Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 14.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Националният въпроснови  
Автор kelka (синце)
Публикувано01.08.05 13:10



България няма право над Тракия и Македония по следните причини:

Това са антични имена, които по никакъв начин не са част от историческата ни народна памет до нач. на 20 век. Дори и тогава да стават такава част, то това е на политическа основа, което значи - по изкуствен начин вмъкнати в нея.

Наричането на българското население с друго име го откъсва от българския народ. Именно това се случва, заради описаната по-горе причина. Постепено населението този свой топоним приема като равностоен на етнонима, а както знаем от историята, веднъж вече стана топонимът да замени изцяло етнонима, а това значи разделение.

Ако ми отговорите "правилно" ще има и бонуси, защо така става именно с българите, а не с останалите съседски народи.



Тема Re: Националният въпроснови [re: kelka]  
Автор N1mbus (Rex Mysorum)
Публикувано01.08.05 13:20



Това са антични имена, които по никакъв начин не са част от историческата ни народна памет до нач. на 20 век.

Първо, изписаното не е вярно изобщо. Но дори да допуснем, че е така, както казваш, едно е да говориш, че нямаме права над ИМЕНАТА, а съвсем друго е положението за териториите.

Ако ми отговорите "правилно" ще има и бонуси

В целия си постинг не си задал нито един въпрос.





Тема Re: Националният въпроснови [re: kelka]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано01.08.05 13:25



не е така.

в темата "Разочарование" ти казах нещо за фактическата омонимия на разни племенни и териториални названия. просто древното име се използва в нов смисъл, както е напълно нормално да се случва навсякъде и се е случвало в цялата история: нито французите са франки, нито Британия е територия на древните брити, нито пък Германия има нещо общо със земите, описани в съчинението на Тацит "Германия". и какво от това?

на второ място, общностите и идентичностите не са монолитни. нищо не пречи да си едновременно жител на кв. Банишора, софиянец, шоп, българин, европеец, гражданин на света, човек. просто става въпрос за по-малки кръгове, вписани в по-големи кръгове, което по никакъв начин не води до разцепление. разцепление може да се получи, ако някой по политически причини реши изкуствено да разграничи съдържанието на един кръг от това на друг, но това е винаги насила и много често по някакви материални подбуди (напр. Солунската митница). тоест, това се дължи на политико-икономически амбиции и на вечната човешка жажда за власт и богатство, а не само по себе си на това, че съществуват някакви по-тесни общности в рамките на по-широките, което си е факт и е нормално.

my soul swims gently in her pool


Тема Re: От модератора.нови [re: kelka]  
Автор komitaМодератор (хайдут)
Публикувано01.08.05 14:34



Келка, темата ти няма нищо общо с БЪЛГАРСКИЯТ НАЦИОНАЛЕН ВЪПРОС! Получаваш едноседмичен бан за антибългарски твърдения.

ЖИВ Е БЪЛГАРСКИЯТ БОГ!


Тема Re: От модератора.нови [re: komita]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано01.08.05 15:00



мисля, че всяка тема заслужава да се постави под въпрос и не трябва да има никакви табута, включително и по българския национален въпрос. макар аргументите на келка да са слаби, той все пак беше така добър да се обоснове, а не просто да дойде и да ни напсува. само последното заслужава бан.

ако някоя кауза си струва да се защитава, то не е ли по-добре да я защитаваме с аргументи и с обяснения защо другият не е прав, а не с насилствено запушване на устата?

my soul swims gently in her pool


Тема Re: Националният въпроснови [re: the_bomb]  
Автор kle4kar (новак)
Публикувано01.08.05 15:15



prav si; vyprosyt (kakto stana s makedoncite) e dali shte dojde moment v kojto da si banishorec/makedonec e mnogo po-vazhno ot tova da si sofianec/bylgarin, i kato otnesesh na svoj gryb stradanija prichineni ne na posledno mjasto ot glupostta, alchnostta, kysogledstvoto na sofiancite/bylgarite, kolko mu e v edin moment da kazhesh "abe e... sym mu... m...., i az che i decata mi li shte patim za tova che sme sofianci/bylgari, sre sikter" i da otkysnesh lyvcheto ot komitskata kapa. a ako imash za sysed njakoe mrysno kuche kato syrbite - neshtata otivat oshte po-dalech...

podkrepjam komita da ne dava ban na temata



Тема Re: От модератора.нови [re: the_bomb]  
Автор ф (ц)
Публикувано01.08.05 15:52



На мен пък ми се струва, че kelka е просто провокатор. За Македония не съм много подготвен, но за Беломорието: простете ! Нека да отиде в Странджата и бургаско да попита старците от къде са им родовете. Жалкото е, че от гръцка страна няма статистика за българите християни, но водят доста добра за помаците. Официално са около 40 000, предполагам че бройката е по -висока. Християнското българско присъствие пък се отрича напълно, въпреки че много български семейства все още водят кореспонденция със свои роднини в гръцка Тракия.
И един факт за размисъл: Старото име на Егейско море е Тракийско море (според гърците само северната част), даже още го срещам така по някои карти и то съвременни, а само ние го наричаме Бяло море.

Редактирано от ф на 01.08.05 15:54.



Тема Re: Националният въпроснови [re: kelka]  
Автор джинrиби (член)
Публикувано01.08.05 15:57



България няма право над Тракия и Македония по следните причини:

Това са антични имена, които по никакъв начин не са част от историческата ни народна памет до нач. на 20 век.

Много, добре!!!
Тогава нямаме право и над Мизия!
Ходила ли си скоро на психиатър хубава еврейке?



Тема Re: От модератора.нови [re: ф]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано01.08.05 16:01



всичко това е много хубаво, но няма с кого да спориш по този въпрос, защото той беше баннат. сега, и да искаш, не можеш да го убедиш в нищо. не съм много сигурен дали е бил просто провокатор или човек с, да го наречем, доста особени виждания по въпроса. обикновени провокатори има в клуб Македония - мисля, че можеш да направиш разликата.

иначе, относно Тракийското море, за никого не е тайна, че по Беломорието и Дарданелите са живели основно тракийски племена.
въпреки това, на мен ми се ще да защитаваме националната си кауза без непрекъснато да прибягваме до меко казано спорната теза, че "траки=българи". аз ще бъда доволен, ако просто се признае, че големи български етнически територии са били подложени на прочистване през последните 100-150 години. чак преди новата ера не смятам да скачам, защото това е бил друг филм с други участници.

my soul swims gently in her pool


Тема Re: Националният въпроснови [re: kelka]  
Автор мakeдoнчe (убиец на бесове)
Публикувано01.08.05 16:08



Наричането на българското население с друго име го откъсва от българския народ. Именно това се случва, заради описаната по-горе причина. Постепено населението този свой топоним приема като равностоен на етнонима, а както знаем от историята, веднъж вече стана топонимът да замени изцяло етнонима, а това значи разделение.


Верно е това което си написал - но то беше вече обяснено от бомбата.

Не мисля че който и да е тук дели някакви земи - има господ и всеки си получава заслуженото - но и аз няма да забравя нито моите деца, историята на родината си само щот некое тъпо политиканско говедо иска да изхвърли от букварите "АЗ СЪМ БЪЛГАРчЕ" - това за говедото не се отнася за тебе а за който го беше предложил - надявам се не си ти.

Комита - моля не забранявай темата.

ВДРО

Редактирано от мakeдoнчe на 01.08.05 16:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.