитa]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано16.03.06 21:31



Това, че са отделили не означава, че са по-млади и т.н. и т.н. Значи със същия успех могат да претендират, че ние сме примерно румънци или сърби.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Този ти постинг е най-аргументираното нещо,нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано16.03.06 21:33



което съм чел от теб дотук.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Това ние много добре го знаем.нови [re: Craig]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано16.03.06 21:35



Сега е време и другите да се сетят за този дребен аспект.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Този ти постинг е най-аргументираното нещо,нови [re: William Bingham]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано16.03.06 21:35



на никой не му дреме какво си чел и какво мислиш за този или онзи

всеки е свободен да мисли и вярва каквото си иска



Тема Re: Не вървиш. Дай нещо по-умно.нови [re: William Bingham]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано16.03.06 21:37



ако желанието ти е да научиш нещо с този подход няма да стане

ако искаш да се заяждаш си вземи номерче на входа



Тема Re: Е, аз точно това казвам.нови [re: aryavarta]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано16.03.06 21:52



Аз мисля. Ти верваш.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: ти кажи нещо поне бегло наподобяващонови [re: aryavarta]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано16.03.06 21:53



аргумент, пък аз ще го приема сериозно.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: ти кажи нещо поне бегло наподобяващонови [re: William Bingham]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.03.06 21:55



Не му се връзвай. Той си е такъв.



Тема Re: Е, аз точно това казвам.нови [re: William Bingham]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано16.03.06 22:19



дрън дрън

разбира ти на теб главата какво мисля и какво вярвам



Тема Re: ти кажи нещо поне бегло наподобяващонови [re: koмитa]  
Автор avitohol69 (новак)
Публикувано16.03.06 22:22



Уй лямчо приказките ти са тъпички. Звучиш ми на 17 годишен геймър, който е прочел 1 книга през живота си (и то по принуда)



Тема Re: ти кажи нещо поне бегло наподобяващонови [re: avitohol69]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.03.06 22:26



Кой, аз ли бе?



Тема Де да беше на 17нови [re: avitohol69]  
Автор Thiras (трако-скитянин)
Публикувано16.03.06 22:27



За съжаление е на 26. От такива игромани като него се чувствам неудобно от възрастта си и се правя на по-стар.




Тема Re: `Начи мисля си, че ако наистинанови [re: William Bingham]  
Автор alkoholika (непознат )
Публикувано16.03.06 22:51



Ей,не те знам какъв си,ама нещо ного почна да ми лазиш по темите!

Лошо е че си ного прозрачен,пич!

Кви са тия глупости?

Оди да си играш !



Тема Re: А ти явно си прекалил с пиенето,нови [re: avitohol69]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано16.03.06 23:08



щом постингите до мен ги пишеш на комитата.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Въъърхът!нови [re: Thiras]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано16.03.06 23:09



Мерси за подмладяването.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Прав си-не знам в какво вярваш.нови [re: aryavarta]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано16.03.06 23:10



Но чудесно виждам, че мразиш да мислиш.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Прав си-не знам в какво вярваш.нови [re: William Bingham]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано16.03.06 23:14



да - чудесно виждаш не по далеч от носа си и така си вадиш всички твои реалистични умозаключения

един от многото късогледи зайци в ливадата ;)



Тема Re: А ти явно си прекалил с пиенето,нови [re: William Bingham]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано16.03.06 23:16



а ти си прекалил с цъкането върху очилатите човечета
не си така силно убеден в себе си щом цъкаш така яростно върху тях за подкрепа на всеки свой постинг



Тема Уйде коньо у рикатъ...нови [re: William Bingham]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано17.03.06 09:09



На балканите всички сме древни и могъщи, онеправдани от великите сили в по-ново време, мразени от съседите си, мразещи съседите си... и така нататък.
Всички си имаме за съседите си по поне една обидна (или поне казана с пренебрежение) дума: мамалиги, цигани, шиптари, фироми :), сърбомани, гръкомани (последните 2 са даже за хора от нашия етнос, може би дори заслужено..), фанариоти, мегали идиоти, турци (че сама по себе си думата е обидна, а ние НЕ МОЖЕМ да имаме нищо общо с тях. Сакън!!)... и така нататък.
Някои хора се опиват от подобни неща и запълват собствения си комплекс за малоценност, други са жертва на великата световно-еврейска конспирация, трети си имат друга диагноза... а някои си имат от всичко по малко.
Абе понякога форумът е прекрасно лекарство против носталгия. Таман ми хрумнат налудничави идеи да се връщаме с жена ми, и хоп... достатъчно е да почета малко в българките форуми.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема На мене ми стигат и вестницитенови [re: headhunter]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано17.03.06 10:19





Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Какъв ти е проблема?нови [re: William Bingham]  
Автор дядo Mиню (член)
Публикувано17.03.06 11:33



Нещо повече-след като сме един народ, древен и могъщ колкото си искаш, значи със същия успех румънците могат да твърдят, че в същност тоя народ в същност НЕ Е български, а румънски, респективно-сръпски.

Това е нещо съвсем нормално за народи с един корен.... Като човек погледне от два различни клона на дълвото към корена, то неизбежно гледката ще да е различна. Що се чудиш?

Проблемите според мен са:
Наистина ли сме от един корен и до какво се свежда това да сме народи от един корен. Щом като всички сме произлязли от Адама или по точно от шумерският му предшественик АДАПА, то значи че всички сме от един корен....Тогава нещатза корена някак си се размазват и обезсмислят.....

Ето защо идва нормалния въпрос кой народ кога и как се е обособил от общия корен....







Тема Хехе-че той проблема не е мой.нови [re: дядo Mиню]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано17.03.06 13:44



Аз приемам спокойно мисълта, че българите може и да не са толкова древни, колкото египтяните. Нито пък толкова.... и толкова..., и толкова....-можеш да добавиш сам липсващите думи.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Проблемът ти е...нови [re: William Bingham]  
Автор Thiras (трако-скитянин)
Публикувано17.03.06 13:47



Аз приемам спокойно мисълта, че българите може и да не са толкова древни, колкото египтяните.

... че не приемаш спокойно противната мисъл.




Тема Нищо подобно. Аз просто разсъждавам,нови [re: Thiras]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано17.03.06 13:52



а не вЕрвам. Ако имаше и най-малък логически довод за обратното, щях да го приема с удоволствие. Какво да правя, че теорията ви е с повече дупки от буца швейцарско сирене?

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Нищо подобно. Аз просто разсъждавам,нови [re: William Bingham]  
Автор Thiras (трако-скитянин)
Публикувано17.03.06 13:55



Какво да правя, че теорията ви е с повече дупки от буца швейцарско сирене?

Ще си запълваш дупките в знанията с четене, а не с плякане на смайлита.

Прочети книжката "Общуването онлайн" и виж какво пише за смехурковците, които завършват всяко изречение с по три и повече ухилени физиономии. Пасваш чудесно на портрета.




Тема Re: Нищо подобно. Аз просто разсъждавам,нови [re: William Bingham]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано17.03.06 13:57



проблема ти е че ти уйдисват на акъла да ти отговарят на лапешките фръцни

ако спрат и ти ще се върнеш да си бистриш политиката като всички празни кратуни по света



Тема Re: Нищо подобно. Аз просто разсъждавам,нови [re: Thiras]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано17.03.06 13:59



не си губи времето +)



Тема Re: Ако прочета, че слонът летинови [re: Thiras]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано17.03.06 14:08



това няма да му убеди, че слонът наистина лети. В другата тема с настоящите ми познания съм ви дал достатъчно логически несъответствия в теорията ви. Което ме подсеща отново да те попитам-не си се качвал на кон през живота си, нали?

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Дотук не си казал нищонови [re: aryavarta]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано17.03.06 14:09



по същество. Дерзай в същия дух.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Дотук не си казал нищонови [re: William Bingham]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано17.03.06 14:21



"зайко разлайва кучетата" е твойта работа :)



Тема Re: Уйде коньо у рикатъ...нови [re: headhunter]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано17.03.06 14:29



В отговор на:

Таман ми хрумнат налудничави идеи да се връщаме с жена ми, и хоп... достатъчно е да почета малко в българките форуми.



Интересно защо тогава хора като теб и Крейг влизат по български форуми? Пишете си само с поляци и германци (те много се харесват едни други) и не замърсявайте българския интернет.



Тема Пас.нови [re: aryavarta]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано17.03.06 15:11



Останалото си знаеш.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Уйде коньо у рикатъ...нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано18.03.06 13:43



Напротив драги,
замърсяване има, но друг е замърсителя.
Аз самия съм нещо като тих привърженик на доста аспекти от автохтонната теория, без да отричам и някои неща от другите. Но за разлика от вас не съм отворил голямата уста, псувайки (като теб към Лил) или с фанатизъм като други, да се дърлям, че само една е истината. Още повече, че вашата истина ми намирисва на ксенофобия и гнил национализъм, а от там до горенето на книги на площада и концлагерите е много малък пътя. Да де... забравих, че вие мразейки евреите сте готови да възвеличаете делото на хер Хитлер и компания. (Не, че аз си падам по евреите, де.. и на мен ми е дошло байгън да слушам как само те горките са били избивани в газовите камери. Да не говорим за това как евреите превърнаха теориите на хер Хитлер в практика спрямо палестинците. И как всеки, който мисли иначе е антисемит.)
Какво искам да кажа: че дори автохтонната теория да е 100% вярна, способът в който нам бива от вас представена не е (както биха казали поляците) съответен. Защото вие причинихте повече вреда с поведението си... Ако отначало следях с интерес нещата, които пишехте, напоследък като прочета, че е 12 посред бял ден, излизам навън за да проверя.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: Уйде коньо у рикатъ...нови [re: headhunter]  
Автор Thiras (трако-скитянин)
Публикувано18.03.06 13:51



Най-малкото се научи да разграничаваш мненията на НЯКОИ автохтонци по НЯКОИ въпроси от автохтонната теза. Аз лично не виждам връзка между Хитлер и тезата за местен произход на българите, като изключим, че Хитлер е ползвал не един и два символа, намирани тъдява и вероятно с изначален произход по българските земи.

И ще ме прощаваш, но антиеврейщината съществува още от дълбоката античност. Някак си не поемам отговорността за делата на египетските фараони и германските националисти (като последните ги намесвам с много задръжки). Няма да се извинявам и че според мен ИМА ЗАЩО да съществуват определени настроения срещу евреи, пък и семити от всякакъв сорт.

дори автохтонната теория да е 100% вярна, способът в който нам бива от вас представена не е (както биха казали поляците) съответен.

Както ги описваш нещата, проблемът си е изцяло твой. Утехата за теб е, че не си единствен в клуба с този псилохологичен проблем.

БАН = СГАН (съветско-гръцка академия на науките)

Редактирано от Thiras на 18.03.06 13:59.



Тема Re: Уйде коньо у рикатъ...нови [re: Thiras]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано18.03.06 17:38



Ах... майсторът на псевдософистиката реши да се обади.
Я да го подкараме малко в твой стил: Ако си чел внимателно постинга ми щеше да разбереш, че "Няма да се извинявам и че според мен ИМА ЗАЩО да съществуват определени настроения срещу евреи, пък и семити от всякакъв сорт." е нещо, с което съм съгласен. Просто защото не са били само евреите жертви, а и защото от това стана прекрасен инструмент, с който евреите сега могат да оправдават собствените си престъпления (визирам Израел и Палестина).
Но за теб е по-важно да посочиш евентуално психологическите ми проблеми, колкото да подчертаеш своите собствени такива.
Ако беше чел внимателно, щеше да разбереш, че не съм казвал, че има връзка между Хитлер и автохтонната теория, а между методите на Хитлер и вашите методи за доказване на "едната единствена свята истина". То на вас оттам ви идва целия проблем, че истината е само една единствена.
Ти обаче не четеш внимателно... или пък го правиш, но в Георингов стил предпочиташ да взимаш от контекста каквото ти е угодно или да измисляш собствен контекст и тълкуване.
Пак за да е ясно ще повторя, аз не съм против автохтонната теория. Аз съм против хора, които в името на "едната единствена истина" са готови да обезчовечат други хора наричайки ги "гръкомани", "чифути" и така нататък. От такива хора мога да очаквам само едно - в името на "единствената непоклатима истина" да започнат да горят книги на площадите (особено онези, които не са в тон с въпросната "истина") и да избиват опонентите си или да ги пращат по лагери.

Ако още не си разбрл за какво иде реч, мога да повторя.
Ха със здраве!

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: Уйде коньо у рикатъ...нови [re: headhunter]  
Автор Thiras (трако-скитянин)
Публикувано18.03.06 17:55



Пак за да е ясно ще повторя, аз не съм против автохтонната теория. Аз съм против хора, които в името на "едната единствена истина" са готови да обезчовечат други хора наричайки ги "гръкомани", "чифути" и така нататък.

Проблемът ти с тези хора си е твой. За какво занимаваш клуба с него?

Тези, които съм ги наричал гъркомани и българофоби, са писали оди за гръко-римската култура и дивите славяно-българи, по-прости и от индианските диваци.

Господ да дава здраве и на теб.

БАН = СГАН (съветско-гръцка академия на науките)



Тема Re: Уйде коньо у рикатъ...нови [re: headhunter]  
Автор goggga (член)
Публикувано18.03.06 18:05



Ти обаче не четеш внимателно... или пък го правиш, но в Георингов стил предпочиташ да взимаш от контекста каквото ти е угодно или да измисляш собствен контекст и тълкуване.

чак пък Гьоринг-просто колитаров-лайф.



Тема Re: Уйде коньо у рикатъ...нови [re: headhunter]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано18.03.06 21:46



В отговор на:

Аз самия съм нещо като тих привърженик на доста аспекти от автохтонната теория, без да отричам и някои неща от другите. Но за разлика от вас не съм отворил голямата уста, псувайки (като теб към Лил) или с фанатизъм като други, да се дърлям, че само една е истината. Още повече, че вашата истина ми намирисва на ксенофобия и гнил национализъм, а от там до горенето на книги на площада и концлагерите е много малък пътя.



Шефе, въобще не съм имал такива работи предвид, когато казах да се разкараш от българските форуми. Ето цялото твое мнение:
На балканите всички сме древни и могъщи, онеправдани от великите сили в по-ново време, мразени от съседите си, мразещи съседите си... и така нататък.
Всички си имаме за съседите си по поне една обидна (или поне казана с пренебрежение) дума: мамалиги, цигани, шиптари, фироми :), сърбомани, гръкомани (последните 2 са даже за хора от нашия етнос, може би дори заслужено..), фанариоти, мегали идиоти, турци (че сама по себе си думата е обидна, а ние НЕ МОЖЕМ да имаме нищо общо с тях. Сакън!!)... и така нататък.
Някои хора се опиват от подобни неща и запълват собствения си комплекс за малоценност, други са жертва на великата световно-еврейска конспирация, трети си имат друга диагноза... а някои си имат от всичко по малко.
Абе понякога форумът е прекрасно лекарство против носталгия. Таман ми хрумнат налудничави идеи да се връщаме с жена ми, и хоп... достатъчно е да почета малко в българките форуми.

Не говориш за автохтонна теория, а излагаш някакви свои мулти-културни възгледи и открита неприязън към някои балкански светогледи. В тази връзка сметнах, че ще е по-добре да си излагаш мнението на поляците, въпреки че не съм сигурен те колко обичат германци или руснаци.
Също така не виждам защо намесваш лил, когато я псувах тя искаше да ми трият темата за етническата и религиозна принадлежност на началниците на съветските концлагери. Не сме засягали автохтонни въпроси в случая. Струва ми се, че просто си търсиш оправдание задето не ти стиска да се прибереш в България и си го изкарваш на автохтонците. Опиваш се от подобни неща и запълваш собствения си комплекс за малоценност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.