Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 18:37



"Според мен даже, периферноавтохтонният елемент, на пришълците и първата аристокрация след готохунските размирици, ще да е била основно от "новодунавски" тип." - Да не би да смяташ себе си за "новодунавски тип" и за това да ти се иска твоите деди да са били аристократи??
Очевидно тезата на Зизи те е сасегнала ЛИЧНО.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 18:45



Не изпитвам особена привързаност към средновековните български аристократи. Симпатизирам на "враговете" им - ранните християни, наричани богомили.

Тезата на Зиези действително ме засяга лично, защото иначе ще трябва да обяснява как така аз съм българин, а брат ми не е. Даже аз съм малко по-особен случай, щото съм кестеняв, но брадата ми определено бие на РУСО! По-бял съм от повечето "типични българи", изобщо личи си, че баща ми е... небългарин?!?
Считам за абсолютни крайности да се говори, че "кавказката раса са българите", "(всеки втори народ) са българи", а 25% от самите българи НЕ били българи!?!

Твърде вероятно е да не съм разбрал нещо или точния смисъл на думите му, но не звучи много убедителен с такива неща.
...
А ти що се интересуваш? Да не би да застъпваш тезата на Зиези или пишеш колкото да не заспиш?

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 18:53



“"бялото" момиченце - девойчето Е БЯЛО и няма за какво да ми поставяш прилагателното в кавички.” – Да, кожата му е светла, но кожата на майка му и баща му би могла да е по-тъмна от кожата на родителите на другото дете. Виждал ли си родителите? Не си!

“Ако имаше повече "местна кръв", щеше да е като мургавото (без кавички) момиченце. ФАКТ е, че при нея преобладава повече "кръв" на неместни, а не на местни.” – Това което каза не е ФАКТ. Не е! Пак повтарям, че “бялото” дете би могло да има повече местни гени от тъмното дете. Предаването на цвета на кожата е независимо от останалите гени. Независимо! Произходът трудно се определя по цвета на кожата при хора, които живеят в смесени общества. В Исландия е лесно, но в Мексико и Бразилия не е.

“Факт е действително, че теоретично БИ МОГЛО повечето й по-близки роднини да са местни, НО Е ФАКТ, ЧЕ ТОВА НЕ Е ДОКАЗАН ФАКТ.” – Разбира се, че НЕ Е доказано. Нито аз ги познавам тези деца, нито ти ги познаваш. Да си ме чувал да твърдя категорично, че бялото е местно, а кафявото е испанче? Говоря теоритично. Това дали теорията ти харесва или не е друг въпрос.

“Дори това да беше установен факт, щеше да е валиден само за БЯЛОТО девойче, а не за цялата популация в Мексико. ФАКТ е, че там си има БЕЛИ, МУРГАВИ и СМЕСЕНИ в различни пропорции.” – Аз да съм правил някакви изказвания за цялата популация в Мексико? Не съм. Статистически погледнато е много по-вероятно бялото дете да произхожда от бели родители, а тъмното от тъмни, но това е статистическа вероятност. Има вероятност и обратното да е истина в конкретния случай.

“ФАКТ е, че в България няма нищо, което да загатва за алтайски или памиро-фергански произход” – Мене това какво ме интересува? Защо си мислиш, че ме интересува да доказвам произход на българите? Знам, че тебе те интересува, но не виждам защо ми приписваш собствената си болест.

“Факт е, че с шикалкавенето си за това, какво БИ МОГЛО да е потеклото на БЯЛОТО момиченце от снимката, се опитваш тайничко да намекнеш, че нещо такова БИ МОГЛО да е и при българите” – ФАКТ е, че не умееш да ми четеш мислите. Не знаеш какво се опитвам и какво не.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 19:10



Пак повтарям, че “бялото” дете би могло да има повече местни гени от тъмното дете. Предаването на цвета на кожата е независимо от останалите гени. Независимо! Произходът трудно се определя по цвета на кожата при хора, които живеят в смесени общества. В Исландия е лесно, но в Мексико и Бразилия не е.

Аз като ти казвам, че претенциите ти са весели, ти не ми верваш. Знаеш ли колко глупости си написал само в цитираното изречение? Я да видим:

1. Шикалкавиш за цвета на кожата на кожата. Това НЕ Е ЕДИНСТВЕНАТА разлика между двете деца. Един специалист, който не е пълен само с претенции, ще обърне внимание на формата на лицето, на очите, на носа, дебелината на устните, дебелината на косите и какво ли още не.

2. Принципно не е вярно, че цветът на кожата се предава НЕЗАВИСИМО! НЕ Е ВЯРНО! Когато ми покажеш снимка на човек, който притежава чисто негърски черти, но е БЯЛ, тогава ще си приказваме.

3. "В Исландия е лесно, но в Мексико и Бразилия не е." - знаеш ли, че това е достойно за рамка и място над камината ми? Исландците също са смесени, претенциозни ми друже!


Ей ти една монголоидна фтофтонна исландка - Бьорк.

А ето ти и група посебни европеиди, германоезични колонизатори:


Редактирано от Rex Mysorum на 21.02.06 19:12.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 19:16



Слабо ме интересуват проблемите, които имаш с расовата идентичност на теб самия и на семейството ти. Очевидно има нещо, което те гризе от вътре. Все пак расизмът е характерен за хора, които имат емоционални проблеми. Уравновесени хора с добро самочувствие не страдат от мания да се доказват, че са членове на една или друга “висша раса”.
И Хитлер го е гризало от вътре, че може да се окаже внук на евреин. Това успокоява ли те?




Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 19:18



Бабината ти трънкина. Аз си знам от коя раса съм. Нещо на теб не са ти ясни расите. Но пък компенсираш с претенции.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 19:45



“Шикалкавиш за цвета на кожата на кожата. Това НЕ Е ЕДИНСТВЕНАТА разлика между двете деца. Един специалист, който не е пълен само с претенции, ще обърне внимание на формата на лицето, на очите, на носа, дебелината на устните, дебелината на косите и какво ли още не.” - В първото съобщение, което написах говорих за цвят на кожа и за форма на лицето. Не си обърнал внимание. Не съм споменавал за единствена разлика. Говорих за всички външни белези. Продължавам да твърдя, че теоритично е възможно бялото дете да има повече местни гени. Не забравяй, че гените, които определят външните белези (цвят на кожа, форма на лице) са много малко на брой.

“Принципно не е вярно, че цветът на кожата се предава НЕЗАВИСИМО! НЕ Е ВЯРНО! Когато ми покажеш снимка на човек, който притежава чисто негърски черти, но е БЯЛ, тогава ще си приказваме.” – Чисто бял човек не може да има чисто негърски черти, защото няма от къде да вземе гените за негърски черти. Ако обаче има такива черти то това означава, че не е чисто бял, а има и гени на друга раса. ВСИЧКИ ГЕНИ се предават независимо един от друг. В половите клетки се осъществява един процес, при който половината от гените на човека се премахват и в половата клетка влизат само другата половина (това е най-просто казано). Това коя половина от гените ще участва при оплождането е напълно произволно. При това положение гените за цвят на кожа и за форма на лицето на единият родител биха могли да изпаднат от “лотарията”. Това е обяснение като за идиот. Няма да влизам в технически подробности понеже няма да ме разбереш. Ти си журналист, нали така?
Що се отнася до това да съм ти показал снимка на някакъв негър, искам да ти обърна внимание, че биологията и генетиката не се занимават с изучаване на снимки.

Следва>>>>>>



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 19:48



“"В Исландия е лесно, но в Мексико и Бразилия не е." - знаеш ли, че това е достойно за рамка и място над камината ми? Исландците също са смесени, претенциозни ми друже!” – Исландците са едни от най-малко смесените хора на света. Едни от НАЙ-МАЛКО смесените. Това не означава, че няма и примеси. Бьорк е едно от малкото изключения там.

В заключение искам да от бележа, че моите претенции очевидно те дразнят. Непрекъснато твърдиш, че съм имал високи претенции. Разбирам те. Създавам ти чувство за несигурност. Опитваш се да си докажеш сам на себе си, че моите претенции са неоснователни и по този начин да повдигнеш собственото си самочувствие.
Аз не скривам, че изпитвам чувство на превъзходство спрямо тебе, но не смятам да те унижавам. Просто се опитвам да те образовам. Въпреки злобното ти заяждане съм по-склонен да се отнасям към тебе със снизхождение от колкото с презрение.



Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано21.02.06 19:51



Няма да влизам в технически подробности понеже няма да ме разбереш.

Опитай. Учил съм медицина и антропология.

Ти си журналист, нали така?

Това е официалната версия, но де факто няма значение какъв съм.
Ако ми предложиш нещо повече от претенции, сигурно ще те разбера, независимо дали съм журналист, коректор, преводач, специалист по предпечатна подготовка, уебдизайнер, иманяр, или всичко това накуп.

биологията и генетиката не се занимават с изучаване на снимки

Е, поне има нещо, с което сме на едно мнение.

------------
Пий вода

!

Тема Re: Малката група завоеватели и местното населениенови [re: Rex Mysorum]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано21.02.06 19:55



“Бабината ти трънкина. Аз си знам от коя раса съм. Нещо на теб не са ти ясни расите. Но пък компенсираш с претенции.” – Ето пак почна да говориш за моите претенции. Толкова ли ти е ниско самочувствието та се дразниш толкова много, когато срещнеш човек с високо самочувствие? Грозните момичета завиждат на хубавите момичета. А глупавите момчета какво правят? Сам си отговори.

Що се отнася до покритието на моите претенции, доказал съм го на когото трябва. Тебе чисто и просто се опитвам да те образовам. Правя го от добри чувства.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.