Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ярулина- Аркаим е строен от балкански преселници !нови  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано23.08.05 10:55



Снощи гледах предаване с участието на Татяна Ярулина. В него тя изказа предположение, че Аркаим е строен от преселници от Балканския полуостров.

По археологически данни Аркаим бил строен в трето хилядолетие преди Христа. В близост до Аркаим имало селище Варна. Всичко това говорело за възможността част от хората, които са създали цивилизацията позната от Варненския некропол да са се разселили на североизток и да са построили Аркаим.

Това е доста чувствителна положителна промяна във вижданията на Татяна Ярулина, която досега твърдеше, че прародината на българите е в ареала Казан-Аркаим. Или поне аз съм останал с това впечатление при разговорите си с нея.

Нещата отиват към тотален автохтонизъм, при положение, че и Петър Добрев признае грешката си и приеме посоката на разселение - от Балканите към Северен Афганистан. Двата противоборстващи лагера - групата на покойния Гео Донев с Татяна Ярулина и групата на Петър Добрев накрая ще се обединят в името на Истината.

Мисля че това е достойна за адмирации новина !

Редактирано от Ziezi на 23.08.05 10:56.



Тема Градоустройството на Аркаим напомнянови [re: Ziezi]  
Автор 12O112 (непознат )
Публикувано25.08.05 17:23



"кръговата" форма на главния град на Атлантида...

www.bashedu.ru/encikl/aaa/arkaim.htm
www.geocities.com/dominorus/facts.html

Редактирано от 12O112 на 25.08.05 17:52.



Тема Re: Градоустройството на Аркаим напомнянови [re: 12O112]  
Автор komitaМодератор (ледоразбивач)
Публикувано25.08.05 18:41



Интересно ми е да попитам, къде си виждал планове на главният град на Атлантида? Не за друго, ами имам съмнения че си приличат с плановете на главният град на шестият потънал континент на Марс!

ЖИВ Е БЪЛГАРСКИЯТ БОГ!


Тема Re: Градоустройството на Аркаим напомнянови [re: komita]  
Автор Rex Mysorum (sive Vulgarum)
Публикувано25.08.05 20:31



Описан е като кръгъл град, набразден с канали, с позлатени стени и високи обелиски, нашарени с текстове.


---
Куриозното е, че има и подробни планове на града! До най-малките подробности! Откъде? Ами осигурени от псевдонауката психология и пациентите на терапевти, които след регресивна хипноза си спомнят, че са били атланти, в повечето случаи живяли точно по времето на потъването на континента. Така установяват причината за страха си от водата в днешния живот.


---
Мога да издиря и "биологичната структура на древните атланти", ако те интересува.



Тема Re: Градоустройството на Аркаим напомнянови [re: Rex Mysorum]  
Автор komitaМодератор (ледоразбивач)
Публикувано25.08.05 22:11



Описанието е оставено от един тъй обичан от теб древногръцки автор.

ЖИВ Е БЪЛГАРСКИЯТ БОГ!


Тема Re: Градоустройството на Аркаим напомнянови [re: komita]  
Автор Rex Mysorum (sive Vulgarum)
Публикувано25.08.05 22:15



Не си спомням някога да съм говорил за него.



Тема Re: Градоустройството на Аркаим напомнянови [re: Rex Mysorum]  
Автор komitaМодератор (ледоразбивач)
Публикувано25.08.05 22:19



Нямах предвид конкретното име, а това че е древногръцки.

ЖИВ Е БЪЛГАРСКИЯТ БОГ!


Тема Re: Градоустройството на Аркаим напомнянови [re: komita]  
Автор Rex Mysorum (sive Vulgarum)
Публикувано25.08.05 22:40



Опитвал се е да преписва от "тракийски" човекът, но не му се е получило много добре. Изплатонгиатствал е дето се вика. Колкото можал - толкова. Голям смях е като чета как Атлантида била в Атлантическия океан, че била Крит или Антарктида... Не са виновни, че нямат "тракийските" текстове по темата, но и от древногръцките си е пределно ясно къде се е намирала. Ама пусти предразсъдъци?!
---
Забележи и че говоря в женски род, а не в мъжки - за остров. Много, ама много има да учи днешната наука, с много догми има да се бори.



Тема Re: Градоустройството на Аркаим напомнянови [re: Rex Mysorum]  
Автор komitaМодератор (ледоразбивач)
Публикувано25.08.05 22:46



Ммммм, нещо не ти вярвам. За Атлантида е писал не само Платон, но и Солон, а и Диодор Сицилийски. Би ли ми казал името на тракийският автор писал за Атлантида, от който са преписвали тези автори?

ЖИВ Е БЪЛГАРСКИЯТ БОГ!


Тема Ярулина- Аркаим е строен от балкански преселници !нови [re: Ziezi]  
Автор Sysiphus (царист)
Публикувано25.08.05 23:53



Какви са й аргументите на Татяна Ярулина все пак?

Това е по-интересно!

Погледнете Сизиф!
Той никога не губи надежда!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.