Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 21:11



"българина мрази преди всичко роднините си "
Да, много точно си го казал но за себе си, който виждаш във всеки несъгласен с откачените ти изказвания за българофоб.
Ето защо не съм автохтонист:
Щото не искам да ме отъждествяват с подобни врели некимпели изказвания ала Зиези.
Но въпреки това не те мразя , а изпитвам искрена симпатия , но ми се струва,че забиваш на към интеграция с палестина...
Нооо Зиези, никога няма да те приема насериозно защото постъпваш точно като своите врагове-евреите. същите мании за древност и величие за присъствие навсякъде. същите оправдяния с злобата и еннависттан ан "другите" същите упования във ВЯРА и ИСТИНА в БОГОИБРАНОСТ.
същото важи и за бай Ангел, който написа "великата книга" противоционски протоколи" за Волен и за "властта на мамона" за Ифандиев и "сянката на цион"

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано01.02.06 21:20



Сърбите са хубави хора. Тях също ги насъскват срещу нас а не само нас към тях. Еднакви сме в много отношения и на мен ми прави впечатление че основното разделение го правят точно на историческа основа. Главно казват че ние сме различни от тях защото не сме били чисти славяни.
От моя дядо знам че веднъж да се почне враждата после всичко върви на принципа на отмъщението за отмъщението на отмъщението и така нататъка



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 21:22



"Аз съм убеден, че един мащабен труд върху автохтонната теория ще бие по продажби Божо и Добрев взети заедно"

И аз , само че умната...

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: stargateSG2]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано01.02.06 21:29



Не мисля, че сърбите ни мразят. По-скоро ни харесват. Познавам сърби и не съм останал с впечатление да не ни харесват. Виж македонците са друго нещо. Там бая хора ни ненавиждат. Не всички, но за голяма част от хората бугарин е мръсна дума.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано01.02.06 21:35



И за мен "бугарин"е мръсна дума!!
виж Българин, Булгарин, Болгарин звучи другояче

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано01.02.06 21:37



Имах предвид мразещите ни независимо колко са и според мен наистина причините по начало са почнали като исторически. Днес са от инерцията.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор stargateSG2 (time traveller)
Публикувано01.02.06 21:59



Английския ми не е перфектен но схванах лукавството! Той отговори ли ти нещо? На мен историята на славяните много ми е интересна и се опитвам да разбера защо славяните се делим на северни и южни и защо южните не приличат на северните и обратното. Аз си мисля че южните славяни сме по близки отколкото северните помежду си и затова е неяктуално да се говори че с руснаците сме братушки. Ако сме братушки с някого сме братушки с сърбите и хърватите. Румънците и с тях сме повече братушки отколото руснаците въпреки че езика им е съвсем малко славянски. Не си мислете че мразя руснаците! Не е така но кажете честно какви братушки сме с тях?



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: stargateSG2]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано01.02.06 22:03



Отговори ми:

Zdravo Svatoslav,

Thank you for writing and for the information.

What you say is very interesting because I have heard something like it before, from older Macedonians.

I would appreciate it if you could document some of the stories you heard from the Russians and send them to me. Are there any, or do you know of any old documents or books that show relationships between Russians and Macedonians?

Please let me know.

Pozdrav, Risto...

Стана ми жал за него и повече не съм се гаврил.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: the_bomb]  
Автор komitaМодератор (непокорен)
Публикувано01.02.06 23:08



Защото се появяват от нищото. На онова място няма никакви други освен българи и гърци и изведнъж се появяват арбанасите. Може и да греша, но според мен ролята на българите в генезиса на албанците е доста подценявана.



Тема Re: Автохтонството - проблем N1 за балхарцитенови [re: Ziezi]  
Автор komitaМодератор (непокорен)
Публикувано01.02.06 23:13



Правиш грешка като си мислиш че ВМРО може да ми формира мнението за генезиса на този или онзи въпрос. И ще те замоля да не употребяваме в клуба наименования на партии. Че българите, сърбите, хърватите, босненците и подклоновете черногорци и македонци са страшно близки е вярно. Но общия им произход засега се дължи единствено на славянската връзка. И ако автохтонното твърдение за това че всички славяни са произлязли от българите може и да обясни донякъде нещата, то белорусите, поляците, чехите и словаците ебават майката на пейзажа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.