Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 10.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Малката група завоеватели и местното население  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано21.02.06 12:36



Тази снимка е направена преди около 5 дена в Морелия, Мексико.


Това са две мексикански момичета. Можете ли да познаете кое момиче е наследник на завоевателите и кое на местните хора?



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.02.06 12:47



С удоволстие.
След като ти ми кажеш на долната снимка, направена в САЩ, дали човека е наследник на завоевателите или на местното население.



Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...

Редактирано от Craig на 21.02.06 13:07.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.02.06 12:55



на завоевателката май са й избили зъбите...?

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Craig]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано21.02.06 13:15



Сега вече етногенезиса на българите към този на американците ли го приравняваш? Понеже преди обясняваше, че българите се получили по същия начин като мексиканците.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 14:48



Без проблем мога да ти кажа съставките на тестото му. Проблемът е, че не виждам нищо общо с българите.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.02.06 14:53



И на едните и на другите, и на третите им е ясен етногенезиса.

Ако искаш мога да ти намеря и българи с подобна разлика в цветовете.
Проблема ти е, че това което се вижда, не дава пълна информация за всички дядовци и баби на някой. По бялото дете спокойно може да има повече прадеди индианци от по-черното- смесването на гените не е като смесване на млеко и какао. Ама тва такива акто тебе не ги интересува- виждаш това което искаш и си мислиш, че виждаш.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 14:55



Не е толкова лесно да се каже колкото си мислите. Не е исключено „бялото” момиченце да има повече „местна кръв” от колкото „мургавото” момиченце. Не е много вероятно, но е възможно. Виждал съм подобни случай.
Възможно е човек, който има много повече местни предтци да наследи гените за форма на лицето и за количество меланин в кожата от по-малобройните „пришълци”. За сметка на това повече от гените, които строят тези части от тялото, които не са част от външния облик на човека ще са наследени от местните предтци. Гените винаги са по 25% от всеки един дядо или една баба. Това чии гени ще отидат в облика на лицето и чии в друг части на тялото си е въпрос на късмет.
Очаквам опровержение от Уикипедия или някой друг „авторитетен” източник.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 15:03



Не е исключено „бялото” момиченце да има повече „местна кръв” от колкото „мургавото” момиченце.

Ти ли беше тоя с големите претенции?

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 15:05



Да, аз съм с големи претенции и са добре покрити. Бих казъл, че са доста добре покрити.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Лил ()
Публикувано21.02.06 15:06



Като изключим тена, момиченцата много си приличат, не е невъзможно дори да са сестри. Като се замисля цветовата прилика (коси, очи, тен) между мен и брат ми хич я няма



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 15:07



Да, беее, знаем те тебе. Нищо че се вижда друго, българите не са потомци на местното население, а на дивите ти братовчеди от Полша и монголоидите/циганоидите от Такламакан. Тая еквилибристика е позната от близо 300 години насам. Поне внеси малко свежест в номера.


------------
Пий вода

!

Редактирано от Rex Mysorum на 21.02.06 15:08.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Лил]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 15:10



Като изключим тена, момиченцата много си приличат

Да, и двете са момиченца на една възраст.

не е невъзможно дори да са сестри

Обаче е абсолютно сигурно, че говориш глупости.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.02.06 15:12



Пак ли те подгони параноята?

Не съм казал нищо за българите. Техния етногенезис нема връзка с вънщния им вид- съставките са с еднаква генетика. Ако не вярваш, иди до Полша, Германия и Украйна да видиш, че хората са абсолютно същите.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Това отлево е от местните-нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор William Bingham (Hammer of Konot)
Публикувано21.02.06 15:20



избили са му зъбите завоевателите на детската градина, гледам.

Whisky-for my men, and beer for my horses...


Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 15:29



Ако не вярваш, иди до Полша, Германия и Украйна да видиш, че хората са абсолютно същите.

Няма защо да ходя, вервам ти!

По-скоро аз ще те пратя в Монголия, Сибир, Памир и Хиндукуш да видиш ти какви са хората там.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано21.02.06 15:30



Що се ебавате !!
Ясно е като бял ден ,че българите са по-светли от циганите и разните му малоазийски и други деградни. Това ,че вие автохтонците сте мургавелковци, които се опитват да си присвоят правото да са БАШ бълагри защото "генетичните изследвания доказвали..." говори само,че повечето измежду вас са наистина средизменоморски или индустански типове по манталитет . подли, подкупни, безчестни .. ми какво да говоря за вас та за да тази средизменоморска раса или индоиранска (споре предпочит)се крие истинската опасност-ПРИЗНАВАНЕТО НА МУРГАВИТЕ ПРИШЪЛЦИ ЗА ПРЕКИ НАСЛЕДНИЦИ НА ТРАКИТЕ(българите).. нешо което турската теория не успя..

абсурдните ви твърдения,че
уж сме славяни пък сме и средиземенорци!!!
че сем vulgari(простолюдие)пък сме били богоизбрани/
че сме индоеропейци ама сме вервали в Танг-РА

Аман от самодволни и егоизстини патриотари



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 15:30



Бих казъл, че са доста добре покрити.

Аз бих казал, че изказването ти е поредната претенция, а не покритие на предходните.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Caбaзий]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 15:37



уж сме славяни пък сме и средиземенорци!!!

Умника, едното е езиков термин, другото антропологически! Я се освести малко!

че сем vulgari(простолюдие)пък сме били богоизбрани

Vulgares значи "множество", "обикновеното население", а значението "простолюдие" и "простак" идва след дирижираната пейорация през 16-17 век, когато готите стават немци, вандалите стават нарицателно за хулигани и т.н.

че сме индоеропейци ама сме вервали в Танг-РА

Едното е езиков термин и в много малка степен расов, а другото е религия. Каква е според теб религията на индо-европейците.

Аре мисли малко преди да пишеш, че пак ще те изложа като кифладжия.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.02.06 15:37



Лично на мене постоянното ти бълнуване за Памир и Хундукуш ми е напълно невнятно. Не разбирам за какво говориш.

Не е важно какви са гените, а какво е мисленето на народа. А тъжната истина е че българското е много близо до турското, сръбското и гръцкото и доста далече от полското и немското.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема EDITEDнови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 15:39



Лично на мене постоянното ти бълнуване за Памир и Хундукуш ми е напълно невнятно. Не разбирам за какво говориш.

Много, много добре разбираш. Освен ако не си се поавтохтончил междувременно, приемайки трако-скитската теза.

тъжната истина е че българското е много близо до турското, сръбското и гръцкото и доста далече от полското и немското.

Естествено! По-близо сме до гърци, сърби и турци, отколкото до култивираните ти любимци немците.
Бих се изненадал, ако "тъжната истина" беше друга. Прилагателните идват от субективизъм, тъй че това, което за теб, германеца, е "тъжно", за мен може да си е "нормално".

Като глобализираш света, ще станем "еднакви".
------------
Пий вода

!

Редактирано от Rex Mysorum на 21.02.06 15:41.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано21.02.06 15:45



тиза дума ЕТНОС не си ли чувал?
етноса има обща раса, светоглед(религия) и език
етнчиески сродниет народи би трябвалода са сродни и по религия и по раса
катоса германците и венетите



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано21.02.06 15:51



а за БОГОИБРАННОСТТА сте ми ясни като бял ден...Кой век сме ??

Антитеза на юдеите, щото видите ли те били богоибрани и вие да не останете назад-нали те са ви най-големяит враг хехе
всиките, които се мислите за богоизбрани трябва да бъдете вкранвани в лудницата за да миряса този свят.


славяни пък едниет билич ерни другите били бели като снаг и аккая става това ако не чрез семстване ,а?? айде мисли преди да ме изкаваш предател



Комита, изтрий ми писанията!! съжалявамн не му е тук мястото



Тема Re: EDITEDнови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.02.06 15:51



Ясно че е субективизъм. Даже и за самия мене понякога е тъжна, друг път много весела истина

А това с Хиндукуш си е твой проблем. Някакъв човек продавал книжки, в които пишело за Хиндукуш и очевидно те дразни че ги продава. Ми вместо да лаеш, продавай и ти. Писането на фантастика доколкото знам, още не е забранено. Не е кой знае какво, но е някакъв поминък все пак. Не виждам тука никаква връзка нито с историята, нито с етногенезата.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Caбaзий]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 15:52



етноса има обща раса, светоглед(религия) и език

И точно заради това някои хора твърдим, че "славяни" никога не е имало, няма и днес.
Славянин - някой, който говори език от славянската езикова група. Нито повече, нито по-малко.
---
Но не съм съгласен принципно с определието, защото според него отиваш в рубриката, че днес няма етноси. Звучиш ми малко като Зиези, за когото русолявите и синеоките не са българи, а само средиземноморците са такива.
При такава логика аз частично съм българин, но частично не съм, а брат ми пък, горкичкият, изобщо не е българин.
Не ми минавате, сори.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Caбaзий]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 15:55



Кои "вие" бе!

Я се освести! Няма "вие". Има Рекс, Зиези, Орос, Тортурач, Хорбат, Венци и пр. Ако Рекс казва нещо, не значи, че другите непременно го изповядват в тази форма. И обратното.
Богоизбрани народи няма и винаги съм го твърдял. Ако някои други мислят така, тяхна си воля. Като говориш с мен, ще говориш с мен, а не с "вие". Капиш?

------------
Пий вода

!

Тема Етноснови [re: Caбaзий]  
Автор jove ()
Публикувано21.02.06 15:58



Та помаците от Родопите от кой етнос са, казваш?



Тема Re: EDITEDнови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 15:58



Не виждам тука никаква връзка нито с историята, нито с етногенезата.

Кое няма връзка с историята или етногенезиса? Дали сме сбирток от местните причерноморски народи или сме памирци, които говорят славо-персийски? Аз мисля, че има много общо с историята и етногенезиса, но сигурно и това е субективно...

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано21.02.06 16:01



"Звучиш ми малко като Зиези, за когото русолявите и синеоките не са българи, а само средиземноморците са такива"
чакай чакай .. аз си мислех,че и ти подкрепяш това твърденеи на Зиези..
Скоро ми се случи с случка: Един мангал ме заговори на руски на улицата искаше да обменяма е пари някакви .. басии помисли ме за чужд ..вече чужд станах мамка му иии от тия памирци , средизенморци

мдаа "славяни" си е измишльок но това е друга тема



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано21.02.06 16:05



КАПУТО опс КАПИСКО опс АНАДЪК !!



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Caбaзий]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 16:05



Никога няма да приема тази теза на Ziezi. Не виждам никакво основание да кажеш на 1/4 или 1/5 от българите, че не са българи.
Според мен даже, периферноавтохтонният елемент, на пришълците и първата аристокрация след готохунските размирици, ще да е била основно от "новодунавски" тип. Немога да го докажа (освен със субективни наблюдения на някои стари рисунки и монети), но имам такова усещане.

------------
Пий вода

!

Редактирано от Rex Mysorum на 21.02.06 16:08.



Тема Re: Етноснови [re: jove]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано21.02.06 16:10



Те са помохамеданчени българи, които една шибана религия ги отделя и ги кара да си мислят,че са отделен етнос (по гореуказаните закони).
Затово никакви религии поне засега въсщност светогледа им не е по-различен от останалите българи живеещи в планината но я сравни мюсуманина от пустината Руб-ел Хали с помаците или пък с татарите
ще разбереш защо мразя юдейските глобалистки общочовешки религии.



Тема Re: EDITEDнови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.02.06 16:14



Има само идеология, но не и история. Не може със задна дата да разлагаш днешни народи на престижни и непрестижни според сегашните ти разбирания съставки.

Зиези разлага на бели и черни, щото той е черен, а белите му приличали на руснаци, а те пък имали незнам ква си политика. Ти ги разлагаш на местни (местното ти което стига до Гданск и киев) и некви памирци, щото за памирци говорели не знам кои си, а те имали еди ква си политика- точно толкова безсмислено като на зизи.

Българи са всички, които живеят по нашенско и се идентифицират с българската култура. Просто и ясно и без политикоидеологически алабализми и религиозни проповеди.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Етноснови [re: Caбaзий]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 16:19



Опитай да гледаш и през техните очи. За тях шибаното православие на повечето българи е в ролята на разделителната черта. Изходът е само един, и той е българите да почнат да си изповядват българската религия, а не разни неграмотни гръцки интерпретации на християнството или още по-крайни версии на същото като исляма.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Етноснови [re: Caбaзий]  
Автор jove ()
Публикувано21.02.06 16:19



Добре де, в крайна сметка друг етнос ли са или са българи? Уточни си го за себе си, за да не влизаш в противоречия през постинг. Все пак си мисля, че единството на религията не е задължително за един етнос . Пък е хубаво и да се въздържаш откъм лични оценки за една или друга религия, особено пък ако не я познаваш в подробности. На теб ако ти изглежда шибана, за нейните последователи тя сигурно е възможно най-добрата.



Тема Re: Етноснови [re: Rex Mysorum]  
Автор jove ()
Публикувано21.02.06 16:22



... и който не приеме - сто тояги на голо.
Я иди си тегли един студен душ!



Тема Re: Етноснови [re: Rex Mysorum]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано21.02.06 16:24



Да , така е . но проблемът е че може би религията е една за бедните духом и друга за богатите. затова има езотеризъм и екзотеризъм.
.....профанно и йерофанно



Тема Re: EDITEDнови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 16:26



Ти ги разлагаш на местни (местното ти което стига до Гданск и киев) и некви памирци, щото за памирци говорели не знам кои си, а те имали еди ква си политика

Такова нещо не съм казвал, измисляш зи. Говоря за памирци и казвам, че няма никакви доказателства за българи в Памир. Няма никакви памирски думи в българския. Единствените, минали през Памир, са мангалите. И ВЕЧЕ КАТО СЛЕДСТВИЕ на измислените твърдения за българи в Памир, памирски в българския и цигански гени в българите, вече търся политиката на въпросните фанариоти. Никак не ми е трудно да я намеря при московски зет, созополско гърце и един синеок расист като Бакалов, който откровено казва, че заради българи, хуни и маджари, синеоките са на път да изчезнат след няколко десетилетия. Последното говно дори отчита в обратно броене края на българския народ.

Българи са всички, които живеят по нашенско и се идентифицират с българската култура.

Говориш ми с анахронизми. Днешните българи са ясни. В клуб история обсъждаме къде са живяли дедовците им.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Етноснови [re: jove]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано21.02.06 16:29



те са мюсумани точно толкова,колкото ние сме християни.



Тема Re: Етноснови [re: Caбaзий]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 16:36



Българската религия именно затова е хубава, защото дава свобода и избор на поведение за всеки отделен човек. Няма положения като "трябва" и заплахи "че иначе..." Последователите са разделени на нива, едно се чака от овчаря, друго от писача, трето от царя. По-сложно е при духовните ВОДАЧИ, при които е много тежко, но пък си струва.

Какво е православието? ТРЯБВА да вярваш, че Христос е син, но и равен на Бог, ИНАЧЕ огън ще те гори. ТРЯБВА да следваш съчинените през 4 век правила, ИНАЧЕ ебати инквизицията те чака. Нема да чукаш жена си в поза, различна от мисионерската, ИНАЧЕ значи дявол в теб се е вселил...

Ами исляма? Отношението ТРЯБВА и ИНАЧЕ е същото. Дори наблюдаваме крайности. Ако православието учи, че жената е произлязла от мъжа и значи е нещо по-долу от него, то исляма отвежда тази идея до едни доста ясно дефинирани крайности. Това, което в православието е историята за "скопеца" и "чистотата", в исляма е обрязването. Мога да продължавам безкрай.

При трако-българската религия няма ТРЯБВА и няма субективно ИНАЧЕ. Правилата са ясни и всеки, който реши да не ги следва, си знае какво го очаква. И не го очаква от човек или човешки правила и наказания, а от Бог и от Божиите закони. И понеже българската религия дава свободи, а не ограничава/репресира, затова разни папи и царе винаги са имали интерес да я затрият. И успяха, но не до степен да не може да бъде възкресена.

------------
Пий вода

!

Тема Re: EDITEDнови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.02.06 16:37



"Къде са живели дедовците" се казва генеалогия и родословно дърво, а не история. Историята не може да нито егоцентрична, нито българоцентрична, това вашто (да не изреждам, ти, Зиези, човека с разчепанките и т.н.) е точно такова -идентифицирате историята с вас си и със сегашните българи.

Разделението на племена в историята ви служи не да разделяте играчите в тогавашната история, а като отражение на сегашното разделение "българи-други"

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Етноснови [re: Caбaзий]  
Автор jove ()
Публикувано21.02.06 16:39



Предполагам, че имаш приятели от Сърница, Якоруда, Аврамови колиби и това ти дава сериозно основание за едно такова мнение.



Тема Re: EDITEDнови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 16:46



Тцъ, тцъ, тцъ, немаш равен в еквилибристиката!

"Къде са живели дедовците" се казва генеалогия и родословно дърво

Първо, това не е вярно. Къде са живяли дедовците, се казва в историческите хроники и народното творчество.

Разделението на племена в историята ви служи не да разделяте играчите в тогавашната история, а като отражение на сегашното разделение "българи-други"

Нима в миналото не е имало "българи-други"? Мисля, че ти най-много плачеше срещу теорията, че всички са българи.



------------
Пий вода

!

Тема Re: Етноснови [re: jove]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано21.02.06 16:55



от Триград



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Craig]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано21.02.06 16:58



винаги ли е било така според теб?
Според мен не е



Тема Re: EDITEDнови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.02.06 17:24



Историята се интересува от миналото на човешките общества (което е доста по сложно от това да проектираш сегашните държави в миналото и да разделиш картата на цветни петна-"държави").
Историята не се интересува от произхода на отделните индивиди. Това се нарича "търсене на идентичност"

Хората, които се интересуват от търсене на идентичност чрез историята, се познават по това, че казват "ние" когато говорят за събития отпреди 2000 години и по това че свързват теориите си със собствените си анатомични характерситики - по-черните се изкарват иранци, по-белите ариййци (не че знаят какво е това)-важното е да не "са" турци". Накрая идват такива като тебе, дето викат че и едните и другите са глупаци (което е верно), но за съжаление само за да кажат че не искат да се идентифицират с измислени иранци и арийци, а с не по-малко измислени болг-арийци.

С други думи не виждам никаква разлика между автохтонци, памирофили и тем подобни.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано21.02.06 17:40



За дивите братчеди можеш да говориш след като си поживял с тях поне 5 години. А ако става дума за дивотия, българите сме много по-диви.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: EDITEDнови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 17:41



Историята се интересува от миналото на човешките общества (което е доста по сложно от това да проектираш сегашните държави в миналото и да разделиш картата на цветни петна-"държави").

Не е вярно - нито в световен мащаб, още по-малко пък в Европа и в частност на Балканите. Голяма част от конфликтите на Балканите се забъркват именно като се смесват исторически тези с религиозните различия. А това смесване се прави от разни хора, които ми обясняват, че историята не е важна, доколкото е важна е важна за други неща и прочие.

Историята не се интересува от произхода на отделните индивиди. Това се нарича "търсене на идентичност"

Това не знам за какво ми го казваш. Отделните индивиди ги намеси ти малко по-преди като един от еквилибристичните си номера.

по-черните се изкарват иранци, по-белите ариййци (не че знаят какво е това)-важното е да не "са" турци".

Те не се изкарват такива, защото много малко интересуващи се тръгват сами да дирят истината. Такива СА ИЗКАРАНИ наготово именно от онези, чийто пример по-горе ми предложи да следвам. Е нема да го следвам пък! Описаната историческа действителност е една! Просто я представяш и си позволяваш анализ. Когато излизаш от тези рамки отиваш в света на научната фантастика за персийците и славяните, които се разбирали без преводачи. Също така го удряш и на спекулации а ла Божо, че синеоките славянки се подмокряли възбудени при вида на мургавите персо-български мъже. Ей такива небивалици.
Ако някога съм си позволявал да ползвам подобни безумия, но с обратен знак, това е единствено и само в този форум, като форма на балансиране. Истината е една и тя е написана. Останалото е нагло отрицание на тази Истина и заменянето й с "Хари Потър и ферганските розови коне".

с не по-малко измислени болг-арийци.

Съжалявам, че трябва да те разочаровам, но днешните българи са арийци, досущ като дедовците си. Измислен е само неарийският произход на българите.

С други думи не виждам никаква разлика между автохтонци, памирофили и тем подобни.

Разликата е, че автохтонците не идентифицират предците си с най-големите врагове на предците си. Друга разлика е, че автохтонците не страдат от Стокхолмски комплекси и не твърдят веднага след турското иго, че българите са били турци, както и не твърдят, че българите са били циганоидни памирци във времената на циганизация на страната. Сещай се що ти думам.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Craig]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано21.02.06 17:43



Абе не са.. Повечето поляци не изглеждат като повечето българи. Най-много се различаваме във формата на носовете :)).

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: EDITEDнови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.02.06 17:55



Войните на балканите се водят от глупаци, които отдават прекалено много значение на историята. Тези глупаци са не по-малко опасни от едни други глупаци, които нищо не знаят за историята и не могат да си предстяват че хората може да са различни от тях (справка - оня дето бърка адвокатите с пъдпъдци).

За другото сам потвъждаваш- съчиняваш фантастики с обратен знак, които са си пак фантастики, а това че са за балансране, не ги прави по малко фантастики.
Арийци- това го прочете в "описаната историческа действителност ", нали, с много малко анализ. Комплексарин!

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: EDITEDнови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 18:04



Под "арийци" разбирам индо-европейци. Няма нищо общо с хитлеристкото облекло на термина, породено от оправданото им чувство за културна инфериорност, което очевидно ти си представяш.

Да не говорим, че Ария е най-древното име на нашите земи, така че мога да си "съчиня" дори и една по-самодоволна асоциация...

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: headhunter]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.02.06 18:05



Всичко зависи от това какво очакваш да видиш и какво разбираш под "различни". "Различни" може да се разглеждат и хората в разните части на България.
Повечето кабинетни расисти, които се изявяват тука, нямат никакво око за хората. Пример е най-горната снимка в този постинг. Обикновено се гледа какъв цвят коса и ако се вижда (анализират се предимно снимки) какъв цвят очи. Така по голямо значение има как е направена снимката, при какво осветление, дали човека на нея е поддържан и т.н.
В действителност нещата са по-шарени, например повечето средноверопейци са същите като българите на цвят, но имат по-леки кости и по фина структура. Като се добави различния начин на обличане и хигиена, се почват бомбастични "наблюдения" за "арийци", атлантомедитерани и прочие и прочие.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: headhunter]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 18:08



Изказваш се чел-недочел какво точно съм написал и без да знаеш предисторията на причината, поради която го казвам. Крейг си знае какво имам предвид. Поискай от него да ти обясни защо словените са били "по-диви от повечето индианци" през 5 век. На мен не щя да ми каже директно, но аз се досетих сам от CV-то му. Пък и мога да събирам 2 и 2 от всичките му българофобски изказвания досега.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 18:09



Нали не очакваш, че ще си доказвам претенциите пред такъв като тебе? Нито си хубава жена, нито си някой, когото уважавам и пред когото бих искал да се докажа.



Тема Re: EDITEDнови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано21.02.06 18:13



Изясни се с другите си аз.
Преди разправяше, че арийци нямало, т.е. това било езиков термин.

Моля след като(ако) стигнете до консенсус, да не ми свеждаш резултатите. Изпитвам подчертано слаб интерес към изказвания, пълни с изпразнени от съдържание термини, термини, които трябва да се обясява какво е имал предивд изказващия се и такива пълни с емоционално-есеистични асоциации.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...

Редактирано от Craig на 21.02.06 18:15.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 18:17



Не очаквам нищо от теб. Обикновено хората, които биха могли да имат претенции, оставят знанията и делата им да говорят вместо тях. Другите се тупат по гърдите като Кинг Конг и размахват големите си претенции на Емпайър стейт билдинг.

------------
Пий вода

!

Тема Re: EDITEDнови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 18:20



Преди разправяше, че арийци нямало, т.е. това било езиков термин.

Ти къде виждаш противоречието с това, че арийци и индо-европейци са синоними? Индо-европейци да не би да не е езиков термин?

Не ти ли писна да лъжеш между другото? Само за днеска излъга за пети път, приписвайки ми твърдението, че "арийци няма"! Дръж се на положение, трябва, като батко, да ми служиш за пример.

------------
Пий вода

!

Редактирано от Rex Mysorum на 21.02.06 18:22.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 18:26



“Обикновено хората, които биха могли да имат претенции, оставят знанията и делата им да говорят вместо тях.” - Нямаш на представа колко си прав. За това и оставям знания в форума, а не се заяждам когато няма какво друго да отговоря. А сега по същество: имаш ли някакви забележки към това, което казах по-горе в темата относно снимката на двете деца? Можеш ли да възразиш с факти? Очевидно не. Все пак се надявам да си научил нещо от това което казах. Ще е жалко ако си останеш същият невежа и след като си имал допир с моите познания.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 18:28



Малко е вероятно да са сестри, но е възможно!



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Craig]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано21.02.06 18:28



От Крейг:

В отговор на:

Проблема ти е, че това което се вижда, не дава пълна информация за всички дядовци и баби на някой. По бялото дете спокойно може да има повече прадеди индианци от по-черното- смесването на гените не е като смесване на млеко и какао. Ама тва такива акто тебе не ги интересува- виждаш това което искаш и си мислиш, че виждаш.




И от триглавата ламя:
В отговор на:

Не е исключено „бялото” момиченце да има повече „местна кръв” от колкото „мургавото” момиченце. Не е много вероятно, но е възможно.




Да не сте минали един и същи курс за гастарбайтери?



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 18:36



имаш ли някакви забележки към това, което казах по-горе в темата относно снимката на двете деца?

Имам, разбира се, иначе не бих ти казал, че си пълен само с претенци и тотално беден откъм знания. Да разгледаме какво каза:

Не е исключено „бялото” момиченце да има повече „местна кръв” от колкото „мургавото” момиченце.

"Не е изключено", но не е факт!

"бялото" момиченце - девойчето Е БЯЛО и няма за какво да ми поставяш прилагателното в кавички.

Ако имаше повече "местна кръв", щеше да е като мургавото (без кавички) момиченце. ФАКТ е, че при нея преобладава повече "кръв" на неместни, а не на местни.

Факт е действително, че теоретично БИ МОГЛО повечето й по-близки роднини да са местни, НО Е ФАКТ, ЧЕ ТОВА НЕ Е ДОКАЗАН ФАКТ.

Дори това да беше установен факт, щеше да е валиден само за БЯЛОТО девойче, а не за цялата популация в Мексико. ФАКТ е, че там си има БЕЛИ, МУРГАВИ и СМЕСЕНИ в различни пропорции.

ФАКТ е, че в България няма нищо, което да загатва за алтайски или памиро-фергански произход. Факт е, че с шикалкавенето си за това, какво БИ МОГЛО да е потеклото на БЯЛОТО момиченце от снимката, се опитваш тайничко да намекнеш, че нещо такова БИ МОГЛО да е и при българите. ФАКТЪТ е, че не можеш по изброените по-горе причини.

Виждаш ли колко забележки имам към само едно от изреченията ти? Остани си с претенциите!

------------
Пий вода

!

Редактирано от Rex Mysorum на 21.02.06 18:37.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 18:37



"Според мен даже, периферноавтохтонният елемент, на пришълците и първата аристокрация след готохунските размирици, ще да е била основно от "новодунавски" тип." - Да не би да смяташ себе си за "новодунавски тип" и за това да ти се иска твоите деди да са били аристократи??
Очевидно тезата на Зизи те е сасегнала ЛИЧНО.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 18:45



Не изпитвам особена привързаност към средновековните български аристократи. Симпатизирам на "враговете" им - ранните християни, наричани богомили.

Тезата на Зиези действително ме засяга лично, защото иначе ще трябва да обяснява как така аз съм българин, а брат ми не е. Даже аз съм малко по-особен случай, щото съм кестеняв, но брадата ми определено бие на РУСО! По-бял съм от повечето "типични българи", изобщо личи си, че баща ми е... небългарин?!?
Считам за абсолютни крайности да се говори, че "кавказката раса са българите", "(всеки втори народ) са българи", а 25% от самите българи НЕ били българи!?!

Твърде вероятно е да не съм разбрал нещо или точния смисъл на думите му, но не звучи много убедителен с такива неща.
...
А ти що се интересуваш? Да не би да застъпваш тезата на Зиези или пишеш колкото да не заспиш?

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 18:53



“"бялото" момиченце - девойчето Е БЯЛО и няма за какво да ми поставяш прилагателното в кавички.” – Да, кожата му е светла, но кожата на майка му и баща му би могла да е по-тъмна от кожата на родителите на другото дете. Виждал ли си родителите? Не си!

“Ако имаше повече "местна кръв", щеше да е като мургавото (без кавички) момиченце. ФАКТ е, че при нея преобладава повече "кръв" на неместни, а не на местни.” – Това което каза не е ФАКТ. Не е! Пак повтарям, че “бялото” дете би могло да има повече местни гени от тъмното дете. Предаването на цвета на кожата е независимо от останалите гени. Независимо! Произходът трудно се определя по цвета на кожата при хора, които живеят в смесени общества. В Исландия е лесно, но в Мексико и Бразилия не е.

“Факт е действително, че теоретично БИ МОГЛО повечето й по-близки роднини да са местни, НО Е ФАКТ, ЧЕ ТОВА НЕ Е ДОКАЗАН ФАКТ.” – Разбира се, че НЕ Е доказано. Нито аз ги познавам тези деца, нито ти ги познаваш. Да си ме чувал да твърдя категорично, че бялото е местно, а кафявото е испанче? Говоря теоритично. Това дали теорията ти харесва или не е друг въпрос.

“Дори това да беше установен факт, щеше да е валиден само за БЯЛОТО девойче, а не за цялата популация в Мексико. ФАКТ е, че там си има БЕЛИ, МУРГАВИ и СМЕСЕНИ в различни пропорции.” – Аз да съм правил някакви изказвания за цялата популация в Мексико? Не съм. Статистически погледнато е много по-вероятно бялото дете да произхожда от бели родители, а тъмното от тъмни, но това е статистическа вероятност. Има вероятност и обратното да е истина в конкретния случай.

“ФАКТ е, че в България няма нищо, което да загатва за алтайски или памиро-фергански произход” – Мене това какво ме интересува? Защо си мислиш, че ме интересува да доказвам произход на българите? Знам, че тебе те интересува, но не виждам защо ми приписваш собствената си болест.

“Факт е, че с шикалкавенето си за това, какво БИ МОГЛО да е потеклото на БЯЛОТО момиченце от снимката, се опитваш тайничко да намекнеш, че нещо такова БИ МОГЛО да е и при българите” – ФАКТ е, че не умееш да ми четеш мислите. Не знаеш какво се опитвам и какво не.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 19:10



Пак повтарям, че “бялото” дете би могло да има повече местни гени от тъмното дете. Предаването на цвета на кожата е независимо от останалите гени. Независимо! Произходът трудно се определя по цвета на кожата при хора, които живеят в смесени общества. В Исландия е лесно, но в Мексико и Бразилия не е.

Аз като ти казвам, че претенциите ти са весели, ти не ми верваш. Знаеш ли колко глупости си написал само в цитираното изречение? Я да видим:

1. Шикалкавиш за цвета на кожата на кожата. Това НЕ Е ЕДИНСТВЕНАТА разлика между двете деца. Един специалист, който не е пълен само с претенции, ще обърне внимание на формата на лицето, на очите, на носа, дебелината на устните, дебелината на косите и какво ли още не.

2. Принципно не е вярно, че цветът на кожата се предава НЕЗАВИСИМО! НЕ Е ВЯРНО! Когато ми покажеш снимка на човек, който притежава чисто негърски черти, но е БЯЛ, тогава ще си приказваме.

3. "В Исландия е лесно, но в Мексико и Бразилия не е." - знаеш ли, че това е достойно за рамка и място над камината ми? Исландците също са смесени, претенциозни ми друже!


Ей ти една монголоидна фтофтонна исландка - Бьорк.

А ето ти и група посебни европеиди, германоезични колонизатори:


Редактирано от Rex Mysorum на 21.02.06 19:12.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 19:16



Слабо ме интересуват проблемите, които имаш с расовата идентичност на теб самия и на семейството ти. Очевидно има нещо, което те гризе от вътре. Все пак расизмът е характерен за хора, които имат емоционални проблеми. Уравновесени хора с добро самочувствие не страдат от мания да се доказват, че са членове на една или друга “висша раса”.
И Хитлер го е гризало от вътре, че може да се окаже внук на евреин. Това успокоява ли те?




Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 19:18



Бабината ти трънкина. Аз си знам от коя раса съм. Нещо на теб не са ти ясни расите. Но пък компенсираш с претенции.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 19:45



“Шикалкавиш за цвета на кожата на кожата. Това НЕ Е ЕДИНСТВЕНАТА разлика между двете деца. Един специалист, който не е пълен само с претенции, ще обърне внимание на формата на лицето, на очите, на носа, дебелината на устните, дебелината на косите и какво ли още не.” - В първото съобщение, което написах говорих за цвят на кожа и за форма на лицето. Не си обърнал внимание. Не съм споменавал за единствена разлика. Говорих за всички външни белези. Продължавам да твърдя, че теоритично е възможно бялото дете да има повече местни гени. Не забравяй, че гените, които определят външните белези (цвят на кожа, форма на лице) са много малко на брой.

“Принципно не е вярно, че цветът на кожата се предава НЕЗАВИСИМО! НЕ Е ВЯРНО! Когато ми покажеш снимка на човек, който притежава чисто негърски черти, но е БЯЛ, тогава ще си приказваме.” – Чисто бял човек не може да има чисто негърски черти, защото няма от къде да вземе гените за негърски черти. Ако обаче има такива черти то това означава, че не е чисто бял, а има и гени на друга раса. ВСИЧКИ ГЕНИ се предават независимо един от друг. В половите клетки се осъществява един процес, при който половината от гените на човека се премахват и в половата клетка влизат само другата половина (това е най-просто казано). Това коя половина от гените ще участва при оплождането е напълно произволно. При това положение гените за цвят на кожа и за форма на лицето на единият родител биха могли да изпаднат от “лотарията”. Това е обяснение като за идиот. Няма да влизам в технически подробности понеже няма да ме разбереш. Ти си журналист, нали така?
Що се отнася до това да съм ти показал снимка на някакъв негър, искам да ти обърна внимание, че биологията и генетиката не се занимават с изучаване на снимки.

Следва>>>>>>



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 19:48



“"В Исландия е лесно, но в Мексико и Бразилия не е." - знаеш ли, че това е достойно за рамка и място над камината ми? Исландците също са смесени, претенциозни ми друже!” – Исландците са едни от най-малко смесените хора на света. Едни от НАЙ-МАЛКО смесените. Това не означава, че няма и примеси. Бьорк е едно от малкото изключения там.

В заключение искам да от бележа, че моите претенции очевидно те дразнят. Непрекъснато твърдиш, че съм имал високи претенции. Разбирам те. Създавам ти чувство за несигурност. Опитваш се да си докажеш сам на себе си, че моите претенции са неоснователни и по този начин да повдигнеш собственото си самочувствие.
Аз не скривам, че изпитвам чувство на превъзходство спрямо тебе, но не смятам да те унижавам. Просто се опитвам да те образовам. Въпреки злобното ти заяждане съм по-склонен да се отнасям към тебе със снизхождение от колкото с презрение.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 19:51



Няма да влизам в технически подробности понеже няма да ме разбереш.

Опитай. Учил съм медицина и антропология.

Ти си журналист, нали така?

Това е официалната версия, но де факто няма значение какъв съм.
Ако ми предложиш нещо повече от претенции, сигурно ще те разбера, независимо дали съм журналист, коректор, преводач, специалист по предпечатна подготовка, уебдизайнер, иманяр, или всичко това накуп.

биологията и генетиката не се занимават с изучаване на снимки

Е, поне има нещо, с което сме на едно мнение.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 19:55



“Бабината ти трънкина. Аз си знам от коя раса съм. Нещо на теб не са ти ясни расите. Но пък компенсираш с претенции.” – Ето пак почна да говориш за моите претенции. Толкова ли ти е ниско самочувствието та се дразниш толкова много, когато срещнеш човек с високо самочувствие? Грозните момичета завиждат на хубавите момичета. А глупавите момчета какво правят? Сам си отговори.

Що се отнася до покритието на моите претенции, доказал съм го на когото трябва. Тебе чисто и просто се опитвам да те образовам. Правя го от добри чувства.




Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано21.02.06 19:58



Рекс, чудя ти се защо въобще се занимаваш с тези хора?
Индианката можело да има повече бяла кръв от испанката. Тези хора са за лудницата. Като им обръщаш внимание само ги караш да се чувстват интересни.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 20:02



Бьорк е едно от малкото изключения там.

Да, ескимоската Бьорк е единствена по рода си. Много хубави парчета правеше навремето, нямаше равна по стил.

В заключение искам да от бележа, че моите претенции очевидно те дразнят. Непрекъснато твърдиш, че съм имал високи претенции.

Не бе, напротив, хич не ме дразнят. Ти лично непрекъснато парадираш с претенциите си, не ги размахвам аз. Ти си имай претенциите, аз ще си твърдя, че ще е добре да се освободиш от част то тях и да запълниш освободилата се ниша с малко повече знания.

Създавам ти чувство за несигурност.

На тази петъчна психология батко ти Крейг ли те научи? Май Тортурач е прав, че една школа сте завършили.

Опитваш се да си докажеш сам на себе си, че моите претенции са неоснователни и по този начин да повдигнеш собственото си самочувствие.

Жестоко грешиш. Опитвам се да се отървавам от егото си, а не да му дотурям отгоре. Не съди по себе си за мен. Самочувствие си имам предостатъчно. И няма как да бъде другояче, след като на 26 съм постигнал повече отколкото други постигат за 62. При това в особено враждебна обстановка към свободомислещи хора като моя милост. Ако реша някой ден да си четкам егото, си имам доволно солидна основа. Но едва ли ще реша, против религията ми е.

Просто се опитвам да те образовам.

Като образоваш първо себе си, заповядай!

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано21.02.06 20:04



Сигурно ти е ясно, че става въпрос не за количество кръв, а за гени. Защото като гледам как обсъждате гените на хората по снимка, ми се струва, че имате предвид количеството кръв, а не гените.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 20:08



Немала си баба работа, купила си праненце, казват българите. Свърших един досаден превод и се разтоварвам като се занимавам със смехории. Не им се връзвам чак толкова, колкото си придавам вид. Поддържам имиджа...

А и пиша толкова бързо, че все едно съм си го помислил!

------------
Пий вода

!

Редактирано от Rex Mysorum на 21.02.06 20:09.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 20:11



Ти май верно не вдяваш, че си правя гаргара с теб.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 20:15



Виждам, че си решил да отклониш темата на разговора от генетичната наследственост, за която приказвахме и да се впуснеш в правене лични нападки. Разбирам те. Не си способен да дискутираш наследствеността при човека, но за сметка на това правенето на злобни коментари ти се отдава. И не би могло да е друго иначе. Предполагам, че си прав като казваш, че си живял във “враждебна обстановка”. Иначе няма как да си обясня злобата ти към повечето хора във форума. За това и не ти се сърдя.
Все пак ще е добре да се придържаме към темата на разговора. Ако не си в състояние да дадеш научна обосновка на глупостите, които приказваш, тогава е хубаво да спреме до тука.
Бих могъл да ти обясня каква е “механиката” за предаване на генетичната информация при полово размножаване, но едва ли ще оцениш този жест. За това ще си спестя усилията.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 20:17



Виждам, че си решил да отклониш темата на разговора от генетичната наследственост

Защо изобщо реши, че темата на разговора е генетичната наследственост. То бива претенции, бива, ама чак пък толкова!

P.S.: А, да, и още нещо - пак споменах претенциите, което само доказва колко се нуждая от образоване, което ти ще спестиш. Знаем, знаем, спести си и тези думи.

------------
Пий вода

!

Редактирано от Rex Mysorum на 21.02.06 20:18.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 20:20



Ето пак моите претенции! Това, че ти нямаш самочувствие не означава, че никой друг не трябва да го има. Стига с тая твоя завист. Вместо да гледаш моето самочувствие, по-добре се опитай да си изградиш собствено самочувствие. Така и жените ще почнат да те харесват, ако това изобщо те интересува.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 20:24



опитай да си изградиш собствено самочувствие. Така и жените ще почнат да те харесват

Май набарахме същината на проблема, а?
Нещо не ни връзват каките и дуем перки с претенции.
---
Жените не ме интересуват. Интересува ме само тази, с която живея вече седем години. Гледаме да не застават каквито и да било претенции помежду ни...

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 20:38



“Жените не ме интересуват. Интересува ме само тази, с която живея вече седем години.” – Сега те разбирам. Как да не мразиш мъже с високо самочувствие, когато си на ясно, че тази с която живееш би могла един ден да срещне един от тези с“надутите перки” и…..предполагам, че си на ясно с наличието на генетично програмирани предпочитания на жените към “надутите перки”?

Аре стига, че ми стана жал за тебе. Всеки път, когато говориме се опитвам да съм внимателен и да не ти се подигравам. Достатъчно е, че цял живот други са те унижавали. При мене е въпрос на възпитание. Учили са ме да не се подигравам с хора в неравностойно положение. Ти обаче сам се докара до тука. Повече няма да те коментирам. Жив и здрав!



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 20:53



предполагам, че си на ясно с наличието на генетично програмирани предпочитания на жените към “надутите перки”?

Не, не съм наясно, защо не ми обясниш? Или направо ми кажи в кой петъчен вестник го прочете да погледна сам.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 21:01



Слушай, обещавам ти най-тържествено, че ако някога срещна жена, която е част от твоя живот, няма да правя нищо с което да я привлека. Даже на против. Ще си прикрия високото самочувствие за да не ме хареса. Нещо повече, ще се правя на комплексар за да и стана противен. Ще се прегърбя за да подсиля впечатлението. Доволен ли си??? Моето самочувствие с нищо няма да навреди на личното ти щастие. Обещавам! И без това не съм такъв подлец.
Не очаквам същият жест от твоя страна, но пък и ти едва ли би могъл да впечатлиш някого с нещо.


Редактирано от тpиrлaвa лaмя на 21.02.06 21:03.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 21:07



Ще те помоля ако някога се запознаеш с приятелката ми, да се постараеш да я забиеш с дуене на перки и претенции. От все сърце ти се моля. После ние ще имаме какво да разправяме на нашите внуци, а ти на своите ще разправяш актуализирана версия на приказката за Лешникотрошачката. Всъщност... понеже приказката ще е за лешникотрошачки, може ти да нямаш внуци...

------------
Пий вода

!

Редактирано от Rex Mysorum на 21.02.06 21:08.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано21.02.06 21:16



А чернокожите в Мексико като какви ги водим - завоеватели или местни хора?



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: kalinka72]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 21:19



какви ги водим - завоеватели или местни хора?

Въпросът ти е порочен, защото съдържа твърдението, че изобщо говорим за хора.

------------
Пий вода

!

Редактирано от Rex Mysorum на 21.02.06 21:19.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 21:19



Добре че живееме в ерата на генетиката та ти ще си в състояние да провериш бащинството на децата си. Преди сто или хиляда години такива като тебе са живеели в пълна мъгла относно…..сещаш се за какво приказвам. Омразата към мъжете с високо самочувствие е резултат именно от тази несигурност. За жалост характерите на хората еволюират доста по-бавно от постиженията на съвременната наука.
Както и да е. Ще оттегля обещанието си щом толкова настояваш.




Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 21:29



Настоявам да опиташ. Ще я предупредя да ти остави поне единия лешник - ще ти е достатъчен да имаш деца.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано21.02.06 21:32



Брей!

Е аз използвам терминологията на автора на темата.

Но естествено би ми било безкрайно интересно да науча за какви според теб трябва да се говори.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: kalinka72]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 21:36



Говори както ти е удобно, но аз те уверявам, че черните не са внасяни като хора в Америка. На тях се е гледало като на животни, даже са били по-евтини от някои от животните, също ползвани за полската работа.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 21:37



Абе момче, ти мазохист ли си или какво? Това твоето си е чиста проба емоционален мазохизъм. Вече ти казах, че не бих искал да ти се подигравам и да те унижавам на “обществено място”, каквото е този форум, но ти продължаваш да идваш и да искаш още, и още, и още. Аз не съм лош човек и не ми е много приятно да се гавря с тебе. Знам, че ти харесва да те унижават и да ти се подиграват, но на мене не ми харесва да ти причинявам такива неща. Не съм лош човек. Заболя ме ръката да въртя “камшика”



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 21:40



Вече ти казах...

Да, около 10 пъти, може и повече. Просто те лишавах от удоволствието да кажеш последната дума. Можем да си караме така и до утре. Но понеже ми омръзна играта, айде, от мен да мине, оставям те с претенциите и да ме затапиш за последно.

------------
Пий вода

!

Редактирано от Rex Mysorum на 21.02.06 21:40.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано21.02.06 21:44



Просто те лишавах от удоволствието да кажеш последната дума

О Боже на всички богове, благодарим ти за великото благоволение и за това че даваш да дишаме прахта по краката ти!



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано21.02.06 22:11



Как са внасяни и аз знам

Точно затова ме учуди малко формулировката на въпроса

Защото едното момиченце явно не е чистокръвна потомка на завоеватели, а и типична индианка не е
Вярно, че косата и е доста права и кожата светличка като за негърче, но най-вероятно все пак има прадеди от черна Африка



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Craig]  
Автор Moмчe Бълrapчe (лаещо куче)
Публикувано22.02.06 01:15





EveryOne is the One


Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано22.02.06 09:44



И к'во сега,
опитваш се да ни убедиш, че ако детето ти прилича
на съседа си абсолютно спокоен щото е възможно прабаба ти да е прегрешила с прадядото на съседа и в същност със съседа сте далечни роднини, което е добър повод да го поканиш да изпиете по една ракия.

Във връзка с "компетентните" ти генетични твърдения в тази тема мога да ти пожелая само наистина да видиш в собственото си дете чертите на съседа, да се усмихнеш и да го поканиш на чашка.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: koмитa]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано22.02.06 10:22



комита като модератор не ти прилича да вземаш страна по този начин



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: aryavarta]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано22.02.06 10:30



Към настоящия момент се явявам диктатор.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: koмитa]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано22.02.06 10:38



без значение на какъв си играеш - разпалваш караници като вземаш страна по този начин



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: VPopov]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано22.02.06 11:07



Това за децата и съседите не го разбрах. Или си имал предвид нещо смислено, но не си могъл да се изразиш правилно, или в главата ти е пълна каша. На тебе специално винаги всичко съм представял под формата на исторически извор, но в момента нямам време да ти изнасям лекции по биология или пък да ти препечатвам параграфи от учебници. Отиди там дето си купуваш евтините книжки за ционистки заговори и виж дали няма нещо свястно. Така ще ми спестиш усилия да те образовам.
Ще престана да коментирам твоите изказвания докато не почнеш да ми показваш някакви доказателства, с които да подплатиш изказванията си. Така ще може да се води дискусия, а не само да ми приказваш тъпоумни измислици.

П.П.:
На най-прост език се опитах да преразкажа как точно се осъщестявяа половото размножаване при двуполовите организми и как се унаследяват гени. Ако имаш някакви забележки към нещо конкретно от това, което казах за механиката на размножаването е хубаво да извадиш пример от учебник по биология и ще го коментирам.

Редактирано от тpиrлaвa лaмя на 22.02.06 11:53.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: kalinka72]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 12:51



Теб кой те излъга, че детето има нещо общо с негърчета?

Защо реши, че няма нищо общо с индианчетата? Те не са еднакви и тези в Мексико не са същите като онези, дето си гледала в "Доктор Куин лечителката" и "Винету". Типично меХиканско автохтонче си е.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: koмитa]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 12:53



О Боже на всички богове, благодарим ти за великото благоволение и за това че даваш да дишаме прахта по краката ти!

Един ден ще седнеш от дясната ми страна, сине!

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано22.02.06 15:48



<<<<На най-прост език се опитах да преразкажа как точно се осъщестявяа половото размножаване при двуполовите организми и как се унаследяват гени. Ако имаш някакви забележки към нещо конкретно от това, което казах за механиката на размножаването е хубаво да извадиш пример от учебник по биология и ще го коментирам. >>>>

Като любител кинолог смея да твърдя, че гена за цвета е доста устойчив.
По цвета и окраската на кучето (мелез) можеш да познаеш кои са родителите поколения назад.
Същото трябва да важи и при хората.
Въпреки обясненията ти, някак си от чисто инженерна гледна точка не можа да ме убедиш как така едно бяло дете може да е с повече черни гени от едно черно!!!!??????!!!!!

Пък и генетиката е все още силно казано "точна" наука.
Що не споменаваш някакви данни в %.
Щото всички инженери ще паднат от смях



Тема инженернонови [re: VPopov]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано22.02.06 16:32



Гледай сега, много грубо:
Представи си, че човек има 1000 гена.
Хората и другите диплоидни огранизми имат по двойка хромозоми в соматичните си клетки, т.е по 2 копия от всеки ген.
Сега представи си за простота чисто бели родители с 1000 гена, където и двете копия са еднакви , да речем 1000 пъти А-А. Черни родители с 1000 двойки Б-Б.

А сега со представи дете което има 900 двойки А-А ("бели" гени) и 100 двойки Б-Б, от които 1 двойка е цвета на кожата и 1 двойка-цвета на очите?
Какъв цвят ще е детето? -Очи-черни, кожа черна- я, точно детето вдясно. Е, кои гени са повече в него?

Да не говорим, че може в 100-те останали гена да имаме А-Б и Б да подтиска А като доминантен ген (външно не си в състояние да видиш проява на неактивното копие)

Достатъчно просто ли е за тебе?
Няма да те занимавам с това че всяко А и Б е всъщсност файл от милиони химически байтове, че файловете не са само А и Б, ами и В и Г и така до милиони видове (тва му викат алели), че стават грешки при копирането и т.н.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: инженернонови [re: Craig]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано22.02.06 16:48



Представи си сега и едни зелени човечета с антенки и си готов за усмирителната риза



Тема Re: инженернонови [re: Craig]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано22.02.06 17:46



Глей, ся още по грубо.
туй обяснение сме го учили в училище (основния курс) ако си спомням добре.
само,че беше обяснено с мушички (в червени и черни очи).
Грубо казано въпроса е следния:

Ако пра пра пра и т.н баба ти е продукт на междурасов брак, след n на брой еднорасови (така да ги наречем) поколения какво ще е останало от гените на другата раса.

И каква е връзката между антропологичните белези и ген. материал. Щото по кан. дискавъри някви видни британски генетици доказваха, че има връзка.
Което автоматично значи, че антропологично бял човек не може да има негърски гени.

С две думи подържам тезата на непроизносимия.

PS Това бинарно обяснение ми говори следното :
1000 по 2 копия гени ще рече 2 на1000 степен комбинации
калкулатора на Windows дава следния резултат

1.07150860718626732094842504906e+301

доста голямо число.
като говориш за различни видове гени, колко са изследвани каква роля имат, как се комбинират и пр. и пр. Убеден съм , че процента на изследвани гени е нищожен (генетиците ги е срам да го назоват).
Излиза, че градят "наука" на базата на някой и друг процент от предмета на на работа.
В друга област на познанието за подобни нищожни резултати, изграждането на каквато и теория е невъзможно. Да ама генетиците творят.

Когато разшифроват напълно човешкия геном, тогаз да изследват и да градят и доказват теории. защото засега за сериозни доказателства просто няма материал.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: VPopov]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано22.02.06 18:00



Проблема е, че гледаш само външните белези. Когато казах, че “бялото” момиче би могло да носи повече индиански гени от “тъмното” момиче, имах пред вид всички гени, а не само тези за цвят на кожа и форма на лице. Очевидно генът за тъмна кожа (повече меланин в кожата) е “индиански ген”, а генът за остър нос е “европейски ген”. Тука спор няма. Не съм тръгнал да убеждавам никого, че бялата кожа е била характерна за индианците от преди 800 години. Не си ме разбрал правилно. Това което казах, е че при смесени народи се получава смесване на гени с различен произход. В генетичният им фонд има гени от различни раси, които понякога се събират в един и същи човек. В случая индиански и европейски. Едно дете би могло да наследи “европейски гени” за външни белези (цвят на кожа, форма на лице), а в същото време да притежава “индиански гени” за всичко останало (вътрешни органи, мускулатура, вторични полови белези). Това е най-просто казано. Рискувам да н
“чисто инженерна гледна точка не можа да ме убедиш как така едно бяло дете може да е с повече черни гени от едно черно!!!!??????!!!! “ - Искам да подчертая, че когато казвам “индиански” гени нямам предвид само генът за цвят на кожата, а всички гени, които са наследени от индианското население. Ако ти смяташ, че единствените “индиански гени” са тези за цвят на кожа и форма на лице то тогава си прав, че бялото момиче не би могла да бъде индианка. Всичко зависи от това кои гени включваш в дефиницията “индиански гени”. Не знам какви други генетични разлики съществуват между индианци и европейци. Ако наистина няма други разлики освен външни белези тогава “бялото” момиче наистина е бяло момиче, а индианчето е индианче. Аз говоря на какво би могло да е положението на теория.

“Пък и генетиката е все още силно казано "точна" наука.” – Генетиката е точна наука.

“Що не споменаваш някакви данни в %.” – Какво по-точно те интересува? Какви данни в проценти искаш да видиш? Колко процента от гените в Мексико са европейски и колко индиански? Това не знам. Теоритично ти обясних как става унаследяването при половото размножаване. Това можеш и сам да го прочетеш в учебник по биология. Аз обаче ги преразказах нещата без технически термини за да е по-лесно да бъдат разбрани.

“Щото всички инженери ще паднат от смях” – Пак не мога да те разбера? За какви инженери ми говориш? Строителни инженери? Архитекти? За какво ще паднат от смях? Защо не отидеш в клуб Генетика или клуб Биология и не се опиташ да ги позабавляваш?



Тема Re: инженернонови [re: VPopov]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 18:00



Подтекстът на цялата дискусия е, че според няколко души тук, може да си бял европеец, но нищо не пречи прародителите ти да са монголоидни или циганоидни средноазиатци.
Мексиканските "сестрички" са конкретни случаи за "доказване" на тази шльоцерианска идея.

Иначе имаме един виден тюркофил в клуба, който преди няколко месеца се опита да ме убеди, че е присъствал на експеримент нейде си, където от смесването на норди с цигани се получавали чавета като типични българи.

Стигало се е дотам даже, да ме убеждават, че българите за 1500 години автоматично си сменили расата под влиянието на атмосферните и климатичните условия!!!!

Шльоцерианската измет няма да се спре пред нищо, за да си доказва малоумните теории. Щото иначе ще трябва да се лиши от големите си претенции...

------------
Пий вода

!

Редактирано от Rex Mysorum на 22.02.06 18:02.



Тема Re: инженернонови [re: VPopov]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано22.02.06 18:03



Tи май не разбираш. 2 на степен 1000 ти дава колко комбинации имаш при 1000 гена и при само два алела (букви-А и Б). Гените са обаче около 25000, а буквите са милиони, така че комбинациите са много, много повече.

Освен това разбираш ли, че всеки ген отговаря за отделен белег? Тоест имаш един ген за цвета на кожата и още 24999 за други неща, като например отделянето на стомашен сок или растежа на ноктите.
Гените се наследяват случайно - случайно!- и просто няма как да провериш от кой са наследени всички гени, които не се виждат външно. Хората обикновено се кръствосват още по случайно обикновено имат не един, а десетки и стотици прародители с "междурасови" гени-така че всяка комбинация е възможна, вклпчително тази която ти описах.

Не съм ти справочник- иди се образовай малко.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: инженернонови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 18:08



Хората обикновено се кръствосват още по случайно обикновено имат не един, а десетки и стотици прародители с "междурасови" гени-така че всяка комбинация е възможна

Бабината ти трънкина. Какви са тия СТОТИЦИ прародители с МЕЖДУРАСОВИ гени бе, гений?! И какво е това СЛУЧАЙНО кръстосване, когато всеки взима ТОЧНО половината от гените на баща си и половината от тези на майка си?

Ходи се образовай ти! Ако ти си продукт на междурасовата любов, немаш право да идентифицираш цяла популация със себе си.

------------
Пий вода

!

Тема пропуснах да споменанови [re: Rex Mysorum]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 18:12



че тактиката на шльоцерианеца, вероятно я чете от някой учебник, е да ти обяснява колко му е все едно какви са предците му, когато го притиснеш до стената. Тогава настъпва в офанзива и почва да ти разправя, че родителите ти трябва да са монголоидни турци или циганоидни памиро-ферганци, защото ако го отричаш, това НЕ МОЖЕ да е защото няма никакви доказателства за такива прароднини, а ТРЯБВА да го отричаш, защото вероятно ти се струва... непрестижно.

И понеже "няма нищо срамно, ако бяхме с турски ни произход", от това НЕПРЕМЕННО следва, че сме именно с турски произход. Или памиро-фергански, или монголски, или незнам си какъв, стига да се говори за "далечна прародина в Централна Азия".

Ей с такива еквилибристики, лупинги и финтове ти можеш ли да спориш? Освен да ги дразниш и попържваш такива гений нищо друго не заслужават. Това са продукти на СГАН (Съветско-гръцка академия на науките), която не подлежи на спасяване. Но пък ние ще оправим децата им... В образователно отношение, а не както си мисли ЛИЛавата колежка.

------------
Пий вода

!

Редактирано от Rex Mysorum на 22.02.06 18:15.



Тема Re: инженернонови [re: VPopov]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано22.02.06 18:13



“Което автоматично значи, че антропологично бял човек не може да има негърски гени.” – Как дефинираш бял човек? Човек с бяла кожа? А албиносите, които се раждат в Африка какви са? Бели или черни. Няма дефиниция за антропологично бял човек. Расите постепенно се сливат една в друга. Финландците са по-бели от ливанците, а ливанците са по-бели от етиопците. Расите се сливат една в друга плавно. Различни учени могат да дават различни работни дефиниции, но те могат и да се оспорват.

“И каква е връзката между антропологичните белези и ген. материал. Щото по кан. дискавъри някви видни британски генетици доказваха, че има връзка.” – Разбира се, че има връзка между гени и антропологични белези. Правилно си разбрал. Само че ние говориме за хора от смесени раси, а те наследяват гени и свързаните с тях антропологични черти от различни раси.

“Убеден съм , че процента на изследвани гени е нищожен” – Това за което говорим няма нищо общо с процента на изследваните гени. Говориме за механика на полово размножаване, а не са разгадаване на човешкия геном. Вярно, че малко гени се знае каква функция имат, но за сметка на това се знае как точно се унаследяват.

“Когато разшифроват напълно човешкия геном, тогаз да изследват и да градят и доказват теории. защото засега за сериозни доказателства просто няма материал.” – Ето пак! Ние не говориме за разшифроване на човешки гени, а за това как се предават от поколение на поколение. Две различни неща.



Тема Re: инженернонови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 18:18



Как дефинираш бял човек? Човек с бяла кожа?

Не, белият човек е с черна кожа. Мозък...

------------
Пий вода

!

Тема Re: инженернонови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано22.02.06 18:19



Ти като изучавал генетика (макар и неуспешно) трябва да е знаеш кое е случайно- случайно е кое от двете копия на баща ти и кое от двете копия на майка ти ще вземеш на определено, случайно място в хромозомата.

Генетиката, за разликата от религията, и точно като реалния свят е базирана на случайности. Случайността е живот.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: инженернонови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано22.02.06 18:25



Албинос роден от черни родители какъв е? Бял? Черен? Автохонец? Тъпак!



Тема Re: пропуснах да споменанови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано22.02.06 18:26



Сигурен съм, че ако почна да те убеждавам клко невъзможно е да отгатнеш какво има в систените файлове на Windows по шарката на десктопа и шрифта на менютата, ти пак ще почнеш да проповядваш срещу памирогерганския произход.

Абе що се занимавам с фанатици- същите такива текезесари като тебе отричаха навремето същата тази генетика, щото не била подплатена с правилната идеология...

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: инженернонови [re: Craig]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано22.02.06 18:28



"Случайността е живот."

това е една от най празните и глупави теории на нашето време

задълбоченото изучаване на какъвто и да е предмет или детайл в науката доказват ТОЧНО обратното

и точно там се пукат старите теории и точно там все още няма теория която да обяснява нещата на 100% откъдето и произлизат метафизични изводи като този по горе

накратко там където свършват знанията, за някои започва ново ниво на разбиране, а за други започва глупостта



Тема Re: инженернонови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 18:30



Нема нищо случайно, прешъс, НИЩО!

Как ще ми докажеш, че сперматозоидът-победител, носещ дадената генетична информация, случайно е победил? Можеш да си го твърдиш до посиняване, но не можеш да го докажеш.

------------
Пий вода

!

Тема Re: пропуснах да споменанови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 18:31



Абе що се занимавам с фанатици

Ами и аз не знам. Не ти бях споменал името, но очевидно безпрогрешно си се разпознал в описанието.

------------
Пий вода

!

Тема Re: инженернонови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 18:33



Болен негър. По същия начин препекъл се на плажа българин не е негър. Предполагам това са прекалено сложни неща за тебе.

------------
Пий вода

!

Тема Re: инженернонови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано22.02.06 18:40



Липсата на меланин в кожата при албиносите негри е точно толкова болест, колкото и липсата на меланин при европейци със бяла кожа. И при двата случая се определя от гените, а не от стоене на сянка под дърветата. Нали беше учил медицина? Минал си покрай медицината….и покрай други науки си минал ама нема да изброявам.



Тема Re: инженернонови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано22.02.06 18:45



"където от смесването на норди с цигани се получавали чавета като типични българи. "

Нищо не пречи и така да изглеждат резултатите от смесването. Човека на втората снимка в темата има 75 % нордически произход и 25% чероки. Е, спокойно може да мине за арабин или средиземноморец, нали?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: инженернонови [re: Craig]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 18:51



Ставаш смешен направо.
Пичът си има вид на типичен "латино".
Индианското в него боде очите от километри.

------------
Пий вода

!

Тема Re: инженернонови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 18:53



Липсата на меланин в кожата при албиносите негри е точно толкова болест, колкото и липсата на меланин при европейци със бяла кожа.

Ти нещо не си редовен май.

Ходи попрочети малко за албиносите и се върни подготвен.

------------
Пий вода

!

Тема Re: инженернонови [re: Rex Mysorum]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано22.02.06 20:24



&#913; ирландското в него от боде от....дециметри?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано22.02.06 20:44



Няма кой да ме лъже. Аз в Южна Америка съм живяла и имам познати индианци. Знам как изглеждат.

И не съм решила, а пиша "най-вероятно", защото и аз като повечето тук не съм баба Ванга и родословие по снимка с пълна сигурност не определям. Ти ако си, друг въпрос...



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: kalinka72]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано22.02.06 20:58



Калинке, не му се връзвай на Рекса. Той е много чувствителен на тази тема. Предполагам, че има подозрения относно българския си произход и се опитва да докаже сам на себе си, че светлата коса и светлата кожа му гарантира на 100 процента, че няма примес от цигански или някакви други гени. Може да е чул някакви слухове или нещо подобно. Не знам точно, но винаги се озлобява, когато почнеме да говориме за етнически произход. Даже спомена, че с неговия ментор Зизи са имали несъгласия понеже според някаква от тезите на Зизи хора, които външно приличат на Рекса не били чисти българи. Загубена работа!

Редактирано от тpиrлaвa лaмя на 22.02.06 20:59.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 21:14



Още не си ми отговорил на въпроса дали имаш по едно дупе за всяка от главите си...

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано22.02.06 21:54



Абе аз не се връзвам То сега и тук ако почнем да се връзваме
Но това с чистите българи ми звучи много съмнително
Ми голям праз като не прилича на чист българин
То и аз сигурно не приличам, ама ми е последна грижа
Човек трябва да се отървава от комплексите си, не да си ги култивира



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано22.02.06 22:01





Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Last roman]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано22.02.06 22:04



Хе хе хе!
---
За здрави бъбреци...



... поне два пъти дневно. Ако незавършилият дофтур греши, фармацефтът ще го поправи.

------------
Пий вода

!

Тема Re: инженернонови [re: Craig]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано23.02.06 08:46



<<<<<<Tи май не разбираш. 2 на степен 1000 ти дава колко комбинации имаш при 1000 гена и при само два алела (букви-А и Б). Гените са обаче около 25000, а буквите са милиони, така че комбинациите са много, много повече.

Освен това разбираш ли, че всеки ген отговаря за отделен белег? Тоест имаш един ген за цвета на кожата и още 24999 за други неща, като например отделянето на стомашен сок или растежа на ноктите.
Гените се наследяват случайно - случайно!- и просто няма как да провериш от кой са наследени всички гени, които не се виждат външно. Хората обикновено се кръствосват още по случайно обикновено имат не един, а десетки и стотици прародители с "междурасови" гени-така че всяка комбинация е възможна, вклпчително тази която ти описах.

Не съм ти справочник- иди се образовай малко.>>>>>>>


И ИМАТЕ ПРЕТЕНЦИИТЕ ТОВА ДА Е ТОЧНА НАУКА ??????????????????
Думата случайно се повтаря всъщност доста често



Тема Re: инженернонови [re: VPopov]  
Автор dilmar (...)
Публикувано23.02.06 08:59



кви глупости говориш само, ако гените на майка ти и баща ти за цвят на кожата не са бели хора не требва ли съответния ти родител да е малко црън не е проблема дали дето ти е негър от където и къдравата ти коса а обратно факта че генетически се различаваме доста малко дори между основните раси камо ли между съвместно живеещи



Тема Re: инженернонови [re: Craig]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано23.02.06 09:02



<<<<Генетиката, за разликата от религията, и точно като реалния свят е базирана на случайности. Случайността е живот.>>>>>>

Говориш глупости, гена пренасящ далтонизма например въобще не се предава случайно, а строго закономерно.

И дискусията премина в типичния стил когато хуманитарни специалисти спорят с такива от точните науки, и обидите достигат до висоти.




Тема Re: инженернонови [re: VPopov]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано23.02.06 09:55



Не искам да коментирам това за гена на далтонизма. Очевидно приемаш случайността доста емоционално, а тя си е съвсем научно явление. Математиката и теорията на вероятностите са точни науки, но не може да каже кои числа ще се паднат от тотото в неделя, нали? Няма да те занимавам с квантова физика,че съвсем ще се объркаш.

На коя хуманитарна наука си представител?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: инженернонови [re: Craig]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано23.02.06 15:27



Според математиката случайността (хаоса) е просто по сложна закономерност (сложна неизвестна функция която в даден момент не подлежи на интерполация). затова и не може да ти каже кои числа ще се паднат от тотото, а само вероятността да спечелиш (в същност доста малка)

Все си мисля, че оставям достатъчно голямо впечатление за представител на инженерните науки, как ме "хуманизира" само.



Тема Re: инженернонови [re: dilmar]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано23.02.06 15:45



А ти какви ги глупости дрънкаш, противоречиш си в едно изречение.

<<<<генетически се различаваме доста малко дори между основните раси камо ли между съвместно живеещи>>>>

Колко малко? 1%, 5%, 10 % това е въпроса. То и от шимпанзетата се различаваме малко (май беше 7%, или пък беше 3% не помня), което означава (според твоя постинг), че се считаш за маймуна (97% си еднакъв с шимпанзето) айде качвай се на клона и да не си слезнал пак от там.

Генетиците твърдят например, че всички кучета имат разлика в генетичния материал май беше 0,7%. Като под кучета се разбира всичко от вълк, лисица, през всички домашни породи от санбернар до пинчер. Значи разликата между един див вълк и един пинчер е само 0,7%, ми то пинчера значи е 99,3% вълк бе. Ми те са абсолютно еднакви (ей внимавайте с глутниците пинчери особенно ако са изгладнени).

И точно тук е гнусното, когато става въпрос за кучета, генетиците казват, че дори и много малка разлика ( части от %) в ген. материал води до видими разлики в цвят, форма, манталитет, интелигентност и пр. А когато става въпрос за хора всички са еднакви щото 99.хххх% им бил еднакъв ген. материал.

Затова и продължавам да твърдя, че генетиката е още далеч от точните науки и, че всъщност май политическа поръчка изпълняват. Не случайно в този форум най- запалените генетици са и най- запалени глобалисти. Как ще се изгражда глобалното мултиетническо и мултикултурно общество ако кажеш на хората, че са различни? И ето има една псевдо математическа наука която има казва, че са 99% еднакви и няма проблеми, а пропуска да спомене, че и 0,00001% разлики може да са решаващи.



Тема Re: инженернонови [re: VPopov]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано23.02.06 15:50



Според математиката случайността си е случайност. Терорията на вероятностите описва вероятностите, но не твърди че съществуват "неизвестни функции".
Напротив, една друга наука - квантовата механика- показва, как може да се окаже, че има известна граница, от която нататък света е истински, нерешимо подчинен на случайността.
Извинявай, че те хуманизирах, ама ми убегнаха инженерните моменти в доводите ти. Инженерите се интересуваме кое как работи, а не от алабализми като чувства и идеологии, нали Е, дума да не става, не може да се сравяваш с Рекси Божомилов, който е в състояние да открие памриофергански заговор и българофоска идеология и в електрическата схема на автомобил "Жигули"

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: инженернонови [re: VPopov]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано23.02.06 16:13



Такова животно "глобалист" нема. Глобализацията е процес, който си тече, без да е необходимо някой специално да го поддържа тъй като се обуславя от икономическото развитие, интересите, съотношението на силите, комуникациите и т.н. Не виждам никаква връзка с генетиката - ако докажеш, че негрите са природно по-глупави, ще спреш ли глобализацията?
Май се бъркаш с неолиберализма и икономическия национализъм, които са политически и икониомически схващания, глобализацията е явление, генетиката е наука-много ги мешаш.

Да го кажеме по-просто: генетиката е точна наука, но тя не се занимава с това да доказва какви са хората-умни, глупави, различни еднакви и т.н., нито пък да казва как да живеят.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...

Редактирано от Craig на 23.02.06 16:27.



Тема Re: инженернонови [re: Craig]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано23.02.06 16:13



Ми изучавал съм теория на вероятностите, изучавал съм и квантова механика (малко). На мене други определения са ми давали (явно зависи от университета).

В подкрепа на моята теза за случайността ще дам само един пример:
Основен проблем при цифровите методи (сметки с компютър) когато се налага вкарването на случаен елемент, е че функцията генерираща спучайни числа не е достатъчно сложна, та често на програмистите им се налага да ползват други достатъчно сложни функции за генериране на случайни числа. Което значи, че хаоса (случайността) може да се опише с безкрайно сложна функция.

Пък кванотовите механици и те са малко като генетиците, като не им уйдисват сметките вземат, че си измислят една нова елементарна частица (да им се вържат уравненията), пък после тръгват да и доказват съществуването.
Та представи си, че и за случайността е така, просто определени неща им е по- удобно да кажат, че са случайни вместо да търсят мноооого сложна функция описваща обекта на изследване. Пък и донякъде са прави (пак потвъждават моята теза) - мноооого сложната неизвестна функция си е почти случайност.



Тема Re: инженернонови [re: VPopov]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано23.02.06 16:22



Хахаха, РАНДОМ функциите не са никак рандом. Просто за достатъчно случайни за практически цели, но не са случайни.
С квантовата механика работата е мноооого по-дебела, макар че и там има спорни въпроси.
Но това няма връзка с комбинирането на гените- там чисто и просто имаме едновременно хвърляне на 25 000 монети всеки път когато се прави дете. Нищо, ама нищо общо няма с това какви са монетите (т.е. гените), откъде са се взели, кои са на "бели" кои на "черни" хора и пр.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: инженернонови [re: Craig]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано23.02.06 16:28



<<<<Глобализацията е процес, който си тече, без да е необходимо някой специално да го поддържа. >>>>>

напротив, смятам, че го подтикват особено стабилно, но това е тема за друг форум.

<<<<ако докажеш, че негрите са природно по-глупави, ще спреш ли глобализацията?>>>>

Не, но цивилизацията ще спре (както е спряла в Африка преди 20 000 години).

<<<<Да го кажеме по-просто: генетиката е точна наука, но тя не се занимава с това да доказва какви са хората-умни, глупави, различни еднакви и т.н., нито пък да казва как да живеят.>>>>

Да го кажем още по просто, когато генетиците започнат да говорят ОБОСНОВАНО с ЧИСЛА, ще си помисля





Тема Re: инженернонови [re: VPopov]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано23.02.06 20:14



Виж как стоят нещата: човек получава 50 от гените си от единият родител и 50 процента от другият родител. Това кои 50 процента ще дойдат от бащата и кои от майката в въпрос на случайност. Това имаше предвид Крейг. Сперматозоидите пренасят само половината от хромозомите на мъжа. Същото се отнася и за яйцеклетката. Крейг ти говори за това, когато казва, че е въпрос на късмет кои гени ще получиш от баща си и от майка си. Всеки ген има 50 възможност да попадне в детето.
Тука не става въпрос за генетика, а за полово размножаване. Генетиката се занимава с разгадаване на генома, а аз ти говоря за пренасяне на гени при оплождане. Не сме се разбрали. Механиката на половото размножаване е една и съща за всички животни с малки изключения (при пчелите и при някои други има разлика в аритметиката). Вероятностите не са никак сложни: произволни 50 от хромозомите от единия родител и произволни 50 от другия. Каде тръгнахте да приказвате за квантова механика? Нещата са много по-прости.

Редактирано от тpиrлaвa лaмя на 23.02.06 20:34.



Тема Re: инженернонови [re: VPopov]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано23.02.06 20:21



Обръщаш прекалено внимание на външните белези. Различните породи може и да имат различен цвят кожа и различен размер, но вътрешната конструкция на организма не се различава. Обмяната на веществата не се различава. Жизнените функции на организма заангажират дейността на повечето гени. За това малко на брой гени водят до съществена външна промяна. Любителите на кучета гледат външните белези на животното, а не как е конструиран черният дроб и храносмилателната система.



Тема Re: инженернонови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано23.02.06 21:11



В отговор на:

човек получава 50 от гените си от единият родител и 50 процента от другият родител. Това кои 50 процента ще дойдат от бащата и кои от майката в въпрос на случайност. Това имаше предвид Крейг. Сперматозоидите пренасят само половината от хромозомите на мъжа. Същото се отнася и за яйцеклетката.



Тоест, когато нигериец и шведка си имат детенце, вероятността да е негърче е 50% и вероятността да е бяло е също 50%.



Тема Re: инженернонови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано23.02.06 21:24



За външни белези ли говориме? Цвят на кожа и форма на лице? Цветът на кожата и различните части на лицето се контролират от различни гени. Най-вероятно е детето да получи смесица от белезите на родителите: може да има негърски нос и шведка уста. Смесица от белези на двамата родители е най-вероятна, но е възможно и да получи гените за физическите белези само на единия родител. Лятото се запознах с филипинка, женена за германец. И двете и деца приличаха на германчета: светла кожа, светла коса, европейски черти на лице. Виждал съм и други подобни случай. Не са рядкост, но и не са чак толкова широко разпространени подобни случаи. Има ги всякакви.



Тема Генетика за dummiesнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано23.02.06 21:33



от всичките 25000 гени има един който отговаря за количеството пигмент
шведкта има 2 копия на гена, и двете съдържат инфорамция за малко пигмент А1 и А2 за да ги различаваш
негъра има 2 копия, и двете съдържат инфо за много пигмент- Б1 и Б2

Възможни са следните комбинации: А1 Б1, А1 Б2, А2 Б1, А2 Б2

Коя ще се падне е въпрос на късмет, но в случая няма значение-когато се съберат 2 различни копия (алела), копието с информацията за по-малко пигмент се дезактивира (но си остава записано във всяка клетка).
Следователно детето със 100% сигурност ще бъде тъмнокожо.

За останалите 24999 гена се разиграва същата игра, там кой от двата гена се дезактивира (а може и да не се дезактивира, нещата са по сложнички) си е отделна история.

Надявам се обяснението да е съответно просто за теб.
Това са основни правила, установени преди 200 години. Генетиката днес се занимава с по-сериозни неща, например това да намери кое парче от кода за кое отговаря, т.е. къде е кодирано, че ще се раболееш от левкемия например.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...

Редактирано от Craig на 23.02.06 21:36.



Тема Имаш проблясъци, може да станеш човекнови [re: Craig]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано23.02.06 23:07



В отговор на:

когато се съберат 2 различни копия (алела), копието с информацията за по-малко пигмент се дезактивира (но си остава записано във всяка клетка).
Следователно детето със 100% сигурност ще бъде тъмнокожо.



Това не си ли противоречи с това твое по-старо мнение, въз основа на което ти поставих диагноза:
В отговор на:

Проблема ти е, че това което се вижда, не дава пълна информация за всички дядовци и баби на някой. По бялото дете спокойно може да има повече прадеди индианци от по-черното- смесването на гените не е като смесване на млеко и какао.



?

Като решиш може ли или не може да се познае по външния вид на детето от коя раса са родителите, пак се обади за окончателна диагноза.

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 23.02.06 23:14.



Тема Re: Имаш проблясъци, може да станеш човекнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано24.02.06 00:23



Не разбирам къде виждаш противоречие.

Това, което се вижда, се контролира от 1% (да речем, и то като максимум) от гените. Останалите 99% контролират кеито не представляват външни белези. Структурата на черния дроб, на колянната става, честотата на сърдечните тонове, растежа на ноктите - всичко е кодирано. Повечето от тези неща или не се виждат външно, или са просто еднакви при всички хора. Затова съм казал, че и даже гарантирано видимите белези да са наследени от севеноевропейски прадеди, външен наблюдател не може да каже абсолютно нищо със сигурност за останалите 99%, външно невидими белези и това от кой са наследени те.

Работата се усложнва от това, че даже и да се ограничим само до този 1% (видими белези) и за тях няма гаранция каква информация носиш. Причината е описаното дезактивиране (викат му доминиране) на алелите. Например аз имам зеленикаво-кафяви очи. Това обаче не ми дава информация какви гени нося, защото не знам какво пише във второто копие на гена за очи. Дъщеря ми има същия цвят очи като мене, а сина ми има сини очи. Благодарение на последното знам вече, че второто ми копие носи информация за сини очи. Ако нямах деца или имах само едно дете, или при друга комбинация за сина ми никога нямаше да разбера какъв ген нося.

И накрая, от всеки родител взимаш само 50%. останалите 50% са безвъзвратно загубени.

Познаването от коя раса са родителите е напълно субективно и въпрос на късмет.Нищо генерално не може да се каже по въпроса. Моите наблюдения са че децата на северноевропейци и азиатци обикновено са неразличими от белите и минават за южноевропейци (имам десетки познати), децата на африканци и бели обикновено субективно се приемат като "черни" в Европа.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Имаш проблясъци, може да станеш човекнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор rpaдcko чeдo (азиски ѕвер)
Публикувано24.02.06 01:12



Например гените за цвета на очите: има два типа - светъл и тъмен, като тъмният е доминантен. Всеки човек има 1 чифт. Представи си, че имаш синеоката шведкиня и църнец: шведкинята има 2 светли гена (иначе тъмният щеше да потисне светлия и щеше да е невъзможно да има сини очи), черният 2 тъмни. Детето им съответно има тъмен и светъл => 100 % е с тъмни очи (тъй като тъмният ген е доминантен; малко отплесване: вероятно, защото сините очи са продукт на мутация). Да речем, че популацията се състои от тази и още една аналогична двойка. В следващото поколение децата им се срещат: вероятността тяхното дете да е тъмно е 75 %. Сега си представи същото само, че на ниво цял народ, в продължение на векове, с много повече признаци (някои, от които унаследявани по същия начин, чрез комбинирането на по един алел от всеки родител, други с повече; и при не всички признаци има такава строга доминантност, или както там е терминът): струва ми се е съвсем ясно, че само по фенотипа е невъзможно да отгатнеш какъв набор гени има даден индивид и че хич не е изключено светлото дете като цяло да има по-олям процент черни/индиански гени от тъмното.

Follow the pale moonlight

Тема Станахте триманови [re: rpaдcko чeдo]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано24.02.06 01:27



Да сте чували за думата "метис"? Ако отговорът е "да", тогава кажете ми - случайно бялото дете на снимката да ви изглежда като метис?



Тема честно казанонови [re: VPopov]  
Автор dilmar (...)
Публикувано24.02.06 05:07



освен че си спец по помиарите друго нищо не разбрах иначе ситуацията с гените в общия смисъл на думата е че хората са много, много близки и едва ли търсенето на разликата а не близостта е движеща напред сила

Редактирано от dilmar на 24.02.06 09:29.



Тема Re: Имаш проблясъци, може да станеш човекнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор jove ()
Публикувано24.02.06 07:25



Няма противоречие. Вероятността доминантният алел за тъмен цвят на кожата да бъде предаден на следващото поколение е 50%. При среща на родители, при които се се случило и при двамата той да не е бил предаден, цветът на кожата на детето ще е бял, независимо, че броят на черните му предци може да бъде доста по-голям от броя на белите такива.



Тема Re: Имаш проблясъци, може да станеш човекнови [re: jove]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано24.02.06 08:48



На теория това вече ми го обясниха около 10 пъти, което не го прави вярно. Ако искаш още 10 пъти го повтори.
Имам една конкретна молба - покажи ми човек с един родител мексикански индианец и с бяла като на европеец кожа. Може и с родител негър да пробваш. Майкъл Джексън не се брои.

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 24.02.06 08:58.



Тема Re: Имаш проблясъци, може да станеш човекнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор jove ()
Публикувано24.02.06 10:09



Не съм се опитвал да доказвам теорията. Просто ти посочих, че в двете мнения на creig няма противоречие. Нищо повече от това. В областта на генетиката нямам абсолютно никакви претенции.



Тема Re: Имаш проблясъци, може да станеш човекнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано24.02.06 10:41





Познай какви са родителите на тази дама....

Редактирано от тpиrлaвa лaмя на 24.02.06 12:35.



Тема Щом си се вкелешил...нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано24.02.06 11:16



...точно от Мексико да е:



Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема И все пакнови [re: Craig]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано24.02.06 16:24



кой от предците на Талия е индианец?



Тема Re: И все пакнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано24.02.06 16:48



Или майка и, или баща и.
Джони Деп е 25% чероки. Енрике Иглесиас е 25 % филипинец. Лив Тайлър си пада също малко чероки.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: И все пакнови [re: Craig]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано24.02.06 16:58



В отговор на:

Или майка и, или баща и.



Проверих в гугъл и не е нито един от двамата.

В отговор на:

Джони Деп е 25% чероки. Енрике Иглесиас е 25 % филипинец. Лив Тайлър си пада също малко чероки.



Което означава, че са предимно бели по произход, а са такива и на външен вид (да не повярваш). Североамериканските индианци и филипинците по принцип имат по-светла кожа.

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 24.02.06 17:03.



Тема Re: И все пакнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано24.02.06 17:05



На втората снимка в темата е точно Джони Деп. Който имал, да цитирам рекси, "типично латино вид".

Да не повярваш,а.

Да не се повтарям-виждате каквото искате да видите. Трудно е да познаеш смесената кръв даже във вторто коляно, а ти и рекси искате да докажете, че можело да се познае и след 50 поколения!!!
Приемете най-после факта като мъже- никога няма да разберете колко турска кръв имате

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...

Редактирано от Craig на 24.02.06 17:09.



Тема Re: И все пакнови [re: Craig]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано24.02.06 17:18



В отговор на:

На втората снимка в темата е точно Джони Деп. Който имал, да цитирам "типично латино вид".

Да не се повтарям-виждате каквото искате да видите.



Аз теб не те бъркам с триръкия мияч на чинии, така че недей да ми цитираш нещо, което не съм писал аз.
Не се учудвам, че Джони Деп е смесен, понеже има интересен външен вид. "Типичен латино вид" има и този, който съм убеден че е метис:

и тази, която е бяла:

Изразът "латино" като расово определение нищо не значи.



Тема Re: И все пакнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано24.02.06 17:22



Майката на момичето на снимката, която ти пратих каква е според тебе?



Тема Re: И все пакнови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано24.02.06 17:26



Ти ми кажи първо дали според теб съществуват раси въобще. Понеже в еврейските учебници, които си чел, пише смущаващи неща.



Тема Re: И все пакнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано24.02.06 17:34



Аз не се смущавам от нищо. Нямам проблеми с това, което съм. Твоите смищения не ме засягат.

"Понеже в еврейските учебници, които си чел, пише смущаващи неща." - Не знаеш какви учебници чета за да правиш такива изводи. Не съм с хуманитарно образование и не се интересувам от субективни определенея.

Ще ти кажа дали съществуват раси ако ми дадеш точна и изчерпателна дефиниция на термина "раса".



Тема Re: И все пакнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор rpaдcko чeдo (азиски ѕвер)
Публикувано24.02.06 20:13



За да се получи нещо "изненадващо" като раждането на бяло дете на тъмни и светли родители, трябва черният да има между предците си някого със светли гени: логично случаят при сливането на наследствената линия на чист индианец с тази на чист европеец не е такъв. Но след като веднъж вече са се омешали двете раси, става непредвидимо какво ще е детето.

Follow the pale moonlight

Тема Re: И все пакнови [re: rpaдcko чeдo]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано24.02.06 23:45



Да, сетих се, че имаш предвид, че двама мулати могат да имат бяло дете. Това за мен пак са глупости. Ако не са, дай пример.



Тема Re: И все пакнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано25.02.06 11:21



Непроизносими,
викам да се прекрати дискусията, темата се измести,
а и другата страна нещо не може да си аргументира тезата
и изпада в непреодолими противиречия.



Тема Re: И все пакнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор rpaдcko чeдo (азиски ѕвер)
Публикувано25.02.06 20:38



Шанса да попадна на подходящ пример просто като си търся из нета клони към нула . Все пак попаднах на

, не знам обаче какво се има предвид с bright и другите определения, които се използват. Също така не знам какъв точно е генният механизъм, отговорен за този белег; познанията ми са си на нивото от училище.
Сещам се обаче за Пушкин, бих казал, че, изключвайки къдравата коса, нищо негърско не може да се види у него. Съдейки по това изсветляване след поколения и страхотното многообразие от цветове и оттенъци между хората, явно става дума за доста повече от два алела, при всяко положение е бая по-сложно от очите...
Иначе няма начин да не си срещал хора със светли очи и коси, а и двамата им родители да са тъмни, в страни като нашата не е чак такава рядкост.

Follow the pale moonlight

Тема Re: И все пакнови [re: rpaдcko чeдo]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано25.02.06 20:59



Естествено, че съм срещал руси деца на чернокоси родители, само че те са от една и съща раса. А ти се опитваш да изкараш, че при цвета на кожата действат същите закони както при цвета на очите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.