Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: И така... (съжалявам, че отварям нова тема)нови [re: »№*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор Бoян Гeнoв (минаващ)
Публикувано30.11.05 23:15



Тортурач, айде сега и ти. За втори път ти казвам - като отговарям на някакъв въпрос, отговарям на тоя дето го е задал. Той си знае кой е, нали? Отговарям в един постинг на двама човека и няма нужда да уточнявам. Не искам да се повтарям във всеки постинг "Рексе това, Тортурач онова" затова и го правя.
А пък готите може и да са им викали езичници, въпреки че не съм виждал това нещо, и въпреки всичко е прекалено добре известно, че са ариани. А за българите пък никъде не се казва за никакви ариани, и онова с Никифор е доста неуместно - едното е ритуал, другото мъчение.



Тема Re: И така... (съжалявам, че отварям нова тема)нови [re: Бoян Гeнoв]  
Автор Rex Mysorum (АБ-original)
Публикувано30.11.05 23:31



Отговарям в един постинг на двама човека и няма нужда да уточнявам.

Ще уточняваш, за да си спестиш обърквания, а няма да е лошо да отговаряш към съответните постинги. В конкретния случай Тортурача не ти беше писал нищо за Никифор, а това се отнася за мен. Аз обаче не чета всички отговори и ако искаш да получаваш винаги коментари, ще си закачаш отговорите на конкретния клон.

А пък готите може и да са им викали езичници, въпреки че не съм виждал това нещо

Пропускът си е твой - нямам вина за него, нито са виновни авторите, с които не си запознат.

А за българите пък никъде не се казва за никакви ариани

Ти обаче приемаш българите за хуни, а хуните са чели псалтира още през четвърти век. Има и други сведения, в които се казва как хуните са посещавали църкви, където е имало готи, следователно са били от една партия. Че са воювали за обща вяра, е написано и на плочата от Залцбург.

онова с Никифор е доста неуместно - едното е ритуал, другото мъчение.

Критиката се приема, въпреки че историята с кучето
а) трудно може да се приеме за достоверна. По ученоглавски ще се обоснова, че авторът си е съчинил историята от омраза към българите и за да настрои срещу езичниците своите православни читатели.

б) е късен източник

в) е архаизация на българите с тракийците, които също са принасяли в жертва животни

г) сурвакането и ладуването също са ритуали, но изпълняващите ги в същото време са си християни.



Тема Re: И така... (съжалявам, че отварям нова тема)нови [re: Rex Mysorum]  
Автор Бoян Гeнoв (минаващ)
Публикувано30.11.05 23:39



Като ти е проблем - чети всички постинги. Аз го правя за да не пропусна нещо и да говоря за нещо вече казано. Както обичаш да се изразяваш - пропуска си е изцяло твой.
Че аз отричам ли, че е имало християни сред хуните? Все едно да отричам сведенията за Кубрат и изображенията на Омуртаг. Но помня един извор, който визира по-късен период, където се казва, че българите някога си били християни. БИЛИ.
А това, че на готите са им викали ариани и езичници не омаловажава факта, че на българите са им викали само второто. По тая причина мнението ти си остава само в сферата на предположенията.



Тема Едни карти за оня периоднови [re: Шишapkи]  
Автор Шишapkи (борови)
Публикувано01.12.05 00:04



не знам кой ги е правил... румънците говорят навсякъде за Дако-Тракия.
Трябва ви Адобе Акробат



[url=http://tribal.abv.bg/traki/]Don't judge me with your ignorance[/url]

Тема Re: И така... (съжалявам, че отварям нова тема)нови [re: Бoян Гeнoв]  
Автор Rex Mysorum (АБ-original)
Публикувано01.12.05 00:06



Послъгваш, но докато за теб е простимо като измамен, за самите измамници - "преводачите" и особено за АНАЛ-ЛИЗАТОРИТЕ - не е. В повечето извори пише за "скитско безумие" и "заблуда", а не за езичество.

Българите НЯМА как да бъдат наричани християни (важи и за всички други ариани), защото основното при тях е, че отричат единосъщността на Сина с Отца. Българите са служили на Бог-отец и не са признавали, че Христос е равен на него.
Следователно е безумно да бъдат наричани християни. Толкова е елементарно. Всъщност езичниците са самите християни, които почитат повече от един бог - Бог отец, Бог син, Божествен дух и прочие.



Тема Re: И така... (съжалявам, че отварям нова тема)нови [re: Rex Mysorum]  
Автор lutom (бивш Келка)
Публикувано01.12.05 00:09



Всъщност езичниците са самите християни, които почитат повече от един бог - Бог отец, Бог син, Божествен дух и прочие.

Те тове е рибоизбеване. Но го отдавам на късния час и анал-лизирането ти.



Тема Разхдете се из тоз сайт :)))нови [re: Шишapkи]  
Автор Шишapkи (борови)
Публикувано01.12.05 00:10





има линкове с английски статии...

[url=http://tribal.abv.bg/traki/]Don't judge me with your ignorance[/url]

Тема Re: Едни карти за оня периоднови [re: Шишapkи]  
Автор Rex Mysorum (АБ-original)
Публикувано01.12.05 00:15



Господ здраве да ти дава! Кефят ме картите.

Любимите ми са за ЕВРОПЕЛАСГИЯ и всички, които поставят масагетите на правилното им място.



Тема Re: Едни карти за оня периоднови [re: Rex Mysorum]  
Автор Шишapkи (борови)
Публикувано01.12.05 00:17



а кои са 'масагетите'

[url=http://tribal.abv.bg/traki/]Don't judge me with your ignorance[/url]


Тема Re: Едни карти за оня периоднови [re: Шишapkи]  
Автор Rex Mysorum (АБ-original)
Публикувано01.12.05 00:25



Освен че са мизо-гети, са съществена част от по-късния хунски съюз. Същите, които някога управлявала царица Тамара и които след някое време "дошли откъм земите на българите", за да сложат край на гнусната Римска империя.

С две думи: ГОТини типове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.