Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:21 25.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Комерсиализация до дупка!нови [re: Rex Mysorum]  
Автор Rex Mysorum (АБoriginal)
Публикувано08.01.06 20:42





Егати верата...

------------
Пий вода !

Тема Уйде коньот у бобанови [re: Rex Mysorum]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано17.01.06 14:53



Отец Николай от храма "Света Параскева": България ще я има, когато има православие




Значи не може да има вяра в Бог, а трябва да е непременно православие, за да ни бъде! Ето ги псевдоистините на догматиците. Православието не е способно да обясни Бог, затова православните обръщат гръб на Бог, а Бог обръща гръб на тях.

Православието няма да спаси България, защото точно то затрива българите.

Сляпата вяра на Капка и Волен като цяло и проправославната им пропаганда в частност е по-вредна и от атеизма. Понеже и двамата определено не са тъпи овце, започвам да се замислям кой би имал интерес да поддържа православието.
------------
Пий вода

Редактирано от Бoжoмил на 17.01.06 14:57.



Тема Нова изцепка на "патриотчето" от НИМнови [re: Rex Mysorum]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано17.01.06 15:09



Божидар Димитров: Тези, които искат съд за Сидеров, трябва да бъдат съдени за омраза към България



Познайте до един път кой ще съди Божидар Димитров за това, че определи българската вера за "срамно творение на българския гений", а приемането на гръцката секта за най-великият ход в историята ни.

Прочетете цялото му памфлетче. Ако това са приятелите на Атака, аз вече не искам да имам АБСОЛЮТНО НИЩО ОБЩО с това движение.

------------
Пий вода !

Редактирано от Бoжoмил на 17.01.06 15:11.



Тема Re: Уйде коньот у бобанови [re: Бoжoмил]  
Автор komitaМодератор (непокорен)
Публикувано17.01.06 17:31



Ще бъда изключително щастлив ако публикуваш подобни постинги само и единствено в тази оф-топик тема. предварително благодаря.



Тема Много цафари станаха за Божонови [re: Rex Mysorum]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано25.01.06 18:21



Божидар Димитров: Аз съм за президентска република
Формата на управление в България трябва да бъде президентска република, не само защото отговаря в по-голяма степен на социалнопсихологическата нагласа на българския народ, формирана през последните 1 300 години, но и защото е успешна практика на големите световни демокрации като САЩ и Франция.



А, бе, Божо, между днешния 21 век и 4 век, когато за първи път е написано "Мизия или България", колко века лежат, бре, душо? Закръглено около 17 века ги изкарвам, което са 1700 години, а не 1300 години. Проста сметка е, пиша ти сега двойка, научи си урока, а после се върни подготвен.

Пиша ти цафара и по фанариотстване, щото умните си правят шльоцковската пропаганда когато е уместно, а не при всеки появил им се случай. Бързо ще се износите, а имаш да мислиш за още едни 10-15 години, през които спокойно ще можеш да се задържиш на трона, ако си малко по-умен и по-скромен.
---
А вестник Атака за пореден път ми пада в очите. То бива безпринципност, ама в един брой да публикуваш Ценов, а в следващия 1300-те години на Теодорис Димитрис вече е чиста шизоидност.

Георгиева, вие четете ли си вестника от начало до край?!
Това ли са ви приятелите и поддръжниците?!

------------
Пий вода !

Редактирано от Бoжoмил на 25.01.06 18:23.



Тема Либиянови [re: Rex Mysorum]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано25.01.06 21:33



Някой има ли идея какво се е случило в близките 15-20 години с потърпевш Либия и замесени в аферата България, САЩ и някои държави от Европа? Така нареченият "спин" скандал май има малко общи неща със спина, сестрите и жертвите.



Тема ВАЖНО! Да не се забравя!нови [re: Rex Mysorum]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано28.01.06 23:13



Бях си легнал, когато яви ми се блага мисъл, от херувим пренесена, в главата си чух я:

"Стани, възлюбени Йоане, иди у виртуалното поднебесно царство и напомни за Истината, която разкрихме ти. Поучи хората да помнят, да знаят, че

материалистичен строй (комунизъм/капитализъм)
+
атеизъм/безбожие
+
господстваща псевдонука

равно е на троеличния САТАНА!


Който има очи, нека да види, който има ум - да разсъди!"


Тъй рече ми и заръча ми херувимът, и туй по негова воля предадох ви.
Сполай ви, братя, и лека нощ ви.
---
Материалистичен строй + безбожие + ученоглави дяволи = Сатана!

------------
Пий вода

!

Тема Re: ВАЖНО! Да не се забравя!нови [re: Бoжoмил]  
Автор vencci (ХОРО С КОПИЕ)
Публикувано29.01.06 07:23



Това за православието и България не ми се чини много да е вярно. В "най-православна България" от ХІV век официално е битувало мнението, че българите имат да изпълнят изключително важна божествена мисия, независеща от фундаменталните за времето религии - християнство, измаилтянство или юдейство / жидовство /.
Ти как мислиш : Каква ще да е тази световно значима божествена мисия, поставена над изброените вероучения ?
+ Вярно е също, че юдейството ги е заразило с материалните си възгледи, но нима днешните българи не са под нейното въздействие и влияние ? Виж само живота около теб колко е грозен и скучен ...

В Новия Съвет Боян споменава за едно тайно общество, наречено "свободните зидари", т.е. строителите / Строител на латински е BOLGERIS ; Омуртаг Строителят - Mortagon Bolgeris /. Освен, че симпатизира на това общество, нищо друго не се споменава за неговото съществуване, идеали и цели. Твърде възможно е богомилството на Изток и катарството на Запад да са негови приемници, поради факта, че те са толерантни не към споменатите религии като идеологии, а към изповядващите ги народи.

Лично наблюдение.



Тема Re: ВАЖНО! Да не се забравя!нови [re: vencci]  
Автор Бoжoмил (АБoriginal)
Публикувано29.01.06 13:54



Каква ще да е тази световно значима божествена мисия

Ами аз съм го казвал на няколко пъти: от нас трябва да тръгне възкресението на най-старото религиозно-философско учение. Така е писано и така ще стане. Вече се усеща развижването на духовете, но има още малко време до официалното начало.

Виж само живота около теб колко е грозен и скучен ...

Чудесен е за моите цели. Както лилиите растат в блата, така и на земните растения им трябват тор/лайна, за да растат нависоко, към Него.

Строител на латински е BOLGERIS

Съмнявам се, съжалявам.
---
Според мен т.нар. богомилство/катарство е хибриден продукт на РАННОТО християнство с по-старо "езическо" учение, което също е проповядвало за триединния Бог. Има го и в съвременна форма, например учението на П. Дънов. Само който не го е чел може да твърди, че дъновизмът обединява будизъм с християнство. Нищо подобно!
Чисто християнство си е, но ерес: "богомилство"

Чета го от една седмица и не виждам никакви принципни разлики с богомилството, като изключим, че Дънов дава нови тълкувания на Стария завет, с което не го отрича с лека ръка, а го прави... християнски или поне новозаветен. Много умен човек, възхитен съм. Има и за отношението към държавите, народите, църквата и все неща, с които се насъскват православните срещу другите християни - богомилите. Ами нека който се интересува да прочете поредицата "Сила и живот", пък после да размисли дали православието е по-право от дъновизма/богомилството.

------------
Пий вода

!

Редактирано от Бoжoмил на 29.01.06 13:57.



Тема Re: ясно,нови [re: Бoжoмил]  
Автор roxy (proud)
Публикувано29.01.06 22:07



щом започна и гласове да чуваш...

You got the money, I got the soul.
Can't be bought, can't be owned...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.