Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Автохтонството - проблем N1 за балхарците  
Автор »№*ы{}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано01.02.06 14:26



В капиталния си труд "Златният фонд на българската древност" Петър Добрев от самото начало започва да привежда доказателства против автохтонния произход на българите. Забележет - не против тюркския, а против автохтонния. Даже е споменал сайта Българомразие










Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор »№*ы{}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано01.02.06 14:35



Всъщност споменал е "коментар от български анонимен автор, публикуван в интернет под странното име Bulgarofobia". Коментаторът никога не е бил анонимен, а Bulgarophobia е сайт.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор ф (ц)
Публикувано01.02.06 14:38



Мен Петър Добрев ме кефи. Ако беше почнал да пише фентъзи, какъв титан само щеше да е в жанра!



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор stargate-2 (time traveller)
Публикувано01.02.06 14:40



Мога да потвърдя. Още в първата статия си пишеше, че критиката е от Иван Стаменов.

С нетърпение чакам редакцията на "Балхара ли е българската прародина", в която, доколкото чувам, ще бъдат включени и разисквани дискутираните думи на г-н Петър Добрев.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано01.02.06 16:47



Групата Добрев, Бакалов, Фол и Танакра е вече кристално ясна за мен. До днес поддържах все още някакви илюзии...



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор komitaМодератор (непокорен)
Публикувано01.02.06 16:51



Че какво не им харесваш на хората? издателство ТанНакРа издаде страшно много полезни книги за българската история. Това че не харесваш Петър добрев, не означава да отричаш цяло издателство. Хората си направиха труда да изяснят отношенията Българи-арменци, българи-евреи, българи-араби, българи-италианци, да издадат исторически извори. При това дават гласност в издателството на абсолютно всички теории. Мисля че ако им се даде добър труд, ще издадат и нещо за автохтонстовото.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано01.02.06 17:12



Бакалов и Фол са част от екипа им.
Бакалов е до голяма степен българофоб, който поиска и предрече смъртта на българския народ - до няколко години.
Фол е една от основните /ако не и основната/ фигури , основатели на "тракологията" - една научна дисциплина с име, аналогично на безсмилица като "гяурология" например. Силно еродиран, Майстор на префърцунените слова и поетичния изказ, Фол говори много и красиво, но нищо не казва.

Най-лошото е, че Фол е наясно с Истината. Но или няма сили, или просто не иска да каже нещата както са.

Нищо не пречеше на Фол и Бакалов, които са приятели на Добрев, да го посъветват да обедини двете теории. Не за друго, а защото лично според мен, точно такава е Истината - Прародина - Балканите + преселение на част от българите в Бактрия. Това е !

Обаче , Не! Поредният труд на Добрев , явяващ се нещо като обобщителен на цялото му творчество, гази фактите с кални ботуши! Добрев е против автохтонизма - най-важната част от Истината!

Ми добре, това означава едно ново ВРЕМЕ РАЗДЕЛНО , щом го искате - имате го!

Явно на това сме орисани ние българите...



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор komitaМодератор (непокорен)
Публикувано01.02.06 17:16



Чак пък Време Разделно?!? Не драматизирай нещата. Ти вземи напиши нещо, че току виж Добрев и Бакалов се светнали за Истината и я узурпирали. Тогава хептен ще се засипят под пари. Може и да си прекръстят издателството на Еньо.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: komita]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано01.02.06 17:25



Аз нямам права над Истината. Ако някой може да я покаже на хората, нека спечели от това - халал да са му парите, важен е резултата.

Никой не е по-голям от Българските Възрожденци, които показаха Истината на българите, и ни измъкнаха от робството. Така че никой друг не може да има претенции върху Истината.

А иначе - да - пари ще има бол, българите жадуват за Истината, и ще отделят от залъка си, за да добият Просвещение. И факта, че никой не е превърнал Истината в златна мина, е едно от доказателствата, че Истината е неудобна за сребролюбците !



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор »№*ы{}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано01.02.06 17:27



В едно предаване Божо заяви, че в топ 10 на най-продаваните книги имало две български заглавия - на първо място бил Добрев, на второ - Божо.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано01.02.06 17:42



Аз съм убеден, че един мащабен труд върху автохтонната теория ще бие по продажби Божо и Добрев взети заедно. Разбира се трябва и реклама. Божи си прави реклама денонощно...

Имам впечатления от продажбите на трудовете на Ганчо Ценов. Първото издание на "Произходът на българите и началото на българската държава и българската църква" не помръдна цяла седмица. Тогава се появи в сутрешния блок на БТВ /ако не се лъжа/ покойният Здравко Даскалов, говорИ само 15 минути, и пазара полудя - тиражът свърши за една седмица, беше допечатан нов , и той свърши, сега е преиздадена за трети път от Хелиопол - вече е привършен и този тираж.

Е, какво очаквате, като Божо се появява през час по телевизията, и като се знае, че голяма част от родолюбивите българи го имат за идол. Ми че той трябва да е много глупав да не пише книга след книга.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано01.02.06 18:17



Той тиража е бил само към 500-1000 книги. Ти какво мислиш? В България са такива тиражите.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор stargate-2 (time traveller)
Публикувано01.02.06 18:42



Статистиката може да е вярна ако се има предвид топ 10 на книги на историческа тематика. Общо за пазара на книги не е вярна, а и да беше вярна, трябва да приемем че положението оттогава се е променило. Хората гласували автохтонски в анкетата тук не са чели само Ziezi по форумите, а и други книжки. Казвам го в качеството си на един от гласувалите за последното предложение.

Редактирано от stargate-2 на 01.02.06 18:46.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 19:59



Стига с тая истина и просвещение.
Явно отдаван не си се натъквал на истиата на много други народи.. и техните права за СЪЩЕСТВУВАНЕ.
Не може човек, който казва,че няма славяни, сърби, румънци, казаци и др. да говори истината!! просто защото не е истина.
Тва е

VITA BREVIS ARS LONGA

Редактирано от Caбaзий на 01.02.06 20:24.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Caбaзий]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.02.06 20:02



In vino veritas est!

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Caбaзий]  
Автор stargate-2 (time traveller)
Публикувано01.02.06 20:09



Ако правилно съм разбрал тукашните дискусии през четвърти век не е имало сърби и румънци и казаци. Българи е имало. Значи е въпрос на доказване дали сърбите и другите произлизат от българите. Може днес да има например сърби но те да произлидат от българите и да се считат за български клон. Тогава са едновременно сърби и българи. Противоречието е само привидно.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: »№*ы{}lЏї©®™]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 20:23



Да, по злоста с която напада автохтонците може да се разбере дали търси истината или иска да почива на стари лаври, но също и едно елементарно човешко отвръщане на множеството подмятания в този и в други форуми по отн. на неговата личност.
Изпивам възхищение пред огромния труд хвърлен от Петър Добрев(чел съм само една негова книжка хехе),
но и искрена симпатия към автохтонците като към леко налидничави сектанти , които не знаят наистина кой ги използва и как техните теории стават противни на множество българи.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Last roman]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 20:26



IN BIRA VERITAS!
вече изтрезнявам

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: stargate-2]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано01.02.06 20:27



Ако правилно съм разбрал тукашните дискусии през четвърти век не е имало сърби и румънци и казаци. Българи е имало. Значи е въпрос на доказване дали сърбите и другите произлизат от българите. Може днес да има например сърби но те да произлидат от българите и да се считат за български клон. Тогава са едновременно сърби и българи. Противоречието е само привидно.

ми това е

толкова е просто

но некои малко трудно вдеват

тея същите и днес биха приели нация "източно румелийска" ако не беше Чердафон Велики ...



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: stargate-2]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 20:42



мдааа имало е България, нямало е Сърбия, Румъния. това е !!

Нещата стоята така: Българите, сърбите, румънците и др. имат общи прародители !! До тук ясно ли е?

Ние-съвременните бълагри не сме повече тези прародители(ако и някой ден да се докаже,че са се самонаричали "българи") отколкото румънците например. всичко останало е глупост граничеща с сектански фанатизъм.
противоречитео е следното"
1.съвремните българи(в по-гол.част) произлизат от балкански народи, което все още не доказано,са се самонаричали "българи" преди 4век.
2. съвр. сърби също произлизат (в по-гол. част)от същите балкански народи(етноси, полемена)
3. съвремени бълагри е различно от съвременни сърби

Следователно нито ние имаме право , нито те да се наричат с името на племената живели преди 1 век и нямали собствена държава.
Достатъчна е думичката "ПРЕДЦИ" .

всико останало(истини, световнизаговори, богомилство, тангра) и др. изказвания граничи с ъс сектанска лудост.
ТОЧКА.
по ясен не можах да бъда.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Caбaзий]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано01.02.06 20:46



наистина си ми ясен

имало е източно румелийци, днеска нема

вчера имаше югославяни, днеска нема

нещо да кажеш по въпроса ?

ако подкрепяш тези, които правят нации за сметка на българите, ти си обикновен българофоб

осъзнай се



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Caбaзий]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано01.02.06 20:48



Българите и Шведите произлизат от един и същи народ: индоевропейците. Или поне езиците им произлизат от общ индоевропейски език. Българите ли са шведи или шведите българи?



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор komitaМодератор (непокорен)
Публикувано01.02.06 20:48



Сърбите специално никой не ги е правил, нито хърватите. Сами са се направили. Украинците и руснаците също. Единствените направени от българите са македонците и донякъде, но само донякъде румънците и албанците. Сърбите са асимилирали страшно много българи, но самите те не са българи.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 20:49



Да, Същесвуването на Македонска нация е ФАКТ!
И нито аз със желанието си нито ти с богомилската си усърдност можеш да промениш този факт и дори да спреш създаването ан подобни явления.
Те самите хора там си се наричат македонци, и за това има много предпоставаки между които така наречение локален патриотизъм. който ти казва,че си по-добър от съседа. Така например македонци(българи от Пиринско) са ми казвали,че не са баш същите като нас българите.
Аз им отвърнах,че и ние сме по разлини от тези , които живеят в Добруджа, но всички сме българи защото заедно сме по-различно от сърби, румънци турци.
Това е , толкова е просто!!
Струва ми се ,че изпускаш доста научни досциплини, особено тези, които биха те дискредитирали като откачен хахаха

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: komita]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано01.02.06 20:52



за румънците ясно (езиково сме ги оформили доста), ама албанците пък защо?

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 20:55



Кога е имало югославяни и източно румелийци?
Ай не ми говори глупости.
Никого не подкрепям!!
Зиези, не можеш да наричаш българи, които работят в тази страна, стараят се да бъдат бели и честни хора , колкото и трудно да е и обичат тази земя и гоялам част хората в нея българфоби само защото не ти приемат насериозно теорията.
ОСЪЗНАЙ СЕ!!

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: komita]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано01.02.06 20:57



субективен си защото ВМРО мрази сърбите

да наистина, за да бъдеш българин, за да останеш българин, нужна е Воля

просто българите, наречени сърби, са имали по-малко воля преди 1000 години...

а пък Хърватите са толкова чисти българи, че даже носят името на Кубрат за етноним

неприязънта към сърби и хървати освен че е някаква злокобна орисия /българина мрази преди всичко роднините си /, подклаждана от всички империи - Рим, Византия, Османска, Австроунгарска, Русия, СССР, USA... Това е правило Номер едно за всека империя - поддържай ненависта мужду българи и сърби, да ти е мирна империята...



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 20:58



Тоя въпрос го задай на Зиези?
Според мен и ние и те(шведите) сме индоевропейци

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.02.06 20:58



DIVIDE ET IMPERO!

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Caбaзий]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано01.02.06 21:00



ми на мен Сабазий ми прилича доста на швед



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 21:11



"българина мрази преди всичко роднините си "
Да, много точно си го казал но за себе си, който виждаш във всеки несъгласен с откачените ти изказвания за българофоб.
Ето защо не съм автохтонист:
Щото не искам да ме отъждествяват с подобни врели некимпели изказвания ала Зиези.
Но въпреки това не те мразя , а изпитвам искрена симпатия , но ми се струва,че забиваш на към интеграция с палестина...
Нооо Зиези, никога няма да те приема насериозно защото постъпваш точно като своите врагове-евреите. същите мании за древност и величие за присъствие навсякъде. същите оправдяния с злобата и еннависттан ан "другите" същите упования във ВЯРА и ИСТИНА в БОГОИБРАНОСТ.
същото важи и за бай Ангел, който написа "великата книга" противоционски протоколи" за Волен и за "властта на мамона" за Ифандиев и "сянката на цион"

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано01.02.06 21:20



Сърбите са хубави хора. Тях също ги насъскват срещу нас а не само нас към тях. Еднакви сме в много отношения и на мен ми прави впечатление че основното разделение го правят точно на историческа основа. Главно казват че ние сме различни от тях защото не сме били чисти славяни.
От моя дядо знам че веднъж да се почне враждата после всичко върви на принципа на отмъщението за отмъщението на отмъщението и така нататъка



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 21:22



"Аз съм убеден, че един мащабен труд върху автохтонната теория ще бие по продажби Божо и Добрев взети заедно"

И аз , само че умната...

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: stargateSG2]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано01.02.06 21:29



Не мисля, че сърбите ни мразят. По-скоро ни харесват. Познавам сърби и не съм останал с впечатление да не ни харесват. Виж македонците са друго нещо. Там бая хора ни ненавиждат. Не всички, но за голяма част от хората бугарин е мръсна дума.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 21:35



И за мен "бугарин"е мръсна дума!!
виж Българин, Булгарин, Болгарин звучи другояче

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано01.02.06 21:37



Имах предвид мразещите ни независимо колко са и според мен наистина причините по начало са почнали като исторически. Днес са от инерцията.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано01.02.06 21:59



Английския ми не е перфектен но схванах лукавството! Той отговори ли ти нещо? На мен историята на славяните много ми е интересна и се опитвам да разбера защо славяните се делим на северни и южни и защо южните не приличат на северните и обратното. Аз си мисля че южните славяни сме по близки отколкото северните помежду си и затова е неяктуално да се говори че с руснаците сме братушки. Ако сме братушки с някого сме братушки с сърбите и хърватите. Румънците и с тях сме повече братушки отколото руснаците въпреки че езика им е съвсем малко славянски. Не си мислете че мразя руснаците! Не е така но кажете честно какви братушки сме с тях?



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: stargateSG2]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано01.02.06 22:03



Отговори ми:

Zdravo Svatoslav,

Thank you for writing and for the information.

What you say is very interesting because I have heard something like it before, from older Macedonians.

I would appreciate it if you could document some of the stories you heard from the Russians and send them to me. Are there any, or do you know of any old documents or books that show relationships between Russians and Macedonians?

Please let me know.

Pozdrav, Risto...

Стана ми жал за него и повече не съм се гаврил.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: the_bomb]  
Автор komitaМодератор (непокорен)
Публикувано01.02.06 23:08



Защото се появяват от нищото. На онова място няма никакви други освен българи и гърци и изведнъж се появяват арбанасите. Може и да греша, но според мен ролята на българите в генезиса на албанците е доста подценявана.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор komitaМодератор (непокорен)
Публикувано01.02.06 23:13



Правиш грешка като си мислиш че ВМРО може да ми формира мнението за генезиса на този или онзи въпрос. И ще те замоля да не употребяваме в клуба наименования на партии. Че българите, сърбите, хърватите, босненците и подклоновете черногорци и македонци са страшно близки е вярно. Но общия им произход засега се дължи единствено на славянската връзка. И ако автохтонното твърдение за това че всички славяни са произлязли от българите може и да обясни донякъде нещата, то белорусите, поляците, чехите и словаците ебават майката на пейзажа.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор rpaдcko чeдo (азиски ѕвер)
Публикувано01.02.06 23:47



Изрод

Follow the pale moonlight

Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: komita]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано02.02.06 08:19



тамън отговорих в една друга тема, та се подсетих - откъде тогава се пръква особеният албански език, който не е много близо нито до гръцки, нито до български?

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.