Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 08.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спират сайта на св.40 мъченици  
Автор BASlLEVSA (Thracian)
Публикувано16.02.06 17:41



Спират сайта на църквата св.40 мъченици.Ако има родолюбиви българи в тази страна, даите да се съберем и да помогнем с нещо.Сайтът се радва на повече от 1000 посещения дневно, на хора от над 20 страни и разнася славата на търновската светиня а и на цяла България.
За повече информация

Редактирано от BASlLEVSA на 16.02.06 17:43.



Тема Re: Спират сайта на св.40 мъченицинови [re: BASlLEVSA]  
Автор Rex Mysorvm (турбо автохтон)
Публикувано16.02.06 17:55



Принципно бях готов да помогна преди да науча, че са били необходими 2000 лева годишно за поддържаката на сайта. Песента, в която се е пееше за "пирамиди, фараони и балъци за милиони", отдавна е демоде. За сайт с такава посещаемост са нужни не повече от 120 кинта годишно, а съм убеден, че ще се намери кой да го хоства без пари.

Б. Димитров е созополско гърче, а П. Добрев носи дрехите на жена си - зестра от Москва.


Тема Re: Спират сайта на св.40 мъченицинови [re: Rex Mysorvm]  
Автор BASlLEVSA (Thracian)
Публикувано16.02.06 19:43



Дано се намери.И аз се чудя защо са нужни толкова пари.Плаща ли се някъде като поддържаш сайт, или как?Инъче ако му разбирах бих го поддържал (ако за целта се изисква да имаш само домашен компютър).Но не знам как стават тия работи, затова някои ако разбира, моля да каже.



Тема Re: Спират сайта на св.40 мъченицинови [re: BASlLEVSA]  
Автор Rex Mysorvm (турбо автохтон)
Публикувано16.02.06 19:54



Щото плащат на щатен уебдизайнер вероятно, което е безумно предвид актуализациите им веднъж на високосна. Домейнът ти е под 20 лева а хостингът за година при такъв трафик е под 100 лева. Много грозно се изхвърлят с двата бона. Господ гледа!

Б. Димитров е созополско гърче, а П. Добрев носи дрехите на жена си - зестра от Москва.


Тема Re: Спират сайта на св.40 мъченицинови [re: Rex Mysorvm]  
Автор Vencci R* (R*)
Публикувано16.02.06 20:17








Тема Re: Спират сайта на св.40 мъченицинови [re: BASlLEVSA]  
Автор deLake (sir)
Публикувано16.02.06 21:53



Дано се намери.И аз се чудя защо са нужни толкова пари.Плаща ли се някъде като поддържаш сайт, или как? И аз доста се чудя защо са толкова пари.
При положение, че при добро желание може да се мине и съвсем без пари - поне за по-съществените неща.
Най-вероятно си налепят юнашки хонорари - за снимки, за статии, за макетите... Може лесно да се усети, като се види, че голяма част от снимките въсщност е надпис на сайта - често върху най-интересната част от експоната.

Въпроса е че нашите скъпи (заради хонорарите, които събират) научни дейци няма да позволят да се поснима из храма и музея (оказа се, че е по-лесно експонатите да бъдат откраднати, отколкото заснети ) - иначе може да се появят и няколка сайта, които няма да искат 2000лв.

_____________________________




Тема Re: Спират сайта на св.40 мъченицинови [re: BASlLEVSA]  
Автор koмитaМодератор (нулиран)
Публикувано16.02.06 22:01



Тва чудо
1.Няма превод на английски и ми е много чудно как го гледат чужбинците и какво му разбират.
2.Няма брояч и въобще не може да се установи от обикновения потребител колко души дневно го гледат.
3.Обема му е супер малък и не е проблем да бъде сложен на някой сървър безплатно.
4.На абсолютно идентичен на този сайт, със 200% сигурност знаме че издръжката му е няколко пъти по-малка от 2000лв. И то годишната издръжка! За човек който си е купил книжката PHPnuke за 50лв., пък подръжката ще е безплатна, като само ще плаща около 200лв. годишно да му го хостват някъде сайта.
Извод-Рекса е абсолютно прав че става въпрос за някаква шашма! Или пък че някой цака идеолозите на сайта със супер много пари за подръжка и ги ошушква смятайки ги за будали, каквито са ако плщат 2000лв. годишно за този сайт!



Тема Re: фалишва тревоганови [re: BASlLEVSA]  
Автор koмитaМодератор (нулиран)
Публикувано16.02.06 22:07



Като гледам предупреждението е отпреди 10 месеца, пък сайта още си го има!



Тема Re: фалишва тревоганови [re: koмитa]  
Автор BASlLEVSA (Thracian)
Публикувано16.02.06 22:16



Оле да бе.Извиняваите че вдигнах парата напразно.



Тема Re: Спират сайта на св.40 мъченицинови [re: deLake]  
Автор jari (нещотърсач)
Публикувано17.02.06 10:42



В днешно време националното предателство има много лица




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.