Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 20.09.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Честит 8 Март !!!нови [re: Vencci R*]  
Автор makebulgar ()
Публикувано08.03.08 19:21









Тема Re: Честит 8 Март !!!нови [re: 6Oth]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано08.03.08 20:09



Честит 8 март!
За нежеланието на Мелиса да го признае - то си е твое право, но не виждам защото трябва да се обаждаш в темата на тия, които го признават - просто явно не се отнася за теб. Историята на празника я знаят всички, дори да е изкуствен - вече е традиция и то хубава.
Иначе човека е написал съвсем пресен поздрав, а не поздрав от 2006-та за да го сравняваш с картичка от миналата година. И също така съм сигурен, че е писал в старата тема, за да не пуска още една нова тема във форума. Пускането на нова е лесно и е ясно, че не е отбил номера щом се е постарал да изнамери старата.



Тема Re: Честит 8 Март !!!нови [re: БoянГeнoв]  
Автор mellisa (ентусиаст)
Публикувано08.03.08 20:14



Това са оправдания и глупости. Нека погледнем дали в някой друг клуб тук някой е бил толкова загрижен да пести място, че да вдига теми от преди две години?
Жалко е, че отношението ви е такова - недодялано и половинчато, като писане на две думи "нов" поздрав върху вече изцапана с пожелания от годините картичка (прав си, ето сега сравнението вече е точно).
Отново казвам, ако искате да правите нещо, правете го добре. А не на две натри, а после да се оправдавате за него и да носите от девет кладенеца вода. Просто е.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!


Тема Re: Честит 8 Март !!!нови [re: mellisa]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано08.03.08 20:19



Ами не го познавам за да му правя приятелско оправдаване. Можеше да помислиш малко преди да скачаш срещу поздрава. Кажи му едно благодаря и толкова (или предпочиташ да продължиш караниците отпреди).

Редактирано от БoянГeнoв на 08.03.08 20:20.



Тема Re: Честит 8 Март !!!нови [re: БoянГeнoв]  
Автор mellisa (ентусиаст)
Публикувано08.03.08 20:25



Да благодаря аз нещо, което е обидно? Вместо аз да премълчавам за нещо, което не е добре направено, не мислиш ли, че е редно то да се каже и да бъде поправено? Най-малкото.
Съжалявам, че корекцията звучи като караница, но понякога е необходимо да се счупят няколко яйца за да се направи омлет, или да се направят няколко забележки за да се научите какво е правилно и кое не е. С надеждата догодина, ако някой има доброто намерение и искреното желание да поздравява жените тук, да го направи както трябва, а не пак с тази тема. Защото една жена заслужава нова тема като най-малък знак на уважение.

Но наистина е типична българска черта, когато ссте виновни да атакувате за да се защитите. Странна народопсихология.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!


Тема Re: Честит 8 Март !!!нови [re: mellisa]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано08.03.08 20:36



Не е типично българска, а е типично човешка, но не го защитавам от мъжка гледна точка, а от тази, която смятам за правилна. А твоето обаждане е типично мелисова черта. Освен това човека се защитава, защото го нападаш пред всички във форума, можеше да го направиш на лични и ако той е съгласен с мнението ти да промени цялата работа, ама тая твоя пуста мания за анти-държане... Всъщност ти нали не го харесваш тоя празник, какво тогава се бунтуваш толкова?



Тема Re: Честит 8 Март !!!нови [re: БoянГeнoв]  
Автор mellisa (ентусиаст)
Публикувано08.03.08 20:45



Така.
От написаното разбрахме, че ти не защитаваш конкретно него, реагираш конкретно срещу мен. До тук дали това, което казваш смяташ наистина за правилно или просто казано, защото е обратно на твърдяното от мен.
Ще те разочарован, това далеч не е типично човешка черта, а е изключително типична българска, за голямо съжаление. Неспособността, когато грешим, да признаем, а невероятното усилие, което правим за да го скрием обвинявайки и скачайки върху другия. Лошото е не дори че го има, а че не го виждате сами. Лошо и опасно. Мога да ти да един прост, сред хилядите пример - помисли дали, ако шофьор, неспиращ на пешеходна пътека едва избегне пресичащ съвсем в правото си пешеходец той ще му се извини или ще го напсува. Сети се, нали?
За психологическият профил благодаря, но моля спести ми го в случай, че реша, че искам точно правен от теб.


Това няма нищо общо с конкретния празник, а с отношението и поднасянето. Можеше да е всичко като повод - поздравления за Свети Валентин, за Нова година, за 24май....Когато се прави нещо нередно, нямам навика да мълча.
Сега ме извини, но ако си мислиш, че това е спор, грешиш. Не те питам, нито теб нито него, кое смятате за правилно, аз ви казвам кое е правилно. Надявам се, ще си вземете поука.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!

Тема Re: Честит 8 Март !!!нови [re: mellisa]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано08.03.08 21:07



Не, това ти си го разбрала, а това, което аз написах е, че не ми е познат или приятел за да го защитавам от тая гледна точка, а го защитавам - така е т.е. малко си се объркала, че защото твоето име седи там. Но пък си права да си мислиш, че аз си мисля, че става малко досадно непременно да си контра по начина, който ти го правиш.
Единствено се разочаровам, че не си видяла тази общочовешка черта, аз съм я видял, но щом ти я виждаш само сред нашия народ - чисто твое виждане.
Психологически профил - ааа, ха ха! Къде го?
А сега значи вече нямало и значение кой празник бил - м`да - така ли би реагирала ако ставаше за 3 март, например? Всъщност няма как да се провери, така че каквото и да отговориш на този въпрос - няма значение.
Спора е по това, което е редно и кое е правилно, значи все пак има спор. Е, аз смятам за неправилно да реагираш така и не смятам за неправилно това, което е направил нашия съфорумец (аз лично като по-лесно щях да напиша нова тема).



Тема Re: Честит 8 Март !!!нови [re: БoянГeнoв]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано08.03.08 21:17



аре стига сте се драпали за щяло и нещяло, а?

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Честит 8 Март !!!нови [re: БoянГeнoв]  
Автор mellisa (ентусиаст)
Публикувано08.03.08 21:17



Няма спор, защото вие грешите. Няма значение дали сте двама или двеста да го казвате, това само показва голяма заблуда. Не и правота.
Прекрасно разбрах всичко, благодаря. И това, което казваш, и това, което не казваш. Дори това, за което сам не си даваш сметка :)
Отговори ли си за шофьора? Мислиш ли, че такава ще е реакцията и в Англия или Германия, след като ще говорим за общочовешка черта? Едва ли - в Англия биха се извинили, а в Германия никога не би се стигнало до там, защото не би и им хрумнало да нарушат правилника за движение.
Не, не бих реагирала така за празник като 3ти март или 22 септември, но това не са празници с пожелателен характер, а с историческа конкретна насоченост. Така, както тема за годишнината за обесването на Левски или смъртта на Ботев могат без проблем да се използват година след година. Но тук говорим за празници от по-лично естество, насочени към живи хора. И е редно, и е правилно, и трябва, те да се уважават достатъчно за да не им се пробутват стари теми.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.