Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:51 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Гледай внимателнонови [re: Vencci R*]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано28.02.06 16:11



Не смятам, че кимерийците имат нещо общо с днешните руснаци. Пък и днешните руснаци почти не притежават степи - те са основно на днешните украинци и казахи.



Тема Re: Гледай внимателнонови [re: koмитa]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано28.02.06 16:16



Демек-всички дето идват от север са наши хора?
Кимерийците са живели 1000 години преди т.нар. "прабългари" да дойдат на балканите.
Все едно да кажеш че нацистите 1943-та са отишли при свои роднини в Холандия, окупация не е имало, щото холандците са германци, а и навремето прадедите им са дощли от германско.

Та кога са живели кимерите? 500 ВС, демек..преди 2500 години. Е, лично мене ме боли к..капата за предците ми преди 2500 години!
Надявам се да съм отговорил на правилния въпрос и да не се налага да получавам сигнали


Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Гледай внимателнонови [re: Craig]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано28.02.06 16:20



Ама разбира се че холандците и германците са роднини! Това че с течение на времето от един общ корен са се оформили германци, холандци, датчани, а вече и австрийци, не означава че тези народи не са роднини. Това и говоря-има голяма вероятност, т.н."прабългари" да са дошли от Кавказ и северното причерноморие при свои роднини на Балканите.

Пак не ми отговори на въпроса, защо така яростно скачаш срещу предположението българите да са автохтонни на Балканите?



Тема Re: Гледай внимателнонови [re: koмитa]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано28.02.06 16:31



То немците и французите са роднини. Роднини са и германците и поляците. Ние и румънците сме роднини. Много ясно,че и прабългарите са били некви роднини на славяните и траките.
И кво от това? Сега ти обясни как това било реклама на "атака".

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Гледай внимателнонови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано28.02.06 16:39



Защо бягаш от въпроса на Комитата?

------------
Пий вода

!

Тема Re: Гледай внимателнонови [re: Craig]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано28.02.06 16:42



То немците и французите са роднини. Роднини са и германците и поляците

ГЛУПОСТИ!

Ние и румънците сме роднини

ТОВА Е ВЕРНО!

Сега ти обясни как това било реклама на "атака".

Това беше майтап.



Тема Re: Гледай внимателнонови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано28.02.06 16:47



Украйна не е на Балканите.
Че българите са автохтони в Евразия и в времеви рамки "-10000 год - днес" съм съгласен.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Гледай внимателнонови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано28.02.06 16:50



И какво като не е на Балканите?
Мала Азия също не е на Балканите. Но си влиза в автохтонната (трако-скитската) теза, защото това са периферни области. Това, че ти гледаш ограничено на термина "автохтонен", си е твой проблем. Освен това някогашните български граници са били доста по-огромни и са си обхващали прастарато българско землище.

Съвсееем отделен въпрос е откъде са дошли предците на тия българи в Украйна.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Гледай внимателнонови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано28.02.06 16:58



Така де, аз затова казвам Евразия. И Ирландия е в периферните области прастарато българско землище.
Формулиривката на т.нар въпрос на комита беше свързана с "...на Балканите". Другия път формулирай пропагандните въпросчета по-точно.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Гледай внимателнонови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано28.02.06 17:07



Формулиривката на т.нар въпрос на комита беше свързана с "...на Балканите".

Аз ти казвам, че ограниченото ти гледане си е твой проблем. Кимерийци са живяли и на Балканите. Скити-също. Сармати-също. При това от най-дълбока древност. Разликата между "траки" и "скити" е само на географски принцип, вероятно в диалектите и очакваните леки етнографски различия.

А и нали ти ми разправяше, че е тъпо да се идентифицираме само с единия си родител. Аз си се гордея и със сарматските си предци и с тракийските си предци. Можеш ли да ми кажеш, че не съм абориген само щото са дошли някакви МАЛКО СПОРЕД ТЕБ сармати откъм Кавказ и Крим?

------------
Пий вода

!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.