Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Ето мястотонови [re: jove]  
Автор Лил ()
Публикувано09.02.06 17:12



Аха, благодаря, не го бях видяла :))
Ама то си е като да търсиш игла в купа сено.



Тема Re: Статия за Челе ди Булгерия в Труднови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.02.06 17:31



Снимах я, защото нямам скенер в момента.
Дължа едно извинение на авторката - никъде не ползва титла ХАН.





Тема Поредното доказателство траки=българи !нови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.02.06 17:47



"В "Анали на Италия" Антонио Муратори пише, че през 940 година свети Нило да Росано, на път за манастира до Чентола, бил взет за българин: заради расото, бастуна и лисичата кожа, с която бил наметнат. Това доказва, че българите били познати и със специфичните си дрехи."

В Италия българите носели наметки от лисичи кожи, и това било характерно за тях.

Нека припомним, че "траките" носят шапки от лисича кожа.

Херодот и Ксенофонт дават сведения за тракийското зимно облекло: “На главите си носят шапки от лисича кожа, облечени са с хитони и с ямурлуци, носят ботуши от еленска кожа."

Ботушите от еленска кожа също са много характерни за "прабългарите".



Тема Българите са водени от военачалника Велизар !нови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.02.06 19:51



Какво се случва около 550 година, когато според италиански автори българите, като съюзници на Византия, стъпват за първи път в Челе ди Булгерия?

Тогава точно българският военачалник Велизар, един от най-великите пълководци на Византия, воюва на територията на Апенините.

Велизар е родом от Сепарева Баня - България.

Приближен на императорите от български произход - Истина/Юстин/ и Истинен/Юстиниан Велики/.

Според някои автори, Велизар е от"славянски" произход, защото Белизар означавало БелиЦар.

Сами разбирате , че това не е славянски език, а български език.Защото Челе ди Булгерия трябваше да се нарича не Челе ди Булгерия, а Челе ди Славиния !

Славяни по принцип няма, и са много смешни напъните на някои люде, да изкарват Истина, Истинен и Велизар славяни.



Тема Re: Българите са водени от военачалника Велизар !нови [re: Ziezi]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано09.02.06 21:05



Велизар си е чисто българско име без да се преправя в "бели цар".
Вели- се среща във Велимир, Велислав и т.н. , а -зар се среща в Светлозар, Лъчезар и т.н.

Забравяш, че Италия са я владяли готи. Според мен може оттогава да са българските имена там.



Тема Re: Българите са водени от военачалника Велизар !нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.02.06 21:51



Велизар е пратен от Юстиниан на Апенините за да воюва с готите. Това е според историографията. Но Велизар не се справя със задачата да ги подчини, и на помощ му е пратен Нарсес, който бил арменец евнух, и по това време бил на 75 години. Велизар е пенсиониран. Няколко години по-късно обаче Велизар е повикан отново, този път да отблъсне нашествията на българи и славяни, които преминали Дунав. Този път победил, и ги отблъснал насевер.

Такива странни неща твърди днешната историческа наука.

Кашата е страшна, и то точно в това важно за нашата история време, което науката нарочно или не нарича "тъмни векове"...

Руските пропагандатори натискат да обявят Юстин, Юстиниан и Велизар "славяни",а не българи, каквито са. Затова руските византолози работят яко за заличаване на истината.

Работата е там, че Юстиниан и Велизар не приличат на славяни, каквито си ги представят руснаците. Чернокоси са.





А най-важното е, че войниците на император Юстиниан носят панталони !!!



Тема Re: Българите са водени от военачалника Велизар !нови [re: Ziezi]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано09.02.06 22:45



С този си постинг признаваш най-голямата лъжа за т.нар. славяни и тя е, че им е присъщ расов тип.

Зависи какво разбираш под славяни. Понеже този термин няма да го заличиш, приеми го като отрезвителна констатация, поне го употребявай само с единственото правилно значение - славяноезичен, демек славянин е този, който говори език от наричаната ДНЕС славянска езикова група.
При тази трактовка, ЕДИНСТВЕНАТА ПРАВИЛНА, не виждам никакъв проблем Управда и Велизар да са славяни и да са българи, да са чернокоси и така нататък, защото славяни и българи са синоними, а прародината на т.нар. славяни е по нашите земи и Илирия, където по-голямата част от ората са били от южноевропейски или средиземноморски тип.
Едното просто не изключва другото и третото.

Освен това не си прав и че руснаците имат тежнения да докажат, че Юстиниан е славянин и се е казвал Управда. Точно обратното е от времето, в което се отказаха от идеята да бъдат държавата-майка за всички славянски народи, а се заеха (повторно) да се изживяват за наследници на Византийската империя! Поискай от нашия общ познат А. Ч. да ти каже името на декрета от Кремъл, в който се казва директно, че Юстиниан НЕ ТРЯБВА да е славянин, (защото, разбира се, ще значи, че е българин, но това се подразбира между редовете). Чилингиров направо ме закопа с тази информация.

Старгейт: Атлантис е най-готиният сериал на всички времена!

Редактирано от stargateSG2 на 09.02.06 22:48.



Тема Re: Българите са водени от военачалника Велизар !нови [re: stargateSG2]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.02.06 23:05



Аз пък знам за директива от СССР, която забранява да се правят археологически разкопки на славянски селища в България.

Това е хитър ход на византийските наследници. Като забраняват нещо, те всъщност го вкарват в обръщение, материализират го. Сиреч, ако забраниш Този Който Го Нема, ти го материализираш.

На пръв поглед е тъпо да забраняваш нещо, което го нема.

Обаче, когато искаш да го има /а то си го нема/ единственият начин е да го забраниш , нищо че го нема. Така го правиш да го има.

Няма никакви остатъци от някакви имагинерни славяни в България.

Най смешното е, че един вид землянки се обявяват за "славянски". Това е все едно да обявим днес кашоните на клошарите за славянски къщи. И още нещо славянско има - един тип гърнета. Начи ако един прабългарин си направи гърне, за да издои млякото от кобилата, той е славянин. Смешно.

За русите българи няма да говоря за да не засегна пак някого. Моето лично мнение е, че българите са от светло кестеняви до чернокоси.
Може и да греша.



Тема Re: Българите са водени от военачалника Велизар !нови [re: Ziezi]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано10.02.06 00:34



Няма никакви остатъци от някакви имагинерни славяни в България.

Пак ти казвам, че народът славяни е имагинерен в контекста на ученоглавските бълнувания и за това нямаме две мнения, но езиковедският термин си е съвсем реален и няма да го пребориш никога. Затова трябва да се обясни и обяснява какво е славянин - в предния си постинг го направих, не виждам да имаш забележки. Не само не предлагаш нищо по-добро като дефиниция, а приписваш специфични расови черти на имагинерните славяни, с което де факто РАБОТИШ ЗА РУСКАТА КАУЗА и техните директиви.

Нищо не пречи на българите да са си българи, но и славяни по езиков принцип, както холандците са и германци по езиков принцип, а румънците са романоезични пак по езиков принцип. Славянин е езиков термин и нищо повече, а този термин няма да излезе от обръщение. Аз и не искам да излиза, защото ми върши чудесна работа за тезата, че имагинерните прабългари са славяни по езиков признак. А понеже са такива, като наизлезнат "тракийските" книги, всяка пасмина няма да може гък да каже на тъждеството траки=българи.

За русите българи няма да говоря за да не засегна пак някого. Моето лично мнение е, че българите са от светло кестеняви до чернокоси.

За засягане не знам, но обявяваш цяла Евразия за българска, а едни 20 процента от самите българи отхвърляш по подрасов принцип... което съвсем откровено ме шашка. Като съм с русолява брада, а повечето ми роднини са от класически новодунавски тип - искам да ми кажеш дали съм българин. Каквото и да решиш, няма да се обидя.
Спомням си, че преди време обяви кавказката раса за българска, с което не правиш нищо по-различно от обявяването на новодунавския подрасов тип за "славянски" и съответно небългарски. Може тук пък аз да греша.

Старгейт: Атлантис е най-готиният сериал на всички времена!

Редактирано от stargateSG2 на 10.02.06 00:39.



Тема Re: Българите са водени от военачалника Велизар !нови [re: Ziezi]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано10.02.06 01:10



В отговор на:

На пръв поглед е тъпо да забраняваш нещо, което го нема.

Обаче, когато искаш да го има /а то си го нема/ единственият начин е да го забраниш , нищо че го нема. Така го правиш да го има.



Сравни това твое твърдение с това:

В отговор на:

Руските пропагандатори натискат да обявят Юстин, Юстиниан и Велизар "славяни",а не българи, каквито са. Затова руските византолози работят яко за заличаване на истината.

Работата е там, че Юстиниан и Велизар не приличат на славяни, каквито си ги представят руснаците. Чернокоси са.



След като ти твърдиш, че Юстиниан и Велизар не са славяни, значи славяни по принцип има?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.