Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема тъпонови [re: koмитa]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано02.11.09 23:58



Ми във Видолуш, след "великото" му отбелязване като гъркоманско село, при това почти езиково асимилирано имаме после формиран комитет на ВМРО, действал до 1912г., а в най-върло гъркоманското село в Ениджевардарско-Зорбатово и до ден днешен сезонните работници им се налага да учат български, за да си намерят работа!!! Ама разбирачи като теб и Кънчов такива работи обикновено им минават покрай ушите.



Дори и да е вярно, какво от това. Повтаряш някои стари хитринки. Например в Ениджевардарско всички християнски села са били с български език (с НЕзатихващи функции) и много от тях и екзархистки. Има обаче и Зорбатово в Урумлък Солунско, което е друго село. Винаги използваш селски хитринки -селища с едни и същи имена с различна етническа,езикова или културна ситуация, като пренасяш ситуацията от едното селище за да я експонираш спрямо другото село със същото наименование. Между другото Кънчов няма статистика за това колко от българите (хората с доминантен домашенбългарски език към 1895-1900г.) са екзархисти и колко патриаршисти (гъркомани), всичките ги е слагалведин кюп -графа "българи" а и ситуацията през1890-1912г. е била много променлива и динамична -много патриаршиски села са ставали екзархистки и обратното (в зависимостот това каква чета влезе в селото - комитска или андартска). Така че не можеш да го хванеш натясно за нищо!

Veritas odium parit

Редактирано от gioni на 03.11.09 00:05.



Тема все пакнови [re: gioni]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано03.11.09 00:09



Ще ми е интересно да прочета нещо за комитета на ВМРО във Видолуш,Населичко.

Veritas odium parit


Тема Re: тъпонови [re: gioni]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано03.11.09 10:29



Антибългаризма ти е пословичен. Безнадежден случай си.



Тема Re: все пакнови [re: gioni]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано03.11.09 10:30



Ще ми е интересно да прочета нещо за комитета на ВМРО във Видолуш,Населичко.

Ами ако си извадиеш главата от влашко-гръцките пропагандни материали може и да попрочетеш нещо.



Тема Re: о-в Тасоснови [re: komita]  
Автор kovshegub (член)
Публикувано03.11.09 13:06



Кънчов не е боклук, но ти със сигурност си неграмотен или глупак.



Тема Re: о-в Тасоснови [re: kovshegub]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано03.11.09 13:31



Не уважаеми, аз съм чел доста неща, а не само Кънчов като теб.



Тема Re: о-в Тасоснови [re: koмитa]  
Автор kovshegub (член)
Публикувано03.11.09 21:28



komita, не е важно какво си чел, а какво си разбрал.



Тема Re: тъпонови [re: koмитa]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано03.11.09 21:30



Значи който изразява мнение ,че Кънчов е прав е антибългарин. Комита, не можа ли да измислиш нещо по-умно. Любопитен съм да науча нещо за комитета на ВМРО във Видолуш, Населичко. Смятам, че и аудиторията има право да знае за него. Да не е нещо засекретено от ДС?

Редактирано от gioni на 03.11.09 21:32.



Тема Re: тъпонови [re: gioni]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано04.11.09 11:54



Значи който изразява мнение ,че Кънчов е прав е антибългарин.

Не! Иде реч единствено за това, че дори Кънчов не е безгрешен.

Любопитен съм да науча нещо за комитета на ВМРО във Видолуш, Населичко.

Видолуш е на границата с Костурска околия, оттам насетне сам се сещай умнико.



Тема Re: тъпонови [re: koмитa]  
Автор gioni (ujk)
Публикувано04.11.09 20:12



Айде не ме дръж в напрежение. Искам имена, сведения и за дейността на комитета на ВМРО във Видолуш. Имена, дата и година на основаване, акции и т.н.

Veritas odium parit



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.